Tento týždeň v kryptomene: 22. júna 2018

Dole ideme

Stále trendujeme smerom nadol, priatelia. Včera večer to vyzeralo, že by sme tento týždeň mohli zavrieť na zelenej sviečke. To však bolo predtým, ako bitcoin zhodil zhruba 600 dolárov, čím stiahol zvyšok trhu nadol.

Celkový trhový strop kryptomeny v súčasnosti spočíva v oblasti 258 miliárd dolárov, a 7% pokles z miesta, kde to bolo na konci minulého týždňa. Za svoju súčasnú cenu Bitcoin prelomil podporu, ktorú vytvoril svojim nosným maklérom začiatkom februára a apríla, a priniesol nové historické minimum pre rok 2018.

Ak si bitcoin dokáže udržať podporu na úrovni ~ 5 800 dolárov, potom by sme sa od tohto posledného prepadu mohli ešte odraziť. Ak nie, v blízkej budúcnosti by nás mohlo čakať 5 000 dolárov alebo menej.

Bitcoin: S cenou 6 130 dolárov bitcoin prehral 5% jeho hodnoty za týždeň.

Ethereum: Ethereum prakticky odrážalo straty bitcoinu; na 472 dolároch je to dole 4%.

Vlnenie: Aj s novým efektným logom Ripple shed 7% tento týždeň znížila svoju cenu a momentálne sa obchoduje za 0,49 USD.

Cena CC

Domáce správy

Tether je plne krytý USD, právnické firmy si nárokujú po vykonaní finančnej kontroly: The Freeh, Sporkin & Advokátska kancelária Sullivan (FSS) uskutočnila začiatkom tohto mesiaca finančnú kontrolu bankového účtu Tetheru a tento týždeň vydala správu, v ktorej tvrdí, že Tether má rezervu v pomere 1: 1 na každý USDT v obehu. Provizórny audit, ktorého sa spoločnosť FSS zriekla, nie je oficiálnym auditom, je posledným pokusom spoločnosti Tether o legitimizáciu svojho obchodného modelu. Vlani v septembri spoločnosť uzavrela so spoločnosťou Friedman LLP zmluvu o vykonaní podobného neoficiálneho auditu, aby sa javila ako transparentnejšia. Spoločnosť sa opakovane vyhýbala formálnemu auditu, proces, o ktorom tvrdí, že nie je k dispozícii, vzhľadom na stigmatizáciu spoločností kryptomeny.

Konfliktný účet: Akademici tvrdia, že na manipuláciu s bitcoinovým býkom bol použitý Tether: Tether potreboval dobrú reklamu, ktorú priniesla správa FSS, hlavne preto, že ďalšia správa z tohto týždňa priniesla zatracenú dôveryhodnosť dlhoročnému podozreniu v komunite kryptomien. Profesori John M. Griffin a Amin Shams z University of Austin v Texase tento týždeň zverejnili 66-stranovú štúdiu, ktorá zisťuje, že „Tether sa používa na poskytovanie cenovej podpory a manipuláciu s cenami kryptomien,“ konkrétne bitcoin. Akademici našli pozitívnu koreláciu medzi pohybmi cien Bitcoinu nadol a vydaním nových Tetherov. Zistili, že spoločnosť Bitfinex, ktorá je spoločným riaditeľom spoločnosti Jan Ludovicus van der Velde so spoločnosťou Tether, bola zodpovedná za väčšinu kúpnej sily a peňažného toku spoločnosti Tether počas týchto epizód..

Stanford založil Blockchain Research Center v spolupráci s Ethereum Foundation: Skupina Standfordských počítačových vedcov a profesorov sa spojila, aby založila Centrum pre výskum blockchainu, päťročný výskumný program s financovaním a podporou nadácie Ethereum, Protocol Labs, nadácie Interchain, OmiseGO, DFINITY Stiftung a PolyChain Capital. Na čele tejto iniciatívy sú dvaja profesori informatiky na univerzite, Dan Boneh a David Mazières. „Blockchainy budú pre globálne podnikanie čoraz dôležitejšie,“ uviedol Boneh v príspevku na blogu Stanford School of Engineering. „Stanford by mal byť v čele snahy o zlepšenie, aplikáciu a porozumenie mnohým vlnkovým efektom tejto technológie,“ uzavrel.

