Tu je kto investuje do bitcoinu: Býci, medvede a puristi

Kto investuje do bitcoinu? Kto používa bitcoin? Môže byť ťažké sledovať tieto informácie; údajov je málo, ale je to pochopiteľné. Byť pseudonymnou menou to síce dokáže, ale je z toho možné odvodiť.

Začnime niekoľkými zaujímavosťami:

  1. Sú koniec 24 000 000 bitcoinových adries na blockchaine so 49,14% prevádzkou menej ako 0,001 BTC (približne 6,50 USD). V prvých troch najbohatších peňaženkách je umiestnených takmer 500 000 BTC vo vlastníctve kryptoburzy.
  2. 8% Američanov vlastní bitcoin. Z tých, ktorí nejaké nemajú, plánuje nákup ďalších 8%.
  3. Skoro 18% mileniálov vlastný bitcoin a 3% z populačných ročníkov.

Medzi ôsmimi percentami Američanov používajúcich bitcoiny a miliónmi adries po celom svete sú používatelia bitcoinu najľahšie rozdelení do dvoch kategórií.

Prvý predstavuje najväčší podiel investorov a spoločností HODLers. Druhou, podstatne menšou skupinou, sú jednotlivci, ktorí utrácajú, zarábajú a žijú z bitcoinov, alebo ich najbližšia verzia.

V oboch skupinách sú niektoré prominentné mená, ktoré sa dostávajú do popredia konverzácie. Jednotlivci, ktorí prispeli k bitcoinu rôznymi spôsobmi, či už ako prví používatelia alebo investori, alebo možno ako evanjelickí puristi. Tieto osoby tvoria ľudí, ktorí investujú do bitcoinov, ľudí, ktorí bitcoin používajú, a často ľudí, ktorí bitcoin rozširujú..

Kto investuje do bitcoinu? Zoznámte sa s býkmi a medveďmi

Investičná komunita bitcoinu môže byť hlasným prostredím. Býci ohlasujú príchod novej éry a vrhajú tieň na nespútané vzrušenie. Existujú však jednotlivci, ktorí sa zdvihnú nad kalamitu a zaslúžia si trochu viac času a pozornosti ako všeobecný hluk..

Tu je malá zbierka najhlasnejších býkov a najprudších medveďov, ktorí sa motajú v bitcoinovej komunite.

Bitcoinový býk

Býci: bitcoinoví investori s optimistickým výhľadom na to, kam bude smerovať cena BTC. Niektoré prominentné mená zašli tak ďaleko, že stanovili cenovú predpoveď a dokonca aj to, kedy možno očakávať Mesiac. Nie všetci bitcoinoví býci však kvantifikujú svoje predpovede, ale stále si zachovávajú pozitívnu perspektívu smerom k budúcnosti bitcoinu a blockchainu.

Tom Lee @fundstrat

Tom Lee, spoluzakladateľ a vedúci výskumu vo finančnej poradenskej spoločnosti Fundstrat, upevnil optimistický prístup k bitcoinu. Tom Lee bol obvinený z toho, že je permabullom na Wall Street, čo môže byť v súlade so súčasným sentimentom k bitcoinu. Avšak, býčí alebo nie, Tom Lee má za sebou záznamy solídnych stratégií a výskumov, keď pracoval v spoločnosti JP Morgan a teraz Fundstrat.

Keď mesiac? 25 000 dolárov do konca roku 2018

Tim Draper @TimDraper

Tim Draper, priekopník v oblasti rizikového kapitálu v Silicon Valley, bol jedným z prvých investorov do spoločností ako Skype, Hotmail, Baidu a Overture. Draper pokračoval v investovaní so zameraním na nasadenie rozvíjajúcich sa technológií a uľahčenie reformy vzdelávania.

Keď mesiac? 250 000 dolárov do roku 2022

Tyler a Cameron Winklevoss @ twinklevoss

Dvojčatá Winklevoss, ktoré sú pravdepodobne najznámejšie pre svoj dramatický rozchod s Facebookom, sú označované ako prvé bitcoinové miliardári na svete. Bratia majú v súčasnosti v priestore veľkú stopu ako vlastníci kryptoburzy Gemini a tvrdia, že vlastnia až jedno percento z celkových BTC v obehu.

