Turizmus s bitcoinmi Ako ďaleko sme od skutočných platieb bez hraníc?

Už v roku 2012 začali spoločnosti experimentovať s platbami bitcoinmi ako alternatívou k bežným riešeniam. V rokoch nasledujúcich po týchto prvých testoch spoločnosti skočili do kryptomeny a snažili sa zistiť, či by sa nová vlna spotrebiteľov hrnula do virtuálnych mien..

Turizmus je jedným z tých priemyselných odvetví, v ktorých by bitcoiny mohli skutočne zmeniť. Výmena peňazí cez hranice bola vždy zložitá záležitosť. Kto chce obchodovať s viacerými menami, mätúce výmenné kurzy, strhávanie týchto kurzov alebo manipulácia s veľkým množstvom zahraničných peňazí? Mnohé z týchto problémov teraz prichádzajú k slovu, pretože kryptomeny spochybňujú základnú myšlienku hraničných finančných systémov.

Dobrý

Kryptomena je jeden z najpohodlnejších a lacnejších spôsobov medzinárodného prevodu finančných prostriedkov, najmä ak sa nachádzate v krajine s lepivou kontrolou kapitálu. Nie je nezvyčajné, že centrálne banky a zúčtovacie strediská v týchto krajinách hromadia byrokraciu a odmietajú platby bez toho, aby sa usilovali o výrazné zníženie. Prostredník je stále nažive a v poriadku.

Pomocou kryptomeny si môžete zarezervovať a zaplatiť medzinárodnú dovolenku za 30 minút alebo menej (samozrejme podľa toho, aký zaneprázdnený blockchain využívate). Nie je potrebné povolenie. Na druhej strane, medzinárodné bankové prevody môžu trvať kým sa uskutočnia platby. Nie je to tak dobré, ak ste v zahraničí a potrebujete rýchlo poslať peniaze.

“Ale tento problém vyriešia kreditné karty,” počul som, ako hovoríš. To môže byť do istej miery pravda. Kreditné karty však majú s cestovaním rádoby niekoľko problémov. Po prvé, môžu byť šialene drahé: poplatok za účet, finančný poplatok, hotovostná záloha, prevod zostatku, úroky, zahraničná transakcia. Keď to pomenujete, bude vám to účtované. Po druhé, keď ste mimo vyšliapanej cesty, je vysoko nepravdepodobné, že narazíte na niekoho, kto má automat na karty. Tieto stroje so sebou zvyčajne nesú aj svoje vlastné, niekedy pomerne veľké výdavky.

Malé a ospalé destinácie nie sú motivované platiť za nepotrebné systémy. Kreditné karty sú znakom vysoko bankových západných ekonomík. Všade inde? Vyžaduje sa jednoduchšie a prístupnejšie riešenie. Vďaka smartfónu a pripojeniu k internetu môže ďalší bitcoinový hotel vytvoriť naozaj každý.

Krypto mesto

Keď už hovoríme o malom a ospalom, Agnes Water vo východnej Austrálii sa prebrala a stala sa prvým austrálskym „mestom digitálnej meny“.

Agnes Water, prvé austrálske mesto s digitálnou menou. Zdroj: Facebook / NEM

Agnes Water, priekopnícka adopcia v oblasti kryptomeny. Zdroj: Facebook / NEM

Vyše 30 miestnych firiem vrátane reštaurácií, cestovných kancelárií, hotelov a penziónov sa tejto myšlienky zahrialo, pretože:

“Ak sa má dostať kryptomena, aby sa dostali turisti do mesta, tak ju choďte ďalej.”

Múdre slová od pláže Moondoggie Beach a majiteľa Bush Tours Artyho Cipaka. Cestovný ruch je tvrdý biznis, pretože je cyklický a do veľkej miery závisí od disponibilného príjmu a dobrého marketingu. Je to tiež primárny priemysel spoločnosti Agnes Water, ako mnoho iných menších miest v Austrálii a dokonca aj vo svete. Stravovanie technicky zdatného mladšieho cestovateľa, ktorý je v kontakte s kryptomenami, je chytrý krok.

