Náklad je platforma typu všetko v jednom na vytváranie, správu a predaj digitálnych zbierkových predmetov. Vďaka interoperabilite, ktorú poskytuje Ethereum, môžu používatelia spravovať všetky svoje kompatibilné digitálne zbierky na Cargo – nielen tie, ktoré boli vytvorené na Cargo.

Spoločnosť Cargo, ktorá bola uvedená na trh v júli 2020, predstavovala niekoľko rokov zakladania spoločnosti Sean Papanikolas„Výskum a experimentovanie v rámci ekosystému éteru. Sean pomohol priekopníkom škálovateľnej technológie razenia na blockchaine Ethereum.

So spustením Trhovisko nákladu krátko nato sa Cargo rozrástlo na voličov, vytvorilo sa 265 účtov a na trh sa pridalo viac ako 170 jedinečných digitálnych položiek. Doteraz najvyššia položka, za ktorú sa predáva, bola okolo 1200 dolárov.

Spojili sme sa so Seanom, aby sme prediskutovali jeho podnikateľskú cestu v prostredí kryptomeny a budúcnosti nefungovateľných tokenov.

Mohli by ste nám poskytnúť dvojminútovú upútavku na váš život? Ako ste sa nakoniec zapojili do priestoru NFT?

V roku 2017 mi priateľ predstavil Ethereum a okamžite vzbudil môj záujem. Pritiahol som sa k novým technológiám, ale našiel som najlepší spôsob, ako im porozumieť, je niečo na nich budovať. Takže som sa rozhodol zostaviť dApp. V tom čase som chodil so ženou, ktorá bola jej fanúšičkou Bakalár, tak som vytvoril inteligentný kontrakt, ktorý tipoval, kto vyhrá Bakalár.

No, nikto nevyužil zmluvu a vzťah nevyšiel, ale videl som silu Etherea a naučil som sa, ako v tomto procese písať inteligentné zmluvy.

Spýtal som sa môjho priateľa, či má predstavu o niečom inom, čo by sme mohli postaviť na Ethereum, a on sa vrátil s nápadom – trhom 3D modelov. Plánovali sme, že to nazveme Pedddle with three d’s – viete pre „3D“ modely. Nechali sme si vyrobiť tričká Pedddle a vyrazili sme na preteky.

Vďaka tomu som sa oboznámil so štandardom ERC-721 a dokonca som vymyslel token ERC-20 s názvom xR coin, ktorý by sa použil na nákup 3D modelov. V polovici roku 2017 som mal funkčný prototyp, do ktorého mohli používatelia nahrávať 3D modely a platforma by vytvárala NFT a vy ich mohli predávať..

Bohužiaľ môj partner vypadol, a tak som zošrotoval Pedddlea a začal som pracovať na digitálnej zberateľskej aplikácii pre iOS a Android, aby som priniesol kryptomeny masám. Plán spočíval v abstrahovaní všetkých kryptomien a používatelia mohli platiť kreditnou kartou.

Aplikácia sa volala Dolli a umožňovala používateľom nakupovať a zbierať výstredné postavy – medzi ktoré patrí predovšetkým neslávne známy Pizza Rob, čo bol dosť veľký hit, ktorý som navrhol. Aplikácia bola dokončená a pripravená na odoslanie, ale tesne pred uvedením platobný procesor odmietol podporu aplikácie Dolli. (V tom čase by sa platobné procesory nedotýkali kryptoaplikácie s pólom 10 stôp.)

Vyskúšal som niekoľko ďalších poskytovateľov platieb, ale čoskoro mi došlo, že čelím centralizácii moci – presná vec bola bitcoin predpokladaný opraviť. Rozhodol som sa prestavať Dolli pomocou decentralizovanej infraštruktúry.

To bol katalyzátor pre Cargo. Vedel som, že musia existovať ďalší ako ja, ktorým by mohla prospieť platforma, ktorá vám umožní vytvárať digitálne zbierkové predmety, komunikovať s nimi a predávať ich v rámci vašej aplikácie.

Ako by ste definovali príležitosť v kryptomene pre niekoho, kto sa chce zapojiť, či už ako investor alebo ako podnikateľ?

Nie som investor, takže to berte s rezervou, ale chcete sa pozrieť na technológiu a tím. Kto je tím, ktorý produkt vyrába, čo zostavuje a môže ho dotiahnuť do konca?

To isté platí pre spustenie startupu. Aj keď môže byť táto technológia ťažko pochopiteľná, chcete sa pozrieť na tím. V mojom prípade som mal šťastie, že som sa spojil Polyient Labs, začiatočný blockchainový inkubátor založený Bradom Robertsonom. On a jeho tím rozumejú krypto a blockchainovému priestoru, a preto videli potenciál spoločnosti Cargo.

Ako NFT zmení každodenný život?

Myslím si, že pre veľa ľudí je len otázkou času, kedy budú NFT súčasťou ich každodenného života.