Keď Mesiac? 320 000 dolárov o 10-20 rokov

Nie všetci bitcoinoví býci predpovedajú verejné ceny, ale zostávajú rovnako pripravení na revolúciu. Do bitcoinu sa deje veľa investícií, ktoré priamo nezahŕňajú nákup BTC. Investori a správcovia peňazí vložili svoju vieru do stoviek projektov zameraných na zlepšenie a rozšírenie ekosystému bitcoinov.

Majstri Blythe @blythemasters

Súčasný generálny riaditeľ spoločnosti Digital Assets Holdings a bývalý výkonný riaditeľ spoločnosti JPMorgan Chase. Masters and Digital Assets Holdings sa zameriavajú na nástroje na spracovanie založené na šifrovaní, ktoré zvyšujú efektivitu, bezpečnosť, zhodu a rýchlosť vyrovnania obchodov s cennými papiermi ako bitcoin.

Michal Novogratz @novogratz

Zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Galaxy Digital. Novogratz si po odchode z Národnej gardy New Jersey najskôr prerezal zuby a spolupracoval s Goldman Sachs. Neskôr by pracoval v spoločnosti Fortress Investments a podľa časopisu Forbes sa v rokoch 2007 a 2008 zaradil medzi ďalších miliardárov. Spoločnosť Novogratz zostáva v otázke bitcoinu na vzostupe a v rozhovore pre „[je] takmer nevyhnutné, aby každý investor mal aspoň 1% až 2% svojho portfólia“ Peniaze CNN.

Dan Morehead @dan_pantera

Aktívny generálny riaditeľ spoločnosti Pantera Capital, ktorá v súčasnosti drží vo svojom investičnom portfóliu viac ako 50 projektov súvisiacich s bitcoinmi a blockchainmi. Spoločnosť Morehead od otvorenia obchodu v roku 2013 nasmerovala spoločnosť Pantera na viac ako 23 000% návratnosť svojich investorov.

Bitcoinoví medvede

Medvede: jednotlivci, ktorí sa zatiaľ nepredávajú o budúcnosti bitcoinu a jeho cene. Medvede môžu byť často len odporcami ocenenia BTC a nemusia byť nevyhnutne spojené s pesimistickým pohľadom na samotnú technológiu bitcoinu alebo blockchainu. Ich skepsa môže byť často racionálna a slúži ako zdravá rovnováha pre nabíjajúce býky na trhu.

Jamie Dimon, Generálny riaditeľ spoločnosti JP Morgan Chase sa vo svojej opozícii voči bitcoinom nehanbil, až tak ďaleko, že to označil za podvod a porovnal ho s holandskou tulipánovou bublinou. Dimon bol skeptický, odkiaľ pochádza hodnota BTC, a povedal rozhovor s agentúrou Reuters: „Mena nebude fungovať. Nemôžete mať firmu, kde ľudia môžu vymyslieť menu z čista jasna a myslieť si, že ľudia, ktorí ju kupujú, sú skutočne múdri. “ V poslednej dobe Dimon trochu šliapal do pedálov, keď pripustil, že teraz verí, že „blockchain je skutočný“ v rozhovor s CNBC.

Bill Harris, bývalý generálny riaditeľ spoločností Paypal a Intuit okrem iných prestížnych pozícií. Harris používa silné slová na upevnenie svojho medvedieho postoja k bitcoinom samostatne napísaný článok s názvom „Bitcoin je najväčší podvod v histórii.“ Harris vo svojom článku vyvracia, že bitcoin má hodnotu vďaka svojim výhodám pri spracovaní platieb alebo kvôli tomu, že je životaschopným uchovávateľom hodnoty. Harris dôrazne varuje, že bitcoin je spoločný podvod a je „kolosálnou schémou pump-and-dump, ktorú svet nikdy nevidel.“

Charles Munger, miliardár a podpredseda spoločnosti Berkshire Hathaway, vidí v bitcoinoch malý potenciál a najradšej by bol, keby boli vyšliapané. Munger povedal: „Je to len nechutné. Bitcoin je škodlivý jed. “ Investičná legenda je rázne proti myšlienke bitcoinu a ďalších krypto projektov a zdieľa tento postoj so svojím generálnym riaditeľom Warrenom Buffetom. Ich spoločné pocity pravdepodobne udržia bitcoiny mimo portfólia spoločnosti Berkshire Hathaway.

