Zaujímalo vás, prečo majú vlády tendenciu šikanovať kryptomeny?

Odkedy sa módny trend kryptomeny uchytil, vlády na celom svete sa ho snažili regulovať, najmä po minuloročnom cenovom výbuchu bitcoinu. Rastúci vrchol a nehorázne zisky viedli mnohých k tomu, že o nich hovorili ako o budúcnosti peňazí. Následný pokles cien však ustúpil vytriezviacemu prebudeniu z volatility rodiaceho sa priemyslu.

Kryptomeny využívajú podpornú technológiu blockchain, čo znemožňuje ich obzvlášť dobrú kontrolu a kontrolu. Táto technológia funguje ako digitálna účtovná kniha, kde sa zaznamenávajú všetky transakcie, čo eliminuje potrebu sprostredkovateľa.

V prípade fiat mien overovanie zvyčajne vykonávajú regulované finančné inštitúcie a niekedy oprávnené vládne inštitúcie. V prípade kryptomien ich nedostatok centrálneho orgánu spôsobuje, že ich riešenie pre národné regulačné orgány je obzvlášť zložité..

Nasleduje niekoľko hlavných dôvodov, prečo vlády nenávidia kryptomeny.

Kryptomeny môžu byť hrozbou pre finančné trhy

V niektorých prípadoch sa vlády usilovne snažili potlačiť kryptomenu a úplne zakázali kryptomeny. Jedná sa o pokus chrániť ich ekonomiky pred výbuchmi a bublinami, ktoré môžu spôsobiť neregulované finančné trhy. Napríklad v Číne jej náchylnosť na ekonomické bubliny prinútila vládu zakázať počiatočné ponuky mincí a obchodovanie s kryptomenami.

Tento krok mal zabrániť domácim kryptoinvestorom v účasti na trhu s kryptomenami, ktorý je nestabilný a neregulovaný. Takýto ekosystém by navyše mohol mať negatívny vplyv na národnú menu a uľahčiť podstatný odliv kapitálu.

Čína

V septembri 2017 tvorili čínske jüany až bitcoinové obchody asi 90 percent zo všetkých transakcie. Čínska vláda, znepokojená obrovským objemom svojej meny na trhu, postavila mimo zákon nákupy kryptomeny a dokonca uložila zákazy cestovania exekútorom kryptoburzy..

Burzoví úradníci spoločností Huobi a OKCoin patrili k najpozoruhodnejším postavám, ktorým bola podrobená, až do vyšetrenia výmen. Celkovo bolo k ukončeniu prevádzky prinútených 88 kryptomien a 85 počiatočných ponúk mincí (ICO). Čínsky jüan teraz predstavuje približne 0,0063 percent všetkých obchodov s bitcoinmi vďaka tvrdému zákroku.

Irán

Irán tiež zakázal kryptomeny v snahe chrániť svoju menu a trhy. Krajina v súčasnosti čelí prívalu ekonomických sankcií uvalených americkou vládou po krachu iránskej jadrovej dohody. Sankcie, ktoré predtým zrušila Obamova administratíva, sa nedávno obnovili po podpísanom výkonnom nariadení amerického prezidenta Donalda Trumpa.

V apríli Irán zakázal obchodovanie s kryptomenami po a Let kapitálu v hodnote 2,5 miliárd dolárov. Situácia bola dôsledkom snahy Iráncov získať digitálne meny, keď vypukli správy o pripravovaných sankciách. Krátko nato bol zavedený zákaz kryptomeny, aby sa zabránilo opusteniu krajiny nevyhnutne potrebných fiat mien.

Trh s kryptomenami je plný hackov a podvodov


Nie je žiadnym tajomstvom, že svet kryptomien je plný podvodov a hackerov a že výmeny náchylné na závady sa stali spoločným cieľom hackerov. Podľa karbónovej čiernej, spoločnosti zaoberajúcej sa kybernetickou bezpečnosťou, boli v roku 2018 zatiaľ ukradnuté kryptomeny v hodnote viac ako 1,1 miliardy dolárov.

Japonsko

Jedným z pozoruhodných porušení, ktoré nedávno spustilo zvýšenú reguláciu zo strany národa, bol hack Coincheck. To podnietilo Japonskú agentúru pre finančné služby (FSA) k implementácii prísnych zákonov Know Your Customer (KYC) a Anti-Laundering (AML). Z burzy bolo odcudzených 523 miliónov NEM (XEM) v tom čase na 400 miliónov dolárov. Väčšina z nich bola údajne prepraná, pričom Nadácia NEM oficiálne začala prenasledovanie.

Po incidente japonská vláda taktiež schválila všeobecný zákaz všetkých súkromných kryptomien kvôli ich pseudonymizačným vlastnostiam, ktoré znemožňujú ich sledovanie a reguláciu. Medzi dotknuté digitálne meny patrili Dash (DASH), ZCash (ZEC), Monero (XMR) a Augurov reputačný token (REP).

Kryptomeny sa ťažko zdaňujú

Zdaňovanie hrá v moderných ekonomikách obrovskú úlohu. Používajú ho vlády na generovanie výnosov, ktoré financujú jeho činnosť. Zahŕňajú budovanie kritickej infraštruktúry, vzdelávanie, sociálnu starostlivosť a obranu. Dane tiež používajú vlády na zníženie nerovnosti a uľahčenie distribúcie zdrojov. Stručne povedané, významne prispieva k sociálnej stabilite a bezpečnosti.

Na druhej strane, kryptomeny vznikali preto, aby obišli vládnu reguláciu a dane. Niektoré ponúkajú vylepšené anonymizačné funkcie, ktoré zakrývajú transakcie, takže je ťažké podrobiť ich dani.

Spojené štáty

Vlády tvrdo pracujú na tom, aby zakročili proti kryptoinvestorom obchádzajúcim dane. Najmä vláda USA urobila veľké kroky pri výbere daní z kapitálových výnosov z kryptomeny. Vo februári urobila krok na Coinbase a k výmene okamžite vydal oznámenie svojim zákazníkom, ktorí ich informujú, že osobné identifikačné záznamy budú odovzdané IRS na základe smernice súdu.

IRS údajne pôvodne požiadal o záznamy v novembri 2016 a zaujímal sa najmä o subjekty, ktoré nakupovali bitcoiny v rokoch 2013 až 2015. Coinbase sa výzve postavil na odpor, ale po rozhodnutí súdu v San Franciscu bol nútený vyhovieť. Vyžadovali sa záznamy ľudí, ktorí dokončili transakcie v celkovej hodnote viac ako 20 000 dolárov.

Podľa súdny dokument, iba 800 až 900 daňových poplatníkov podalo výnosy z obchodovania s bitcoinmi v rokoch 2013 až 2015. To bolo výrazne pod očakávanou hodnotou.

To znamená, že nie všetky vlády majú mechanizmy, ktoré im umožňujú nadviazať na tieto problémy, a mnohé priamo zakázali kryptomeny, aby sa tejto bolesti hlavy zbavili..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map