Úvod do technických ukazovateľov

Čo sú technické ukazovatele?

Technické základy, ktoré tvoria základ technickej analýzy, sú matematické výpočty, ktoré používajú obchodníci na predpovedanie a potvrdenie krátkodobých cenových trendov cenného papiera. Pri ignorovaní základných faktorov, ktoré sa zvyčajne používajú na hodnotenie aktív, ako sú výnosy a zisk, používajú technické ukazovatele iba historické údaje o obchodovaní, ako je cena a objem, na určenie pravdepodobného smeru ceny aktíva..

Čo sa bude týkať tento článok

Tento článok je koncipovaný ako stručný prehľad šiestich najpoužívanejších ukazovateľov v technickej analýze. Ak sa používajú spolu, technické ukazovatele môžu poskytnúť jedinečný pohľad na budúci pohyb cien a trhové podmienky ľubovoľného aktíva.

O šiestich technických ukazovateľoch, o ktorých budeme diskutovať

  • Index relatívnej sily
  • Stochastický oscilátor
  • Kĺzavý priemer Konvergencia Divergencia
  • Priemerný smerový index
  • Aroon oscilátor
  • Objem zostatku

Index relatívnej sily

V rozmedzí od 0 do 100 je index relatívnej sily (RSI) indikátorom hybnosti, ktorý porovnáva veľkosť nedávnych ziskov a strát v stanovenom čase s cieľom zmerať zmenu ceny cenného papiera..

Indikátor RSI sa väčšinou používa na identifikáciu toho, či je cenný papier prekúpený alebo prepredaný. Čítanie nad 70 znamená, že cenný papier je prekúpený, zatiaľ čo údaj pod 30 naznačuje, že cenný papier je prepredaný.

Index relatívnej sily setcoinov RSI

Stochastický oscilátor

Stochastický oscilátor je dvojriadkový indikátor hybnosti porovnávajúci uzatváraciu cenu aktíva s rozsahom cien v stanovenom časovom období. Stochastický oscilátor zvyčajne používa na výpočet svojho skóre posledných 14 dní obchodných údajov.

Podobne ako RSI, stochastický oscilátor sa pohybuje od 0 do 100. Hodnoty viac ako 80 naznačujú, že cenný papier je prekúpený, zatiaľ čo hodnoty nižšie ako 20 naznačujú, že cenný papier je prepredaný.


Stochastický oscilátor je zložený z dvoch línií,% K a% D. % K meria hybnosť aktíva, zatiaľ čo% D meria trojdňový jednoduchý kĺzavý priemer% K. Signály nákupu a predaja sa vytvárajú, keď čiara% K prechádza cez čiaru% D.

Setcoiny Stochastický oscilátor

Kĺzavý priemer Konvergencia Divergencia

Konvergenčná divergencia kĺzavého priemeru (MACD) je populárny technický ukazovateľ, ktorý sa často používa na predpovedanie začiatku krátkodobých cenových trendov a obratov aktíva. MACD sa počíta odčítaním 26-denného exponenciálneho kĺzavého priemeru od 12-dňového exponenciálneho kĺzavého priemeru pre dané aktívum.

Keď je krátkodobý kĺzavý priemer nad dlhodobým kĺzavým priemerom, MACD sa stáva pozitívnym, čo naznačuje, že hybnosť sa posúva nahor; podobne, keď je krátkodobý kĺzavý priemer pod dlhodobým kĺzavým priemerom, MACD sa stane negatívnym, čo naznačuje, že hybnosť sa pohybuje nadol.

Okrem MACD je na vrchu linky MACD zakreslené „signálne vedenie“, ktoré pomáha signálom nakupovať a predávať príležitosti. Signálna linka je jednoducho deväťdňový exponenciálny kĺzavý priemer linky MACD.

Keď MACD pretína pod signál, vytvorí sa medvedí signál. Rovnako tak, keď MACD pretína nad signálnu linku, vznikne vzostupný signál.

Setcoiny Kĺzavý priemer Konvergencia Divergencia MACD

Priemerný smerový index

Priemerný smerový index (ADX) v rozmedzí od 0 do 100 je technický indikátor, ktorý signalizuje celkovú silu cenového trendu. ADX je nesmerový ukazovateľ, ktorým sa dá kvalifikovať relatívna sila uptrendu alebo downtrendu..

Keď ADX číta viac ako 25, väčšina obchodníkov to interpretuje ako signál, že je možné implementovať stratégie obchodovania s trendmi. Podobne, keď je skóre ADX nižšie ako 25, investori zvyčajne usúdia, že trend nie je prítomný a nemali by sa používať stratégie obchodovania s trendmi.

Čítanie ADX Sila
0-25 Žiadny trend
25-50 Slabý trend
50-75 Stredný trend
75-100 Silný trend

Setcoiny Priemerný smerový index ADX

Aroon oscilátor

V rozmedzí od -100 do 100 je Aroon Oscilátor technický indikátor, ktorý sa často používa na predpovedanie, kedy trend zmení smer. Na rozdiel od priemerného smerového indexu, ktorý kvalifikuje iba silu trendu, Aroon oscilátor signalizuje silu aj smer základného cenového trendu.

Keď je Aroon oscilátor kladný, je indikovaná hybnosť ceny smerom nahor. Podobne, keď je aroonový oscilátor záporný, je signalizovaná hybnosť smerom nadol. Čím ďalej sa čítanie dostane od stredovej osi na 0, tým silnejší je cenový trend. Keď sa Aroon oscilátor priblíži a pretína 0 z ktoréhokoľvek smeru, možno vyvodiť obrat cenového trendu.

Setcoins Aroon Oscillator

Objem zostatku

On Balance Volume (OBV) je indikátor hybnosti, ktorý využíva zmeny objemu na predpovedanie zmien ceny akcie. Jednoducho definované, objem On Balance je iba prebiehajúca celková zmena objemu aktíva z dňa na deň.

Teória, ktorá stojí za použitím objemu On Balance ako indikátora, spočíva v tom, že dramatické zmeny v objeme často predpovedajú budúci cenový pohyb aktíva.

Ak sa ukazovateľ OBV stabilne zvyšuje, zatiaľ čo cena aktíva zostáva relatívne nezmenená, investori by mali očakávať, že cena sa nakoniec zvýši. Ak OBV stabilne klesá, zatiaľ čo cena aktíva zostáva relatívne nezmenená, mali by investori očakávať, že cena nakoniec poklesne v korelácii s poklesom objemu.

Setcoiny pri zostatku na objeme OBV

Záver

Technické ukazovatele sú matematické výpočty, ktoré pomáhajú investorom predpovedať krátkodobý pohyb cien cenného papiera. Ak sa použije viac technických ukazovateľov súčasne, môžu investori získať lepšiu perspektívu očakávaného pohybu ceny a trhových podmienok aktíva.

Ak sa vám tento článok páčil, pozrite si moje ďalšie články o technickej analýze.

  • Úvod do technickej analýzy
  • Úvod do vzorov pokračovacích grafov
  • Úvod do reverznej tabuľky
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map