Stephane De Baets vlastní stredisko St. Regis Aspen a vy môžete tiež: Zadajte tokenizáciu

Stephane De Baets vizualizuje budúcnosť, kde každé aktívum, či už ide o malý podnik alebo nehnuteľnosť, je možné tokenizovať a predávať na blockchaine – a svoje tokeny dáva tam, kde má ústa.

Stephane je belgická realitná, pohostinská a investičná podnikateľka, ktorá má zálusk na vyniknutie v každom príslušnom priemysle. Ako zakladateľ a prezident spoločnosti Elevated Returns, medzinárodnej spoločnosti pre správu aktív, zahájil Stephane prvú veľkú aukciu komerčných nehnuteľností s tokenom, aby predal časť svojho vlastníckeho podielu v jednej z jeho nehnuteľností – idylickom letovisku Aspen St. Regis v Aspene v štáte Colorado. . Stephane je tiež zakladateľom a majiteľom Chefs Club, reštauračnej skupiny s rotujúcou rezidenciou šéfkuchárov svetovej úrovne v jej sídlach v Aspene a New Yorku..

Stephane De Baets v bazéne, s láskavým dovolením https://twitter.com/stephanedebaets

Stephane verí, že tokenizácia St. Regis povedie k lavíne záujmu developerov nehnuteľností a hlavných investorov do blockchainového priemyslu. Ako samozvaný „ultrakonzervatívny starec na kapitálových trhoch“ Stephane tvrdí, že jeho kolegom stačí vidieť konkrétny dôkaz o tokenovaných aktívach v akcii, aby videli hodnotu alokácie kapitálu na investície založené na blockchaine.

„Blockchain je o tom, aby ľudia dostali nástroje, aby mohli robiť niečo, čo bolo obmedzené na niekoľko vybraných jednotlivcov,“ hovorí Stephane. „Blockchain je podobný vývoj ako prechod od faxu k e-mailu – slúžil na komunikáciu. Urobilo to jednoduchšie a efektívnejšie. Ľudia začali hľadať nové aplikácie na komunikáciu prostredníctvom e-mailu a potom SMS. “

Stephanova desaťročná cesta do blockchainu nie je len o tom, ako zarobiť viac peňazí – v jeho filozofii investícií je rebelský prvok. Krádež bohov a demokratizácia prístupu pre masy je sentiment, ktorý nie je pre ľudí v priemysle kryptomien neznámy. V prípade Stephaneovej je týmto márnotratným ohňom schopnosť investovať do projektov, ktoré spravidla nie sú v kompetencii bežného investora. Srdcom Stephanovho kľúčového posolstva je dezintermedácia finančného priemyslu a vytvorenie priamej cesty pre vytváranie a zdieľanie hodnoty medzi podnikmi a ich zákazníkmi.

„V prípade Elevated Returns si myslíme, že súčasný svet je príliš elitársky,“ hovorí Stephane. „Prístup ku kapitálu je obmedzený na veľmi málo privilegovaných osôb. Umožnenie prístupu k tomuto hornému sledu investícií na demokratickom základe, a la tokenizácia, by bola dlhá cesta k podpore rovnosti. Nie je normálne, že päť spoločností kontroluje množstvo bohatstva, ktoré je väčšie ako zvyšok NASDAQ 100 dohromady. Myslím si, že tokenizácia je ovocie, ktoré nevisí. Mám veľkú dôveru a presvedčenie, že skôr či neskôr dôjde k veľkému disintermediácii, ktorá sa uskutoční bez ohľadu na to, a ľudia by mali byť pred ňou. “

St. Regis Aspen, hotel, ktorý tokeny AspenDigital predstavujú čiastočné vlastníctvo.

Poznámka redakcie: Nasledujúci článok je napísaný ako vzdelávací a informačný a nemá byť interpretovaný ako podpora, sponzorstvo alebo investičné poradenstvo pre žiadnu zo entít, o ktorých sa diskutuje. Kryptomena je zo svojej podstaty veľmi riziková trieda aktív. Pred investovaním alebo nákupom si vždy urobte vlastný prieskum a poraďte sa s licencovaným finančným poradcom..

Luxusná nehnuteľnosť 101: Prechádzka so Stephane De Baetsovou

Stephane nás prevedie tradičným procesom podnikania v oblasti luxusných nehnuteľností.