NFT pomáhajú dávať zmysel pre digitálne vlastníctvo. Popremýšľajte o všetkých digitálnych veciach, ktoré môžete vlastniť – umenie, letenky, predplatné, prístupové tokeny, zoznam pokračuje.

Je možné, že každý nakoniec vlastní kus digitálneho umenia a má ho zavesený v elektronickom ráme na svojej stene, alebo si kupuje lístky NFT, s ktorými môže obchodovať alebo previesť.

Alebo si predstavte, že v každej videohre, ktorú ste hrali, ste vlastnili herné predmety a mohli ste ich z hry vyradiť a predať na sekundárnych trhoch alebo ich dokonca použiť v iných hrách. To je presne ten ekosystém, ktorý Hry Polyient a staviam.

Ako vyzerá Cargo pri dosahovaní svojej 5-ročnej vízie?

Ťažko povedať, kde bude priestor ako celok o päť rokov. Teraz sme skutočne v inflexnom bode, ale predstavujem si, že urobíme veľké pokroky v oblasti použiteľnosti a škálovateľnosti. Ale to nevadí, Cargo chce byť platformou voľby pre napájanie každého NFT projektu bez ohľadu na to, či je malý alebo veľký.

Cargo nateraz bude pokračovať v budovaní na Ethereu, ale Ethereum v súčasnom stave by mohlo vyzerať o päť rokov výrazne inak. Možno budeme stavať na ďalšej iterácii Etherea alebo na riešení vrstvy 2. Bez ohľadu na to, na čom staviame, chceme vziať so sebou naše zásady použiteľnosti a škálovateľnosti.

Môžete vysvetliť, v čom sa Cargo líši od ostatných platforiem NFT?

Cargo stojí na čele a je prvou platformou na integráciu EIP-2309, čo je štandardná udalosť na sledovanie nekonečného vytvárania NFT. Vďaka efektívnym dátovým štruktúram bolo Cargo priekopníkom inteligentnej zmluvy, ktorá umožňuje tvorcom hromadne vytvárať toľko zbierkových predmetov, koľko chcú, v jednej transakcii.

Vďaka vysokým poplatkom za plyn to môže tvorcom ušetriť tisíce (alebo dokonca desaťtisíce) dolárov za transakčné poplatky pri vytváraní zbierkových predmetov v rozsahu.

Tiež sme práve oznámili Nákladné drahokamy, ktorý bude fungovať ako token utility a možnosť platby na platforme Cargo, ako aj token riadenia pre nadchádzajúci DAO Cargo. Vzrušujúce je, že drahokamy môžu byť vsadené do ľubovoľného kompatibilného NFT za tokenové odmeny.

Cargo je jediná platforma, ktorá umožňuje používateľom nasadzovať inteligentné zmluvy, ktoré im umožňujú vytvárať nekonečné množstvo NFT v jednej transakcii za rovnaké náklady ako vytvorenie jedného NFT na iných platformách. ERC-2309, otvorený štandard pre ethereum, ktorý to umožňuje, som stál na čele sám, pretože som si včas uvedomil, že na škálovanie NFT budeme potrebovať spôsob, ako naraz vytvoriť a previesť veľké sumy za fungujúcu cenu. Nedávno OpenSea, najväčší trh s digitálnym tovarom, začala podporovať štandard, ktorý to umožňuje.

Z hľadiska funkcií sme prvou otvorenou platformou, ktorá podporuje 3D NFT, a okrem obrazových NFT podporujeme aj zvukové a video súbory. Na Cargo môžete uzamknúť digitálny obsah vo svojich NFT, ktoré dokáže odomknúť iba držiteľ tokenu a ktorý je šifrovaný AES-256.

Keď som staval Cargo, nikdy som si nemyslel, že to bude iba trh NFT a nie je to tak. Cargo bolo postavené ako motor, ktorý poháňa ďalšie projekty NFT spôsobom, ktorý je škálovateľný a nákladovo efektívny. Máme robustné rozhranie API, ktoré vám umožňuje využívať infraštruktúru spoločnosti Cargo priamo vo vašej platforme.

Od začiatku sme mohli spolupracovať s ostatnými a automaticky rozdeliť platby – toto je podporované prostredníctvom nášho API. Vidíme, že to ľudia chcú v používateľskom rozhraní webu, takže pracujeme na ich zahrnutí do budúcej verzie Carga.

Toto je skvelá funkcia a otvára dvere k mnohým skvelým projektom.

Môžete napríklad vytvoriť umeleckú sériu pre charitu a môžete ju nastaviť tak, aby každá z charitatívnych organizácií automaticky dostala platbu, keď sa jeden z dielov predá. Prípadne, ak ste umelcom, môžete spolupracovať s inými umelcami alebo si vytvoriť vlastné trhovisko, do ktorého sa môžu ostatní umelci pridať.

Kde sa dozvieme viac?

Naše ďalšie veľké vydanie bude Cargo Gems, ktoré prináša vzrušujúci svet Defi do priestoru NFT. Môžeš viac informácií nájdete tu.

Čitatelia môžu navštíviť Cargo tu. Môžu tiež nasledovať Náklad Twitter.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me