Tri stratégie ukončenia straty obchodov

Ukončenie straty obchodov

Strata obchodov pre profesionálneho obchodníka nie je nič iné ako náklady na podnikanie. Profesionáli na trhu opúšťajú svoje stratové obchody bez emócii a sú úplne zameraní na dodržiavanie svojho obchodného systému, riadenia peňazí a pravidiel kontroly rizika.

A rovnako dôležité ako mať víťazné obchody, je ešte dôležitejšie ukončiť stratové obchody v presnom čase, ktorý vám odporučí váš systém. Stratové obchody sa v zhone zvyknú zhoršovať a zhoršovať. Je to vaša rýchla a vášnivá schopnosť znižovať negatívnych výkonov, ktoré zabránia vážnemu poškodeniu vlastného imania obchodného účtu..

Tu je pohľad na tri silné stratégie na ukončenie vašich stratových obchodov. Všeobecne platí, že tento štýl obchodných odchodov pomôže udržiavať malé straty a nízku hladinu stresu a uchová váš obchodný kapitál pre ďalšiu hlavnú obchodnú príležitosť.

Stratégia č. 1: Koniec po blízkom prekročení významnej trendovej čiary

Neuveriteľné zhromaždenie bitcoinu v októbri a decembri 2017 ponúklo obchodníkom zdatným v grafe niekoľko nízkorizikových dlhých únikových a návratových vstupných bodov. Nasledujúca tabuľka zobrazuje konečnú šancu dostať sa dlho pred konečným „odpáliť‘Vrchol 18. decembra 2018:

Obrázok 1 BTCUSD denné zlomenie trendovej čiary DOKONČENÉ

Obrázok 1. Bitcoin / USD, každý deň: Stiahnutie zavedenej trendovej čiary môže často pôsobiť ako vstupný bod s nízkym rizikom. Tu je však dlhý vstup po takomto stiahnutí zastavený pre malú stratu, pretože sa uzatvára späť pod trendovú čiaru. Grafická schéma: Metastock.com

Poznamenajte si pozadie nastavenia nákupu:

 • Vyskytla sa rozšírená séria vyšších výšok švihu a vyšších výšok švihu (HH, HL), čo je definícia an uptrend
 • 90. obdobie jednoduchý kĺzavý priemer (SMA) sa zvažoval vyššie – bol to hlavný stúpajúci trend
 • Cena sa stiahla a dotkla sa prerušovanej čiary trendu (svetlo modrá šípka), potom sa rýchlo obrátila vyššie a prelomila sa nad predchádzajúcou konsolidácia vysoká
 • Bitcoin nasledujúci deň nasledoval nárast takmer o 2 000 dolárov vyššie útek vstup do obchodu, len aby 19. decembra 2018 slabol, slabol a uzavrel späť pod trendovú čiaru

Každý, kto využil tento nákupný signál na trh, musel byť agresívny pri dosahovaní zisku, aby odišiel z víťaza. Ale jednoduchým opustením obchodu, akonáhle sa cena uzavrie späť pod trendová čiara, strata by bola malá.

Vždy pamätajte na to, že hranica za dlhoročnou trendovou čiarou je jednou z najsilnejších zvrátenie trendu signály, s ktorými sa stretnete. Trh vám dôrazne hovorí, že vaše nastavenie obchodu zlyhalo a že musíte čo najskôr odísť so stratou.

Kľúčové jedlá

 • Zavedené trendové čiary, najmä tie so 45-stupňovým uhlom útoku alebo vyšším, často fungujú ako silné podporné (alebo odporové) body
 • Keď sa cena otočí a uzavrie nad rámec takto stanovenej trendovej čiary, je pravdepodobné, že predchádzajúci trend sa ukončil a začal sa meniť
 • Ak váš dlhý (alebo krátky) vstup do obchodu zlyhá, uzavrie sa na druhej strane takejto trendovej čiary, okamžite opustite obchod alebo riskujte ešte väčšie straty.

Stratégia č. 2: Ukončenie činnosti, akonáhle prekročíte počiatočnú stop stratu

Protitrend obchodovanie je populárna stratégia pre tých, ktorí chcú „pokožka hlavy‘Rýchle zisky v kryptomene, ktorá sa mohla dostať trochu pred seba. Všeobecne sú zisky z víťazných obchodov približne rovnaké (alebo o niečo menšie) ako zisky zo stratových obchodov, takže tento štýl obchodovania vyžaduje, aby bol životaschopný 70% alebo viac percent výher..


V príklade obchodu uvedenom nižšie BTCUSD klesal počas štyroch po sebe nasledujúcich zasadnutí s veľkým rozpätím medzi hornou a dolnou časťou každého pruhu. Tieto atribúty naznačujú podstatné predajný tlak. Niektorí obchodníci s protitrendovým trendom to však považujú za ideálne nastavenie nákupu, najmä ak ide o obdobie troch období Index relatívnej sily, RSI (3), indikátor sa uzatvára pod 10,00 na 4. stĺpci poklesu. Tu je lišta, ktorá spôsobila, že sa RSI uzavrel pod 10,00, lišta nastavenia a akýkoľvek zdvih nad jej maximálnu hodnotu sa považuje za spúšťač dlhého vstupu.

Žiadna trakcia = čas na akciu

Obchod nezískava príliš veľkú trakciu a namiesto toho cúva nižšie pre miernu stratu. Upozorňujeme, že z obchodu odchádzame hneď, ako je porušená úroveň stop loss (nastavená tesne pod minimom nastavovacej lišty), a nie až po ukončení ukončovacej lišty. Je veľmi dôležité, aby obchodníci, ktorí pôsobia v protismere, opustili stratové obchody v reálnom čase, a nie čakať na pasívny výstup zo zatvorenia baru. Táto metóda vás chráni v prípade, že cena bude pokračovať nesprávnym smerom a spôsobí oveľa väčšiu stratu.

