Top 5 pripravovaných mainnetov naplánovaných na 2. štvrťrok 2018

V predchádzajúcom článku sme sa venovali rozdielom medzi testovacími sieťami a mainnetmi, ako aj ich dôležitosti ako technických míľnikov pre akýkoľvek úspešný projekt kryptomeny. Veľa projektov plánuje spustenie testovacích sietí alebo mainnetov v nasledujúcich týždňoch. Pozrime sa na 5 najdôležitejších sietí, ktorých vydanie je naplánované na 2. štvrťrok 2018.

Všetky tieto projekty majú veľkú sledovanosť a od polovice mája 2018 sú zaradené medzi 30 najlepších v rebríčkoch trhových kapacít. Preskúmame podrobnosti, ktoré zatiaľ poznáme, a to, ako môžu mainnetové siete ovplyvniť súčasný trh s kryptomenami.

Všetky limity na trhu na tomto zozname boli vypočítané 16. mája 2018.

Tron (TRX)

Dátum spustenia mainnetu: 31. mája

Market Cap: 4,6 miliárd dolárov

Tron (TRX) plánuje prestať používať tokenovú technológiu Ethereum ERC20 25. júna 2018, necelý mesiac po vydaní mainnetu. Okrem toho budú všetky staré drony Tron určené pre sieť Ethereum schopné bezproblémového prechodu k použitiu na novom virtuálnom stroji Tron., TronVM v.0.1. Nadácia Tron tiež oznámila, že ponúkne a program odmien pre Tron vývojári dapp.

Aj keď sa Tron neustále radí medzi päť najlepších kryptomien v objeme 24 hodín na mnohých populárnych kryptomenových burzách, ceny klesali ešte pred začiatkom cyklu medvedích trhov, ktorý sa začal začiatkom mája. Úspešné spustenie mainnetu by však malo urobiť veľa pre posilnenie postavenia spoločnosti Tron ako špičkovej kryptomeny z technologického hľadiska.

Sieť Tron

EOS (EOS)

Dátum spustenia mainnetu: 2. júna

Market Cap: 10,5 miliárd dolárov

EOS je projekt, ktorý zaznamenal veľa aktualizácií v 1. a 2. kvartáli roku 2018. Len niečo vyše mesiaca po vydaní Úsvit 3.0, uvoľnený projektový tím EOS Dawn 4.0 začiatkom mája 2018 s viac ako 40 vývojármi tlačí na stránku Github projektu. Všetky tieto aktualizácie sú zostavením hlavnej udalosti: mainnetu EOSIO 1.0 uvedenie na trh 2. júna.

Jedným z najdôležitejších aspektov tohto projektu je jeho dostupnosť pre vývojárov. Na rozdiel od Ethereum, ktoré vyžaduje od programátorov, aby sa naučili nový jazyk (Solidity), EOS využíva C ++ a dokonca poskytne štandardnú knižnicu šablón C ++.


CTO Daniel Larimer tiež napísal, že projekt by mal byť schopný v priemere spracuje 3 000 transakcií za sekundu v scenári reálneho sveta, čo dáva spoločnosti EOS oveľa väčšiu škálovateľnosť ako väčšina projektov, ktoré sú momentálne na trhu.

Mainnet EOS

VeChain Thor (VEN / VET)

Dátum spustenia mainnetu: 30. júna

Market Cap: 2,4 miliardy dolárov

VeChain Thor bol vytvorený ako platforma pre integráciu IoT a blockchainu, čo je v podstate blokové riešenie podnikovej úrovne pre globálny dodávateľský reťazec (preprava, logistika, maloobchod a ďalšie).

Zástupcovia spoločnosti VeChain Thor (VEN / VET) oznámili spustenie mainnetu prostredníctvom Twitteru ešte v apríli a od tej doby interne testujú blockchainový ekosystém VeChain Thor. Začiatkom mája dostal 100 ručne vybraných verejných testerov prístup k pôvodnému kódu a bolo im umožnené testovať možnosti siete súčasť verejného alfa testu projektu.

Sieť zatiaľ bude podporovať aspoň dva rôzne tokeny: VeChain (VET) a Thor Power (THOR). Odborné vzdelávanie a príprava bude generovať THOR, podobnú sieťovú funkcionalitu ako metóda NEO na generovanie plynu pomocou NEO.

Ontológia (ONT)

Dátum spustenia mainnetu: Jún (presný dátum TBA)

Market Cap: 822 miliónov dolárov

O mainnete Ontology je k dispozícii málo informácií; Vieme však, že jeho spustenie sa očakáva niekedy v júni (presný dátum TBA). Ak sa tento plán podarí, bude to znamenať, že projekt dosiahol v krátkom časovom období dosť výrazný pokrok vzhľadom na to, že ICO sa skončila až 8. januára 2018 a jeho testnet zahájená 30. marca 2018.

Spustenie siete Ontology bude obsahovať ekonomický systém NEO-GAS, kde si používatelia budú môcť vymeniť súčasné tokeny za skutočné mince ONT, ktoré budú emitovať plyn ONT, nazývaný ONG. V očiach mnohých potenciálnych investorov a ľudí v komunite ontológií to dáva zmysel vzhľadom na to Ontológia & NEO podpísali memorandum o porozumení (MoU) a spolupracujeme na vytvorení spoločného ekosystému inteligentných zmlúv.

Aeternity (AE)

Dátum spustenia mainnetu: S najväčšou pravdepodobnosťou Q2, presný dátum TBA

Market Cap: 892 miliónov dolárov

Rovnako ako Ontology, Aeternity ešte musí stanoviť presný dátum spustenia svojej mainnetu; súčasný plán sa však zdá byť vydaním do konca druhého štvrťroka. Aj keď by sa to mohlo konať v Q3. Podobne ako v prípade Ontology nie je k dispozícii veľa informácií o tom, ktoré funkcie budú pridané vo vydaní mainnetu.

The prvé vydanie testnetu došlo v decembri 2017 a môžete to vyskúšať. Podľa blogu Aeternity môžete so sieťou testnet robiť množstvo aktivít vrátane spustenia uzlov, odosielania tokenov siete testnet a ťažby. Tím tiež pracoval na kreatívnom testovaní testnetu na skutočných udalostiach, ako je napríklad rok 2018 konferencia re: publica v Berlíne.

re: publica

Potenciálny vplyv pripravovaných sietí

Projektové tímy dúfajú, že vydanie ich hlavných sietí povedie k zvýšeniu hodnoty cien tokenov. To však nemusí nevyhnutne platiť. Ako sme skúmali v predchádzajúcom článku, schopnosť mainnetu vytvárať krátkodobé cenové zisky je ťažké priamo korelovať. Veľa závisí od vtedajších celkových trhových trendov.

Z dlhodobého hľadiska sú však sieťové siete nevyhnutné na vytvorenie základov pre rozsiahle prijatie používateľmi. Technické míľniky nezaručujú, že projekt bude nakoniec považovaný za úspešný, ale pomáhajú celému trhu s kryptomenami tým, že približujú tokenovú ekonomiku k tomu, aby sa stala novou, mainstreamovou ekonomikou.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map