Využitie blockchainu Kde môže byť krypto skutočný rozdiel?

Okolo blockchainového využitia sa vybudovalo toľko humbuku, že sa objavili rôzne bizarné mince ponúkajúce riešenie problému sprostredkovateľa. Zatiaľ čo niektoré sú vytvorené špeciálne ako žart, iné sa používajú čisto na získanie peňazí v nádeji, že nalákajú ďalšieho naivného investora. Napriek tomu, že na trh prichádza celá rada nových mincí, zostáva pochybné, že spoločnosti budúcnosti budú na výmenu hodnoty potrebovať niekoľko tisíc rôznych mincí..

Stratila komunita kryptomien z dohľadu svoju pôvodnú víziu? Bitcoin bol priekopníkom mnohých základných použití blockchainu, keď vznikol v roku 2009. V tomto článku sa vrátime k niektorým z týchto základných princípov, pretože je vysoko nepravdepodobné, že by si Satoshi Nakamoto predstavoval Trump Coin keď sa vydali zmeniť svet pomocou kryptomeny!

Využitie blockchainu

Bankovanie Unbanked

Podľa svetová banka, takmer tretina ľudí na planéte nemá bankový účet. Dve a pol miliardy ľudí je veľké číslo, keď si uvedomíte, že mnohí z nás majú bankový účet už celé desaťročia. V kryptokomunite samozrejme prebehla diskusia, ale Západ túto otázku väčšinou ignoroval. Je to tak preto, lebo Západ už má dobre rozvinutú infraštruktúru.

Teraz zvážte, aké rozdrobené bankovníctvo je naprieč krajinami, kontinentmi a kultúrami. Konvencie v bankovníctve sú v USA v porovnaní s Európou úplne odlišné a potom skôr tým, že sa posúvate ďalej na východ. Pre tých, ktorí ešte nemajú zavedené služby, prečo budovať pobočky, bankomaty a kartové riešenia, keď to všetko môžete robiť pomocou mobilného telefónu?

Mnoho nebankových subjektov, najmä v Afrike, už používa mobilné peňažné riešenia ako M-Pesa. A napriek tomu spoločnosť M-Pesa stále vyžaduje, aby ste sa obrátili na predajňu, ktorá potom rokuje s významnou organizáciou zaoberajúcou sa vkladmi a výbermi. Vďaka smartfónu a aplikácii peňaženky na kryptomeny môžete oboch týchto hráčov odstrániť a odosielať a prijímať bitcoiny priamo s protistranou.

Cenzúrny odpor

Patreon

Odpor voči cenzúre zostáva v roku 2019 horúcou témou, pretože naďalej vidíme, ako dominantné platformy zakazujú používateľom. Dvaja významní tvorcovia obsahu, David Rubin a Jordan Peterson, nedávno oznámili, že zrušia svoje účty Patreon. Patreon je stránka zameraná na financovanie davu, ktorá umožňuje komukoľvek vybudovať online komunitu a prijímať dary za svoju prácu.

Krok, ktorý uskutočnili Rubin a Peterson, je solidárny s ostatnými tvorcami, ktorým bola z politických dôvodov vylúčená platforma. Zatiaľ čo dvojica plánuje vytvoriť svoje vlastné platobné riešenie, niekoľko Rubinových vlastných nasledovníkov ho vyzývalo, aby použil bitcoin ako rozumnejšiu alternatívu. V súčasnosti testuje vody, aby zistil, aký druh absorpcie bude mať:


Ok @Bitcoin svet, malý nedeľný test.

