Sociálne siete na blockchaine Priemysel zrelý na narušenie

Sociálne siete prestupujú väčšinu nášho moderného života. A to až tak, že sa z ničoho nič vynorili celé odvetvia a spoločnosti v snahe inkasovať jednu z najzákladnejších potrieb človeka – potrebu prepojenia. Ale teraz, keď sa tieto siete blížia k úplnej vyspelosti, kladie si internetová komunita niekoľko vážnych otázok o výhodách oproti nevýhodám. Ako všetci vieme, obri ako Facebook a Youtube budú naveky prevládať, takže je možné povedať, že používanie webových stránok ako themarketingheaven.com ako sú jedným z najlepších webov, z ktorých sa dajú kúpiť zobrazenia na youtube bude vždy ziskové, pretože väčšina ľudí z celého sveta k nim má prístup a väčšina z nich trávi tonu času.

Nepochybne poznáte škandál Facebooku, ktorý sa dotkol mnohých jeho používateľov. Ako to už býva, rozvíjajúca sa dráma sa scvrkla na jeden zásadný problém – otázku dôvery. A systémy, ktoré nedôverujú, sú stredobodom riešení založených na blockchaine. Ako presne bude vyzerať blockchainová sociálna sieť budúcnosti? Poďme sa pozrieť na to, ako by sa mohli vyvíjať súčasné siete.

Freemium – je to zadarmo, ale stále musíte platiť

Skúsenosti s digitálnymi sociálnymi sieťami priniesli nový typ obchodného modelu, slobodný. Takmer všetky úspešné platformy sociálnych médií založené na technológiách v dnešnej dobe ponúkajú bezplatný prístup k ich obsahu. Facebook, Twitter, LinkedIn, Reddit, pomenujete to, všetci to poskytujú.

Graf znázorňujúci stovky platforiem sociálnych médií

Nárast sociálnych médií. S láskavým dovolením Conservation Prism

Ale neobmedzený bezplatný prístup neplatí účty. Vývoj, serverová infraštruktúra a personál nie sú v oblasti sociálnych sietí žiadnymi malými nákladmi. Ako teda tieto spoločnosti prinášajú hotovosť? Stručne povedané, reklama a analytika.

Reklama

Prvou prioritou modelu freemium je vybudovanie veľkej užívateľskej základne. Len čo to dosiahnete, naštartuje sa ťažký bod: ako predať veci týmto ľuďom. Online reklama, bohužiaľ, nie je príliš inovatívnym odborom a už nejaký čas zostáva relatívne nezmenená. Výsledkom je, že väčšina dnešných sietí jednoducho predáva medzery na webových stránkach. Čím viac očných buliev získate, tým viac peňazí zarobíte.

Vytriezvený pohľad na populárne sociálne siete odhaľuje znepokojujúci trend; platformy zintenzívňujú svoje reklamné úsilie. Pozrime sa na jednoduché porovnanie obľúbeného webu s otázkami alebo odpoveďami Quora. Vľavo máme aktuálnu stránku a vpravo čistejšiu verziu spred niekoľkých rokov:

Porovnanie starej a novej Quory vedľa seba


Quora – iba spamová schránka svojej bývalej slávy

Informačný kanál Quora je teraz plný reklamných odkazov. Toto je vo svete online marketingu veľké odmietnutie. Cieľom marketingového pracovníka vždy bolo viesť ľudí na stránky vytváraním hodnotného obsahu, nie agresívne prepájať používateľov, ako je uvedené vyššie.

Rastúci počet predchádzajúcich používateľov aplikácie Quora už túto stránku nepoužíva, pretože hľadanie relevantného obsahu pri prezeraní všetkých košov sa stalo príliš veľkým problémom.

Analytika

Aj keď prevažná časť výnosov Facebooku pochádza z cielenej reklamy, kontroverzne tiež zarába peniaze z predaja používateľských údajov. Facebook je v silnej pozícii, keď vidí spotrebiteľské trendy v dostatočnom predstihu pred takmer akýmkoľvek iným podnikaním na planéte.