Zlý

Nemennosť hlavnej knihy bitcoinov je podľa vášho pohľadu skutočne elegantnou vlastnosťou alebo potenciálne nepríjemným problémom. Už sa nebudú musieť vracať podvodníci pri transakciách s kreditnými kartami. Skvelé. Čo sa však stane, ak pošlete prostriedky nesprávnej osobe alebo podniku, alebo sa vaša okázalá cestovná kancelária ukáže ako východiskový podvod? Pokiaľ nemáte nejaké vyjednávacie schopnosti na úrovni Samuela L. Jacksona alebo ak nie je príjemcom svätý, vaše peniaze sú fuč a už sa nevracajú. Toto je decentralizácia v prípade ľudí, ktorí sa chystajú konať, nikto nezasiahne, aby získal späť vaše prostriedky.

Potom je tu zrejmý problém, s ktorým sa v súčasnosti mince prvého hnutia stretávajú pri každodenných transakciách. Poďme nakresliť obrázok: Stalo sa vám, že ste boli na rušnom trhu s potravinami v centre Bangkoku v špičkovú večeru. Ktorý predajca ulíc bude čakať 30 minút na potvrdenie transakcie s bitcoinom? Žiadne. Ak chcete ochutnať vynikajúci Pad Thai, budete musieť vytiahnuť nejaké studené tvrdé peniaze. Teraz prebieha vývoj, ktorý to má zmeniť, ale pre najbližšiu budúcnosť stále veľa miestnych obyvateľov považuje hotovosť (papierový druh) za kráľa.

… A budúcnosť bitcoinovej turistiky

Názory na účinnosť kryptomeny v turistickom priemysle sa do dnešného dňa veľmi líšia. Na jednej strane sa začínajúci kryptomena snažia zúročiť jeden z najviac hraničných finančných vývojov za posledné desaťročia. Na druhej strane skeptici poukazujú na nedostatok cenovej stability ako na kameň úrazu pre každodenné použitie.

Zvážte letecký priemysel. Počet spoločností, ktoré skutočne prijímajú bitcoiny za lety, nie je podstatný. To znamená, že existuje niekoľko subjektov, ktoré riskujú a v skutočnosti sú tu už pekných pár rokov.

Lotyšský dopravca airBaltic prijíma platby kryptomenou cez Bitpay od roku 2015. CheapAir, rezervačná platforma so sídlom v USA prijíma kryptomeny od roku 2013. Minulý rok (2018) pridali do svojho rastúceho zoznamu platobných možností Bitcoin Cash, Litecoin a Dash..

Plaťte pomocou kryptomeny za svoje obľúbené lety na serveri CheapAir

Výdavky alebo HODL vaše bitcoiny? To je otázka.

Turistický priemysel predstavuje niekoľko jedinečných výziev, na ktoré je kryptomena veľmi vhodná. Naozaj neexistuje univerzálne platobné riešenie, pretože existuje len toľko rôznych spôsobov výmeny hodnoty pri prekračovaní hraníc. Zatiaľ sa zdá, že zostane niekoľko možností platby. Je veľmi pochybné, že to tak zostane oveľa dlhšie.

Armáda programátorov prúdi ku kryptomene a hladujú nielen po peniazoch, ale aj po novom spôsobe ich programovania. Škálovanie, rýchlosť, bezpečnosť: to sú všetko problémy, na ktorých počas rozhovoru zúfalo pracujú. Teraz už stačí iba zdravá dávka prijatia kryptomeny. Aký priemysel lepšie viesť poplatok ako cestovný ruch?

Možno raz budete počuť príbehy dobrodružných rodín spoznávajúcich svet. Pri jazde po ceste neobjavenej krajiny začujete rozhovor:

Syn: “Oci, už sme tam?”

Otec: „Žiadny syn, ale sme tam za päť minút. Mohli by ste, prosím, zaplatiť penziónu skôr, ako dorazíme. Majiteľ uviedol, že prijíma iba bitcoiny. “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map