Skúmanie problémov s DAG a škálovateľnosťou blockchainu v laboratóriách Constellation

Hlavným záujmom blockchainu je, že aj keď je funkčný, mnoho blockchainov by mohlo mať problémy so škálovaním na úrovne masívneho prijatia používateľmi.

To je čoraz dôležitejšie, keď vezmete do úvahy, ako malé percento ľudí v skutočnosti využíva dApps napájané z blockchainu v porovnaní s obrovským počtom ľudí potrebných na dosiahnutie určitého sieťového efektu, vďaka ktorému je veľa z týchto rovnakých dApps relevantných v reálny svet.

Constellation Labs ponúka platformový protokol, ktorého cieľom je kombinovať nové aj existujúce distribuované technológie a vytvoriť protokol, ktorý rieši všetky súčasné problémy so škálovateľnosťou blockchainu..

Zac RussellProjekt nedávno získal súkromný predaj 33,7 milióna dolárov a je jedným z mála projektov implementujúcich namiesto blockchainu Directed Acyclic Graph (DAG). Spoločnosť Constellation má viac ako 60 000 individuálnych registrácií do svojho teraz uzavretého lietadla Airdrop a bola nedávno uvedená na zozname KuCoin.

CoinCentral dostal príležitosť urobiť rozhovor s Constellation Labs Zac Russell o DAGs, mechanizme konsenzu „Proof of Meme“ pre súhvezdie, podnikanie a budúcnosť pre svet distribuovanej účtovnej knihy.

Užite si to!

Môžete vysvetliť výhody technológie DAG oproti blockchainu?

Tradičné blockchainové siete, ako napríklad bitcoin alebo ethereum, vyžadujú, aby bola každá jedna transakcia overená celou sieťou v lineárnom poradí. Tento proces zo svojej podstaty drasticky obmedzuje rýchlosť transakcií a obmedzuje schopnosť siete primerane škálovať, čo je kľúčový predpoklad pre prijatie podniku..

Zjednodušene povedané, ak si chcete kúpiť kávu za bitcoin a vašu transakciu musí overiť každý uzol v sieti a celý proces trvá pol hodiny, Starbucks pravdepodobne nebude chcieť bitcoin akceptovať.

V prípade priameho acyklického grafu (DAG) každá transakcia v sieti overuje a zaisťuje nasledujúcu v cyklickom poradí, čím sa zabráni energetickým a časovým nákladom spojeným s overením jednej transakcie v celej sieti..

Pretože DAG okrem toho, že nemá ťažiarov (v tradičnom zmysle), nespolieha sa len na validátory, je priepustnosť transakcií v sieti priamo úmerná počtu ľudí, ktorí sa do siete pripoja..

To znamená, že keď viac účastníkov používa konšteláciu, sieť sa v skutočnosti skôr zrýchľuje než preťažuje, ako je to u väčšiny starších blockchainov.

Ďalšie informácie nájdete v nedávnej príspevok v blogu urobili sme práve pre túto otázku.

Je to výstižný rozpad DAG vs tradičný blockchain.

Môžete stručne vysvetliť mechanizmus konsenzu „Dôkaz memov“? Čím sa líši od známejších mechanizmov konsenzu, ako sú PoW / PoS?

Tradičné modely konsenzu ako Proof of Work (PoW) a Proof of Stake (PoS) sú veľmi náchylné na konsolidáciu a manipuláciu energie, a preto nie sú atraktívne pre zainteresované strany zodpovedné za skutočné prijatie podniku..

V prípade PoW by jednotlivec alebo skupina s dostatkom ťažobných / výpočtových zdrojov mohla zabezpečiť rozsiahly úsek siete a manipulovať s nimi vo svoj prospech – súčasná situácia, keď sa väčšina bitcoinov ťaží z Číny. V prípade POS to isté môže urobiť jednotlivec alebo skupiny, ktoré môžu vytvoriť plutokracie držaním najväčšej hodnoty.

Naopak, mechanizmus Constellation Proof of Meme (odkaz na prácu Richarda Dawkina v oblasti memetiky v prírode) je nový a spravodlivý model konsenzu, ktorý využíva skóre reputácie na zabezpečenie siete.

Takže bez ohľadu na to, koľko peňazí alebo sily do siete prinesiete, systém odmeňuje „dobrých aktérov“ analýzou reťazových údajov aj mimo nich..

Pri sledovaní videí na webe Constellation, kde hovoríte o tom, že ste schopní navzájom spolupracovať na svojich silných a slabých stránkach, sa zdá, že vodcovský tím má veľkú dynamiku. Ako ste sa dali dokopy?

Sme veľmi utiahnutá skupina! Inžiniersky tím tvoria priatelia a bývalí kolegovia z firiem Radius, Oracle a Salesforce, kde pracovali na distribuovaných systémoch a strojovom učení..