„Ak chcete vlastniť hotel, musíte byť realisticky zapojení do veľmi selektívnej siete ľudí, ktorí vám môžu ukázať, čo je na predaj,“ hovorí Stephane. “Potom musíte získať kapitál – zvyčajne časť dlhu a časť vlastného imania.” Potom musíte urobiť náležitú starostlivosť, predložiť ponuku na dielo, vyjednať zmluvu, vykonať zmluvu, a ak budete úspešní, budete vlastniť nehnuteľnosť. Zarobenie z tohto majetku znamená, že musíte byť tiež dobrí v efektívnej správe majetku, aby ste dosiahli zisk, čo je prebytok peňažných tokov nad dlhovou službou a ďalšie výdavky. Keď nehnuteľnosť otočíte, získate kapitálový zisk. “


Toto je starý spôsob komerčných nehnuteľností vyššej kategórie a podľa Stephana malý svet incestu s obmedzeným počtom hráčov.

Screenshot obrazovky s prehlásením o sprístupnení AspenCoin augusta 2020 na tZERO

„Okrem riešenia týchto neefektívností peňažných tokov nie je k dispozícii žiadna pridaná hodnota,“ hovorí Stephane. “Tokenizácia úplne mení hru.” Ako retailový investor môžete ísť na trh a zvoliť si žetón zodpovedajúci nehnuteľnosti. Môžete napríklad ísť na tZERO a pozrieť sa na AspenCoin, digitálny token pre St. Regis. K dispozícii je vyhlásenie o zverejnení a môžete vidieť výkonnosť majetku.“

tZero, je projekt spustený spoločnosťou Overstock, ktorý slúži ako platforma pre držiteľov aktív na tokenizáciu svojich aktív. Tento systém umožňuje priemerným investorom vziať späť na prácu niekoho ako Stephane, čo je proces, ktorý sa zvyčajne vykonáva súkromne.

Čo teda motivuje niekoho ako Stephane, musí umožniť verejnosti zbierať plody jeho práce?

Stephane popisuje skúsenosť s vlastníctvom luxusnej nehnuteľnosti ako úžasnú z hľadiska vychvaľovacích práv, ale krátkodobú.

Majitelia ako Stephane si môžu vychutnať krásu svojej nehnuteľnosti, ale tento romantizmus sa čoskoro utlmí pochopením, že bez prístupu k svojmu imaniu nebudú mať obrovské množstvo komplikácií, ktoré vzniknú pri predaji nehnuteľnosti..

„Vlastníctvo nehnuteľnosti v zásade znamená, že máte súvahu, ktorá hovorí o tom, koľko dlžíte banke, a o hodnote vášho vlastného imania,“ hovorí Stephane a znižuje pôvab vlastníctva luxusných nehnuteľností na účtovníka. “Neexistuje žiadny objav ceny, ani neexistuje spôsob, ako monetizovať túto kapitálovú pozíciu inak ako predajom hotela.”. Keď svoj majetok identifikujete ako držiteľa majetku, zistíte cenu a poznáte celú hodnotu svojho vlastného imania. Ešte lepšie, máš likviditu. Povedzme, že sa oženíš a zakladáš rodinu. Môžete predať niekoľko žetónov svojho majetku. Ak si myslíte, že cena za token je príliš lacná, môžete ich kúpiť späť. “

Uzamknutie vašich peňazí v majetku málokedy uspokojí príliv a odliv života; ako vlastník tokenizovaného majetku, tvrdí Stephane, máte flexibilitu na zvýšenie alebo zníženie svojej pozície a poznáte aktuálnu aktuálnu mieru vlastného imania. Za týmto účelom poskytnutie luxusu likvidity vlastníkom aktív tiež robí tento majetok oveľa atraktívnejším na držanie.

Čo je AspenDigital?

AspenDigital je token spojený s tokenizáciou Stephane De Baeta zo St. Regis v Aspene v štáte Colorado – prestížny únik pre horný vrchol spoločnosti zastrčený v Skalistých horách.

Ako sa doteraz uplatňovala tokenizácia aktív?

