Spoločne spolieha na svoje kryté NYC BitLicense, poplatky za bitcoinové bankomaty a kryptografické nariadenia

V novembri 2017 bolo najväčšej sieti bitcoinových bankomatov na svete udelené newyorským ministerstvom finančných služieb veľmi žiadanou licenciou na virtuálnu menu a stala sa tak 9. spoločnosťou, ktorá tak urobila.

Spoločnosť Coinsource zastreľovala túto licenciu od leta 2015 a fungovala predovšetkým na základe dočasnej licencie. Novo vydané „BitLicense“ udeľuje držiteľovi povolenie na vykonávanie aktivít vo virtuálnej mene v štáte vydania. Coinsource sa pripája k zoznamu niektorých pomerne vplyvných spoločností, ako sú BitFlyer, BitPay, Coinbase, Circle a Square, aby držali túto licenciu.

Coinsource ATM

S viac ako 200 strojmi v 19 štátoch hrala spoločnosť Coinsource významnú úlohu pri poskytovaní prístupu bežným používateľom ku kryptomene na výhodných miestach, ako sú čerpacie stanice. Tieto stroje umožňujú zákazníkom vkladať fiat a nakupovať bitcoiny, ktoré sa majú ukladať do ich mobilnej peňaženky, ako aj predávať bitcoiny za fiat skenovaním ich mobilnej peňaženky.

Na jednej strane Coinsource pomohol popularizovať a zjednodušiť kryptomenu pre tisíce ľudí. Vidieť bitcoinový bankomat (príležitostne nazývaný BTM) vedľa mrazničky plnej Redbulls a police s technológiou Slim Jims, dáva upokojujúcemu povedomiu o relatívne príliš špičkovej koncepcii pre priemerného človeka..

Na druhej strane, poskytovatelia bitcoinových bankomatov dostali svoj veľtrh podiel kritiky za účtovanie výnimočne vyšších poplatkov a prémií za ich služby. Bankomaty sa pohybujú okolo 6% až 10% prémie za cenu bitcoinu, zatiaľ čo Coinbase, digitálna burza, ktorá sa tiež popýšila pre svoje extrémne vysoké poplatky, si účtuje 3,99%.

Vďaka rýchlemu rastu bitcoinových bankomatov v celej krajine je spoločnosť Coinsource v pozícii, že sa stane dominantnou silou pri pripájaní sa k rovnako zrýchlenej rastúcej populácii ľudí podnikajúcich kroky na nákup svojich prvých bitcoinov. Podľa CoinATMrader.com, počet bitcoinových bankomatov bol rastie okolo 4% každé obdobie. Z 3931 strojov v októbri 2018 drží Coinsource podiel zhruba 5,1%, čo sa zdá byť dostatočné na to, aby udržalo na trhu „najväčšiu sieť bitcoinových bankomatov“..

CoinCentral v spojení s CEO Coinsource Sheffield Clark a hlavný právny zástupca Arnold Spencer. Užite si to!

Coinsource práve získal ocenenie „Bitlicense“ od newyorského štátneho ministerstva pre finančné služby (NYDFS). Môžete nám povedať niečo viac o tom, čo je Bitlicense a čo tento úspech znamená pre Coinsource?

Sheffield Clark: „Bitlicense“, novšie známa ako „licencia na virtuálnu menu“, je obchodná licencia pre aktivity vo virtuálnej mene vydaná newyorským štátnym ministerstvom finančných služieb (NYSDFS) na základe osobitných predpisov určených pre spoločnosti pôsobiace v danom štáte. Udelenie tejto licencie je obrovským víťazstvom spoločnosti Coinsource, ako aj pečiatkou schválenia, ktorá umožňuje budúcim partnerom a používateľom spoľahlivo spolupracovať s našimi produktmi a službami. Počas nasledujúcich 180 dní plánujeme strojnásobiť našu prítomnosť v štáte New York.

Arnold Spencer: Získanie Bitlicense znamená, že Coinsource čelí oveľa menšiemu regulačnému riziku. Teraz máme štruktúru, podľa ktorej vieme, že môžeme pôsobiť v New Yorku. Počas procesu podávania žiadosti sme čelili možnosti, že New York stanoví určité požiadavky, ktoré by sme nemohli splniť alebo ktoré by sme museli obmedziť náš obchodný model spôsobom, ktorý by mohol ochromiť našu spoločnosť. Teraz máme štandardy pre dodržiavanie predpisov a konštruktívny a otvorený dialóg s našimi regulátormi.

Okrem toho sú interakcie s inými podnikmi – kryptomenovými aj tradičnými – s Bitlicense jednoduchšie. Banky, a čo je dôležité, bankové regulačné orgány považujú Bitlicense za ďalšiu úroveň pohodlia a bezpečnosti a spoľahlivosti nášho podnikania. Výrobcovia hardvéru a softvéroví programátori vedia, že nás reguluje NYDFS, a oni to rešpektujú.

