Zabezpečenie, ochrana súkromia a VPN: Dôležitosť VPN v kryptomene

Ak máte skúsenosti s kryptomenou a so širokým internetom, je pravdepodobné, že ste trochu oboznámení s konceptom VPN..

Mnoho ľudí, ktorí používali kryptomenové burzy, v určitom okamihu použili na zabezpečenie svojho internetového pripojenia VPN. Pretože na trhoch s kryptomenami koluje veľa peňazí, čoskoro nasleduje organizovaný zločin.

Nie je žiadnym prekvapením, že získanie prístupu k účtu niekoho kryptomeny a k peňaženke môže byť pre zločincov veľmi lukratívne – hackeri sa veľmi snažia získať vaše cenné prihlasovacie údaje a informácie o peňaženke.

Našťastie existuje niekoľko relatívne jednoduchých bezpečnostných opatrení, ktoré môžete implementovať na zabezpečenie svojich transakcií v digitálnej mene. Jedným z týchto bezpečnostných opatrení je použitie VPN. V tomto článku si povieme, pre koho by mohla byť VPN múdra a ako na to porovnajte poskytovateľov VPN nájsť ten, ktorý vyhovuje vašim potrebám.

Získanie VPN pre kryptomenu je prvkom pre bezpečné transakcie

Ako vysvetľuje Anonymania, VPN môže byť dôležitým technologickým prvkom, najmä pri použití verejných sietí Wi-Fi. VPN vytvára bezpečné spojenie medzi vami a zvyškom internetu a šifruje pri tom všetok váš prenos dát. Ako to presne funguje? Nainštalovaním aplikácie VPN do počítača, tabletu alebo smartfónu sa môžete pripojiť k špeciálnym serverom VPN.

Väčšina poskytovateľov VPN má tisíce serverov po celom svete. Keď sa pripojíte k takémuto serveru VPN, vytvorí sa zabezpečené pripojenie. VPN šifruje všetky vaše dátové a internetové prenosy, odosiela ich na server VPN a odtiaľ sa vytvorí spojenie so zvyškom internetu..

Verejné siete sú známe svojimi bezpečnostnými chybami a skúsení hackeri spravidla nemajú problémy s zachytením vašej premávky alebo vniknutím do vášho zariadenia, keď ste pripojení k verejnej sieti Wi-Fi. Pokiaľ však nepoužívate sieť VPN, pretože šifrovanie väčšiny moderných sietí VPN je neuveriteľne robustné.

Aj s najrýchlejším superpočítačom na svete by hacker potreboval tisíce rokov, aby prelomil zabezpečenie VPN, pretože väčšina poskytovateľov VPN dnes používa 256-bitové šifrovanie. Tam, kde by skúsený hacker nemal zvyčajne problém s prístupom k vášmu zariadeniu a s prerušením vášho internetového prenosu, VPN zaisťuje, aby hackeri nemali prístup k vášmu zariadeniu prostredníctvom siete. Ak sa im podarí zachytiť akékoľvek údaje, dáta sa im stanú zbytočnými kvôli veľkému šifrovaniu; dáta sú pre nich úplne nečitateľné, pretože ide o jeden veľký šifrovaný neporiadok.

To mimochodom platí aj pre vášho poskytovateľa internetových služieb. Za normálnych okolností vidia všetko, čo robíte online, ale keď používate VPN, váš poskytovateľ internetových služieb už nemôže sledovať vaše online aktivity kvôli šifrovaniu. A dobrá vec je, že pre vás ako používateľa VPN sa nič skutočne nezmení.

Softvér VPN šifruje všetku komunikáciu, ktorú odosielate a prijímate, ale toto si vôbec nevšimnete. VPN jednoducho beží na pozadí, zatiaľ čo vaše pripojenie je oveľa bezpečnejšie a môžete používať internet ako obvykle.


VPN ponúka ďalšie súkromie

VPN je tiež skvelým nástrojom na ochranu súkromia, pretože skrýva vašu IP adresu pre okolitý svet. Zvyšok internetu vás zvyčajne rozpozná a identifikuje na základe vašej osobnej adresy IP.

Pri pripájaní k serveru VPN sa namiesto vašej vlastnej adresy IP pridelí adresa IP servera VPN. Vlády, hackeri, webové stránky, ktoré navštevujete, online obchodníci; cez vašu IP adresu už nebudú môcť prepojiť vaše aktivity s vami ako s osobou. To vám dáva istotu a anonymitu pri prehliadaní, a to aj na kryptoburzách.

VPN slúži aj ako nástroj slobody internetu

Internet nie je voľne prístupný všade na svete. Na základe vašej geografickej polohy môžu byť rôzne webové stránky, kryptoburzy, streamovacie služby alebo sociálne médiá neprístupné.

Tento jav sa nazýva geografické blokovanie a je to forma online cenzúry. Po pripojení k serveru VPN v inej krajine môžete získať prístup na internet, akoby ste sa fyzicky nachádzali v tejto krajine.

Ak je napríklad vo vašej krajine zablokovaný určitý web, môžete sa pripojiť k serveru VPN v krajine, kde je tento web skutočne prístupný. Pri ďalšom pokuse o prístup na stránku už nebudete blokovaní, pretože používate zahraničnú adresu IP, ktorá má povolený prístup.

Výber siete VPN vyhovujúcej vašim potrebám

Keď hľadáte službu VPN alebo chcete objektívne porovnať poskytovateľov sietí VPN, trochu výskumu to nezaškodí. Pri prijímaní poskytovateľa VPN je potrebné zohľadniť niekoľko kľúčových aspektov:

Bezpečnosť a súkromie: Pre začiatočníkov potrebujete poskytovateľa VPN, ktorý ponúka spoľahlivé šifrovacie protokoly a ktorý neuchováva protokoly (čo znamená, že poskytovateľ neukladá niektoré vaše online akcie, keď ste pripojení k serverom VPN)..

Rýchlosť: Jedným známym problémom pri používaní pripojenia VPN je strata rýchlosti, pretože vaše dáta sú šifrované A cestujú cez ďalší externý server. Pretože rýchlosť internetu môže byť pre rýchle obchodovanie veľmi dôležitá, výber VPN s rýchlymi servermi je nevyhnutnosťou.

Užívateľská prívetivosť: Aplikácia VPN musí byť zvládnuteľná a jednoduchá. Poskytovateľ VPN musí navyše v prípade problémov ponúknuť kvalitnú technickú podporu.

Sieť servera: Poskytovateľ VPN, ktorého si vyberiete, by mal mať v ideálnom prípade veľkú a rôznorodú sieť serverov v krajinách a regiónoch, ktoré by ponúkali rýchle pripojenie bez toho, aby bol ohrozený výkon..

Vyššie uvedený článok je sponzorovaným príspevkom, ktorý spĺňa naše redakčné pokyny.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map