Kto používa bitcoin? Zoznámte sa s lojalistami

Okrem investícií sú prípady použitia v reálnom svete v porovnaní s ich alternatívami fiat stále dosť špecializované. Existuje niekoľko projektov, ktoré dennodenne zvyšujú použiteľnosť kryptomeny s integráciou obchodníkov a možnosťami platieb pre spotrebiteľov. Veľkí maloobchodníci ako Microsoft, Steam a Pornhub majú integrované možnosti platby kryptomenou, ale stále zostávajú málo využívané.

Jednotlivé spôsoby utrácania a zarábania bitcoinov sú v súčasnosti rozložené a často sú predvolené skôr ako prihlásenie. Výdavky v bitcoinoch berú nad rámec ad-hoc použití, ktoré má väčšina z nás k dispozícii. Bitcoinoví puristi alebo tí, ktorí najviac žijú v bitcoinovom živote, sú prvotným dôkazom koncepcie masového prijatia. Títo jedinci podrobili bitcoin testom tým, že ho integrujú do svojich životov, a riskujú, že nahradia fiat.

Kým nebudú bitcoiny predvolené, či už nahradia, alebo budú spolupracovať s fiatom, títo priekopnícki adoptéri sú najlepším príkladom bitcoinov vo voľnej prírode, mimo burz..

Andreas M. Antonopoulos (@aantonop), otvorený obhajca bitcoinov, aktívne navrhuje svoj život tak, aby namiesto fiat používal bitcoin. Antonopoulos skvele žije z bitcoinov čo najpriamejšie od svojho uvedenia v roku 2012. Túto skutočnosť dokonca použil ako chrbtovú kosť, prečo verí, že bitcoin sú skutočné peniaze, a to aj napriek snahám niektorých ľudí o ich odhalenie. Antonopoulos povedal: „Prečo sú bitcoinové peniaze? Pretože ostatní ľudia si myslia, že sú to peniaze. Môžete napísať tucet Ph.D. dizertačné práce, ktoré presne vysvetľujú, prečo bitcoin nie sú peniaze, [ale] žijem z nich dva roky. Preto nezáleží na tom, čo hovorí vaša dizertačná práca, pretože pre mňa sú to peniaze. “

Olaf Carlson-Wee (@polychaincap) je dnes známy tým, že je zakladateľom spoločnosti Polychain Capital, kryptoinvestičnej spoločnosti, ktorá z 4 miliónov dolárov urobila viac ako 1 miliardu dolárov. Pred Polychainom však Olaf bolo nahlásené žiť z bitcoinu už tri roky. Olaf začal dostávať svoje výplaty výlučne v bitcoinoch po tom, čo sa spojil s mladou kryptoburzou Coinbase a stal sa jej prvým zamestnancom. Pre neho „… hlavnou výhodou vyplácania bitcoinu [bola] zmena myslenia.“ “

Záver

Kto používa bitcoiny? Medzi nich prenikli investori a špekulanti s niekoľkými každodennými používateľmi. Jednotliví majitelia sú jednotlivo mladí muži milénia. Z majiteľov je investovanie a špekulácia najväčšou aktivitou pre bitcoiny a väčšinu kryptomien.

Takže aj keď sú trhy nestabilné a prípadov použitia je málo, nateraz môže byť skutočnou zábavou dráma a príbehy, ktoré sa vyvíjajú medzi býkmi, medveďmi a osobnosťami bitcoinového vesmíru – špekulácie s mesiacom, zdravá skepsa a priekopnícki používatelia..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map