Sprievodca zasvätených osôb po najlepších decentralizovaných galériách umenia

Búranie Art’s Walls

Umelecké galérie – tradične veľké a priestranné budovy, v ktorých sa nachádzajú neoceniteľné umelecké diela od steny k stene. No, už to tak nie je. Umenie môže zostať rovnaké, ale decentralizované umelecké galérie menia spôsob, akým vlastníme, ako aj zažívajú diela vo vnútri (alebo online). Tieto galérie založené na blockchaine robia umenie prístupnejším pre priemerného človeka a pomáhajú začínajúcim umelcom ľahšie získať uznanie v danom priestore.

Pretože kombinácia blockchainu s umením je stále relatívne nový nápad, možno ste nepočuli o žiadnych decentralizovaných umeleckých galériách. No nebojte sa. Sme tu, aby sme vám poskytli zasväteného sprievodcu po najlepších decentralizovaných umeleckých galériách, ktoré sa v súčasnosti objavujú po celom svete.

Decentralizovaná umelecká galéria Maecenas

Maecenas je decentralizovaná umelecká galéria, ktorá „demokratizuje prístup k výtvarnému umeniu“. Pomocou platformy Maecenas môžete kúpiť zlomky umeleckých diel pomocou ART tokeny. Aj keď majitelia vlastnia fyzické umelecké diela, máte úžitok z každého zhodnotenia hodnoty.

Na druhej strane transakcie sú umelecké galérie v ekosystéme Maecenas schopné predávať časti svojich umeleckých diel na financovanie nových inštalácií. Namiesto toho, aby si museli brať pôžičku s vysokým úrokom, získavajú majitelia galérií finančné prostriedky predajom, povedzme 20%, svojej najcennejšej práce.

maecenas diagram ako to funguje

Maecenas nielenže umožňuje priemerným majiteľom vlastniť umelecké diela, ale vytvára efektívnejší trh, ktorý odstraňuje náklady sprostredkovateľa. To by zase malo viesť k väčšiemu dostupnému kapitálu na financovanie nových umelcov a ich diel.

Tím Maecenas usporiadal úspešný tokenový crowdsale, v ktorom zvýšil viac ako 50 tisíc ETH. Crowdsale prilákal niekoľko významných investorov vrátane Pantera Capital, prvej americkej bitcoinovej investičnej spoločnosti. Tím distribuoval žetóny nasledujúcim spôsobom:

  • 30%: Účastníci crowdsale
  • 30%: Rezervný fond likvidity
  • 20%: Získavanie partnerov a klientov
  • 20%: Tím Maecenas

Existuje a iba bude 100 miliónov tokenov ART.

DADA.nyc

Špecializácia na žáner Dada art, DADA.nyc je decentralizovaná umelecká galéria v sieti Ethereum. Každé umelecké dielo na platforme je limitovanou edíciou s dokladom o vlastníctve viazaným priamo na blockchain.

Ako umelec propagujete a predávate svoje umelecké diela priamo na webovej stránke DADA. Získate 70% z každého predaja (DADA dostane 30%), ako aj 30% zo všetkých ziskov zo sekundárneho trhu za vaše diela.

Galéria začala v roku 2014 ako „platforma vizuálnej konverzácie“, v ktorej si umelci navzájom rozprávajú prostredníctvom svojich kresieb. V marci 2016 galéria dosiahla viac ako 150 tisíc registrovaných používateľov. V októbri 2017 tím dokončil vývoj decentralizovanej umeleckej galérie.

Karty kuriozity

Karty kuriozity sú digitálne obrázky a animované súbory GIF v konkrétnom formáte karty. Súvisiaca galéria známa ako automat je úplne online a na predaj diel využíva blockchain Ethereum. Na zakúpenie karty stačí:

  1. Vytvor Peňaženka Curio Card. Táto peňaženka je kompatibilná s modelmi Trezor a Ledger Nano S..
  2. Zašlite správne množstvo éteru z peňaženky na príslušnú adresu peňaženky automatu.
  3. Potom si môžete svoje karty prezrieť v galérii alebo priamo z peňaženky Curio Card.

Každá karta má obmedzené množstvo, takže sa bežne vypredávajú. Umelci získavajú sto percent z predaja v automate Curio Card. V strede nie je nikto, kto by rezal.

Webová stránka v súčasnosti predstavuje šesť umelcov v širokej škále štýlov.

Decentralizované umelecké blockchainy

Priamo na blockchaine sa objavilo úplne nové plemeno decentralizovaného umenia, ktoré predefinovalo to, čo sa v skutočnosti klasifikuje ako galéria. Zbierkové predmety, napr. CryptoKitties existujú v sieti Ethereum a môžu navzájom komunikovať. Môžete ich navzájom kupovať, predávať alebo dokonca množiť a vytvárať tak úplne nové umelecké dielo (mačka) – nie je potrebná žiadna galéria. Tieto digitálne mačky boli v jednej chvíli také populárne, že spôsobili značné preťaženie siete Ethereum, čo dokonca viedlo k oneskoreniu niektorých počiatočných ponúk mincí (ICO)..

Ďalším príkladom je Zriedkavý adresár Pepe je jednoduchá webová stránka, ktorá hostí obchodné karty Rare Pepe. Umelci vytvárajú tieto karty pomocou siete Counterparty. A opäť môžete previesť vlastníctvo priamo na jeho blockchain. Tieto karty získali kultové pokračovanie v produkcii konkrétnych komunít, kritikov Rare Pepeho a dokonca aj pseudonáboženstva. Najdrahšia karta Rare Pepe, Homer Pepe, sa nedávno predala za necelých 40 000 dolárov.

homer pepe

A nakoniec, projekty ako Anime Coin ďalej odstraňujú potrebu centralizovanej umeleckej galérie. Pomocou Anime Coin nahráte svoj obrázok anime do siete spolu s počtom kópií, ktoré chcete distribuovať. Vďaka tomu môžu ostatní používatelia zakúpiť vaše umelecké diela prostredníctvom decentralizovanej výmeny ANIM projektu. Práve táto výmena sa v skutočnosti stáva decentralizovanou umeleckou galériou.

Záverečné myšlienky

Aj keď je v súčasnosti decentralizovaných umeleckých galérií málo, existuje zreteľný trend, ktorý ukazuje ich objavujúcu sa popularitu. Nikdy nemôžu nahradiť fyzické priestory; hybridné riešenia spájajúce centralizované s decentralizovanými však nepripadajú do úvahy.

Kombinácia technológie blockchain s galériami zlepšuje prístupnosť umenia a výrazne podporuje umelcov, ktorí sa možno len ťažko vyrovnávali. Vďaka hodnote, ktorú decentralizujúce umenie prináša, nie je prekvapením, že sa toto odvetvie uberá týmto smerom.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map