Runner-upy na ochranu súkromia: Bytecoin, PIVX, Verge a Dash

Predtým sme hodnotili súkromie Monera a Zcasha. Dnes sa pozrieme na niektoré ďalšie mince, ktoré sa často odporúčajú kvôli ich ochrane súkromia. Bytecoin, PIVX, Verge a Dash sú zvyčajne klasifikované ako mince na ochranu súkromia. Aj keď, ako uvidíme, existujú obrovské rozdiely medzi ich úrovňami anonymity.

Tu sa zameriavame čisto na možnosti ochrany súkromia, rozoberáme funkcie blockchainu a ochrany súkromia v sieti, po čom nasleduje preskúmanie akejkoľvek centralizácie, ktorá narúša ich domnelú anonymitu.

Blockchainové súkromie

Ochrana súkromia v blockchaine sa týka funkcií, ktoré zahmlievajú údaje v blockchaine, ako sú adresy a sumy transakcií. Toto je najdôležitejšia úroveň na zabezpečenie súkromia, bez ktorej vás možno pomerne ľahko identifikovať.

Bytecoin

bytecoin - súkromná minca

Bytecoin má silnú sadu funkcií na ochranu súkromia na úrovni blockchainu. Využíva Protokol CryptoNote , ktorá mu poskytuje podpisy zvonenia a jednorazové kľúče. Monero je v skutočnosti vidličkou Bytecoinu, takže si môžete byť istí spoľahlivosťou tejto osvedčenej technológie. Vývojový tím, bohužiaľ, odvtedy navrhol niekoľko upgradov ochrany osobných údajov. Rozdiel medzi blockchainovým súkromím spoločnosti Monero a Bytecoinu sa neustále zväčšuje, a v tomto ohľade ponúka Bytecoin pri porovnaní týchto dvoch jedinečnú hodnotu..

PIVX

PIVX vyvinul vlastný kód na mieru, založený na Protokol o nule. Používa a miešanie na úrovni blockchainu funkcia, ktorá sa vykonáva pomocou dôkazov o nulových znalostiach, rovnakej technológie, ktorá poháňa Zcashove zk-snarky. Dôkazy o nulových znalostiach sú relatívne staré a pochádzajú z roku 1985, takže chrbtica spoločnosti PIVX je dobre testovaná. To znamená, že váš súkromný zPiv zostatok je oddelený od akejkoľvek konkrétnej adresy a záznam transakcie všetkých vašich použitých mincí je skrytý.

Verge

V januári 2018 došlo k príchodu spoločnosti Verge’s Wraithov protokol, čo umožňovalo voliteľné tajné adresy v sieti. Toto je prvá a zatiaľ iba funkcia ochrany osobných údajov na úrovni blockchainu pre Verge. Bohužiaľ, vzhľadom na niekoľko nepravdivých tvrdení a opakovať veľké technické poruchy podľa projektu by ste mali brať toto tvrdenie so štipkou soli.

Pomlčka

Dash - mince na ochranu osobných údajov

Jedinou funkciou ochrany osobných údajov je Dash PrivateSend. Toto je upravená verzia Návrh CoinJoin pre bitcoiny, pričom transakcie sa zmiešajú v nádeji, že sa transakcie zmenia dostatočne, aby sa dosiahla anonymita. Takéto miešanie je pravdepodobne najslabšou formou súkromia na úrovni blockchainu, pretože na kryptografickej úrovni sa nič nedeje, aby sa anonymizovali používatelia. Ako ďalej uvidíme, prevádzka tejto funkcie ju robí oveľa menej bezpečnou.


Ochrana súkromia v sieti

Ochrana súkromia v sieti označuje funkcie, ako sú siete Tor a I2P, ktoré sa snažia anonymizovať aktivitu používateľov v sieti, napríklad skrytie adries IP. Môžu byť zabudované alebo voliteľné.

Bytecoin

V súčasnosti nemá Bytecoin zabudované žiadne súkromie na úrovni siete. Je to poľutovaniahodné, pretože vaše IP adresy a geolokácie sú predmetom kontroly.

PIVX

PIVX - súkromná minca

PIVX ponúka primerané súkromie na úrovni siete s voliteľným použitím Sieť Tor. Vývojový tím pracuje aj na Integrácia protokolu Púpava a I2P, oba by mali výrazne zlepšiť anonymitu siete. Zatiaľ však nepoznáme dátumy vydania týchto upgradov.