„Digitálne zabezpečenie sme vytvorili ako súčasť programu vlastníckych práv,“ hovorí Stephane. “Pre nás je to úžasné, pretože sme schopní odmeniť držiteľov tokenov ako skutočný vlastník.” Šetríme na marketingových nákladoch, nákladoch cestovných agentov atď. Náklady pre nás, majiteľa nehnuteľnosti, sú minimálne a prínos pre spotrebiteľa maximálny. “

Podľa Stephanovho popisu tokenomiky AspenDigital,

  • Ak vlastníte 10 000 žetónov na 30 a viac dní, máte nárok na 20% zľavu v hotovosti zo svojich výdavkov počas pobytu.
  • Ak vlastníte 100 000 žetónov: zľava 35% v hotovosti.
  • Ak vlastníte pol milióna žetónov: 50% zľava v hotovosti.

Stephane nás prosí, aby sme premýšľali o patrónovi, ktorý trávi Vianoce alebo Nový rok v St. Regis: Priemerná cena izby je v tomto období približne 2 000 dolárov na deň. Ak prídete na sedem dní do rodiny, ktorá vyžaduje dve izby, budete musieť Pozriem sa na účet vo výške 28 000 dolárov. Ak je aktuálna cena jedného z týchto žetónov na tZERO 1,31 USD, 10 000 žetónov vám prinesie asi 13 100 USD.

AspenDigital na tZero

AspenDigital na tZERO

Táto paušálna suma tokenov vás oprávňuje na 20% cashback za váš pobyt, alebo zhruba 5 600 dolárov späť, čo je o niečo viac ako 42% návratnosť hodnoty vašich tokenov za tento jeden pobyt.

Snívam o svete, kde nemám žiadne bankové pôžičky, a iba posielam zľavy ľuďom, ktorí si kupujú predplatené pobyty v mojom hoteli. Dokážem, že je to pre majiteľa lacnejší spôsob financovania nehnuteľnosti ako tradičná hypotéka.

Inými slovami, Stephane chce znížiť bankové pôžičky z pohostinstva a vybudovať infraštruktúru pre majiteľov firiem na získavanie kapitálu od ich najlepších zákazníkov.

„Chceme nájsť spôsob, ako splatiť sto percent nášho dlhu a priniesť spotrebiteľom výhody úspor z vášho hotovostného toku,“ hovorí Stephane. „Banka robí všetko preto, aby preklenula nesúlad peňažných tokov, keď podnikatelia zakladajú podniky na poskytovanie služieb zákazníkom. Váš spotrebiteľ je vlastne strana, ktorá vám dáva hotovosť na vyplatenie vašich zamestnancov, splácanie bankových pôžičiek a dosiahnutie zisku. Najvyššou líniou vylúčenia je získať financovanie priamo od spotrebiteľa. “

Priame získavanie finančných prostriedkov od spotrebiteľov nie je novým koncertom. Napríklad Elon Musk to nedávno urobil so spoločnosťou Tesla a predal Roadster za vysokú cenu, aby získal kapitál. Predaj vášho budúceho produktu býva najlacnejším zdrojom kapitálu.

Ako môže držiteľ majetku využiť výhody tokenizácie?

Problémom súčasného systému je, že hodnota, ktorá by sa inak venovala zlepšeniu obchodno-spotrebiteľských vzťahov, uniká do pokladníc sprostredkovateľských bánk tretích strán.

„Ak ste získali kapitál od bánk a súkromných investorov, musíte do rovnice zahrnúť úverové záväzky a úroky,“ hovorí Stephane. “Banka povie, Stephane, potrebujem 6% splátku úroku.” A potom máte súkromných investorov a partnerov, ktorí žiadajú o 15% návratnosť svojich peňazí. Ako správcu aktív som teda primárne motivovaný najskôr platiť svoje dlhy, čo často nie je v súlade s poskytovaním absolútne najlepších skúseností pre spotrebiteľa. “

Musíte sa ubezpečiť, že môžete zaplatiť svojim vlastníkom a investorom, alebo inak ste na horúcom mieste.

Poskytovateľ služieb a zákazníci sú poškvrnení tým zlým sprostredkovateľom, ktorý sa volá bankovníctvo. Ak dokážeme banku vylúčiť z rovnice a nechať spotrebiteľov priamo nás financovať, môžeme zamerať naše úsilie na vybudovanie lepšieho vzťahu medzi nami ako poskytovateľom služieb a našimi spotrebiteľmi.

