Vysvetlenie obchodovania s maržou pre investorov do kryptomeny

Obchodovanie s maržou je už dlho bežnou stratégiou, aby investori na trhoch s akciami získali bohatstvo. Teraz nárast kryptomien a búrz s kryptomenami prináša nové možnosti pre obchodníkov s maržami. V tomto článku vysvetlíme niektoré základné informácie o obchodovaní s kryptomenovou maržou a pozrieme sa na niektoré burzy, ktoré túto možnosť podporujú..

Čo je to obchodovanie s maržou?

Pred investíciou bolo tradične potrebné, aby mali investori všetky prostriedky vopred. Maržové obchodovanie umožňuje investorom investovať peniaze bez toho, aby museli mať finančné prostriedky na bankovom účte. Nákup na maržu je v podstate požičiavanie si peňazí na investovanie. Aj keď sa to považuje za trochu rizikovejšie, môžeme túto investičnú stratégiu porovnávať s čerpaním úveru na kúpu domu.

V obchodovanie s maržou na trhoch s akciami, na otvorenie maržového účtu je všeobecne potrebný počiatočný vklad vo výške 2 000 dolárov. Keď si investor otvorí účet, je možné si požičať až 50% z kúpnej ceny akcie. Investori môžu pokračovať v obchodovaní s maržami, pokiaľ budú počas tohto obdobia splnené podmienky pôžičky. Keď sa akcia predá na maržovom účte, finančné prostriedky idú sprostredkovateľovi, kým sa pôžička nesplatí.

Na porovnanie, obchodovanie s kryptomenovou maržou je veľmi podobné. Avšak namiesto toho, aby sa investori kryptomeny spoliehali na pôžičku od tradičnej banky, môžu si požičať prostriedky priamo z búrz kryptomeny, na ktorých chcú obchodovať. K dispozícii je tiež široká škála možností využívania páky (2: 1, 3,33: 1, 4: 1, 1 000: 1 a ďalšie). Investori môžu pomocou obchodovania s maržami „staviť“ na zvýšenie alebo zníženie ceny konkrétnych kryptomien. Maržové obchodovanie možno tiež použiť na zabezpečenie, špekulácie a zabránenie udržania všetkých finančných prostriedkov na burze.

obchodovanie s maržou

Obchodovanie s kryptomenovou maržou: Porozumenie predpisom a nastaveniam burzy

Aj keď spoliehanie sa na obchodovanie s maržami nemusí byť pre investorov ideálnou stratégiou, poskytuje väčšiu páku investorom, ktorí vopred nemajú potrebné prostriedky alebo nechcú vopred vyčleniť značné množstvo prostriedkov..

Pre investorov, ktorí chcú vyskúšať obchodovanie s maržami, alebo pre ktoréhokoľvek investora do kryptomeny využívajúceho burzu, ktorá umožňuje obchodovanie s maržami, je nevyhnutné porozumieť reguláciám a nastaveniam burzy.

Zavádzajú sa pravidlá na ochranu burzy a jej investorov. Niektoré burzy majú možnosť pre používateľov prepínať medzi „obchodovaním na margin“ a „obchodovaním na margin“. Druhá z nich je zvyčajne predvolenou možnosťou.

GDAX Margin Trading

Je dôležité poznamenať, že zásady obchodovania s maržami sa medzi jednotlivými burzami veľmi líšia. Niektoré kryptomenové burzy majú veľmi prísne zásady obchodovania s maržami. Naopak, ostatní sú oveľa flexibilnejší, pokiaľ ide o to, kto sa môže podieľať na obchodovaní s maržami. GDAX je príkladom relatívne prísnej výmeny v prípade obchodovania s maržami. Každý investor, ktorý si zvolí túto možnosť, musí vyplniť Formulár oprávneného účastníka zmluvy (ECP). V zásade platí, že pokiaľ nedosiahnete štatút „akreditovaného investora“ alebo nemáte aktíva v hodnote miliónov dolárov, je nepravdepodobné, že budete schopní obchodovať na margin cez GDAX..

Burzy stanovujú prísne politiky s vysokými požiadavkami z dôvodu dodržiavania existujúcich finančných predpisov stanovených národnými vládami. Aj keď by sa menším investorom takéto politiky nemuseli páčiť, zámer je dvojaký. Po prvé, cieľom týchto politík je zabrániť tomu, aby sa menší investori zadĺžili a neboli schopní splácať pôžičky získané z obchodovania s maržami. Po druhé, burza je schopná zabezpečiť, aby nestratila príjem, ak investor nie je schopný splácať úver.

Kraken Margin Trading


V porovnaní s GDAX je Kraken príkladom populárnej burzy kryptomien, ktorá pre malých investorov nemá toľko prekážok, aby mohli začať s obchodovaním s maržami. V prípade Krakenu sa na obchodovaní s maržami môžu podieľať všetci investori 1. až 4. úrovne. Podľa webovej stránky burzy sa na to, aby sa stal investorom 1. úrovne, je potrebné overenie informácií, ako je celé meno, dátum narodenia, krajina a telefónne číslo. Úroveň 4 je o niečo prísnejšia. Vyžaduje, aby používatelia nahrali doklad o dostupných prostriedkoch, doklad totožnosti (napr. Pas), doklad o pobyte, podpísané doklady KYC a ďalšie.

Zatiaľ čo menší investori môžu obchodovať s maržami na burze, existujú prísne limity zavedené podľa úrovne úrovní. Napríklad Tier 1 si môže požičať iba do 1 000 $ 1 000 €. Pre porovnanie, úroveň 4 si môže požičať až 500 000 dolárov alebo 500 000 eur. Toto je spoločná politika medzi väčšinou búrz s kryptomenami, pretože burzy sú vo všeobecnosti opatrnejšie, pretože sa zvyšujú výpožičné sumy.

Pre menších investorov by mohlo byť obchodovanie s maržou dobrou voľbou na zváženie. Stále je dôležité si uvedomiť, že dodržiavanie zásad a predpisov pre obchodovanie s maržou je nevyhnutnosťou bez ohľadu na to, ktorá burza kryptomien sa používa alebo koľko peňazí si požičiavajú.

Limity požičania marže Kraken

Výmeny kryptomeny, ktoré umožňujú obchodovanie s maržou (od 3. júla 2018)

Upozorňujeme, že existuje niekoľko búrz, ktoré umožňujú obchodovanie s maržou. Je však dôležité udržiavať aktuálne informácie o zmenách vládnych právnych predpisov alebo zmenách výmenných politík, ktoré sa časom menia. Toto neslúži ako kompletný zoznam a ďalšie podrobnosti by ste mali skontrolovať na webových stránkach burzy kryptomien.

  • Bitfinex
  • BitMEX
  • Huobi Pro
  • GDAX
  • Kraken
  • Poloniex
  • Whaleclub

Záver

Maržové obchodovanie s kryptomenami sa stáva bežnou súčasťou mnohých búrz. Aj keď sa politiky a nariadenia líšia, princípy investovania sú rovnaké. Pred rozhodnutím sa vždy dôkladne oboznámte s podrobnosťami a zvážte výhody a riziká požičania marže.

Za žiadnych okolností, podobne ako obchodovanie s maržami na trhoch s akciami, nepredpokladajte, že trh s kryptomenami uľahčí splácanie pôžičiek z búrz. Na vysoko volatilnom trhu neexistuje záruka, že sa obchodovanie s maržou vyplatí a mohlo by viesť k finančným stratám.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map