Tento týždeň v kryptomene: 25. mája 2018

Tento týždeň v kryptomene

Zelená jar, červený trh

Ďalší týždeň mimo trhu, pretože všetky hlavné kryptomeny sú v mínuse. Napriek náznakom štvrtkového oživenia pre niektorých Bitcoin aj Ethereum pokračovali v klesajúcich trendoch.

Na celom trhu zostáva medvedí sentiment silný, pretože beh mini býkov začiatkom tohto mesiaca vyzerá byť krátkodobý. Celková trhová kapitalizácia kryptomeny na 334 miliárd dolárov zhruba poklesla 9% v priebehu týždňa.

Bitcoin: Gigant na trhu, ktorý prelomil hranicu 8 000 dolárov, poklesol o 16% tento týždeň pred včerajším krátkym odskočením, ktoré má v čase písania článku hodnotu 7 500 dolárov.

Ethereum: Ethereum včera tiež vyskočilo zo svojho týždenného maxima 712 dolárov na minimum 561 dolárov a dnes je to dole 10% na 602 dolárov.

Vlnenie: Ak nebude bombardovať tak katastroficky, Ripple odpočíva na hodnote 0,61 USD, aj keď strata je 4% tento týždeň pravdepodobne nie je úsmev na tvári nikoho.

trh 5_25_18

Domáce správy

US DOJ uvádza na trh trestnú sondu do manipulácie s kryptotrhom: Možno, že všetci tí sprisahanci, ktorí faulovali, sú na niečom – aspoň si to myslí americké ministerstvo spravodlivosti. Oddelenie tento týždeň spustilo sondu, ktorá má zistiť, či obchodníci s kryptomenami manipulovali s trendmi alebo nie, aby prehĺbili už aj tak vysokú volatilitu trhu. Podľa zdrojov, ktoré tipovali agentúru Bloomberg, DOJ hľadá dôkazy o nezákonných praktikách ako obchodovanie s praním a spoofing.

Coinbase rebranduje GDAX ako Coinbase Pro, kupuje burzu Paradex: V formatívnom týždni vývoja jednej z najväčších svetových služieb kryptomeny sa Coinbase rozširuje a rebranduje. V stredu spoločnosť oznámila akvizíciu Paradexu, decentralizovanej burzy postavenej na protokole 0x. V nadväznosti na túto správu tiež oznámila, že premenuje GDAX, výmenné rameno spoločnosti, na Coinbase Pro.

S nadšením vítam tím Paradex na Coinbase! https://t.co/7jtmKHPf30

– Coinbase (@coinbase) 23. mája 2018


Dva za: Coinbase, údajne oslovený regulačné orgány pre bankové licencie: Podľa zdrojov blízkych Wall Street Journal sa Coinbase začiatkom roka 2018 stretol s americkými regulátormi, aby rokovali o získaní federálnej bankovej charty. Stretnutie sa uskutočnilo s americkým úradom kontrolóra obchodu, tvrdia zdroje WSJ. V reakcii na túto správu spoločnosť Coinbase uviedla, že je „odhodlaná úzko spolupracovať so štátnymi a federálnymi regulačnými orgánmi, aby zabezpečila [je] riadne licencovaná pre produkty a služby [ponúka].“

Program American Express implementuje blockchain pre program odmien: V partnerstve s online obchodníkom Boxed integruje American Express blockchain do svojho programu odmien. Tento krok, ktorý využíva blockchainovú technológiu HyperLedger, umožní obchodníkom vyvinúť vlastné programy odmien, propagačné akcie a ponuky pre ich zákazníkov. „Môžu vytvárať programy na základe dennej doby, dňa v týždni tým, že motivujú zákazníka k stiahnutiu svojej aplikácie. Počet spôsobov, ako môžu obchodníci odmeňovať zákazníkov bodmi za členské odmeny, sa exponenciálne zvýši, “uviedol Chris Cracchiolo, vedúci programu odmien American Express.

ShipChain klesá na plytčinu s Cease and Desist z Južnej Karolíny Govt: ShipChain, blockchainový projekt, ktorý vyvíja riešenia pre medzinárodný lodný a dodávateľský priemysel, čelí zastaveniu činnosti kancelárie generálneho prokurátora v Južnej Karolíne pre porušovanie zákonov o cenných papieroch. Spoločnosť usporiadala udalosti a ponúkla svoje tokeny a služby v Južnej Karolíne bez registrácie u štátnych regulačných orgánov, tvrdí objednávka. „Respondent ShipChain nebol nikdy relevantný pre udalosti tu uvedené, bol zaregistrovaný v divízii ako sprostredkovateľ a sprostredkovateľ a spoločnosť Respondent ShipChain nepožiadala o nijakú výnimku z registrácie … V danom okamihu neboli relevantné pre udalosti uvedené v tomto dokumente vydané emisie cenných papierov. s divíziou alebo federálnymi krytými cennými papiermi a Odporca nežiadal o žiadnu výnimku z registrácie, “uvádza sa v príkaze.

