Spoluzakladateľ DDEX Bowen Wang o najnovších pokrokoch a HOT Token

Podľa 0x Tracker, DDEX vládne nad ostatnými decentralizovanými burzami už nejaký čas. Technicky štafeta, ktorá bola pôvodne postavená na implementáciu protokolu Hydro Protocol, predstavuje DDEX každý mesiac asi 75% z celkového objemu obchodov v rámci protokolu 0x. Pán Bowen Wang, spoluzakladateľ DDEX, a Munair Simpson z Coin Central mali príležitosť sadnúť si na Blockchain Open Forum udalosti v Soule v Južnej Kórei, aby dohnal pokroky DDEX a jeho ambície do budúcnosti.

Najlepší 0x graf prehrávača

Top 0x Relayer Chart – dominuje DDEX.

Rozhovor

Munair Simpson: Bowene, môžete sa mi v krátkosti predstaviť a povedať nám o niektorých pokrokoch alebo vývoji, ktoré sa dejú v DDEX?

Bowen Wang: Ahojte všetci. Toto je Bowen Wang. Som spoluzakladateľom spoločností Hydro Protocol a DDEX. DDEX sme zahájili v októbri minulého roku. Momentálne sme decentralizovanou ústredňou číslo jeden v ekosystéme 0x. V beta verzii sme od januára, ale našu natívnu mobilnú aplikáciu s peňaženkou a tiež peňaženku v rámci decentralizovanej burzy vydáme v najbližších mesiacoch.

Munair Simpson: Jednou z vecí, ktoré v CoinCentral radi robíme, je urobiť krok späť a dozvedieť sa niečo viac o tíme úspešného projektu. Chceli by ste predstaviť vaše pozadie a to, čo vás inšpirovalo pri založení DDEX?

Bowen Wang: Vyštudoval som matematický a ekonomický program na New York University. Pracoval som vo firme s rizikovým kapitálom ZhenFund , ktorá bola prvou ranou investícií spoločnosti Sequoia Capital China. O éteru a spoluzakladateľovi éteru som sa dozvedel v roku 2016.

Keď som investoval, bol tu jeden projekt s názvom CITA, ktorý sa pokúšal získať prostriedky. Spoluzakladateľ je jedným zo spoluriešiteľov v projekte Pi Ethereum. Takto som spoznal Ethereum. To bolo v čase hacknutia DAO. Pochopil som, aký dôležitý bol smart kontrakt a aký odlišný bol od bitcoinu. Preto som sa začal zaujímať o Ethereum.

Veľa som investoval do blockchainovej oblasti pre ZhenFund a na boku som mal svoje vlastné krypto fondy. Investoval som tiež do mnohých vrstiev ochrany osobných údajov a decentralizovaných výmenných protokolov.

Môj spoluzakladateľ Tian Li, ktorý je generálnym riaditeľom spoločnosti DDEX, pracoval v spoločnosti Microsoft a Palantir. Je full stack inžinierom s CFA. Vrátil sa do Číny, aby založil vlastný startup s názvom ClassBox, ktorý mal 30 miliónov stiahnutí a šesť miliónov DAU. Spoločnosť predal a stal sa poradcom mnohých spoločností zameraných na podnikanie. Rovnako hlboko verí v ethereum.

Spojili sme sa, aby sme vytvorili náš prvý krypto fond, a potom sme si uvedomili, že jedným zo spôsobov, ako môžeme dokázať, že naša investičná téza je správna, je vytvoriť si jeden [decentralizovaný výmenný protokol] sami. Prvý prototyp DDEX sme postavili na Ropstene v októbri minulého roku. Uvedomili sme si, že existuje veľa priestoru na vylepšenie pôvodnej generácie DEXov. Začali sme odtiaľ.

Munair Simpson: Vy, chlapci, ste dosiahli pokrok vo veľmi krátkom čase. V priestore sú aj ďalšie vysielače, napríklad Radar Relay a Paradex, ale zatiaľ ste boli najúspešnejší. Čo si myslíte, čo spôsobilo tento úspech?

