Trhová kapitalizácia kryptomeny: Čo to je? Ako to používate?

Úvod do trhovej kapitalizácie kryptomeny

Trhová kapitalizácia kryptomeny predstavuje matematickú techniku ​​na určovanie hodnoty kryptomeny. Aj keď si niektorí ľudia myslia, že cena predstavuje hodnotu, realita hovorí inak. Napríklad konkrétny sendvič so šunkou chutí o nič lepšie, keď na neho miniete 30,00 dolárov, ako 10,00 dolárov. V skutočnosti by vás pridané náklady bez pridanej hodnoty mohli dobre bolieť žalúdok.

Ceny kolíšu z rôznych dôvodov. Priaznivé alebo nepriaznivé spravodajské príbehy vytvárajú cenové skoky. Svoju úlohu majú aj kroky vlády. Burzy niekedy vytvárajú dramatické efekty v cene.

Psychológia investorov zohráva úlohu aj pri krátkodobých cenových výkyvoch. Bitcoin ťažil z niečoho známeho ako Efekt vďakyvzdania v roku 2017. Ľudia idú domov, pochutnajú si na dobrom jedle, cítia sa optimisticky, rozprávajú sa so svojimi priateľmi a príbuznými o svojich investíciách a potom zodpovedajúcim spôsobom investujú svoje vlastné peniaze. Bitcoin si pred dovolenkou užil dobrú jazdu a vďaka tomu si užíval pokračujúci úspech.

Namiesto toho by ste sa mali zamerať na trhovú kapitalizáciu kryptomeny.

trhová kapitalizácia kryptomeny: Obrázok troch zásobníkov mincí, z ktorých každý je vyšší ako prvý. Každá z nich má zelenú rastlinu, ktorá vyzerá navrchu podobne.

Musí sa vyššia cena nevyhnutne rovnať hodnote? Nie nevyhnutne.

Definovaná trhová kapitalizácia kryptomeny

Analytici akciových trhov používajú trhová kapitalizácia spoločností prijímať informované investičné rozhodnutia. Trhová kapitalizácia (trhový strop) jednoducho definuje aktuálnu cenu akcie vynásobenú celkovým počtom existujúcich akcií. Z hľadiska kryptomeny to znamená aktuálnu cenu mince vynásobenú celkovým počtom mincí na trhu, často označovanú ako obežná ponuka.

Tržná kapitalizácia spoločnosti = celkový počet existujúcich akcií * aktuálna cena

Tržný limit na kryptomene = celkový počet súčasných mincí * aktuálna cena

Trhová kapitalizácia kryptomeny: príklad

Predpokladajme, že fiktívny TickleCoin sa momentálne predáva za 1 000,00 dolárov za mincu.

A fiktívny ScratchCoin sa momentálne predáva za 1,00 USD za mincu.


V súčasnosti existuje 1 000 000 TickleCoin.

V súčasnosti existuje 1 000 000 000 ScratchCoinov.

Limit trhu TickleCoin = 1 000 000 * 1 000,00 dolárov = 1 000 000 000 dolárov

Tržný limit ScratchCoin = 1 000 000 000 * 1,00 USD = 1 000 000 000 USD

V dôsledku toho majú TickleCoin a ScratchCoin rovnakú hodnotu ako celkové entity.

Ďalší scenár

Predpokladajme, že TickleCoin razí mince na miesto, kde ich zásoba teraz obsahuje 2 000 000 bez akejkoľvek zmeny ceny. A cena ScratchCoinu klesne na 0,50 USD bez akejkoľvek zmeny v obehovej ponuke.

Limit trhu TickleCoin = 2 000 000 * 1 000,00 dolárov = 2 000 000 000 dolárov

Tržný limit ScratchCoin = 1 000 000 000 * 0,50 USD = 500 000 000 USD

TickleCoin je teraz štyrikrát cennejší ako ScratchCoin.

Čo nám hovoria tieto informácie?

Ako všeobecné pravidlo, To nám ukazuje, aké veľké je investičné riziko. Akcie sa kategorizujú zhruba ako malé, stredné a veľké spoločnosti so zvyšujúcim sa trhovým stropom.

Spoločnosti s veľkým podielom spoločnosti ako Apple, Amazon, Walmart alebo Home Depot predstavujú pre investora menšie riziko. Rast do určitej veľkosti však obmedzuje rastový potenciál spoločnosti.

