Tento týždeň v kryptomene: 11. januára 2019

Hore a dole a všade naokolo

Po pozitívnom začiatku týždňa trh vytiahol klasický graf grafu Bart Simpson, čo nás celkovo ponechalo nadol. V nedeľu poskočil celkový trh za dve hodiny takmer o päť percent a dosiahol týždenné maximum niečo cez 138,5 miliárd dolárov.

Demonštrácia však netrvala dlho, pretože trh potom vo štvrtok klesol na týždenné minimum 121,7 miliárd dolárov a odvtedy sa príliš nezotavil. Momentálne sedíme na trhovej hranici 123,2 miliárd dolárov, čo je pokles o 4,5 percenta v tomto týždni.

Štatistiky trhu s kryptomenami (11/11/19)

Štatistiky trhu s kryptomenami (11/11/19)

Väčšina špičkových kryptomien zaznamenala červenú aj tento týždeň. Výnimkou bol Tron (TRX), ktorý v skutočnosti vzrástol o 23,71 percenta. Pokiaľ ide o veľké psy:

Bitcoin klesol o 3,04% pri súčasnej cene tesne pod 3 700 dolárov.

XRP stratil 6,04% za týždeň, ale znovu získal priečku číslo dva.

Ethereum bol porazený a zbavil sa 15,52% svojej ceny.

Správy o domácej kryptomene

Nevada testuje rodné listy blockchainu: Nevada. Sídli v ňom Sin City, najväčšie malé mesto na svete, a teraz si niekoľko oblastí v štáte zaslúži aj prezývku Blockchain City. Možno je to trochu naťahovanie.

Niekoľko okresov v Nevade začalo digitalizovať vládne certifikáty a ukladať ich pomocou technológie blockchain. Napríklad okres Washoe debutoval v apríli 2018 programom, ktorý ukladá sobášne listy v sieti Ethereum. K decembru spracovali 950 digitálnych svadieb. Ďalšia župa, Elko, testuje technológiu s rodnými listami.

Washoe County plánuje pokročiť v digitalizácii ďalších vládnych záznamov. Jeden projekt je zameraný najmä na to, aby sa tak stalo ako prostriedok na zotavenie po katastrofe, ak (alebo kedy) dôjde k zničeniu fyzických záznamov.

NASA navrhuje údaje o letu blockchainu: Vo štvrtok americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) zverejnil návrh „rámcového blockchainového rámca s povoleným otvoreným zdrojom, ktorý umožňuje súkromie a anonymitu lietadiel a zároveň poskytuje bezpečnú a efektívnu metódu komunikácie s letovými prevádzkovými službami, prevádzkovou podporou alebo inými oprávnenými subjekty. “ Alebo, jednoduchšie povedané, blockchain pre údaje o letovej prevádzke.


Platforma blockchain by využívala súkromné ​​kanály v Hyperledger Fabric. Návrh reaguje na zjavný problém odmietnutia služby, falšovania a ďalších rizík, ktoré sa vyskytujú v automatickom závislom sledovacom vysielaní (ADS-B). Od roku 2020 FAA vyžaduje národné prijatie ADS-B, takže je potrebné tieto problémy urýchlene vyriešiť. NASA verí, že riešením by mohol byť blockchain.

Ľudia hovoria veci

Szabo’s Sermon: Jeden z prvých vývojárov bitcoinu (a údajne Satoshi), Nick Szabo, hovoril tento utorok na izraelskom bitcoinovom summite. Počas svojej prezentácie vyslovil odvážne tvrdenie: „Budú nastať situácie, keď centrálna banka nebude môcť svojim dlhopisom dôverovať zahraničnej centrálnej banke alebo vláde … riešením minimalizujúcim dôveru je kryptomena.“ Aj keď niektorí kritici považujú bitcoiny za spôsob, ako sa oslobodiť od bankových okov, vyzerá to, že na svete by mohlo byť miesto obaja.

čo je nové na coincentral

Bitcoin vs. Tech Stocks: Porovnanie relatívnej sily: Side-by-side porovnanie dvoch najhorúcejších tried aktív za posledných päť rokov.