Bowen Wang: Myslím, že tri veci. Jedna vec je určite to, že máme skutočne silný technický tím. Mnoho členov tímu pochádza z Tianinho predchádzajúceho podniku ClassBox. Poznali sa naozaj dlho. Sú to naozaj skvelí inžinieri s úplným zásobníkom.


Druhou sú naše prevádzky. Uvádzame veľa tvrdých [získať] tokenov a novo vydaných tokenov, ku ktorým konkurenti nemajú prístup.

Tretím bodom je určite naša platforma kvantového obchodovania. Sme priateľskí k tvorcom trhu, takže veľa obchodníkov príde na trh s výrobkami na DDEX. Máme tiež interný kvantový tím, ktorý poskytuje mandáty na likviditu.

Najlepší zoznam prehrávačov 0x

Najlepšie zoznamy prehrávačov 0x – DDEX je prvý.

Munair Simpson: Jednou z vecí, ktoré ste povedali, bol váš tím. Ako ste mohli vy a vaši spoluzakladatelia získať toľko talentu a aká bola cesta, ktorou ste sa vybrali pri vývoji výmeny DDEX? Venovali ste sa tradičnému crowdfundingu? Môžete nám povedať niečo o tom, ako ste bootstrapovali DDEX?

Bowen Wang: V zásade sú všetci členovia nášho tímu priatelia, odporúčatelia a ľudia, ktorí s nami predtým spolupracovali. Všetci sa prišli pridať k nášmu tímu, pretože nás dosť dobre poznajú. DDEX najskôr uskutočnil zbierku akcií od spoločnosti ZhenFund. Bol tu aj inicializovaný kapitál zo Silicon Valley, ktorým je Garrett Tan YC a Alexis Ohanian z Reddit. Generovali sme tokeny pre Hydro Protocol, z ktorého chceme postaviť tisíc DEXov. Uskutočnili sme súkromný predaj tridsiatim inštitucionálnym investorom, hlavným kryptofondom v Číne a Silicon Valley (FBG, Draper Dragon, Inblockchain a mnoho ďalších).

Munair Simpson: Môžete nám povedať niečo o plánoch do budúcnosti, pokiaľ ide o spomenutie mnohých DEXov, ktoré by ste chceli mať na vrchole svojej platformy? Aký pokrok ste dosiahli v tejto oblasti?

Bowen Wang: Myslíme si, že peňaženky, prehliadače dApp a všeobecne dApps by mali mať ústredňu zabudovanú do vlastnej natívnej aplikácie. Práve teraz sa integrujeme s Coinbase Toshi a Cheetah, čo je čínska verejná spoločnosť. Už sme boli integrovaní do viac ako 10 ethereových peňaženiek. Momentálne sme jedinou decentralizovanou burzou pre mobilné zariadenia. Používame všetky mobilné zariadenia.

Munair Simpson: Aký je váš proces pri zaraďovaní tokenov? Ako vybavujete takéto žiadosti?

Bowen Wang: Začali sme tým, že sme sa pozreli na ich komunity, počet držiteľov tokenov, distribúciu tokenov a kvalitu ich sociálnej siete. Ich Twitter, ich Telegram, ich Reddit a to, aké populárne sú, vykazujú známky požiadaviek na obchodovanie na sekundárnom trhu. Potom sa pozrieme na inteligentnú zmluvu. Ohodnotili by sme, keby sa vyskytli nejaké chyby alebo rootovacie funkcie, ktoré môžu spôsobiť viac tokenov. Nakoniec záleží na tom, či dokážeme token technicky integrovať. Potom začneme obdobie rozvoja podnikania, aby sme hovorili o tom, ako zabezpečiť čo najlepšie obchodné skúsenosti pre našich zákazníkov.

Munair Simpson: Môžete nám povedať niečo o trhu, na ktorý zacieľujete? Kto sú ideálni zákazníci burzy?

Bowen Wang: Ideálnymi zákazníkmi sú určite ľudia, ktorí sa zúčastnili ICO. Každý účastník ICO má svoj token vo svojej peňaženke, ale zvyčajne nemá kde predať alebo kúpiť hneď v prvej chvíli generácie. Vždy chceme byť prvou burzou, ktorá uvedie tento horúci token alebo projekt. Môžu to obchodovať priamo zo svojej peňaženky. Môžu si kúpiť žetóny priamo zo svojej peňaženky bez akýchkoľvek komplikácií.