Nikdy by ste sa nemali spoliehať na nádej, že stratový obchod sa zrazu otočí a stane sa znova ziskovým. Namiesto toho berte svoje straty hneď, ako vám to určia vaše obchodné pravidlá. Pritom zachovávate vlastný kapitál na obchodnom účte – a zdravý rozum.

Obrázok 2 Trend počiatočného zastavenia straty počítadla trendu BTCUSD

Obrázok 2. Bitcoin / USD, každý deň: Pri rezervovaní straty pri nevýkonnom obchodnom vstupe musíte byť obzvlášť svižný. Tu sa BTCUSD zhromaždí krátko predtým, ako cúva a dosiahne svoju počiatočnú stop stratu. Grafická schéma: Metastock.com

Kľúčové jedlá

 • Counter-trendové obchodovanie je vynikajúca stratégia, ale straty musíte udržiavať malé
 • Počiatočné stopstratové straty vždy udržiavajte len za hranicou lišty nastavenia obchodu
 • Straty z obchodovania proti trendu by ste mali brať, keď sa stop loss spúšťa v reálnom čase, nie až keď sa konečne zastaví bar stop out
 • Ctite si bod straty v reálnom čase, alebo riskujte, že sa mierna strata zmení na podstatnejšiu

Stratégia # 3: Ukončenie po X-počte cenových pruhov

Skôr alebo neskôr sa ocitnete na pozícii na svojej obľúbenej minci, pri ktorej vôbec nespolupracuje. Po prvom vstupe ide doslova bokom a obchoduje v malom rozsahu a neponúka vám nijaké informácie o jeho konečných smerových zámeroch. Čo by ste mali robiť v takej situácii, keď nebol dosiahnutý cieľ zisku obchodu ani počiatočná stop loss?

Pomocou a zastavenie času je jedným z riešení vyššie uvedenej dilemy. Analýzou historických cenových akcií v minci môžete získať predstavu o tom, ako dlho zvyčajne trvá, kým opustíte bočnú fázu trhu s trhnutím. Napríklad ak nízka volatilita konsolidácie sa zvyčajne riešia v dvanástich alebo menej pruhoch, môžete sa rozhodnúť opustiť mŕtvy obchod na konci trinásteho pruhu po počiatočnom vstupe do obchodu. Týmto uvoľníte svoj obchodný kapitál na nasadenie do atraktívnejšieho obchodného prostredia inde.

Obrázok 3 Čas ukončenia straty podľa BTCUSD ukončený DOKONČENÉ

Obrázok 3. Bitcoin / USD: Zastavenie času môže byť skvelým riešením pre obchodníkov, ktorí potrebujú racionálny spôsob ukončenia obchodu „nič nerobenie“, ktorý uvoľní obchodný kapitál na nasadenie inde. Grafická schéma: Metastock.com

Vo vyššie uvedenom príklade BTCUSD vytvoril a trojité dno vzor (1B, 2B, 3B), vytlačený vzostupne MACD cena / hybnosť divergencia, a potom rýchlo nastolil únik nad kľúčovou trendovou čiarou. Tieto atribúty maľujú obrazovo dokonalý dlhý obchodný vstup. Potom zásoby zostali bez života. Nezasiahla cieľ zisku (horná trendová čiara) ani počiatočný bod straty. Volatilita naďalej chradla a s denným obchodným rozpätím, ktoré sa zrútilo po dokončení baru desať (od vstupu do obchodu), by bol ideálny krok ukončiť s časovým zastavením.

Koniec týmto spôsobom by vás zachránil pred ďalším poklesom do bodu 4B. Ešte lepšie je, že váš kapitál by bol voľný na nasadenie do ďalších sľubnejších obchodných nastavení. Ako sa píše, BTCUSD pokračuje v obchodovaní v neživej, ultranízkej volatilite, sedemtýždňovom obchodnom rozsahu a až teraz sa môže znova začať prejavovať známky života.

Kľúčové jedlá

 • Aj dokonalé obchodné nastavenie môže byť frustrujúce
 • Ak obchod po dlhšej dobe nedosiahol cieľový zisk alebo počiatočnú stop stratu, obchod uzavrite

Zhrnutie

Vedieť, ako a kedy ukončiť stratový obchod, je kľúčovým faktorom, ktorý oddeľuje neustále vyhrávajúcich kryptoobchodníkov od trvalých porazených. Váš dlhodobý úspech ako obchodníka s kryptomenami bude do značnej miery závisieť od toho, ako dobre ovládate umenie udržiavať svoje stratové obchody malé, bez ohľadu na vaše víťazné percento. Tri jednoduché stratégie uvedené v tomto článku vám môžu pomôcť dosiahnuť tento dôležitý cieľ.

Zrieknutie sa zodpovednosti: Materiál uvedený v tomto článku má byť interpretovaný iba ako vzdelávací a v žiadnom prípade nepredstavuje konkrétne investičné a / alebo obchodné poradenstvo pre konkrétneho jednotlivca alebo subjekt. Špekulácie na finančných trhoch zahŕňajú značné riziko, a preto by sa pri obchodovaní alebo investovaní mal používať iba rizikový kapitál. Pred nasadením rizikového kapitálu na finančné trhy sa vždy obráťte na svojho licencovaného finančného poradcu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map