Ako ťažiť ethereum s NiceHash: Naučte sa, ako ťažiť ethereum teraz, pretože to nebudete môcť dlho.

Kryptobakturové platobné služby: Múdro nakupujte a dávajte si pozor: Nikto nemá rád platenie účtov. Používanie kryptomeny by však mohlo spôsobiť, že skutok bude o niečo menej neznesiteľný.

Altcoin Race for King Heatts Up: XRP Community Blames CoinMarketCap: Ethereum opäť predbehlo XRP o druhé miesto. XRP shills sú však pochybné.

Bitcoin vs. nehnuteľnosť: Ktorá trieda aktív si vedie lepšie ?: Aký je rozdiel medzi bitcoinom a domom? Nevložili sme všetky svoje celoživotné úspory do domu.

Craig Wright čelí právnemu neúspechu, situácia s ťažkými bitcoinovými hotovostnými vojnami: Vyzerá to, že Faketoshi sa konečne konečne dostane svojej šance.

Bitcoinová a obchodná psychológia: Nenechajte svoju myseľ oklamať vás, aby ste robili zlé obchodné rozhodnutia. Logika zakaždým zvíťazí nad emóciami.

Čo je vlastne v bloku? | Úvod do prieskumníkov blokov: Už pred blockchainmi existovali bloky. Dozviete sa viac o tejto základnej časti technológie blockchain.

Architektúra distribuovaného systému: Ako Blockchain priniesol revolúciu v sieťach peer-to-peer: Od P2P po DLT boli distribučné systémy nástrojom decentralizačnej revolúcie.

Akcie bitcoin vs. rozvíjajúce sa trhy Ktoré aktívum je pre vás lepšie ?: Súboj dvoch vysoko rizikových aktív s vysokou odmenou. Viete, čo sa hovorí, “Musíš riskovať, aby si zohnal sušienku.”

Päť tipov, ako zabrániť pádu pri podvode s počiatočnou ponukou mincí: Stalo sa takmer rituálom v investovaní do kryptomeny, hoci by to tak nemalo byť. Sme tu, aby sme vám pomohli vyhnúť sa podvodom.

Plynulejšia jazda: obmedzenie nadmernej koncentrácie portfólia: Už vás nebaví horské dráhy na kryptomene? Vstupenka na záchranu je diverzifikácia majetku.

Blockchain Automotive: Making Knight Rider hrdý: Aj keď pravdepodobne nebudeme mať KITT v bezprostrednej budúcnosti, blížime sa pekne.

Mnoho typov cloudových výpočtov: IaaS, PaaS, SaaS – o nich si prečítate všetko.

Čo je Coinvest Token (COIN) ?: Dozviete sa viac o automatizovanej obchodnej platforme, ktorá robí všetko.

Boti na obchodovanie s bitcoinmi: Stroje sa dostávajú do čela: Je to ako BattleBots, ale s výrazne menším počtom pílových listov a šrapnelov..

Recenzia výmeny Gate.io | Je to bezpečné ?: Dávame vám zľavu z tejto menej známej výmeny.

Novinky z kryptomeny z celého sveta

EBA žiada o pravidlá pre kryptomenu pre celú EÚ: Európsky orgán pre bankovníctvo (EBA) v stredu zverejnil správu, v ktorej žiada, aby Európska komisia súčasnými predpismi riešila problémy, ktoré kryptomena spôsobuje. Organizácia tvrdí, že „kryptomeny nespadajú do rozsahu pôsobnosti nariadenia EÚ o finančných službách a osobitné služby týkajúce sa poskytovania peňaženky správcom kryptomien a platforiem obchodovania s kryptoburzami nepredstavujú regulované činnosti podľa právnych predpisov EÚ o finančných službách.“ Pri absencii jasnej regulácie je ťažké chrániť najlepšie záujmy spotrebiteľov.

Preto EBA v roku 2019 prijíma kroky na zlepšenie monitorovania kryptofinančných inštitúcií, najmä pokiaľ ide o činnosti zamerané na spotrebiteľov. Dúfajme, že sa Európska komisia pripojí k vlaku a poskytne jasnejšie informácie o tom, ako by sa s kryptomenami malo zaobchádzať.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map