Správa identity blockchainu Data Security 2.0?

Správa identity blockchainu môže byť ďalším krokom vo vývoji zabezpečenia údajov. Napriek ich prísľubom nemusia byť veľké názvy značiek také bezpečné, ako sme si mysleli. Equifax, Yahoo alebo Uber? Vyberte si. Porušenie údajov zasiahlo všetky tieto spoločnosti v posledných rokoch a zdá sa, že neúnavné tempo hackerov nepoľavuje.

Podľa index úrovne porušenia, iba štyri percentá porušení od roku 2013 sa stali zbytočnými kvôli šifrovaniu. Toto je dosť pozoruhodná štatistika, keď si uvedomíte, že kryptografia existuje už viac ako 50 rokov. Verejnosť sa začína citeľne obávať, ale čo môžu tieto veľké mená urobiť s týmto trendom? A pomôže blockchain manažmentu identity?

Kryptografia vypálená

Bitcoin poskytuje skutočný prípad bezpečnej dátovej komunikácie od roku 2009. Ak k tomu prirátate skutočnosť, že jeho technológia je otvorená, musíte si naozaj klásť otázku, prečo veľké spoločnosti neimplementujú svoje vlastné riešenia kryptomeny. Pokiaľ vieme, bitcoinový blockchain nikdy nikto nenarazil. Každý, kto to ešte nemal, by sa mal pravdepodobne dlho dôkladne zaoberať tým, čo mu blockchain môže ponúknuť.

Zjednodušene povedané, bitcoin používa kryptografiu verejného / súkromného kľúča, ktorá umožňuje bezpečný prenos citlivých informácií cez sieť. Krása bitcoinu spočíva v tom, že bezpečnosť je súčasťou siete už od začiatku. Porovnajte to s mnohými spoločnosťami, ktoré sa pokúšajú zabezpečiť bezpečnosť svojich už starnúcich sietí.

Rad základných kryptomenových projektov a blockchainových startupov rozširuje tieto základné princípy tak, aby používateľom umožňovali efektívnu správu svojej identity na blockchaine. Hlavné problémy si vyžadujú zásadné riešenia. Tí, ktorí poskytujú najlepšie riešenie správy identít blockchain, budú mať s najväčšou pravdepodobnosťou obrovské príjmy, keď toto odvetvie dozrie.

Kde zlyhávajú súčasné systémy

Centralizácia

Spoločnosti ako IBM už tento potenciál identifikovali a snažia sa byť lídrom v oblasti blockchainových riešení s povolením. Niektorí však tvrdia, že súkromné ​​blockchainy nie sú skutočne životaschopné. Bez ohľadu na to, kde stojíte, je užitočné zistiť, ako sme sa sem dostali.

Prvou významnou chybou, ktorou súčasné systémy správy identít trpia, je centralizácia. Internet bol pôvodne navrhnutý ako sieť typu peer-to-peer. Prvýkrát v histórii umožnila táto sieť voľný tok informácií bez cenzúry a za hranicami. Tí, ktorí médium vlastnili, už správu nemali pod kontrolou.

Správa identít by mala v ideálnom prípade nasledovať internetový model typu peer-to-peer

Správa identít bude ideálne nasledovať internetový model typu peer-to-peer.

Bohužiaľ, súkromné ​​subjekty odvtedy zachytili väčšinu internetu: Google s internetovým vyhľadávaním, Facebook so sociálnymi sieťami, ICANN s registrami názvov domén, Amazon v elektronickom obchode a tak ďalej. Získate obrázok. Tieto (a mnoho ďalších) spoločností zhromažďuje obrovské množstvo osobných údajov, čo z nich robí atraktívne ciele. Táto hromadenie zásob vytvára efekt takzvaného honeypotu. Je oveľa pravdepodobnejšie, že hackeri preniknú do týchto systémov, než aby sa zamerali na jednotlivých používateľov.

Cenzúra

Druhým problémom, ktorý to vytvára, je zvýšená možnosť zneužitia vašej mocenskej pozície. Významní technologickí giganti už majú povesť cenzurovať obsah na základe politických a ideologických názorov. To predstavuje skutočnú hrozbu pre slobodu slova a autentické sebavyjadrenie, ktoré mnohí označujú za charakteristické znaky prosperujúcich spoločností..

Majte na pamäti, že veľa online aplikácií vyžaduje, aby ste sa zaregistrovali u niektorej z týchto spoločností buď prostredníctvom ich e-mailu alebo sociálneho profilu. Ak z vašich dôvodov niekedy odstránia vaše účty alebo ich cenzurujú, kde vás to zanechá? Virtuálny nomád, ktorý neexistuje.

Správa identity blockchainu

Tvorcovia internetu pri vytváraní prvých protokolov nevideli potrebu dobrej správy identít. To v tom čase, samozrejme, nemohli vedieť. Výsledkom je, bohužiaľ, rozsiahla privatizácia našich údajov. Technické spoločnosti využili príležitosť vlastniť čo najviac našich údajov, ktoré im prídu do ruky. Ako sa hovorí, ak je to zadarmo, je pravdepodobné, že vy ste tým produktom! Tieto spoločnosti majú veľa vynikajúcich bezplatných produktov. Musia za ne nejako platiť.

To je zásadná zmena, ktorú blockchain prináša do správy identít. Centrálne hostované dátové servery (vrátane cloudových riešení) sú náročné na údržbu a mnohé z nich budú vylúčené, keď môžu používatelia spravovať svoju vlastnú identitu pomocou technológie blockchain. Existuje niekoľko projektov, ktoré sa snažia byť lídrom v tejto oblasti. Konkurencia je tvrdá a predpovedanie najlepšieho prístupu je náročná výzva.

Niektoré projekty ako Civic propagujú správu identity blockchainu prostredníctvom svojej aplikácie. Iní majú radi Blockstack poskytujú riešenie založené na prehliadači na interakciu s decentralizovanými aplikáciami. Ďalšou zaujímavou funkciou, ktorú vyvíjajú, je služba názvov domén peer-to-peer (DNS) postavená priamo na blockchaine. Pri hostovaní svojho obľúbeného alebo kontroverzného obsahu už nie ste vydaní na milosť jednej organizácii, napríklad ICANN.

Záverečné myšlienky

Je ťažké zistiť, ktorý prístup bude najlepší. Pri budovaní budúcnosti správy identít je potrebné brať do úvahy veľa faktorov: jazyk, kultúra, prístup k technológiám atď. Pozrieť sa na to z globálneho hľadiska pomôže. Ešte stále nie sme v bode, keď má každý na svete prístup k vlastnému smartfónu. Úspešnosť dnešného internetu je do veľkej miery spôsobená jednoduchými technológiami, ako sú protokoly HTTP a TCP, ktoré od nás odstraňujú množstvo technických detailov, takže môžeme pokračovať v práci s internetom.

Prepojenie vznikajúcich blockchainových protokolov s existujúcimi internetovými protokolmi sa javí ako logická voľba. Existujú blockchainové spoločnosti, ktoré plánujú byť ďalšou generáciou energetických centier. Je veľká šanca, že zlyhajú. V nie príliš vzdialenej budúcnosti si uvedomíme všetky možnosti, ktoré sa pre nás dnes stavajú. Spotrebitelia sa prebúdzajú k tomu, že údaje hosťované inde nie sú obzvlášť bezpečné. Nakoniec budeme môcť prevziať kontrolu nad vlastnou online identitou.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map