Všetko, čo potrebujete vedieť o budúcnosti Blockchain Wealth Managementu

Oblasť správy majetku sa v priebehu roka rozšírila, keď sa objavili nové finančné nástroje. Príchod blockchainového riadenia majetku však vytvára svet nových príležitostí – a prekážok – vo finančnom sektore.

Odvetvie správy majetku musí zabezpečiť, aby si udržalo náskok pred zmenami, aby zostalo konkurencieschopné. Zároveň sa klienti budú obracať na svojich majetkových poradcov, ktorí im pomôžu zorientovať sa v nových digitálnych finančných nástrojoch a pochopia dôsledky pre ich portfólio..

Aký bude teda pravdepodobne vplyv blockchainovej správy majetku a ako to ovplyvní širšiu disciplínu správy majetku?

Vývoj vo finančnom sektore

Správa majetku je to, čo banky robia pre svojich klientov s vysokým čistým imaním. To bolo vynájdené ešte v 30. rokoch 20. storočia investičnými bankami vrátane Morgan Stanley a Goldman Sachs. Banky chceli odlíšiť služby, ktoré ponúkali svojim najbohatším klientom, od služieb, ktoré poskytovali masám.

Dôchodky spoločností a investície do akcií sa v posledných desaťročiach stávajú dostupnejšími. A ľudia zase začali byť viac finančne zvedaví.

Banky videli výhody v poskytovaní niektorých služieb správy majetku širšiemu publiku. Spravidla to však bolo na všeobecnejšej úrovni, čo umožňovalo prístup k seminárom alebo poskytnutie informačných letákov a prípadne online.

Za posledných 20 rokov, s nástupom nízko poplatkových fondov obchodovaných na burze (ETF) a online obchodovania otvoreným pre masy, sa zvýšil dopyt po tomto druhu informačných služieb. Tradičná správa súkromného majetku, zvyčajne medzi klientom a jeho majetkovým poradcom, však zostala v doméne superbohatých. Môže obsahovať niektorú alebo všetky z nasledujúcich možností:

  • Plánovanie dôchodku
  • Daňové a účtovnícke služby
  • Právne a realitné plánovanie
  • Správa portfólia
  • Investičné poradenstvo

Pretože sa finančné trhy stávajú zložitejšími, úloha správcu majetku môže teraz zahŕňať koordináciu viacerých ďalších strán, napríklad maklérov alebo dôchodkových špecialistov, podľa potrieb klienta..

Finančný sektor teraz čelí novej výzve v podobe technológie distribuovanej hlavnej knihy. Hospodárenie s majetkom sa zrejme zmení, pretože finančné odvetvie využíva možnosti tejto novej technológie.

Veľké 4 účtovné firmy už začali vydávať príspevky a články s podrobnými informáciami o tom, čo by podľa nich mali veľké banky zvážiť pred novou technologickou érou..

Aká je teda budúcnosť?

Blockchain Wealth Management – budúcnosť

Zavedenie blockchainovej správy majetku má narušiť tri hlavné oblasti v rámci procesu správy majetku. Jedná sa o prihlásenie klienta, zúčtovanie v reálnom čase a automatizované investičné nástroje. Kryptomeny a bezpečnostné tokeny tiež ponúkajú nové investičné príležitosti, ktoré prinášajú ďalšie úvahy.


Prihlásenie klienta

Banky sú povinné u svojich nových klientov vykonávať zdĺhavé kontroly KYC (Know Your Client) a AML (Anti-Money Laundering). Následne môže nastúpiť nový klient na niekoľko týždňov alebo dokonca mesiacov. Skôr ako ich banka môže prijať ako klienta, musia predložiť doklady totožnosti, bydliska, rodinného stavu, obchodných a politických záujmov a ďalšie informácie..

Automatizácia mnohých z týchto kontrol je teraz možná. Biometrické skenovanie dokáže porovnať selfie s fotografickým ID. Optické rozpoznávanie znakov dokáže spracovať podrobnosti dokumentov.

Zaznamenávanie výsledku takýchto kontrol na blockchaine však znamená, že údaje o klientoch sa stávajú nemennými a ľahko prenosnými. Blockchain preto môže výrazne skrátiť čas potrebný na palubu nového klienta. Tiež vylučuje úlohu sprostredkovateľov zapojených do zhromažďovania všetkých týchto informácií.