Spoločnosti s malou kapitalizáciou vo svojej podstate predstavujú väčšie riziko z dôvodu potenciálneho zlyhania spoločnosti. Ak však uspejú, včasným investorom prinesú obrovskú odmenu.

Pomocou trhového stropu môžete tiež robiť snímky zoskupení spoločností alebo kryptomien. Napríklad, vezmite všetky spoločnosti v danom sektore (technológia, maloobchod, výroba) a vypočítajte trhovú kapitalizáciu každej spoločnosti a potom ich všetky spočítajte. To vám dáva trhovú kapitalizáciu pre tento sektor.

To isté urobte pre skupinu kryptomien. Vezmite napríklad mince na ochranu súkromia, vypočítajte ich trhové limity a pridajte ich všetky dohromady. Toto číslo vám poskytne obraz o hodnote priestoru na mince v súkromí.

obrázok trhovej kapitalizácie kryptomeny: Obrázok percent a čísel, čo znamená proces pridávania individuálnych trhových kapacít v rovnakom priemysle, aby sa získal celkový strop pre tento sektor.

Súčet jednotlivých trhových stropov môžete použiť na odhad trhových stropov celého sektoru.

Veľkosť bitcoinu verzus riziko altcoinu

Bitcoin sa môže pochváliť najväčšou trhovou kapitalizáciou kryptomeny, s obežnou dodávkou za niečo málo cez 17 000 000 bitcoinov a cenou okolo 8 000,00 dolárov v čase písania tohto článku..

Bitcoinový trhový strop, približne = 17 000 000 * 8 000,00 dolárov = 136 000 000 000 dolárov

Ak sa pozrieme na zoznam kryptomien dole, tí, ktorí sa umiestnili okolo 100 známky v zozname, majú obvykle trhovú kapitalizáciu okolo 55 000 000 dolárov.

Aj keď sa jedna z týchto mincí môže predávať za nižšiu cenu ako bitcoin, nakupujete za nižšiu cenu. Tieto kryptomeny však tiež majú potenciálne väčší priestor na rast. Vašou úlohou je určiť, ktoré z týchto mincí s nízkou kapitalizáciou by mohli svetu priniesť takú hodnotu (alebo blízku takej hodnote), koľko má bitcoin.

Manipulácia s trhom

Ďalším aspektom trhovej kapitalizácie kryptomeny, ktorý je potrebné zvážiť, je manipulácia s trhom. Limity malých trhov sa dajú manipulovať s cenami ľahšie ako spoločnosti obmedzujúce veľké kapitalizácie. Zlí aktéri využívajú mince s malou trhovou kapitalizáciou tým, že ovládajú dostatok celkovej ponuky, aby vytvorili veľké pohyby cien v jednom alebo druhom smere. Na začiatku stinných dní na akciovom trhu si operátori vytvorili umenie tejto praxe, ako je to dokumentované v Kniha Edwina Lefevra Reminiscences of Stock Operator, prvýkrát publikované v roku 1923.

Čo nám táto informácia nehovorí?

Trhová kapitalizácia kryptomeny neposkytuje žiadne informácie o budúcom smerovaní ceny. Veľký trhový strop bitcoinu neposkytuje žiadnu imunitu proti poklesom cien.

Žiadna časť rovnice neurčuje budúcu ponuku mincí. Namiesto toho kód definuje, či systém bude raziť budúce mince. A ak áno, akým tempom.

Niektoré kryptomeny obmedzujú celkovú ponuku mincí, zatiaľ čo iné vytvárajú nekonečnú ponuku. Sieť bitcoinov obmedzuje celkový počet bitcoinov na 21 miliónov. Pokiaľ ide o ethereum, Vitalik Buterin hovorí priaznivo systém, v ktorom sa existujúci éter vyhorí z dostupného zdroja vyhnúť sa inflácii.

Nepreceňujte však stále dodávky. Aj keď inflácia znižuje hodnotu meny, nedostatok sa nemusí nevyhnutne rovnať hodnote. Nie všetky vzácne knihy majú vysokú cenu. Limitovaná ponuka zaručuje jednu vec: všetky variácie trhového stropu vychádzajú z ceny, pretože ponuka zostáva pevná.