Bitlicense nám tiež poskytuje dôveryhodnosť pri interakcii s inými regulátormi. Keď expandujeme do nových jurisdikcií, máme dynamiku newyorskej licencie, ako aj všetky politiky a postupy, ktoré sme vytvorili počas procesu žiadosti o Bitlicense. Očakávame, že na týchto nových trhoch budeme priaznivejšie prijatí z dôvodu nášho úspechu v New Yorku.

Získanie Bitlicense vyžadovalo, aby spoločnosť Coinsource podstúpila prísne kontroly dodržiavania predpisov NYDFS. Môžete vysvetliť, ako bankomaty Coinsource Bitcoin zabezpečujú, aby stroje neboli zneužívané, hacknuté alebo použité na akékoľvek nezákonné činnosti? Aký druh kontrol a kontrol vykonáva Coinsource u používateľov bankomatov, aby zabezpečil súlad s predpismi?


Sheffield Clark: Pretože Coinsource je národne licencovaná a federálne regulovaná spoločnosť, dodržiavanie KYC / AML berieme veľmi vážne. Všetky bankomaty Coinsource vyžadujú správne overenie ID, telefónne čísla a ďalšie. Nezdieľame ani nepredávame žiadne informácie tretím stranám.

Keď už je k dispozícii toľko online búrz, môžete nám povedať niečo viac o dlhodobých cieľoch spoločnosti Coinsource ako spoločnosti zameranej na fyzické bankomaty? Ako chce váš obchodný model udržateľne konkurovať napr. Binance, Coinbase alebo Bittrex, najmä vzhľadom na to, že používatelia sa musia zaregistrovať online pred použitím bankomatu Coinsource?

Sheffield Clark: Bitcoinové bankomaty budú mať stále podobné odvolanie z rovnakého dôvodu ako bežné bankomaty: sú priamejšie a prístupnejšie. Väčšina ľudí s príležitostným záujmom o kryptomeny nechce skákať cez spojenie bankového účtu, čakanie na prevod peňažného príkazu, sledovanie cenových grafov, uskutočňovanie príkazov na nákup a predaj atď. Ponúkame najjednoduchší prístup na bitcoin s konkurenčným tempom.

Máte nejaké štatistiky používania, ktoré s nami chcete zdieľať a ktoré by mohli byť zaujímavé pre našich čitateľov? Napríklad koľko používateľov bankomatov Coinsource, priemerná hodnota transakcie, najobľúbenejšie umiestnenie?

Sheffield Clark: Povedal by som, že najzaujímavejším údajovým bodom je, že sme najväčší operátor bankomatov na svete s bitcoinmi na svete. Na rozdiel od všetkých našich konkurentov, ktorí musia používať softvérovú integráciu tretích strán na existujúcich počítačoch, ponúkame kompletnú službu s vlastným softvérom, hardvérom a zákazníckou podporou.

Jeden z blogových príspevkov na vašom webe hovorí o tom, ako sú kryptomeny riešením pre nebankovky. Ako hrá Coinsource toto riešenie? Aké služby môže spoločnosť ponúknuť bankám bez bankového spojenia v Spojených štátoch?

Sheffield Clark: Jednoducho povedané, pre tých, ktorí nemajú bankové spojenie v USA a prípadne v zahraničí, je bitcoinový bankomat, ktorý si vyžaduje fyzickú hotovosť, najpriamejšou cestou k prístupu do nového globálneho finančného systému. Sieť bitcoinových bankomatov poskytuje zdroj pre uchovávanie hodnoty, ktorý nediskriminuje na základe sociálno-ekonomickej histórie.

Môžete nám povedať niečo o budúcich plánoch zavedenia v iných krajinách mimo USA? Na ktoré krajiny sa bude Coinsource zameriavať najbližšie a prečo?

Sheffield Clark: Chápeme, že príťažlivosť bankomatov s kryptomenami je univerzálna, a preto sú určite otvorené myšlienke rozšírenia nášho dosahu v budúcnosti. Našim hlavným cieľom však v súčasnosti je zabezpečiť, aby mali Američania vo všetkých 50 štátoch ľahký prístup k bitcoinom.

Kto je váš cieľový trh? Existuje v USA veľká nebanková populácia?

Sheffield Clark: Zatiaľ čo značná menšina Američanov zostáva bez bankového alebo bankového účtu, náš produkt je určený pre spotrebiteľov vo všetkých demografických skupinách, ktorí chcú pri nákupe bitcoinu jednoduchú a prístupnú možnosť..

Aké sú niektoré z najväčších výziev, ktoré budú musieť projekty ako Coinsource v blízkej budúcnosti prekonať?

Arnold Spencer: Medzinárodné regulačné trhy sú výzvou pre všetky krypto spoločnosti. Výzvy sú zložité, pretože právne predpisy sa v jednotlivých krajinách líšia a každá krajina má meniace sa a vyvíjajúce sa regulačné prostredie. Niektoré jurisdikcie sa snažia prilákať krypto spoločnosti udržiavaním nízkych regulačných prekážok. Kryptomena je ale svetový trh a produkt bez hraníc. Z nášho pohľadu budú spoločnosti musieť dodržiavať najprísnejšie predpisy, aby mohli úspešne pôsobiť na celom svete. Jednoduché dodržiavanie predpisov pre Maltu alebo pre štát Georgia neumožňuje spoločnostiam vstúpiť na významné trhy ako New York, Tokio a Londýn..