Ako môžu bezpečnostné tokeny alebo úžitkové tokeny zmeniť svet nehnuteľností? Ak sú podniky financované priamo zákazníkmi, tvrdí Stephane, možno zmeniť celú triedu aktív:

  1. Ocenenie majetku sa stáva do istej miery irelevantné. Niekto kúpi majetok, pretože ho chce v budúcnosti použiť za lepšiu cenu. Chcú dobrý obchod. Nechcú vlastniť dielo, chcú v budúcnosti získať prístup k službe za atraktívnejšiu cenu.
  2. Tokenizácia zjednodušuje vzťah medzi poskytovateľom služieb a spotrebiteľom. Napríklad ako poskytovateľ hotela alebo prevádzkovateľ hotela je vašou úlohou poskytovať zákazníkom najlepšie služby. Chcete, aby boli veľmi spokojní so skúsenosťami, ktoré získa vo vašom podniku. Ak zháňate peniaze od svojich zákazníkov, ktorí sa teraz stali čiastočnými vlastníkmi vašej nehnuteľnosti, máte lepšiu motiváciu investovať ďalej do zákazníckej skúsenosti. Podobne sú vaši zákazníci motivovaní podporovať vaše podnikanie.

„Ak chcete ponúkať výhody, musíte vlastniť dané dielo,“ hovorí Stephane. “Ak niekto sľubuje výhody na majetku niekoho iného, ​​som znepokojený.” Ak chcete byť úspešní v modeli, ktorý vyvíjame, musíte byť pripravení vlastniť dielo, za ktoré ponúkate výhody. “

Preto Stephane pripúšťa, tradičné bankové vzťahy budú mať v podnikaní vždy svoje miesto. Aby ste mohli držať majetok bez vlastného kapitálu, potrebujete niekoho, kto vám požičia peniaze. Pôžičky sa však musia vyvíjať spolu so svetom, nie si ho protichodiť.„Vidím, že trh s pôžičkami sa v nasledujúcom desaťročí výrazne zmení,“ hovorí Stephane. “Zamysli sa; Ak si kúpite Aspen Digital, máte páku, ktorou je v podstate hypotéka na dané dielo. Predpokladajme, že zajtra zaplatím hypotéku a vydám ďalšie tokeny. Mali by ste byť schopní preukázať veriteľovi svoje vlastné tokeny, ktoré predstavujú neuveriteľné vlastníctvo hotela, a požiadať o zvýšenie pákového efektu v peňaženke.. Myslím, že nakoniec začnete vidieť, že sa pákový efekt založený na aktívach presúva k pákovému efektu na spotrebiteľskej báze. “

Screenshot z histórie obchodovania AspenDigital na tZERO.

Stephane vidí budúcnosť, kde si držitelia digitálnych aktív, či už sú to bitcoiny alebo mince predstavujúce luxusný horský hotel, môžu bez problémov brať pôžičky od bežných bánk.

* Poznámka: Existuje niekoľko poskytovateľov pôžičiek na kryptomenu, ako sú BlockFi a Celsius, ktorí poskytujú krypto-kolateralizované pôžičky na vklady v kryptomene. *

Existuje tiež značná užitočnosť týchto tokenov, predpokladá Stephane, ktorú by ste nemali prehliadnuť.

„Utility znamená, že to ľudia majú využitie, čo vytvára prirodzenú likviditu do triedy aktív,“ hovorí Stephane. „Výhody, ktoré získate zo svojich tokenov, môžu držiteľom tokenov poskytnúť hodnotu oveľa vyššiu ako potenciálne kapitálové zisky.“

Filozofia voskovania, Stephane popisuje hotovosť ako iba prostriedok na získanie tovaru a služieb v budúcnosti.

„Hotovosť je nástrojom na vytvorenie výmeny,“ hovorí Stephane. „Ak tento nástroj nepotrebujete, pretože máte prístup k službám jednoducho tak, že aktíva držíte a nemíňate ich, zmeníte vzťah medzi ľuďmi a peniazmi.“

Inými slovami, namiesto toho, aby sa hodnota dostala z obchodno-zákazníckeho vzťahu do rúk sprostredkovateľov tretích strán, môžu zákazníci dosiahnuť úplne nové výhody, ktoré sa zvyčajne poskytujú iba špičkovým majiteľom.