Samotný trhový strop nám nič nehovorí o rýchlosti alebo smerovaní mince, či už ide o výbušný rast alebo postupný pokles. Výpočet trhového stropu za určité obdobie by však mohol odhaliť trendy.

Mŕtve mince

Pre kryptomeny je počet mŕtvych coinov jedinečný faktor, ktorý ovplyvňuje aj trhový strop. Niektorí ľudia prichádzajú o peňaženku. A niektorí používatelia stratia pôvodné jadro na zotavenie havarovanej peňaženky. Chyby v kóde tiež spôsobujú stratené mince. Hackeri kradnú kryptomeny a v niektorých prípadoch nemusí byť schopný mince vyplatiť.

Presnejšia rovnica trhovej kapitalizácie kryptomeny teda znie asi takto:

Tržný limit na kryptomene = (celkový počet obehových mincí – mŕtve mince) * aktuálna cena

Bohužiaľ neexistuje dobrý spôsob, ako určiť počet mŕtvych mincí, ktoré sa majú zľaviť.

Alternatívne prístupy

Prístup market cap patrí do oblasti základnej analýzy investovania na akciovom trhu. Základná analýza sa snaží vypočítať hodnotu spoločnosti s cieľom určiť budúce odmeny. Táto stratégia zahŕňa dlhodobé myslenie a hľadá rast hodnoty v priebehu času.

Na druhej strane spektra sa technická analýza zameriava na krátkodobé trendy a cenové výkyvy zohrávajú dôležitejšiu úlohu ako dlhodobé oceňovanie. Ak sa investor pomocou technickej analýzy domnieva, že cena akcie alebo kryptomeny v priebehu budúceho týždňa prudko stúpne, predstavuje to dobrú krátkodobú investíciu bez ohľadu na trhovú kapitalizáciu. Hodnota by mohla v budúcom roku klesnúť na nulu, krátkodobému investorovi by to však bolo jedno.

obrázok trhovej kapitalizácie kryptomeny: obrázok šípky, ktorá ide hore nad grafom, čo znamená rast.

Existuje viac ako jeden spôsob stanovenia hodnoty.

Obmedzenia

Keď si uvedomíte, že tieto techniky slúžia na analýzu spoločností, vznikajú obmedzenia pri používaní tradičnej analýzy akciového trhu, ako je trhová kapitalizácia. Bitcoin existuje ako softvérový systém na uskutočňovanie finančných transakcií v decentralizovanom kontexte, nie ako spoločnosť. Ethereum podobne poskytuje vývojárom platformu na vytváranie decentralizovaných aplikácií a organizácií. Ethereum pomáha vytvárať spoločnosti, ale jeho vlastné ústredné poslanie nezahŕňa hľadanie zisku a zvyšovanie jeho výnosov.

Keď ľudia investujú do bitcoinu vo veľkej miere, stavia na konkrétnu víziu budúcnosti. Veria, že svet sa presunie do kryptomeny a zdá sa, že bitcoin má najsilnejší nárok na túto verziu budúcnosti. Ale to nikto poriadne nevie.

Mena Fiatov

Zatiaľ čo analýza akciového trhu aplikovaná na kryptomenu ukazuje obmedzenia, existujú aj analytické techniky používané pri obchodovaní s fiat menami. Ukazujú sa ako užitočné pri transpozícii do kryptoobchodovania? Rovnako ako analýza akcií sa, bohužiaľ, zameriava na údaje spoločnosti, analýza obchodovania s fiat menami sa zameriava na národy. Národy produkujú fiat menu. Ako sa krajine darí v oblasti obchodných dohôd, zamestnanosti a vojenských konfliktov, sa premieňa na analýzu fiat mien.

Techniky obchodovania s fiat menami sa teda pre obchodovanie s kryptami ukazujú ako prevažne irelevantné.

Záverečné myšlienky

Existuje množstvo nástrojov na vyzbrojenie investorov informáciami. Trhová kapitalizácia kryptomeny spočíva vo výzbroji týchto nástrojov. Poskytuje dlhodobú perspektívu, pretože samotná cena krátkodobo kolíše. Ceny celého trhu stúpali a klesali, ale dominantný trhový strop Bitcoinu nám hovorí, že stále zostáva najcennejšou kryptomenou.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map