A môžete si byť istí, že všetky tieto ďalšie podniky sú pripravené platiť a platiť dobre za tento druh informácií. Nie sú v tom žiadne oficiálne čísla výnosov, pretože spoločnosti ako Facebook a Google zvyčajne dávajú prednosť tomu, aby tieto čísla boli z čistých dôvodov tiché..

Blockchain to the Rescue?

Steem je jedným z najstarších príkladov blockchainovej sociálnej siete v akcii. Poskytuje nám cenné poznatky o skorom výskume tejto oblasti. Prví hráči vo vesmíre nie vždy dominujú, ako sme videli na serveri MySpace a niektorých ďalších, ktorí si osvojili prvé kroky a ktoré rozdrvili spoločnosti druhej generácie.

Medzi základné problémy vyspelej sociálnej siete súčasnosti patria:

  • Falošné správy (Facebook)
  • Nadmerné trollovanie (Twitter)
  • Cenzúra a demonetizácia (Youtube)
  • Úplné podvody

Debakel na Facebooku určite poskytol príležitosť pre začínajúcich podnikateľov v blockchaine, aby naskočili a sľúbili „Revolúcia, ak len vyhodíte nejaké peniaze.“ Ale majú tieto startupy sociálnych sietí s blockchainom kotlety na zálohovanie týchto tvrdení? Je jasné, že ich čaká náročná cesta. Blockchain má našťastie čo ponúknuť.

1. Transparentnosť & Správa vecí verejných

Správne implementovaný blockchain by umožnil overiť dôležité informácie a transakcie rôznymi servermi, vývojármi a v skutočnosti aj používateľmi skutočnej komunity. Blockchainové sociálne siete, ktoré implementujú transparentný demokratický proces fungovania siete, si používateľov osvoja oveľa rýchlejšie ako tí, ktorí tak neurobia..

Projekty ako Aragon sa zaoberajú týmito otázkami riadenia blockchainu a digitálnymi jurisdikciami. Aragon sa zameriava na to, aby umožnil komukoľvek budovať decentralizované organizácie s horizontálnejšími štruktúrami spoločnosti. Ďalej získate schopnosť vybudovať si vlastný digitálny súdny systém a necháte sieť rozhodnúť, ako vyriešiť spory a posunúť spoločnosť vpred.

Aragónske logo

2. Speňaženie vášho obsahu

Tvorcovia obsahu na plný úväzok príliš dobre vedia, že zarábanie peňazí v súčasnom internetovom prostredí si vyžaduje odovzdanie vašej moci reklamným sieťam tretích strán alebo službám založeným na predplatnom. Zdá sa, že prostredník je takmer za každým rohom.

Avšak blockchainové projekty ako Odvážny prehliadač, pomocou svojej kryptomeny sa token základnej pozornosti (BAT) pokúša týchto sprostredkovateľov úplne odstrániť. V ekosystéme Brave si vydavatelia, používatelia a inzerenti medzi sebou prenášajú hodnotu a používatelia môžu prispievať svojim obľúbeným tvorcom priamo pomocou BAT.

Okrem toho si môžete zvoliť, že sa prihlásite na inzerciu a budete za to dostávať zaplatené. Eliminujete tak potrebu inzerentov nútiť svoje kampane k používateľom, ktorí jednoducho nemajú záujem. Vydavatelia môžu tiež odmeniť verných sledovateľov prostredníctvom súťaží, zdieľaní na sociálnych sieťach atď. To všetko bez potreby tretej strany.

Token základnej pozornosti

3. Kontrola nad vašimi údajmi

Dôležitým prvkom funkčných blockchainov je odstránenie schopnosti zdvojnásobiť výdavky na transakcie. Každý záznam hlavnej knihy musí byť jedinečný. Tento princíp je možné použiť na ochranu identity používateľov pred podvodmi a na riešenie súčasnej epidémie robotov a falošných účtov.

Občiansky, sám seba popisuje „Ekosystém bezpečnej identity“, pracuje na riešení týchto problémov. V blockchainovej sociálnej sieti máte konečne možnosť vlastniť svoje vlastné údaje a presne rozhodnúť, kto ďalší k nim má prístup. Ďalej, ak sa rozhodnete vymazať časti alebo všetky svoje údaje, vymažú sa všade v sieti. Nie je potrebné sa obávať, či k nej majú stále neoprávnení hráči prístup, a teda môžu nakupovať alebo predávať na trhu tieňovej reklamy.