Naopak, táto jednoduchosť registrácie môže znížiť lojalitu klientov. Ak je pre nich jednoduchšie zmeniť banku, je pravdepodobné, že tak urobia.

Blockchainové firmy už v tejto oblasti rozpoznali potenciál. Reťaz KYC je jednou zo spoločností, ktorá ponúka bankám a iným inštitúciám, ktoré sú povinné vykonávať kontroly KYC, štandardné riešenie súladu s predpismi.

Zúčtovania v reálnom čase

Súčasný finančný systém je vo veľkej miere závislý od sprostredkovateľov pri zmierovaní a overovaní obchodov. Používanie blockchainu môže znížiť alebo vylúčiť úlohu sprostredkovateľa, čo umožňuje zúčtovanie obchodov a prevodov v reálnom čase. Austrálska burza cenných papierov už oznámila presun na blockchain, ktorý umožní automatické zúčtovanie v reálnom čase na báze 24/7.

Prístav v Sydney

Prístav v Sydney – domov austrálskej burzy cenných papierov

Zvyšovanie rýchlosti transakcií prináša viac výhod. Môže tak rýchlejšie sprístupniť kapitál na reinvestíciu a znížiť transakčné poplatky. Blockchain môže overiť strany transakcie, a preto znížiť akékoľvek súvisiace riziko.

Znižovanie nákladov ponúka klientom jasné výhody. Poplatky sú však tiež miestom, kde správcovia majetku môžu generovať príjem. Je možné, že banky musia hľadať iné spôsoby, ako pre svojich klientov s vysokým čistým imaním vytvoriť hodnotu generujúcu poplatky.

Automatizované investičné prostriedky

Inteligentné zmluvy by mohli riadiť proces investovania. Pre klienta, ktorý si želá zachovať vyvážené portfólio investícií naprieč triedami aktív, by sa mohlo stať, že úlohu manažéra portfólia prevezme inteligentná zmluva. Ak konkrétna trieda aktív v portfóliu zvýši hodnotu nad určitú hranicu, inteligentný kontrakt by mohol automatizovať prerozdelenie finančných prostriedkov do iných tried aktív na vyváženie portfólia.

Triedy digitálnych aktív

Kryptomeny samotné ponúkajú ďalšiu triedu aktív pre investorov, ktorí chcú diverzifikovať svoje portfólio. Kryptomenné fondy vrátane Iconomi a Crypto20 poskytujú alternatívu k štandardným indexovým fondom. Banky, ktoré chcú založiť nový indexový fond v rámci krypto triedy, môžu teraz využívať blockchainové nástroje ako Blackmoon.

Bezpečnostné tokeny sú ďalším vzrušujúcim novým vývojom. Ponúkajú možnosť digitalizácie ľubovoľného fyzického majetku a poskytujú investorom čiastočné vlastníctvo. Predstavte si, že vlastníte svoj vlastný kúsok tryskového lietadla alebo superjachtu.

Superjachta

Za pouhých 150 000 dolárov môže byť 0,0005% z toho vašich!

Manažéri bohatstva budú musieť zabezpečiť, aby boli takýchto udalostí pri správe majetku v blockchaine rýchli, aby mohli svojim klientom vhodne poradiť o príležitostiach a rizikách.

Výzvy pre prijatie riadenia blockchainového bohatstva

V súčasnosti bránia rozšírenému prijatiu blockchainu vo finančnom sektore dva problémy. Sú to rýchlosť transakcie a súlad s komplexnými právnymi a regulačnými rámcami.

Držby digitálnych aktív je nastavený na transformáciu finančného priemyslu pomocou technológie distribuovanej účtovnej knihy, ktorá je špeciálne navrhnutá pre danú doménu. Corda, open-source blockchainová platforma vyvinutá finančným konzorciom R3, by tiež mohla slúžiť na prekonanie niektorých z týchto problémov.

Teraz sa javí ako otázka, kedy, skôr ako keby, finančný sektor plne prijme distribuované účtovné knihy. Správa bohatstva, tak ako každá oblasť priemyslu, musí byť pripravená, keď je na internete cenného internetu cítiť jeho prítomnosť.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map