shipchain prestane a ustane

CFTC zakladá poradnú jednotku na pomoc registrovaným spoločnostiam s kótovanými derivátmi: Divízia Komisie pre obchodovanie s komoditnými futures obchodmi (DMO) a divízia klíringu a rizika (DCR) sa spojili, aby vytvorili spoločného poradcu, ktorý poskytne burzám a zúčtovacím domom zaregistrovaným na CFTC ruku pri kótovaní krypto derivátov. „Zamestnanci CFTC sa zaviazali poskytovať regulačnú zrozumiteľnosť v maximálnej možnej miere,“ uvádza riaditeľ DMO Amir Zaidi v oficiálnej tlačovej správe. „Pretože sa trh s virtuálnymi menami neustále vyvíja, pracovníci CFTC sa budú usilovať poskytnúť ďalšie pokyny, ktoré pomôžu účastníkom trhu držať krok s inováciami a zároveň dodržiavať nariadenia CFTC.“

Politické kampane v Colorade by čoskoro mohli byť financované (čiastočne) bitcoinom: Vláda v Colorade uvažuje o otvorení pokladnice kampane pre príspevky v kryptomene. Štátny tajomník štátu Colorado predložil začiatkom tohto týždňa návrh na prijatie darov kryptomeny, čo je postup, ktorý už schválila Federálna volebná komisia (FEC) USA a ktorý prijal New Hampshire. Ak budú prijaté, všetky dary kryptomeny budú podľa pokynov FEC považované za vecné dary.

Čo je nové v Coin Central?

AirSwap spolupracuje so spoločnosťou MakerDAO na zabezpečení stability ekosystému: Teraz budú môcť predávať stabilizované coiny v amerických dolároch, Dai, čo to znamená pre decentralizované trhy?

Mick Hagen zo spoločnosti Mainframe o dôležitosti odporu voči cenzúre a charitatívnych snáh [ČASŤ 1]: Pozrite si, čo hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Mainframe Mick Hagen o súkromí a slobode, v jednom z našich exkluzívnych rozhovorov.

Mick Hagen zo spoločnosti Mainframe o dôležitosti odporu voči cenzúre a charitatívnych snáh [ČASŤ 2]: Generálny riaditeľ Mick Hagen odhaľuje svojich motivátorov a prečo je na misii zmeniť svet v druhej časti nášho exkluzívneho rozhovoru.

Decentralizované výmeny (DEX): Budúcnosť obchodovania s kryptomenou: Zistite niektoré z výhod decentralizovaných búrz vrátane vyššej bezpečnosti a nižších poplatkov – to je budúcnosť obchodovania s kryptomenami?

Inteligentné zásobníky udržiavajú správnu teplotu pre potraviny a farmaceutické výrobky: Zistite, ako inteligentné kontajnery využívajú blockchain na zníženie ľudských chýb a sledovanie viacerých položiek po celom svete.

Recenzia HoweyCoins ICO | Totálne nejde o podvod!: Tu je kryptomena, o ktorú nemôžete prísť – zapojte sa hneď teraz a do konca roka (alebo nie) budete milionárom.

Ťažobný hardvér ASIC: Kryptominujúca evolúcia: Ťažobný sektor sa mení a čipy ASIC (Application Specific Integrated Circuit) sa stávajú novým priemyselným štandardom.

Čo je token internetu služieb (IOST)? | Sprievodca pre začiatočníkov: Škálovateľnosť je jedným z najväčších problémov blockchainu. Internet služieb (IOS) je blockchainová infraštruktúra zameraná na presné riešenie.

Tu je návod, ako ICO rastú: Podvody, predvolania a hackerské útoky, ach jaj! Medzinárodné organizácie pre suroviny sa začínajú vyhovovať, aby zvýšili dôveru investorov. Zistite ako.

Plávajúce krypto ostrovy a hon na decentralizovanú utópiu: Nábrežie (trvalé morské obydlia) môže poskytnúť riešenie pre ľudí, ktorí chcú žiť bez centralizovaných inštitúcií. Ale sme na to pripravení?

VeganCoin je určený len na okamih, kedy ste si mysleli, že ste už počuli: Vegáni sveta sa radujú! Do mesta vo vašej blízkosti čoskoro príde možnosť zdieľania jedla a podporná komunita.

Čo je to bitové zlato? Brainchild priekopníka blockchainu Nick Szabo: Všetci počuli o bitcoinoch, ale bitové zlato bolo v skutočnosti jedným z prvých pokusov o vytvorenie decentralizovanej digitálnej meny v roku 1998.

Čo je to vlastne kryptomena? – Umenie kategorizácie kryptomien: Slovo kryptomena sa stalo neprehľadným nesprávnym pomenovaním. V prípade hybridov, platforiem a tokenov nástrojov je čas prejsť od tohto obmedzeného opisu.

Najlepšie online kurzy a učebné postupy pre blockchainové školenie vývojárov: Takže chceš byť blockchainovým technologickým vývojárom? Práve teraz je určite obrovský dopyt po tejto dobre platenej pozícii. Prezrite si najlepšie miesta, kde si môžete rozšíriť svoje schopnosti.

