Vyhrajte alebo prehrajte: Hazard, ktorým sa niektorí snažia stať bitcoinovými miliardármi

Nedávno sme sa pozreli na niekoľko príbehov o tom, ako sa z niektorých ľudí stali bitcoinoví milionári. Aj keď je tento počin pôsobivý, existuje niekoľko ľudí, ktorí súperia o to, aby sa stali súčasťou ešte nepolapiteľnejšej skupiny bitcoinových miliardárov.

V tomto článku sa pozrieme na niekoľko príbehov o najbohatších ľuďoch v kryptomene. Preskúmame tiež niektoré riziká, ktoré ultrabohatí podstupujú, a niektoré potenciálne výhody, ktoré dúfajú, že získajú.

Jihan Wu – ťažba bitcoinov

Jihan Wu je generálny riaditeľ spoločnosti Bitmain, poprednej svetovej spoločnosti v oblasti ťažby bitcoinov. Napriek tomu, že spoločnosť existuje iba od roku 2013, iba v roku 2017 dokázala dosiahnuť príjmy vo výške 2,5 miliárd dolárov. Podľa Wu, väčšina výnosov sa získava priamym predajom ťažobných súprav ťažiarom bitcoinov. Bitmain má tiež ďalšie zdroje výnosov, ako sú BTC.com a AntPool, dva významné združenia ťažby bitcoinov, ktoré tvoria 40% svetovej ťažby bitcoinov. To všetko viedlo k súkromnému hodnoteniu spoločnosti v rozmedzí 9 až 12 miliárd dolárov. Wu a spoluzakladateľ, spoluzakladateľ spoločnosti Micree Zhan vlastní asi 60% spoločnosti Bitmain.

Jihan Wu

Jihan Wu

Riziká, že sa stanete ťažobným gigantom

Vzhľadom na to, že trh s kryptomenami bol pri založení spoločnosti v roku 2013 úplne nový, riziká boli dosť veľké. Mnohé z týchto rizík sa v roku 2018 ešte zvýšia. Napríklad ústredie spoločnosti Bitmain zostáva v Číne, a to aj napriek vnútroštátnemu zákazu obchodovania s kryptomenami, ťažby a ďalších potenciálnych prekážok..

Predpisy v Číne a na celom svete nie sú jediným rizikom, ktoré musí spoločnosť Bitmain brať do úvahy.

V priebehu roku 2018 došlo k nárastu významných projektov, ktoré vykonali zmeny vo svojich konsenzuálnych algoritmoch na boj proti ťažbe ASIC. Pre Bitmain môžu náhle zmeny znamenať, že niektoré ťažobné zariadenia (t. J. Ťažobné súpravy ASIC) môžu rýchlo zastarať a bude ťažké ich predať. V závislosti od výrobných nákladov spoločnosť riskuje stratu vážnych súm peňazí zakaždým, keď projekt vykoná aktualizáciu algoritmu.

Okrem toho je ťažké predpovedať, či je ťažba budúcnosťou konsenzuálnych algoritmov, pretože množstvo projektov (napr. Ethereum) sa začalo presúvať z Proof-of-Work do Proof-of-Stake, čo potenciálne znižuje potrebu ťažobné zariadenie.

Napriek týmto rizikám našli zakladatelia spoločnosti Bitmain úspech a získali štatút bitcoinového miliardára tým, že sa stali najväčším hráčom na trhu ťažby kryptomien.

Investície, aby ste sa stali miliardármi

Aj keď je možné sa stať bitcoinovým miliardárom prostredníctvom príbuzných priemyselných odvetví, ako je ťažba alebo možno úspešným zakladateľom blockchainového projektu, zdá sa, že investovanie priamo do kryptomien je jedným z najbežnejších spôsobov, ako získať bohatstvo..


Ako je uvedené v našom nedávnom článku, ktorý obsahuje príbehy o nových, malých investoroch, ktorí zbohatli prostredníctvom investícií do kryptomeny, v mnohých prípadoch išlo len o tisíce dolárov. Aj keď existujú príbehy, kde ľudia predávajú všetko, čo chcú, aby investovali do kryptomien, súhrnný objem investovaných prostriedkov je v porovnaní s niektorými ultrabohatými investormi stále nízky..