Odstraňovanie Patreonu sa začína 15. januára… pic.twitter.com/cA0SkERd00

– Dave Rubin (@RubinReport) 7. januára 2019

Prúžok

V inom prípade poskytovateľ platieb Stripe v minulom roku zastavil platobné služby pre populárny kanál YouTube s kryptomenami, ktorý sa volá Kryptoverse:

FLASH ALERT: Dostal som päťdňové oznámenie, že všetky platby kartou prichádzajúce do mojej firmy budú zastavené a moje účty vypnuté „z dôvodu tlaku našich bankových partnerov, ktorí si neželajú ŽIADNE spojenie s # kryptomena podniky. “ Pomoc prosím. Návrhy. Prosím RT. pic.twitter.com/sFygF8MzTz

– Chris „The Cryptoverse“ Coney (@ChrisConeyInt) 3. júna 2018

Vyššie uvedené situácie poukazujú na rastúci problém zneužívania moci centralizovanými spoločnosťami. Niektoré z nich majú oprávnenie odstrániť celý tok príjmu jednotlivca alebo spoločnosti. Tento druh moci sa týka, keď si uvedomíte, že ide o živobytie ľudí, ktoré sa dá ľahko odstrániť.

Bitcoin tento problém rieši bez námahy, pretože ťažiari spracovávajú platby. A nezaujíma ich ani nevie, prečo si dve strany navzájom vymieňajú hodnotu. Jednoducho uľahčujú transakciu a vyhýbajú sa politickým dôvodom, ktoré by jej mohli prekážať.

Vláda & Správa vecí verejných

Vláda a riadenie sú niektoré ďalšie veľké potenciálne použitia blockchainu. Zatiaľ čo väčšina vlád presadzuje riešenia v oblasti kryptomeny, existuje niekoľko inovatívnych riešení, ktoré ju začínajú prijímať. Niektoré štáty USA, napríklad Ohio a Crypto Valley vo Švajčiarsku, už zavádzajú (čiastočné) platenie daní pomocou bitcoinu.

Na druhú stranu, občania krajiny by mali mať možnosť nezávisle si overiť, aké sú výdavky vlády. To sa samozrejme dá dosiahnuť pomocou jednoduchej bitcoinovej peňaženky, ktorá ukazuje, odkiaľ finančné prostriedky prichádzajú a kam smerujú. Sprístupnite vládne financie prostredníctvom blockchainu a možno len zistíte, koľko finančných kostlivcov sa v tej skrini skutočne skrýva.

Blockchainové hlasovanie

Blockchainové hlasovanie je ďalšou oblasťou, ktorá, zdá sa, začína byť veľa chatujúca, a to z dobrého dôvodu. Aj keď veľa krajín tvrdí, že majú fungujúce demokracie, ich hlasovací proces je všetko, iba nie transparentný. Často neexistuje spôsob, ako by sa dalo skutočne overiť, aké sú demokratické.

Na blockchaine by hlasovanie mohlo fungovať podobne ako proces, ktorý implementuje Švajčiarsko, známy ako priama demokracia. V malom horskom štáte môže zahájiť iniciatívu každý občan, ktorý získa 100 000 platných podpisov. Potom môžu usporiadať referendum, ktoré by mohlo mať za následok priamu zmenu ústavy.

Toto je samozrejme iba jednoduchý príklad, ale vidíte, aké silné to môže byť, keď ste spárovaní s nemennou knihou blockchainu. Potom pridajte výhodu hlasovania v pohodlí domova. Demokracie budúcnosti môžu mať veľmi málo politikov a vyvíjajúcu sa ústavu. Pre ľudí môžu ľudia skutočne zvoniť.

Prečo stáť v dlhých radoch celé hodiny, keď môžeme hlasovať súčasne o blockchaine? Blockchain používa

Prečo stáť v dlhých radoch celé hodiny, keď môžeme hlasovať súčasne o blockchaine?

Kde môže použitie blockchainu urobiť skutočný rozdiel?

Blockchain môže určite mať nejaké nové využitie. Existuje mnoho druhov sektorov s zakorenenými prostredníkmi, ktoré by mohli využiť narušenie. Zatiaľ čo mnoho investorov prenasleduje ďalší veľký token, skutočným prísľubom blockchainu sú tie jednoduché, ale silné koncepty, ktoré Bitcoin naďalej podporuje. Veci ako finančné začlenenie, odolnosť voči cenzúre a transparentné riadenie. Rovnako ako internet pripravil cestu pre otvorený prístup k informáciám, blockchain pripraví cestu pre otvorený prístup k financiám.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map