Som nadšený, že podporujem túto iniciatívu!https://t.co/CmaVpBxjrf https://t.co/RJHm1pVbWX

– Vitalik "Nie rozdávanie ETH" Buterin (@VitalikButerin) 21. júna 2018

Nasdaq úspešne pilotuje blockchainovú platformu pre margin call, kolaterálne spracovanie: V rámci úspešného overenia koncepcie tento týždeň spoločnosť Nasdaq spustila pilotnú verziu svojho blockchainu. Americký operátor burzy v spolupráci so spoločnosťami ABN AMRO Clearing, EuroCCP a Euroclear použil platformu na zúčtovanie zahraničného kolaterálu. „Sme nadšení, že môžeme spolupracovať na doklade o koncepcii, ktorý je mimoriadne užitočný pre transakcie, ktoré ešte nie sú dobre vybavené trhovou infraštruktúrou. S riešením, ako je toto, budeme schopní efektívne zabezpečiť ochranu pred rizikami protistrany akciových obchodov po niekoľkých hodinách a zároveň znížiť prevádzkovú zložitosť. Dnes sme limitovaní európskymi bankovými hodinami alebo dohodami v iných časových pásmach, “uviedla generálna riaditeľka EuroCCP Diana Chan v oficiálnej tlačovej správe.

Federálni zamestnanci USA musia teraz zverejniť krypto držby na základe nového mandátu: V rámci kroku, ktorý ovplyvní asi 2 milióny zamestnancov, Úrad pre etiku vlády USA teraz vyžaduje, aby federálni zamestnanci zverejnili svoje krypto investície. Nové usmernenie bude mať vplyv na zamestnancov federálnej výkonnej pobočky, a hoci požaduje úplné zverejnenie krypto investícií, neuznáva kryptomeny ako zákonné platidlo. „Registrátori hlásia svoje podiely vo virtuálnej mene, ak hodnota držania vo virtuálnej mene na konci vykazovaného obdobia presiahla 1 000 dolárov alebo ak príjem produkovaný držbou vo virtuálnej mene prekročil počas vykazovaného obdobia 200 dolárov. Registrátori sú povinní identifikovať názov virtuálnej meny a ak sú vedené prostredníctvom burzy alebo platformy, burzy alebo platformy, na ktorej je vedená, “uvádza sa v politike..

Novinári z Denveru, redaktor Ditch Paper, ktorý začne publikáciu založenú na blockchaine: Posádka autorov a redaktorov z Denver Post je unavená z úpadku pracovného prostredia a zmeny v manažmente. Preto sa rozhodli založiť svoju vlastnú online publikáciu s pomocou projektu Civil podporeného spoločnosťou ConsenSys. Colorado Sun dúfa, že sa stane „komunitou podporovaným novinárskym tímom zameraným na investigatívnu, vysvetľujúcu a naratívnu žurnalistiku pre štát uprostred masívneho vývoja“. Na dosiahnutie tohto cieľa použije blockchain spoločnosti Civil na ukladanie dát, prevádzku na príjmovom modeli bez reklám a bude sa spoliehať na to, že bude existovať predplatné a lokálna podpora. Publikácia má kampaň Kickstarter, ktorá už prekonala cieľ, ktorým je 75 000 dolárov.

SEC prijíma ďalšie súdne príkazy na zmrazenie finančných prostriedkov spojených s PlexCoin: Sekretariát Spojených štátov amerických dostal ešte jeden mimoriadny súdny príkaz na zmrazenie účtu Dominica Lacroixa, majiteľa spoločnosti PlexCorps a zakladateľa organizácie PlexCoin ICO. SEC v decembri minulého roku žalovala Lacroix za podvody s cennými papiermi po tom, čo ICO spoločnosti PlexCoin vyzbieralo 15 miliónov dolárov a sľúbilo návratnosť investícií až o 1 000% za menej ako mesiac. SEC teraz skúma, ako Lacroix používa tajné bankové účty, ktoré mohol použiť na rozptýlenie prostriedkov, ktoré dostal od investorov..

Čo je nové na CoinCentral?

BotChain a skupina pre digitálnu menu budú hostiteľom konferencie Blockchain / AI v NYC: Spoločnosti BotChain a Digital Currency Group usporiadajú 28. júna v InterContinental na Times Square svoju vôbec prvú konferenciu Mozgy a reťazce..

