Top 5 spôsobov, ako blockchain naruší cestovný priemysel

Nemáte radi iba cestovanie? Exotické destinácie, tropické pláže, popíjanie Margarity za zvuku reggae bije, keď sa nad oceánom topí krvavo červené slnko? Existuje len málo vecí tak obohacujúcich, ako únik z každodennej rutiny. Ale dostať sa z miesta na miesto môže byť sama o sebe herkulovskou úlohou. Keby niekedy existovala oblasť zrelá na prerušenie blockchainu, je to rozdrobený a nákladný cestovný priemysel.

Aj keď nám blockchain nemusí v blízkej dobe umožniť teleportovať sa, môže byť priechodnosť z bodu A do bodu B znesiteľnejšia. Ako už odvetvie kabínových služieb má spolujazda, vďaka čomu je prenájom taxíku na cestovanie oveľa výhodnejší pre rozpočet, blockchain to nijako neovplyvní. Tu je päť najlepších spôsobov, ktoré blockchain naruší (a už sa začína) narušiť cestovný ruch:

1. Ukončenie činnosti s pasmi & Lístky

Blockchain môže zabezpečiť naše online identity. To znamená, že by sme sa mohli votrieť do colnice na medzinárodných hraniciach jednoducho pomocou biometrických údajov, ako sú odtlačky prstov alebo skenovanie očí.

Už žiadne prehrabávanie sa v taške za pasom alebo čakanie na ľadovo pomalého colníka, ktorý nájde vašu výstupnú pečiatku. V skutočnosti by nemuseli mať otázky týkajúce sa vašej návštevy, pretože by sa to všetko zobrazovalo vo vašej online totožnosti. Rozlúčte sa s pohraničnými kontrolórmi s kyslou tvárou nadobro!

Pasy a Lístky

Zrušenie pasov a lístkov

2. Počítanie s dovolenkami na mieru

Blockchain sa ukazuje ako užitočný pri poskytovaní špecializovaných prázdnin na mieru, najmä keď sa spojí s Big Data a AI. Iste, svoje potreby už môžete filtrovať online pomocou nástroja, ako je Expedia alebo Booking. Ale nejako nakoniec skončíte v hoteli, ktorý zaostáva za vašimi očakávaniami, alebo v požičovni, ktorá nevyhovuje vašim potrebám.

Spoločnosti ako Cloud Siesta a Chozun pracujú na zúžení dovolenky na najmenšiu zložitosť. Už žiadne preosievanie cez recenzie a hromady informácií, aby ste vybrali veci, ktoré chcete vidieť. Poskytnú odporúčania založené na vašom minulom správaní, záľubách a názoroch rovnako zmýšľajúcich cestujúcich.

3. Cestovanie za nižšie náklady

Ak si spomínate na dni listovania v katalógu a výbere hotela, viete, ako ďaleko sa cestovný ruch dostal. Internet narušil cestovný priemysel na nepoznanie a eliminoval takmer všetkých fyzických cestovných agentov po celom svete tým, že nám umožnil rezervovať si vlastné lety a hotely v priebehu niekoľkých minút online.

Ale to, čo sa spočiatku zdalo také skvelé, sa pomaly stalo obmedzujúcim. Hlavné online cestovné kancelárie si vybudovali monopoly, v ktorých prichádzajú malé hotely a letecké spoločnosti a koncový zákazník dopláca tiež. Táto centralizácia v cestovnom priemysle vedie k menšiemu výberu a vyšším cenám všade naokolo.

Technológia blockchain s jej skutočnou schopnosťou typu peer-to-peer dokáže vystrihnúť centralizovaných sprostredkovateľov, ako sú Airbnb alebo Uber, ktorí im robia poriadne škrty. Pretože blockchain dokáže overiť totožnosť zákazníka, nemusíme sa báť, že si prenajmeme dom zločinca alebo že nám nebude zaplatená rezervácia.

Inteligentné zmluvy môžu zabezpečiť, že dohoda bude oboma stranami potvrdená, a previesť celú hodnotu transakcie na predávajúceho. Žiadny reťazec sprostredkovateľov, iba jednoduchý a bezpečný prevod finančných prostriedkov medzi kupujúcim a predávajúcim. A navyše žiadne ďalšie náklady.

4. Zlepšenie sledovania batožiny

Počuli sme toho veľa o blockchaine a dodávateľskom reťazci. Je to užitočné na sledovanie položiek, ktoré sa pohybujú po celom svete. To isté možno urobiť pre vašu batožinu. Strata batožiny stojí letecký priemysel každý rok miliardy –2,1 miliardy dolárov v roku 2016, aby som bol presný.

Okrem hromadenia zbytočných výdavkov pre letecké spoločnosti nie je nič frustrujúcejšie ako obrátiť sa na miesto určenia bez kufra. Pri mnohých príležitostiach sa nemá nikto sťažovať alebo na uplatnenie nároku musíte čakať hodiny.

Schopnosť blockchainu zvýšiť efektívnosť v dodávateľskom reťazci a sledovať položky na presnom mieste odstráni túto bolesť hlavy pre všetky strany. Cestujúci, letecká spoločnosť a zlý agent na zemi dostali od zákazníkov s červenou tvárou úskok.

Batožina

Už žiadna stratená batožina

5. Umožnenie použitia vernostných bodov

Existuje veľa spoločností, ktoré sa začali uchádzať o nefunkčné vernostné programy, a ktoré môžu pomôcť aj v cestovnom priemysle. Takže namiesto toho, aby ste mohli získavať body odmien, ktoré nemôžete použiť, pretože váš hotelový reťazec nefunguje na určitom mieste, môžete si ich vymeniť prostredníctvom blockchainových aplikácií.

Môžete ich dokonca použiť na vyťaženie toho najlepšieho z miestneho zážitku. Predstavte si, že zhromaždíte body so svojou obľúbenou reštauráciou doma a potom ich budete obchodovať s miestnymi v Indii, Japonsku alebo kdekoľvek inde, kde ste náhodou. Vernostné body nikdy nevyhasnú a po celom svete môžete jesť zadarmo.

Blockchain má veľký potenciál pre cestovný priemysel

Jedným z najväčších problémov cestovného ruchu je skutočnosť, že údaje sa uchovávajú v silách. Nedostatok komunikácie medzi stranami je celkovo príčinou stratenej batožiny, meškaní, nadmerných rezervácií, viacerých krokov k nákupu letenky a ďalších neefektívností cestovného ruchu..

Technológia blockchain môže procesy zefektívniť, čo má za následok rýchlejší, bezpečnejší a príjemnejší zážitok pre všetkých. Už žiadne štipľavé pohľady nepriateľských letiskových úradníkov alebo chybové správy, keď idete platiť.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map