Úvod do ťažobných združení pomocou nástroja Bitminter

Napriek tomu, že systémy proof-of-work existujú už viac ako 20 rokov, popularitu si získali až s príchodom bitcoinu. Od tých raných období technologických kryptomien, keď začínajúci podnikatelia naskočili do rozbehnutého rozbehu vytvárania peňazí, sa na trh dostalo veľké množstvo coinov..

Problém s ťažobným algoritmom bitcoinu spočíva v tom, že v posledných rokoch stimuloval závod v hardvérovom zbrojení. Rovnako ako tradičné vojny, aj tie najväčšie zbrane smerujú k uchádzačom s najvyššou ponukou. A zase tí, ktorí majú najväčšie zbrane, dostanú z koristi prvú voľbu. Inými slovami, muž na ulici bol z veľkej časti ocenený účasťou na ťažbe kryptomeny proof-of-work.

Našťastie existuje riešenie a prichádza vo forme združenej ťažby. Dnes sa pozrieme na to, ako spojiť vaše úsilie s ostatnými baníkmi po celom svete pomocou populárneho ťažobného fondu s názvom Bitminter.

Čo je združená ťažba?

Napriek obchodnému úspechu rozsiahlych ťažobných činností vynaliezavé internetové komunity nikdy neprekvapia, keď dôjde na online riešenie problémov. Ak vám život dá citróny, pripravte si limonádu. Keď Bitmain vytlačí vaše citróny, pripojte sa k bazénu a využívajte výhody zdieľanej ekonomiky.

V dnešnej dobe je jediným spôsobom, ako konkurovať veľkým hráčom, sila kolektívneho spracovania. Zdieľaním svojho výpočtového výkonu v sieti ste v podstate združovanie vašich zdrojov s cieľom zdieľania odmien. Odmeny, ktoré dostanete, budú samozrejme úmerné zdrojom, ktorými v prvom rade prispejete.

Spoločná ťažba

Hlavnou výhodou tohto prístupu je dostávať blokové odmeny rýchlejšie a pravidelne, namiesto náhodne a s najväčšou pravdepodobnosťou iba každých pár rokov. Existuje množstvo banských bazénov a oddaná baníčka by si mala robiť domáce úlohy, aby našla riešenie, ktoré jej najlepšie vyhovuje.

Tento článok však nie je recenziou ťažobných bazénov. Namiesto toho by sme vám chceli ukázať jednoduchý príklad toho, ako pripojiť váš ASIC k banskej banke. V tomto prípade sme skončili s nástrojom Bitminter.

Bitminter

Bitminter je oblasť ťažby, ktorej cieľom je uľahčiť proces zapojenia sa do ťažby kryptomeny. Začalo to od nápadu poskytnúť užívateľsky prívetivé grafické rozhranie (GUI) pre baníkov na interakciu s bitcoinovým blockchainom. V prvých niekoľkých rokoch bola ťažba kryptomien väčšinou doménou počítačových technikov, ktorí používali príkazový riadok – nástroj s textovým rozhraním. Je zrejmé, že tento druh interakcie nebol pre nikoho ľahký, aby do neho skočil a mohol začať.

Bitminter existuje od roku 2011 a prevádzkuje ho nórska spoločnosť Aesir Financial AS, ktorú vlastní Geir Harald Hansen. Tvrdí, že už má viac ako 450 000 registrovaných účtov. Po práci na grafickom používateľskom rozhraní začiatkom roka 2011 sa spoločnosť Geir rozhodla zmeniť projekt na kompletný banský fond a tak sa zrodil Bitminter..

Vlastnosti

  • Servery umiestnené v Európe a USA
  • 1% ťažobný poplatok.
  • Podporuje ASICBoost pri plnom využívaní najnovšieho ťažobného hardvéru.
  • Podporuje zlúčenú ťažbu.