Existuje niekoľko príkladov, keď sa ľudia, ktorí sú už teraz ultrabohatlí z hľadiska držania fiat mien, rozhodli investovať veľké prostriedky do kryptomien. Jedným z príkladov toho je Alan Howard. Napriek skutočnosti, že Howard už má odhadovanú čistú hodnotu 1,35 miliárd dolárov, Bloomberg v marci 2018 informoval, že Howard investoval 400 miliónov dolárov. Ak vychádzame z týchto štatistík, táto investícia predstavuje zhruba 30 percent jeho Howardovho bohatstva. Tento bitcoinový príbeh je celkom zaujímavý z niekoľkých dôvodov.

bitcoinový miliardár

Alan Howard

Po prvé, je potrebné pochopiť načasovanie investície. Nakúpil Howard počas medvedieho alebo býčieho trhu? Vzhľadom na povahu volatility cien kryptomeny sa dá považovať za dosť riskantné pre niekoho, kto je už teraz mimoriadne bohatý, staviť na kryptomenu vysoko. Načasovanie môže mať veľký vplyv na pochopenie toho, či to bol alebo nebol úspešný krok k dnešnému dňu. Či tak alebo onak, mohlo by sa to vyplatiť ako dlhodobá investícia.

Po druhé, tento hazard je príbehom, ktorý je v rozpore s príbehom, ktorý o kryptomenách povedalo veľa ultrabohatých ľudí. Napríklad oboje Warren Buffett a Bill Gates kritizovali kryptomeny.

Ostatní známi investori do kryptomeny

Aj keď sa Howardova investícia do kryptomeny môže javiť ako veľké riziko pre niekoho, kto už je bohatý, existuje niekoľko ďalších prípadov, keď sa milionári rozhodli podstúpiť podobné riziko. Napríklad Mike Novogratz (2,3 miliárd dolárov) a Steven Cohen (11,4 miliárd dolárov) tiež investovali veľké sumy fiat prostriedkov do kryptomien.

Investícia Stevena Cohena sa uskutočnilo v júli 2018, čo je dôležité poznamenať z dôvodu, že to bolo pravdepodobne vyvolané rozhodnutím komisie SEC, že Ether nie je bezpečnosťou. Zatiaľ čo rozhodnutie nemalo okamžitý dopad na krátkodobé ceny ethereum, toto rozhodnutie pravdepodobne zmiernilo určité riziko v očiach hlavných investorov, vďaka čomu bolo ethereum a mnoho ďalších kryptomien príťažlivejších ako dlhodobé investície. Najmä Cohen investoval do niekoľkých rôznych kryptomien, pričom Ripple je pozoruhodnou možnosťou výnimky kvôli špekuláciám, že by to mohlo byť v budúcnosti potenciálne považované za záruku.

Steven Cohen

Steven Cohen

Dopad bitcoinových miliardárov na trh

Úspešnosť alebo neúspech tých, ktorí sa chcú stať bitcoinovými miliardármi, bude aj naďalej dôležitým faktorom, ktorý musia všetci investori sledovať.

Na jednej strane prijatie kryptomien ľuďmi, ktorí sú už fiat miliardármi, alebo vytváranie veľkých spoločností spojených s kryptomenami by mohlo časom viesť k väčšiemu prijatiu trhu. Pri pohľade na množstvo kritík kryptomeny je potrebné vziať do úvahy to, či kritici alebo podporovatelia investovali alebo nie. Nakoniec by mohlo byť prospešné mať niekoľko šampiónov kryptomeny, ktorí majú nielen záujmy na trhu, ale tiež by mohli pomôcť pri podpore rastu trhu..

Na druhej strane stále existuje možnosť, že ultrabohatí môžu vytvoriť nový druh centralizácie bohatstva dodávok tokenov, čo bolo pôvodne vytvorených veľa kryptomien, aby sa zabránilo.

Bude zaujímavé poznamenať, ako vytvorenie bitcoinových miliardárov ovplyvní ďalšie smerovanie trhu. Od roku 2018 sme videli slušnú zmes bitcoinových príbehov od individuálnych investorov aj inštitucionálnych investorov, ktorí dosiahli úspech.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map