Verge

Verge - mince na ochranu osobných údajov

Tvrdenia spoločnosti Verge o ochrane súkromia predovšetkým potvrdzujú jej sieťovú anonymitu. Tor a I2P sú podporované pri transakciách zameraných na zahmlievanie adries IP. Tieto tvrdenia, bohužiaľ, boli podrobené prísnym kontrolám, napríklad hláseniam, že IP adresy boli nie je vôbec chránený napriek týmto predpokladaným vlastnostiam.

Pomlčka

Dash v súčasnosti neponúka žiadne funkcie ochrany súkromia v sieti. Podobne ako v prípade Bytecoinu to ponecháva vašu sieťovú aktivitu citlivú na preskúmanie.

Centralizácia hrozieb ochrany súkromia

Masternodes a odmeny

Bez ohľadu na to, aké konkrétne funkcie ochrany osobných údajov mince ponúka, ľudia často prehliadajú, ako a kto tieto funkcie poskytuje. Aj napriek tomu môžu úplne narušiť požadovanú anonymitu.

To je prípad Dash. Jeho služba miešania PrivateSend môže byť iba vykonávané masternódami. Na rozdiel od iných mincí na ochranu súkromia závisí súkromie od dobrej vôle a dôvery druhej strany. Je málo alebo vôbec žiadny spôsob, že by ktorýkoľvek užívateľ siete Dash mohol overiť, či masternode skutočne zmiešal svoje mince.

Zlomyseľní herci

Problém Dash’s PrivateSend sa potenciálne zhoršuje kvôli jeho náchylnosti na zlomyseľných aktérov. Nie je čo zastaviť vláda alebo akýkoľvek iný subjekt prevádzkujúci masternody od schopnosti identifikovať adresy, ktoré sa snažia zahmlievať svoje transakcie. Ak by bola funkcia namiesto toho zabudovaná do protokolu Dash a dôveryhodná, ako v prípade CoinJoin, potom by bola oveľa lepšia pre súkromné ​​použitie. Ako to je, mali by ste byť opatrní pri používaní nástroja Dash na účely, ktoré si vyžadujú vysokú alebo dokonca miernu anonymitu.

Dôveryhodný vs.

Našťastie tento problém nemá ani Bytecoin, Verge alebo PIVX.

Protokol CryptoNote, ktorý Bytecoin používa, nevyžaduje inú dôveru ako v samotný open-source kód. Protokol existuje už niekoľko rokov a je dobre skontrolovaný a preskúmaný.

Rovnako tak spoločnosť Verge spolieha na dôveru. Rozdiel medzi jej sľubmi a tým, čo poskytuje, je však diskutabilný.

Nastavenie PIVX je jemnejšie. Akumulátory zPiv, ktoré sú zodpovedné za zabezpečenie súkromia, sú šifrované prostredníctvom RSA-2048 výzva kľúče. Technicky to nie je nedôverčivé. Aj keď podľa tímu bol pevný disk, ktorý ukladal generované faktory, zničený pred 25 rokmi, tím PIVX ich nepozná.

To je však rovnako predpoklad ako skutočnosť. V súčasnej podobe teda nemôžete mať úplnú dôveru v nastavenie. Našťastie, ak by boli kľúče zneužité, narušilo by to skôr vytváranie mincí ako súkromie. Tím vývojárov navyše plánuje prechod na úplne dôveryhodné nastavenie integrácia nepriestrelných zbraní, ktoré sú momentálne v testovacej fáze.

Záver

Zo všetkých týchto coinov PIVX zdanlivo ponúka najvyššiu úroveň súkromia pre používateľov práve teraz. Je to z dôvodu jeho vysokej úrovne blockchainu a anonymity na úrovni siete. Disponuje tiež aktívnym vývojovým tímom a sľubným plánom, ktoré oba kladú súkromie na prvé miesto.

To isté sa nedá povedať ani o Verge, ani o Dash. Tvrdenia spoločnosti Verge o ochrane súkromia sú sporné a je ťažké ich potvrdiť pri veľmi malom zahmlievaní na úrovni blockchainu. Zatiaľ čo jediná funkcia ochrany osobných údajov spoločnosti Dash je potenciálne narušená závislosťou od dôveryhodnosti masternode.

Bytecoin je dôstojným vicemajstrom PIVX, pretože dodržiava osvedčený protokol CryptoNote. Malý vývoj je naplánovaný na spôsob ochrany súkromia. Po zvážení všetkých okolností by bolo rozumné, keby ste aj naďalej váhali s Dash aj Verge z akýchkoľvek dôvodov, ktoré si vyžadujú súkromie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map