Čo budete potrebovať, aby ste mohli začať

  • Aspoň jeden slušný miner ASIC (napríklad Antminer S9) a príslušné USB ovládače ASIC.
  • Posledná verzia Java (Po nainštalovaní nezabudnite reštartovať).
  • Bitcoinová peňaženka

Proces

1. Choďte ďalej k webová stránka projektu.

2. Kliknutím na Pripojiť sa vytvoríte účet a na overenie použijete ID z iného účtu, ktorý už vlastníte (Google, Facebook atď.).

3. Vyberte svoje používateľské meno a potvrďte svoju e-mailovú adresu.

4. Prihláste sa a stiahnite si najnovšiu klientsku aplikáciu Bitminter v časti Nástroje:

Bitminter. Chyťte najnovšiu klientsku aplikáciu na pripojenie k vášmu ASIC

Chyťte najnovšiu klientsku aplikáciu na pripojenie k vášmu ASIC

5. Java môže spôsobiť chybu pri pokuse o stiahnutie aplikácie Bitminter na určitých platformách Windows. Ak sa to stane, choďte na „Spustiť vyhľadávanie programov a súborov“ a vyhľadajte „Konfigurovať Javu“. Vyberte Zabezpečenie a pridajte doménu Bitminter do zoznamu prijateľných umiestnení sťahovania:

Bitminter. Java niekedy bráni sťahovaniu aplikácií kryptomeny

Java niekedy bráni sťahovaniu aplikácií kryptomeny

6. Spustite aplikáciu, kliknite na „Štartovanie motora“ a prihláste sa pomocou svojich prihlasovacích údajov pre Bitminter. Gratulujeme, teraz ťažíte kryptomenu v skupine Bitminter spolu s ťažiarmi z celého sveta!

Pripojený a pracujúci v ťažobnom fonde Bitminter

Pripojený a pracujúci v ťažobnom fonde Bitminter

V tomto okamihu budete mať v hre skutočne skin. Ako už bolo povedané, bolo by rozumné urobiť to na vlastnej koži a naučiť sa vyladiť svoje vybavenie a vedieť, ako s bazénom pracovať na maximálnu kapacitu. Bitminter subreddit je dobrým východiskovým bodom pre ďalšie otázky, alebo môžete priamo kontaktovať spoločnosť Bitminter.

Záverečné myšlienky

Začať s ťažbou kryptomeny nie je také ťažké, ako si možno myslíte. To neznamená, že je to tiež pre všetkých. Správny hardvér je dôležitý prvý krok. Odvetvie napreduje závratnou rýchlosťou a uviaznutie so zastaraným vybavením by mohlo znamenať rozdiel medzi udržaním ziskovosti alebo pomalým vytečením hotovosti. Z tohto dôvodu uvádzame niekoľko ďalších bodov, ktorým by ste mali venovať pozornosť.

Najskôr vykonajte náležitú starostlivosť a vypočítajte očakávanú ziskovosť hardvéru na ťažbu bitcoinov. Po druhé, mali by ste byť oboznámení s kontroverziou okolo spoločnosti Bitmain, najväčšieho producenta ASIC v priestore kryptomeny. Bitmain je komunitou dobre známy pre svoje bezohľadné obchodné praktiky. Najmä na ťažbu s najnovším vybavením a následný predaj na sekundárnom trhu po vývoji lepšej alternatívy.

Výsledkom je, že veľa rádoby ťažiarov nakoniec kúpi tieto zastarané stroje. „Najnovšie“ ťažobné zariadenie vás môže vrátiť späť o pár tisíc dolárov a je veľká pravdepodobnosť, že ste už v poslednej technológii za krivkou. Inými slovami, vykonajte veľa prieskumov a pred skočením do tejto hry sa uistite, že sa skutočne zmocníte slušného ASIC!

Pri tom všetkom treba ešte zarobiť peniaze. Ak bude trend bitcoinu pokračovať, tieto zisky by sa mohli stať skutočne zmysluplnými, keď sa býk vráti na trh.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map