Vládne programy USA sa zameriavajú na Satoshi Nakamota

Kto je Satoshi Nakamoto? Identita tohto jednotlivca alebo skupiny jednotlivcov môže byť otázkou storočia. Táto nepolapiteľná postava vyvinula prvú úspešnú kryptomenu na svete, bitcoin. Nakamotovi sa podarilo zostať v anonymite aj napriek enormnému úsiliu súkromných aj vládnych organizácií. Ako sa už dozviete, do pátrania po tajomnom tvorcovi bitcoinu sa zapojili vládne agentúry na vysokej úrovni z celého sveta. Poďme na chvíľu preskúmať niektoré techniky a vládne programy zamerané na odhalenie tohto finančného génia.

Posledné vyšetrovania

Nedávna vyšetrovacia správa vykonaná spoločnosťou Motherboard’s Daniel Oberhaus zdôrazňuje rozsah týchto vládnych programov založených na Nakamoto. Vyšetrovateľ vo svojej januárovej správe podal žiadosť o zákon o slobode informácií na CIA aj FBI. Vo svojej petícii sa pýta agentúr, či poznajú totožnosť Satoshi Nakamota a ak nie, aké programy existujú v súvislosti s touto úlohou.

Je zaujímavé, že CIA vrátila žiadosť spolu s tzv Glomarova odpoveď, v ktorom agentúra jednoducho uvedie „Nemôžeme ani potvrdiť, ani vyvrátiť existenciu požadovaných dokumentov.“ CIA často používa reakciu Glomaru na opis operácií, ktoré majú najvyššiu úroveň národnej bezpečnosti.

Tajný program CIA na získanie ruského jadrového substrátu prostredníctvom nereaktovaného

CIA pomocou aplikácie Glomar Explorer v tajnom programe prostredníctvom aplikácie Unredacted

Prečo sa vláda USA stará o Satoshi Nakamota?

Existuje veľa dôvodov, prečo by sa americká vláda pokúsila vypátrať Nakamota. Za jedného Nakamoto údajne vlastní viac ako milión bitcoinov. Keďže bitcoiny v roku 2017 dosiahli rekordné maximum okolo 20 000 dolárov, nepolapiteľný tvorca sedí na zdravom kryptomene. V dôsledku toho sa významne zvýšil globálny vládny záujem o Nakamota.

Obamova administratíva vyšetruje

Teraz sa ukazuje, že Obamova vláda mala obavy zo skutočných zámerov Nakamota. Bitcoin zažil počas Obamovej vlády rekordný rast. Tento rast viedol vládnych expertov k záveru, že zbrojenie bitcoinov by mohlo spôsobiť katastrofu s kontrolou USA nad globálnou ekonomikou tým, že umožní krajinám úplne obísť americký dolár. Tieto obavy vyvolali aj obavy, že tvorca bitcoinu sídlil v nepriateľskom štáte ako Čína alebo Severná Kórea.

Aspoň v istej časti sa obavy vlády dočkali uskutočnenia, aj keď bez použitia bitcoinu. Venezuela spustila v roku 2017 národnú kryptomenu známu ako Petro. Tento manéver sa uskutočnil s cieľom bojovať proti zvyšujúcej sa inflácii v dôsledku drvivých ekonomických sankcií, ktoré USA na túto krajinu uvalili. Rusko, ďalšia krajina, ktorá čelí sankciám USA, ohlásilo plány na vývoj národnej kryptomeny v nasledujúcich mesiacoch s názvom Crypto Ruble.


NSA

Blogger s menom Alexander Múza zverejnil niekoľko zaujímavých zistení, ktoré naznačujú, že Národná bezpečnostná agentúra (NSA) môže vedieť, kto je skutočný Satoshi Nakamoto. Podľa zdrojov spoločnosti Muse’s agentúra využila na vypátranie nepolapiteľného tvorcu bitcoinu pokročilú technológiu ukážky písania.

V sérii blogových príspevkov Muse popisuje, ako NSA použila techniku ​​známu ako stylometria. Stylometria skúma štýl písania človeka, aby si vybral známu terminológiu a štruktúru viet. Každý píše určitým spôsobom, dokonca aj Nakamoto. Nakamoto zanechal v začiatkoch stopy po blogoch a blogoch týkajúcich sa bitcoinu. Teraz sa ukazuje, že tieto strúhanky mohli viesť k jeho objavu.

Vládne programy: PRISM

Muse sa teraz domnieva, že NSA dokázala vziať tieto prvotné spisy a porovnať ich s biliónmi ďalších online príspevkov. Vo svojej správe tvrdí, že NSA zhromaždila všetky Nakamotove rané spisy a poslala ich prostredníctvom dvoch hlavných vládnych špionážnych programov. Najskôr NSA použila protokol PRISM. PRISM je to, čo federálni agenti používajú na prechod cez účty Google a Yahoo. Program poskytuje týmto organizáciám možnosť zobraziť všetky informácie odoslané prostredníctvom platforiem. Je federálne schválený a podporovaný súdnou cestou.

Tento tajný program vyšiel najavo vďaka úsiliu dnes neslávne známeho informátora Edward Snowden. Washington Post bola prvou tlačovou agentúrou prestávka príbeh PRISM spolu s mnohými ďalšími lákavými domácimi špionážnymi programami.

Edward Snowden cez YouTube

Edward Snowden cez YouTube

Vládne programy: SVALY

Po spustení Nakamotových diel cez PRISM sa Muse domnieva, že NSA potom využila ich tajnosti SVALOVÁ dokončia svoje hľadanie. MUSCULAR umožňuje NSA kopírovať všetky dáta odoslané cez národné optické káble. Investigatívna blogerka cituje nemenovaný zdroj, ktorý potvrdil, že celý proces trval menej ako jeden mesiac.

Príbeh Muse samozrejme neprezrádza, kto je Satoshi Nakamoto. Vysvetľuje, že jeho zdroj potvrdzuje, že NSA a CIA poznajú skutočnú identitu Nakamota, ale informácie nezverejňujú. Môže trvať roky, kým sa niektorá z týchto informácií stane verejne dostupnou. V súčasnosti CIA a NSA odtajniť dokumenty po desiatich rokoch na požiadanie sprístupniť verejnosti. CIA automaticky vydáva správy po dvadsiatich piatich rokoch.

Dobre, takže kto je satoshi?

Ako si viete predstaviť, vyšetrovacie úsilie spoločnosti Muse v kombinácii s reakciou spoločnosti Glomar, ktorú dostal Daniel Oberhaus, pomohli podporiť presvedčenie, že americká vláda možno vie, kto môže byť tvorcom Bitcoinu. Ak sú tieto organizácie oboznámené s týmito informáciami, túto skutočnosť verejnosti neprezrádzajú.

Výsledky NSA sú nejasné

Jeden by si myslel, že ak NSA ukončí svoje pátranie a zistí, že tvorca Bitcoinu je z nepriateľskej krajiny, potom by tieto informácie odovzdal príslušným mocnostiam, nie však širokej verejnosti. V súčasnej dobe rastie popularita kryptomien v USA a na celom svete, pričom analytici predpovedajú budúci rast na ďalšie roky. Zatiaľ čo sa kryptomena rozširuje, rozširuje sa aj zvedavosť okolo tvorcu Bitcoinu. Táto stúpajúca zvedavosť tiež viedla k rastúcemu počtu bitcoinových konšpiračných teórií aj v krypto priestore.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map