Tron získava BitTorrent za 140 miliónov dolárov Výkup: Justin Sun’s Tron kúpil gigant pre zdieľanie súborov BitTorrent v obchode v hodnote 140 miliónov dolárov.

Každý zväz je krytý USD, neoficiálne nároky na audit: FSS, právnická firma založená bývalým riaditeľom FBI, uskutočnila neoficiálnu finančnú kontrolu bankového účtu Tetheru a tvrdí, že stablecoin je úplne krytý dolárovými rezervami.

Je Riot Blockchain aj po roku Pivot stále dobrá investícia ?: Riot Blockchain (RIOT), predtým biotechnologická spoločnosť vyrábajúca lekárske prístroje, vlani v októbri posunula svoj obchodný model tak, aby sa zameral na kryptomenu.

Všetko, čo potrebujete vedieť o budúcnosti Blockchain Wealth Managementu: Aký bude pravdepodobne vplyv blockchainovej správy majetku a ako to ovplyvní širšiu disciplínu správy majetku?

Čo je CEEK VR? Vytváranie exkluzívnych virtuálnych zážitkov s blockchainom: CEEK je spoločnosť, ktorá sa primárne zameriava na výrobu náhlavných súprav AR / VR, ktoré nedávno v ICO 2018 vyzbierali 17 miliónov dolárov (22 000 ETH), aby preskúmala tokenizovanú súčasť pre hudobníkov a vytvorila tak virtuálny svet okolo svojej hudby..

Kvantové výpočty Bitcoin’s Doomsday Maker: Kvantové počítače majú potenciál zastarať bezpečnostné opatrenia bitcoinu, čo efektívne zničí niekdajšiu dominantnú kryptomenu.

Medzitým severne od hranice Kanada zintenzívňuje ťažbu kryptomeny: Odstúpte bokom, Čína; na medzinárodnej banskej scéne je nový hotshot.

Čo je to držba digitálneho majetku? | Distribuované knihy pre finančné inštitúcie: Spoločnosť Digital Asset Holdings LLC poskytuje flexibilnú infraštruktúru pre regulované finančné inštitúcie na bezpečné zdieľanie procesov a údajov.

Správy o kryptomene z celého sveta

Juhokórejská vláda predstavila viacročnú, multimiliónovú blockchainovú stratégiu a fond: Ministerstvo vedy a IKT pre Južnú Kóreu tento týždeň oznámilo, že zaháji svoju stratégiu rozvoja technológie Blockchain, čo je fond, ktorý sa do roku 2020 bude usilovať o získanie viac ako 200 miliónov dolárov na financovanie iniciatív a spoločností blockchain. Vo fiškálnom rozsahu ministerstva je asi 10 000 profesionálov z oblasti priemyslu a 100 projektov. Stratégia tiež podporí projekty zamerané na rozvoj juhokórejských inteligentných miest a tovární, ako aj pilotné fondy pre blockchainovú aplikáciu v oblasti nehnuteľností, online hlasovanie, logistiku, colné odbavenie, a ďalšie.

Banka medzinárodného vyrovnania vo Švajčiarsku zverejňuje správu o chradnutí o kryptomenách: Centrálna banka centrálnych bánk, švajčiarska Bank of International Settlements, zahrnula do svojej výročnej ekonomickej správy kapitolu s názvom „Kryptomeny: pohľad za hranice humbuku“. Okrem iných kritík správa bagatelizuje schopnosť blockchainu vylepšovať systémy finančných transakcií, pričom cituje množstvo výziev, ktoré sa týkajú škálovateľnosti, dopadu na životné prostredie a ďalších súvisiacich stigiem. Táto správa očividne pritiahla pozornosť kryptokomunity. Generálny riaditeľ Circle Jeremy Allaire to označil za „veľmi plytké“, pretože správa obsahuje zastarané informácie a zaobchádza s protokolom Bitcoinu a funguje synonymne so zvyškom aktív na trhu..

Bithumb hacknutý o viac ako 30 miliónov dolárov: Juhokórejská burza Bithumb, jedna z najpopulárnejších búrz kryptomeny na svete, bola tento týždeň hacknutá za aktíva v hodnote zhruba 32 miliónov dolárov. Hackeri okrem iného narazili na rezervy horúcej peňaženky pre Ripple. V reakcii na tento incident Bithumb zachránil zostávajúce prostriedky chladným peňaženkám a sľúbil tým, ktorí boli zasiahnutí, úplnú kompenzáciu ich strát. Juhokórejské úrady začali vyšetrovanie lúpeže krátko po incidente.