Občianske logo

Ahoj riziká

Platforma Steem je zaujímavý experiment a naďalej zdôrazňuje niektoré problémy, ktoré bude musieť prekonať blockchainová sociálna sieť, keď sa tieto siete budujú.

1. Plagiát

Plagiátorstvo je pre tvorcov obsahu na serveri Steem stále veľmi veľkým problémom. Napriek prebiehajúcej demonetizačnej kampani spoločnosti Google prostredníctvom služby YouTube sú jej algoritmy obsahu obzvlášť účinné pri riešení duplicitného obsahu. Google pochopil už pri budovaní svojho vyhľadávača, že internet plný obsahu vloženého do kopírovania sa môže stať veľmi rýchlo bezcenným. Toto je vážny problém, ktorý blockchainové sociálne siete momentálne neriešia.

2. Boti

Roboty sa stali skutočnou hrozbou pre životaschopnosť niektorých sociálnych sietí. Záludní vývojári prechádzajú riadkami kódu a hľadajú spôsoby, ako hrať systém. Napríklad na Facebooku majú lajky a zdieľania veľkú váhu a pomocou robotov sa vytvárajú stovky a tisíce falošných účtov. Výsledkom použitia robotov môže byť posunutie stránok v rebríčku nahor.

V prípade Twitteru sú roboti známi prepadnúť dôležité postavy a populárne účty. Falošné profily podporujúce podvody navyše sťažujú skutočné diskusie na platforme. Tento problém si našiel cestu aj do siete Steemit. Komentátor v nedávnom strednom príspevku na túto tému povedal:

„Bid boti ničia platformu a obávam sa, že je už príliš ďaleko. Manuálne nastavenie už nie je motivované. “

3. Tokenová ekonomika

Napriek prísľubom finančnej rovnosti v ekosystéme kryptomeny stále vidíme problémy, ktoré existujú v tradičnom systéme. Totiž, keď sa pár hráčov zmocní veľkého počtu žetónov, nevyhnutne to vedie k tomu, že tieto veľryby usmernia fungovanie siete. Demokracia neprichádza len s vopred zabaleným každým blockchainom, treba ju aj správne implementovať.

Cena tokenu Steem sa dodnes na trhoch príliš dobre neudržala. Prilákanie špičkových tvorcov obsahu do siete si vyžaduje komunitu, ktorá im môže zaplatiť hodnotným tokenom. A s tokenom, ktorý si, dúfajme, udrží svoju hodnotu aj v budúcnosti.

4. Výhoda First Mover

Faktom je, že Facebook má viac ako dve miliardy aktívnych používateľov mesačne. Dosiahnutie tohto cieľa trvalo 14 rokov. Projekty X, Y a Z sa jednoducho nepripravia a porazia staršie zavedené projekty bez boja, blockchainu alebo nie. Existuje veľmi reálna možnosť, že Facebook do mixu jednoducho pridá svoju vlastnú kryptomenu. Majú obrovskú vojnovú komoru, z ktorej sa financuje aj rozvoj. Rovnako majú pracovné produkty, ktoré nie je potrebné spájať s trochu podivným obrazom ICO.

Záver: Budúcnosť blockchainovej sociálnej siete

Vytvorenie ďalšieho blockchainu na Facebooku alebo blockchainu na Twitteri nebude ľahká úloha. V prípade Facebooku a Twitteru rozhodujú najmocnejší ľudia v organizácii. Keďže tieto spoločnosti sú verejne obchodovateľné, tieto rozhodnutia sa zvyčajne zakladajú na maximalizácii ziskov pre akcionárov, nie na maximalizácii hodnoty pre používateľov..

Blockchainová sociálna sieť budúcnosti premení tento model na hlavu a bude sa snažiť vytvárať hodnotu pre všetkých v sieti: vývojárov, tvorcov, investorov aj používateľov. Je ešte skoro a bude veľa zlyhaní. Ale na prvý pohľad veľa projektov naznačuje, že nás čaká divoká revolučná jazda. Takže sa pripútajte a zostaňte naladení!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map