Munair Simpson: Chcem sa trochu porozprávať o vašich marketingových plánoch. Ako sa ľudia dozvedia viac informácií o vašej výmene? Ako si konkurujete aj v tomto priestore?

Bowen Wang: Závisí to od marketingu. Broadcast marketing nemá zmysel pre širokú verejnosť, pretože nemá žiadne tokeny. Vychádzame z ethereum, takže podporujeme iba ethereum a ERC20. Robíme teda online marketing, ktorý sa viac zameriava na to, kde sú hodlári. Existujú ľudia, ktorí používajú CoinMarketCap, a sú tu ľudia, ktorí používajú Reddit a Twitter. Robíme viac s adresármi a SEM.

Munair Simpson: Existuje veľa búrz, ktoré vyjdú v treťom štvrťroku tohto roka. Na konci štvrtého štvrťroka začneme vidieť vychádzať niektoré plazmové DEXy. Už ste premýšľali o tom, čo to urobí, aby ovplyvnilo vás a vaše podnikanie?

Bowen Wang: Plazma je určite niečo, čo skutočne chceme vidieť pre celú komunitu Ethereum. Pozorne sledujeme akýkoľvek pokrok v plazme alebo v bočných reťazcoch. Ak vyjde nejaká fungujúca technológia, snažíme sa byť prvou, ktorá si ju tiež osvojí. Boli by sme radi, keby sa v blízkej budúcnosti videlo viac, keď sa Ethereum dostane do P0S alebo Metropolis. Dúfajme, že to bude skôr.

Munair Simpson: Môžete nám niečo povedať o tokenomike HOT? Kto by bol ideálny človek na jeho udržanie a o akých časových rámcoch hovoríme?

Bowen Wang: HOT Token je v podstate stimulačná vrstva postavená na obslužnom protokole. Scenár by bol, akoby CoinCentral chcel mať vlastný DEX, môže pomocou nášho kódu vytvoriť a spravovať engine. Môžu zostaviť svoje API a svoje SDK do jedného mesiaca a potom ich nasadiť na server. Začali svoju vlastnú výmenu, ale likvidita neexistuje.

Potom existuje motivačná vrstva. Takže ak CoinCentral stacky skutočne prispievajú na trh tvorcov, bude im poskytovaný príspevok ako producent blokov, každých 24 hodín na udeľovanie HORKÝCH odmien. Bude to klesať výnosy ako ťažba bitcoinu, takže sa to bude časom znižovať za 24 hodín, ale práve tu vidíme, ako môžeme motivovať komunitu, aby poskytovala likviditu pre rôzne decentralizované burzy na zdieľanie.

Rovnako ako decentralizovaná burza si myslíme, že bude existovať bariéra geografického umiestnenia. Kórejský DEX sa na čínsky trh nechystá. Čínsky DEX sa na americký trh nechystá. Bude nám umožnené vidieť, ako sa k nám v Hydro Protocol pripojí viac strán a partnerov z rôznych častí sveta.

Munair Simpson: Je niečo, na čo som sa vás nepýtal, o čom by ste chceli hovoriť?

Bowen Wang: Veľkou novinkou je určite naša natívna aplikácia. Vypustíme 0x žetónov a náš vlastný HORKÝ žetón. Umožníme všetkým prihlásiť sa predčasne, aby si získali vzduchu. Chceme sa s našou komunitou deliť o odmeny.

Ďakujem tímu DDEX!

Bolo to naozaj zvláštne, môcť si s Bowenom sadnúť na tak rušnú udalosť. Ešte raz vám ďakujeme, že ste si našli čas na rozhovor s tímom Coin Central. Dúfame, že budú aj naďalej úspešní a budú sa o tieto úspechy deliť prostredníctvom CoinCentral. Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o Bowenovi a DDEX, pozrite si tému HORKÉ biely papier a DDEX webovú stránku.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map