[Správa z 20. júna]

Radi by sme sa s vami podelili o udalosti, ktoré sa uskutočnili 20. júna 2018, a o kroky, ktoré podnikáme s cieľom zaistiť, aby bol váš majetok v bezpečí a zabezpečený pomocou Bithumb.

https://t.co/JjSnTtSsDj

– Bithumb (@BithumbOfficial) 21. júna 2018

S futures na litecoiny môžete teraz obchodovať pomocou tejto britskej burzy: Britská burza Crypto Facilities spustila tento piatok svoje úvodné futures na litecoiny. Futures umožnia používateľom obchodovať s dlhodobými a krátkodobými pozíciami pomocou týždenných, mesačných a štvrťročných kontraktov. Generálny riaditeľ Tim Schlaefer naznačil, že nový trhový produkt reaguje na vysoký dopyt zákazníkov burzy. “Veríme, že naše futures kontrakty LTC-dolár zvýšia cenovú transparentnosť, likviditu a efektivitu na trhoch s kryptomenami.”

Toronto Stock Exchange uvádza nový blockchain ETF: Tento štvrtok zaslala Toronto Stock Exchange (TSX) na trh nový blockchain ETF. Horizon Blockchain Technology and Hardware Index ETF bude investovať do spoločností, ktoré sa zaoberajú službami a aplikáciami súvisiacimi s blockchainom, ako sú Nvidia Corp. a Digital Realty Trust Inc. Pripojí sa k ďalším dvom blockchainovým ETF, Harvest Portfolio Group Inc. , ktorá začala fungovať vo februári tohto roku, a spoločnosť Evolve Funds Group Inc. Najnovší fond sa zameria na hardvér a služby, uviedol pre agentúru Bloomberg Steve Hawkins, jeho výkonný riaditeľ, a vyhne sa akejkoľvek spoločnosti s trhovým stropom do 20 miliónov dolárov efektívne riadiť riziko. „Investori musia investovať do dobre zavedenej globálnej infraštruktúry na blockchain, pričom nemusia nevyhnutne riskovať startupové spoločnosti zaoberajúce sa vývojom blockchainu,“ uviedol v rozhovore.

Turcoin, samoúčelná národná kryptomena pre Turecko, vystavená ako Ponzi: Ukázalo sa, že Turcoin, projekt kryptomeny s nulovými väzbami na tureckú vládu, nie je v skutočnosti národnou mincou pre turecký národ. Turcoin, ktorý riadila spoločnosť z Istanbulu Hipper, sa propagoval ako turecká národná kryptomena. Spoločnosť sa dostala pod právny tlak po tom, čo v júni zastavila vydávanie mincí investorom. Jeden z jeho partnerov Muhammed Satıroğlu tvrdí, že „bol iba sprostredkovateľom“ a že „Hipper nemá v banke ani jeden dolár“. Sadun Kaya, ďalší spoločník spoločnosti, podľa neho utiekol s investíciami vo výške 21 miliónov dolárov a vložil ich na bankový účet prepojený s inou spoločnosťou na Cypre. Satıroğlu, ktorý vlastní 49% podiel v spoločnosti Hipper, sa snaží zbaviť viny a tvrdí, že „vráti všetky peniaze [investorom], ak mu orgány odblokujú bankové účty.“

Filipínska banka oznamuje platformu prevodov peňazí do Japonska s pomocou spoločnosti IBM: Rizal Commerical Banking Corp (RCBC) na Filipínach je pripravený na spustenie platformy prevodov platieb založenej na blockchaine v spolupráci s IBM a dvoma japonskými bankami. V rámci tejto iniciatívy sa využije pilotná platforma blockchain spoločnosti IBM, aby sa filipínskym občanom pracujúcim v Japonsku uľahčilo posielanie peňazí späť domov. „Chceme slúžiť OFW v Japonsku prostredníctvom tejto technológie a robíme to v spolupráci s dvoma japonskými bankami,“ uviedol k vývoju prvý senior viceprezident RCBC Manny T. Narciso. „Pre OFW v Japonsku bude prevod peňazí rýchlejší a lacnejší, pretože budeme vyberať menej [sic] poplatkov,“ pokračoval.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map