Regulácia a inovácie: Historicky toxický vzťah

Stephanova cesta do blockchainu hľadajúca alternatívu k veľmi starnúcemu kapitálovému trhu a bankovému systému, hľadanie trvajúce desaťročia.

„Skutočnosť, že sa stále spoliehame na zákon o cenných papieroch z roku 1933, zaoberáme sa papierovými cennými papiermi a používame zúčtovací prostriedok, je zábavná v tom, že je starý takmer 100 rokov. Celý finančný priemysel a finančné deriváty boli skutočne pripravené na revolúciu a verím, že schopnosť tokenizovať aktíva na blockchaine je výzvou. “

Stephane podporuje budúcnosť, v ktorej regulácia rastie spolu s inováciami a nie ich brzdí.

Stephane De Baets FOTOÚVER: BENJAMIN LOZOVSKY

„Ako podnikatelia musíme rešpektovať úrady a regulačné orgány, pretože aj keď inovácie môžu otvárať nové dvere, môžu tiež umožňovať podvody, podvody a zneužívanie,“ hovorí Stephane. “Regulácia na základe spolupráce zaručuje, že nezatvoríme celý podnik len kvôli ochrane más pred niekoľkými malými negatívnymi aktérmi.”

Ak chcete skutočne stimulovať vývoj krajiny, potrebujete zdravé regulačné prostredie, infraštruktúru na zapojenie nových používateľov a lídrov na trhu.

„Ak považujete rok 2017 za prvú mainstreamovú vlnu, teraz sa pozeráme na druhú,“ hovorí Stephane. „Mali sme dokonalý prvok relatívne stabilnej ekonomiky, ktorý umožnil stabilizáciu inovácií pred touto druhou vlnou, a toto nestabilnejšie ekonomické prostredie teraz tlačí na potrebu poskytnúť finančnú pomoc priamo do rúk ľudí. Prináša nám to zvážiť, aké sú skutočné silné stránky prostredia starého bankovníctva a aké vhodné je to pre najlepšie záujmy ľudí? “

Stephane tvrdí, že pochádza z kapitálových trhov, o túto revolúciu nejde ak; je to otázka kedy, kto a ako.

„Môžem povedať, že do piatich rokov bude všetko digitálne, vrátane dolára a eura,“ hovorí Stephane. “Budeme mať v rukách digitálnu peňaženku a budeme môcť spravovať náš majetok bez toho, aby sme museli ísť do banky alebo bankomatu a vyberať peniaze alebo vkladať peniaze.”

Záverečné myšlienky

Prístup ku kapitálu nie je rovnomerne distribuovaný po celom svete a ako poznamenáva Stephane, ide o veľmi malú sieť ľudí, ktorí majú tendenciu mať najvyšší prístup. Podniky, ktoré prinášajú najvyššiu návratnosť, nie sú pre každodenného Joea zvyčajne dostupné ako investičné možnosti.

Primárna páka každého obchodného vzťahu je v rukách strany, ktorá drží kapitál. Tento kapitál historicky málokedy opustil vládu bánk a ultrabohatých spoločností a najmä palba daňových úľav a záchrany v Spojených štátoch sa postarali o to, aby veľké peniaze zostali.

Ak sa však zbavíme sprostredkovateľov kapitálu demokratizáciou prístupu k investíciám prostredníctvom tokenizácie, luxus ultrabohatých spoločností nakoniec priletí k masám. Aspoň to je argument, ktorý Stephane De Baets robí pri tokenizácii hotela St. Regis.

Títo sprostredkovatelia, do kategórie ktorej sa priznávajú zvýšené výnosy, do ktorej nepochybne patrí aj Stephane De Baets, nekonajú v najlepšom záujme majiteľa hotela Stephane alebo zákazníka Stephane. Zdá sa však, že mnohostranný Stephane zosúlaďuje svoje profesionálne identity pod jednu zástavu: demokratizáciu prístupu a sprostredkovanie sprostredkovanej tretej strany bánk a chce pomocou AspenDigital urobiť revolúciu v realitnom priemysle.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map