Bitcoin Cash to Hard Fork: 32 MB veľkosť bloku a inteligentné zmluvy

Bitcoin Cash to Hard Fork: veľkosť bloku 32 MB & Inteligentné zmluvy

1. augusta 2017 spoločnosť Bitcoin Cash (BCH) vznikla ako hard fork bitcoinu (BTC), a to predovšetkým kvôli tomu, že vývojári neboli spokojní s funkciou Segregated Witness..

Od tej doby spoločnosť Bitcoin Cash a jej podporovatelia vytvorili vo svete kryptomien poriadny neporiadok, najmä pokusy o únos názvu Bitcoin ako „skutočného bitcoinu“.

Dnes Bitcoin Cash prijíma svoje vlastné hard forky do veľkosti bloku 32 MB s cieľom zvýšiť adopciu používateľov a umožniť používateľom rýchlejšie transakcie a nižšie náklady odstránením úzkych miest škálovateľnosti..

Aby sme to mohli komentovať, spojili sme sa s viceprezidentom pre obchodné operácie BTC.com Alejandrom de la Torre. BTC.com sa skladá z tímu viac ako 60 zamestnancov v Amsterdame a Pekingu a vybudoval banský bazén a peňaženku typu open-source, ktoré pomáhajú ďalej budovať decentralizovaný ekosystém bitcoinu.

BTC.com poskytuje zaujímavý pohľad na vidličku, pretože ju nedávno získal bitmain, pekinský bitcoin miner, dizajnér čipov ASIC a operátor jedného z najväčších bitcoinových banských bazénov..

Navrhovaná vidlica by zvýšila veľkosť bloku Bitcoin Cash z 8 MB na 32 MB a tiež umožní vývojárom budovať inteligentné kontrakty nad sieťou Bitcoin Cash.

Alejandro de la Torre

Alejandro de la Torre

Alejandro zaznamenal rozdiely medzi hard forkom z roku 2017 a dnešným.

Tentokrát sa viac podobá novembrovému hard forku, ale trochu inému. Dnešná vidlica nevytvára novú mincu ani neopravuje existujúci problém, ale skôr striktne inovuje dvoma spôsobmi. Prvou významnou zmenou je strojnásobenie limitu veľkosti bloku z 8 na 32 MB, čo je výhľadová úprava, ktorá umožňuje vyššiu priepustnosť transakcií na blok. Cítim sa lepšie, že k tomuto nárastu veľkosti bloku teraz dochádza, zatiaľ čo využitie Bitcoin Cash stále má spôsoby, ako rásť, a nie neskôr, keď je sieť na plný plyn.


Vďaka tejto väčšej veľkosti bloku má Bitcoin Cash určitý priestor na škálovanie, čo sa iné blockchainy snažia vyriešiť inými spôsobmi, napr. Blesková sieť a dôkaz o podiele. Vďaka tomu je bitcoinová hotovosť niečím jedinečná, pretože sa pokúša vyriešiť problém škálovania vo vrstve konsenzuálneho protokolu pri zachovaní modelu Proof of Work..

Prečo bitcoinová hotovosť a nie ďalšia minca? Čo táto vidlica dosiahne, že Bitcoin Cash nemôže?

BTC.com je mince agnostik. Nesnažíme sa povedať, že by ste si mali kúpiť bitcoin hotovosť za inú mincu. Máme názor na niektoré z výhod, ktoré nové funkcie produktu umožňujú.

Napríklad zvýšenie limitu veľkosti bloku dáva Bitcoin Cash najväčší limit veľkosti bloku zo všetkých veľkých mincí. To so sebou prináša určité potenciálne riziká, pred ktorými varoval tím Bitcoin Core už v časoch hard forku SegWit, ale faktom zostáva, že najjednoduchším spôsobom, ako škálovať bitcoinovú sieť pomocou Proof of Work, je zvýšiť limit veľkosti bloku, aby bolo možné transakcií za blok.

Druhou hlavnou črtou, ktorú považujeme za prospešnú pre vývojovú komunitu Bitcoin Cash, je sprístupnenie nových a niektorých starých operačných kódov, ktoré umožňujú farebné tokeny, automatizované procesy druhej vrstvy a skriptovanie inteligentných kontraktov..

Aké sú nevýhody neustáleho zväčšovania veľkosti bloku?

Veľkosť bloku bola pôvodne obmedzená, aby sa zabránilo upchatiu siete útokmi DDOS. Teoreticky preto môžu byť väčšie veľkosti blokov náchylnejšie na spamový útok.

Ako budú fungovať inteligentné zmluvy?

Po zvýšení veľkosti bloku je ďalším pokrokom, ktorý spoločnosť Bitcoin Cash navrhuje, pridanie nových a opätovné povolenie starých, predtým inaktivovaných operačných kódov pre strojové skriptovanie alebo jednoduchšie „operačných kódov“, ktoré vývojárom poskytujú nástroje na vytváranie inteligentné zmluvy.

Tieto strojové kódy, ktoré komunita Bitcoin Cash nazýva „Satoshi Op-kódy“, umožňujú vývojárom vytvárať rôzne typy implementácií metadát. Vďaka možnosti volať tieto funkcie môžu vývojári vytvárať „farebné mince“ alebo reprezentatívne žetóny. Jedná sa o tokeny, ktoré je možné označiť konkrétnym spôsobom, aby zodpovedali dlhopisom, akciám, drahým kovom, komoditám a akýmkoľvek fyzickým alebo virtuálnym predmetom..

Záverečné myšlienky

Bitcoin Cash (BCH) je v súčasnosti 4. najväčším tokenom s trhovým stropom okolo 23,3 miliardy dolárov.

Bude zaujímavé sledovať, ako sa bude vyvíjať hard fork Bitcoin Cash, a dúfajme, že bez škandálov ako prvý push Bitcoin Cash.

Čas ukáže, či je tento navrhnutý hard fork schopný ponúknuť rýchlejšie transakčné rýchlosti, nižšie náklady, ako aj funkciu inteligentného kontraktu a dosiahnuť vysokú úroveň použiteľnosti medzi vývojármi, baníkmi a používateľmi.

Alejandro s odôvodneným optimizmom komentuje: „Je ťažké povedať, čo by z tejto novej funkcionality mohlo vyplynúť, ale ak vychádzame z našich predpokladov na tom, čo dokázalo Ethereum dosiahnuť pri implementáciách druhej vrstvy, potom verím, že to dá Bitcoin Cash veľa priestoru na rozkvet kreatívnych a produktívnych nápadov. Za týmto účelom budeme musieť zistiť, čo robia vývojári komunity Bitcoin Cash s týmito novými funkcionalitami a či sa trh rozhodne usadiť v tejto novoobjavenej veľkosti bloku, ktorá ešte musí byť zmenšená. “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map