Poplatok za transakciu Coinsource je podstatne vyšší ako u iných výmenných platforiem. Akú hodnotu má bitcoinový bankomat, ktorý odôvodňuje tento vysoký poplatok?

Sheffield Clark: Bitcoinové bankomaty sa líšia od búrz rôznymi spôsobmi. Pri burzách nie je možnosť uskutočniť okamžitý predaj mincí a na väčšine búrz ani možnosť okamžitého nákupu. Burzy, ako aj väčšina konkurentov bitcoinových bankomatov spoločnosti Coinsource, si k výmenným poplatkom účtujú ďalšie „poplatky za spracovanie“. My nie.

Výmeny tiež vyžadujú od zákazníkov rozsiahle informácie o bankovníctve a kreditných kartách / debetných kartách, zatiaľ čo spoločnosť Coinsource vyžaduje iba doklad totožnosti v súlade so štátnymi a federálnymi bankovými predpismi. Naše poplatky nakoniec patria medzi jedny z najnižších v oblasti bitcoinových bankomatov, ktoré umožňujú nebankovým, podbankovým a dokonca aj prvýkrát kupujúcim bitcoinov prejsť k niektorému z našich kioskov, vložiť hotovosť a okamžite kúpiť a vlastniť bitcoin.

Ako vyzerá vzťah k umiestneniu firmy? Udržiavajú stroje? Získajte časť výnosov?

Sheffield Clark: Coinsource vlastní a prevádzkuje všetky aspekty svojich produktov a služieb Bitcoin ATM. Od živej 7-dennej zákazníckej podpory cez služby vyzdvihnutia / odovzdania hotovosti z obrneného vozidla až po inštaláciu a údržbu strojov, majitelia obchodov a zamestnanci, ktorí hostujú bankomaty Coinsource Bitcoin, nemusia zdvihnúť prst, je to obchodný model na kľúč kde každý mesiac dostávajú šek za to, že majú 2ft x 2ft priestor a elektrickú zásuvku. Výhodou pre oba podniky je tiež podstatné zvýšenie pešej prevádzky a predaja.

Aj keď sa zdá, že každý projekt ponúkajúci služby / produkty niekde vo finančnom dodávateľskom reťazci by jeden potreboval, niekoľko tímov má formálneho hlavného poradcu. Mohli by ste priblížiť úlohu hlavného právneho zástupcu v blockchainovom projekte?

Arnold Spencer: Riešim všetky právne záležitosti a problémy s dodržiavaním súladu s Coinsource, v úzkej spolupráci s našim generálnym riaditeľom a naším CCO. Medzi tieto zodpovednosti patria rozsiahle otázky strategického plánovania, napríklad vývoj a implementácia nášho patentovaného programu súladu alebo zvažovanie strategických stratégií rastu na základe právnych problémov v rôznych jurisdikciách. A zodpovednosti zahŕňajú aj tradičnejšie právne otázky, ako sú pracovné zmluvy a otázky ľudských zdrojov.

Spoločnosť Coinsource pri svojom založení rozhodla, že vytvoríme kultúru dodržiavania pravidiel, že spoločnosť bude súčasťou svojho poslania aj pracovať v právnom a regulačnom rámci. To bolo medzi odvetvím kryptomien a blockchainu relatívne jedinečné. Mnoho podnikateľov v tomto priestore sa primárne zameriava na inovácie a narušenie, ktoré môžu byť cenné. Medzi týmito novými obchodnými modelmi a existujúcimi systémami dodržiavania právnych predpisov však často existujú rozdiely. Ako hlavný právny zástupca dbám na to, aby naša kreativita bola v súlade so zákonom.

Ako by ste čelili argumentu, že bitcoiny, alebo ešte lepšie mince na ochranu súkromia, ako napríklad Monero / Zcash, uľahčia rozsiahlu nezákonnú činnosť?

Arnold Spencer: Zločinci sa dopúšťali nezákonného konania dlho pred vznikom nekrytých mien, nemenej kryptomien. Obhajcovia kryptomeny nikdy netvrdili, že išlo o riešenie trestnej činnosti, ale skôr to, že kryptomeny mali oproti fyzickým fiat menám obrovské výhody. Jednou z týchto výhod je, že transakcie s kryptomenami je možné sledovať na ich blockchaine.

Už teraz vidíme, ako orgány činné v trestnom konaní prijímajú sofistikované stratégie blockchainu na vyšetrovanie a stíhanie trestnej činnosti, ktorá využíva kryptomeny. Vidíme teda trend smerom k širokopásmovému prijatiu bitcoinu medzi spoločnosťami a jednotlivcami, ktorí dodržiavajú zákony. Niet pochýb o tom, že zločinci sa pokúsia použiť mince na ochranu súkromia na nezákonné činnosti, ale to jednoducho dáva tieto mince na rovnakú úroveň ako hotovosť.

Ďakujem!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map