American Express pridá Blockchain do programu odmien za členstvo: Pomocou technológie Hyperledger blockchain môžu obchodníci prispôsobiť ponuky na svojich vlastných platformách, aby zvýšili zapojenie zákazníkov.

Recenzia peňaženky Electrum: Zistite všetko, čo potrebujete vedieť o jednom zo zakladateľov softvérových peňaženiek v kryptomene.

Najlepšie GPU pre ťažbu – vydanie z roku 2018: Zoznámte sa s tým, ktoré GPU vám dajú najlepšiu cenu za babku, v našom zozname najlepších z roku 2018.

Novinky z kryptomeny z celého sveta

Švajčiarsko je na prvom mieste v rebríčkoch najpriateľskejších európskych krajín blockchainu: Svetový bankový kapitál ukazuje, že uprednostňuje všetky formy financovania, dokonca aj to, čo by mohlo narušiť medzinárodné bankové odvetvie, na ktorom postavilo svoje bohatstvo. V štúdii, ktorá skúmala 48 európskych krajín, sa Švajčiarsko umiestnilo na prvom mieste z hľadiska najústretovejšieho prístupu k odvetviu blockchainu. Za ním nasleduje Gibraltár a Malta. Štúdia okrem iných faktorov skúmala napríklad nariadenia o platobných službách založených na blockchaine a ICO, ako aj politiku zdaňovania kryptomeny.

Spoločnosť Huobi uvádza na trh index: Jedna z najväčších kryptoburz na svete, Huobi Pro, uviedla tento týždeň trhový index za hŕstku svojich ponúk. Index sa bude zameriavať na 10 najlepších obchodovaných aktív platformy voči Tetheru (USDT). „Digitálne aktíva sú rozdelené do štyroch kategórií: mince, platformy, aplikácie a tokeny aktív. Počet zložiek vybraných v týchto štyroch kategóriách závisí od objemu transakcií za posledný štvrťrok. Po rozhodnutí o rozdelení zložiek do každej zo štyroch kategórií sa na základe váhy denného objemu obchodov v predchádzajúcom štvrťroku rozhoduje o váhe zložky v indexe, “uvádza sa v oficiálnej tlačovej správe..

huboi 10 index

Blízko jednomyseľného schválenia krypto zákona v ruskej Dume: Návrh zákona s názvom „O digitálnych finančných aktívach“ sa tento týždeň stretol s takmer nulovým odporom počas prvého čítania v Dume, dolnej ruskej legislatívnej komore. Návrh zákona je konečný do 1. júla a navrhuje právny a regulačný rámec pre ICO, inteligentné zmluvy, ťažbu a ďalšie špecifiká odvetvia kryptomeny..

Gang v Južnej Afrike unáša dospievajúceho chlapca, pákového efektu za 15 BTC výkupného: Trinásťročného Kathlega Mariteho minulú nedeľu uniesli v jeho domovskom meste Witbank členovia gangu, ktorí zanechali nótu požadujúcu výkupné vo výške 15 BTC v hodnote približne 115 000 dolárov na základe aktuálnych trhových cien. Výkupné hrozí, že chlapca zabije, ak nebudú splnené požiadavky, pričom prvý termín platby je naplánovaný na budúci pondelok.

Podozriví z pyramidovej hry obvinení v Číne: V čínskej provincii Hunan boli stíhaní štyria ľudia napojení na ponziho program OneCoin. Trestné stíhanie je posledným rozsiahlym vyšetrovaním Zhuzhou Country Procuratorate, ktoré od začiatku v roku 2016 zaznamenalo 98 trestných stíhaní a vrátenie približne 1,7 miliardy juanov (~ 266 miliónov dolárov).

Argentínska banka upustila od zmeny SWIFT a pri medzinárodných platbách prechádza na bitcoiny: Banco Masventas (BMV) v Argentíne ponúka bitcoiny ako alternatívu k SWIFT-u pre medzinárodné prevody peňazí. V partnerstve so spoločnosťou Bitex poskytne banka zákazníkom možnosť využiť platby peňazí prostredníctvom spoločnosti Bitex, jedného z najvýznamnejších poskytovateľov blockchainových služieb v Latinskej Amerike. Banka predpokladá, že nová služba skráti časy medzinárodných prevodov peňazí o 24 hodín.

Ukrajinská polícia obvinená zo zníženia výkonu v ťažbe kryptomeny: Zamestnanci pobočky ukrajinskej štátnej polície Rivne ťažia kryptomeny na vládny desetník, informujú miestne predajne. Podľa správ množstvo nemenovaných zamestnancov policajného komunikačného oddelenia kradlo elektrinu z miestneho úradu štyri mesiace. V tomto bode vyšetrovania nie je známe, koľko elektriny bolo ukradnutých na ťažobnú operáciu.

K tomuto príspevku prispeli Christina Comben a Alex Moskov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map