Spoluzakladatelia sú už roky priateľmi a odvtedy vytvorili úžasný tím vášnivých jednotlivcov, všetkých odborníkov v danom odbore. Teraz máme hlavný tím 25 ľudí, z ktorých všetci sú priatelia alebo bývalí kolegovia.

Zatiaľ sme nemuseli najímať mimo našich sietí, čo je veľkým dôkazom tímu a našej vízie!

Čo sa chystá na súhvezdie do konca roka?

Náš obchodný dokument vyjde 2. septembra a poskytne stručný a podrobný trojročný plán. Očakávame tiež vydanie V2 systému Orion so spustením bounties a vývojárskych nástrojov do konca roka.

Nepracujeme na vydaní verzie 2 nášho kódu a s tým by sa mala čoskoro začať naša mainnet. Na príprave máme nejaké veľké partnerstvá, ale zatiaľ musíme mať na tom svoje pery.

Nedávno ste spustili komunitný portál pre vývojárov Orion. Ako to bolo prijaté doteraz?

Reakcia vývojárskej komunity bola zatiaľ veľká. Orion slúži ako centrálny uzol, kde je združený všetok náš obsah a informácie. Sledovanie všetkého, čo sa deje, môže byť zložité – naša komunita je rozdelená na Twitter, Telegram, Reddit, Bitcoin Talk a ďalšie..

Orion nám umožňuje zamerať sa na stavebné produkty, ktoré sú potom testované členmi komunity a zverejnené v širšom kryptosystéme. To je V1. Pripravovaná V2 bude obsahovať dokumentáciu pre vývojárov a trh s aplikáciami.

Spustenie systému Orion skutočne upevnilo našu prítomnosť na vývojárskej scéne a naďalej priťahuje veľké talenty.

Jeden z vašich blogových príspevkov hovorí o ľahkom vývoji aplikácií na platforme Constellation, kde sa na rozdiel od jazykov špecifických pre platformu, ako je Solidity, používajú bežné jazyky ako Python. Pre ľudí, ktorí nie sú technikmi, môžete vysvetliť, prečo je to dôležité?

Existujúce jazyky blockchainu sú nejasné a majú strmé krivky učenia, v tomto prípade ide o pevnosť Etherea. Namiesto toho, aby sa vývojári ohýbali dozadu, aby mohli stavať na našej platforme, berieme do úvahy existujúce jazyky (Java), ktoré už majú spotrebiteľské aj podnikové osvojenie, a aplikujeme ich na náš protokol..

Takýto krok umožňuje väčšiemu počtu ľudí budovať DApps a tiež uľahčuje podnikovým podnikom integráciu Constellation do ich existujúceho technologického balíka..

Pre viac informácií navštívte naše príspevok v blogu presne ako to funguje.

Uviedli ste svoje presvedčenie, že staršie blockchainové siete nebudú schopné dostatočne upgradovať, aby dosiahli rozsiahle prijatie. Prečo je to tak?

Aj keď je teoreticky možné, aby blockchainové siete implementovali vylepšenia škálovania, je to spätne a po spustení po mainnete chaotický a politický proces. Horšia je skutočnosť, že väčšina škálovacích snáh, ako napríklad pokusy spoločnosti Ethereum zaviesť mechanizmus PoS, jednoducho vytvára plutokraciu..

Existujú projekty, ktoré pracujú na vyriešení tohto problému, ale majú opravy, ktoré sa netýkajú zásadné štruktúra starších blockchainov. Kryptopriestor pomaly umožňuje obetovať decentralizáciu, primárny duchovný princíp blockchainu, pri oltári škálovateľnosti v nádeji, že to povedie k bežnému prijatiu podniku. Nebude, a čo je dôležitejšie, ani nemusíme robiť tento kompromis.

Spoločnosť Constellation využíva novú aj existujúcu distribuovanú technológiu a buduje protokol, ktorý tieto problémy rieši od samého začiatku.

Prečo je dôležité sprístupniť uzly laikom?

Na technickej úrovni sa spoločnosť Constellation zmenšuje a stane sa výkonnejšou, keď sa k sieti pripojí a zapojí viac ľudí.

Na vyššej úrovni však vidíme, že tradičné prijímanie kryptomien je neoddeliteľne spojené s dostupnosťou globálneho uzla vo všetkých demografických skupinách. Ak má kryptomena skutočne vzlietnuť, musia mať priemerní ľudia možnosť stať sa validátormi, ako aj spotrebiteľmi.

Pri príprave na spustenie našej siete preto horúčkovito pracujeme na tom, aby nastavenie a prevádzka uzla bola čo najjednoduchšia..

Ďakujem!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map