Rozhovor s Andy Levineom o Steeme dnes a zajtra

Toto je časť 1 v sérii s 3 dielmi dňa Steem a Blockchain World, rozhovor s Steemit Content Director Andrew Levine. Po dokončení si pozrite časť 2 a časť 3.

V tejto prvej časti získate insiderský pohľad na silu platformy Steem v jej súčasnej podobe a prečo budúcnosť vyzerá rýchlo pre rýchlo sa rozvíjajúcu platformu.

James: Na povrchu je Steem Reddit s kryptom. Prejdete na web a Reddit vás veľmi dobre oboznámi. Môžete tam uverejňovať články, ale namiesto súhlasov dostávam peniaze, čo je v pohode. Ale je za tým viac?

Andy: Áno. Objektívne je blockchain Steem najúspešnejším blockchainom na svete. To znie ako šialené extrémne tvrdenie, ktoré nemôže byť pravdivé, pretože Ethereum, Bitcoin, Bitcoin Cash alebo vaša obľúbená vec je zjavne to, že nejaké vlastníte. Samozrejme, že vlastním nejaké Steem, ale aj nejaké bitcoiny a nejaké Ethereum. Ako to môžem zálohovať?

V prvom rade je to stále jediný blockchain so skutočnou aplikáciou, ktorú skutoční ľudia používajú každý deň. To je Steemit.com. Steem a Steemit.com sa stali neuveriteľne možnými. Steemit a Steem sú [považovaní] za to isté; je to iba jedna aplikácia. Ale nie, nie je.

[Steem] je jediný systém na správu obsahu na blockchaine a Steemit.com bola len prvou aplikáciou, ktorá ho využila. A skutočnosť, že priemerný klon Reddit je teraz oveľa lepší ako Reddit, ale viete, že v tom čase – stránka Steemit.com bola postavená za tri mesiace.

Nikto nebude predstierať, že na samotnom serveri Steemit.com je okrem integrácie kryptomeny aj niečo úplne zvláštne. A táto integrácia viedla k tomu, že SteemIt.com rástol neuveriteľne rýchlo a v rebríčku Alexa je teraz okolo 1500 na svete.

Teraz však existuje veľa príkladov. Steem je teraz protokol nielen s jedinou skutočnou aplikáciou, ktorú bežní ľudia používajú každý deň, ale je to jediný protokol s viacerými aplikáciami, ktoré bežní ľudia používajú každý deň..

DTube je konkurent YouTube, ktorý funguje. Ľudia tam idú a hovoria: „Panebože, existuje konkurent na YouTube poháňaný kryptami.“ Aký iný protokol to má? Máte DLive, to je konkurencia spoločnosti Twitch, to isté.

Celkom odlišné spektrum: Utopian.io, revolúcia v pohybe otvoreného zdrojového kódu odmenením vývojárov za kód, ktorým prispievajú do GitHubu pomocou Steemu. Steem teda teraz napája mnoho rušivých aplikácií.

Blockchain Steem napája rôzne obsahové platformy, ďalšie sú na ceste

Blockchain Steem napája rôzne obsahové platformy, ďalšie sú na ceste

To je niečo, čo sa z nejakého dôvodu úplne ignoruje, pretože to nie je bitcoin. Bitcoineri teda nemajú záujem o tom hovoriť, pretože hovoria o sieti Lightning. A ľudia z Ethereum nemajú záujem o tom hovoriť, už sú roky od podpory aplikácií s touto úrovňou transakcií.


DTube, DLive a všetci títo ďalší konkurenti, ktorí využívajú technológiu Steem, sú alternatívami k obsahovým platformám, ktoré sú momentálne k dispozícii. Toto sú formy obsahu, ktorým ľudia už rozumejú. Videoobsah, články, živé vysielanie, video.

Existujú typy obsahu, ktoré môžete vytvoriť na platforme využívajúcej technológiu Steem, ktoré možno ani neboli životaschopnou formou obsahu toho, čo sme doteraz mali k dispozícii?

To je dobrá otázka. Steem neukladá žiadne médiá. Odporúčame vám zadať outsourcing do iných služieb, ako je IPFS alebo iba súkromná sieť CDN.

Myslím si, že moja odpoveď na to by bola trochu iná. Trochu inak by som to formoval v tom, že keď hovoríte o sociálnych interakciách, keď hovoríte o odmeňovaní niekoho za obsah nejakým spôsobom, či už s ocenením, peniazmi alebo čímkoľvek iným, potrebujete určité základné primitívy, ktoré potrebujete.

Potrebujete účet. Musíte byť schopní priradiť určitý obsah k súhrnu. Musíte povoliť komentáre. To, kde Steem skutočne svieti, sú určite veci založené na texte.

Povedzme napríklad, že chcete vytvoriť webovú stránku s rozšírenou realitou alebo serverom pre videohosting, ktorý sa špecializuje na virtuálnu realitu. Chcete povzbudiť používateľov, aby generovali videá, a chcete povzbudiť používateľov, aby ich sledovali a zúčastňovali sa na nich.

Ako motivujete všetkých týchto aktérov? Ako motivujete osobu, ktorá sa chystá nahrať obsah? Ako budete motivovať osobu, ktorá tam pôjde, a zúčastniť sa na nej?

Čo ponúkame, sú tieto primitívy na kľúč, ktoré sa uplatňujú v zásade na všetky formy obsahu. V istom zmysle vám takmer nikdy nebudeme ponúkať úplne originálny spôsob speňaženia vášho obsahu. Budete musieť preniknúť do konkrétnych primitívov, ktoré integrujeme, do komunity Steem a blockchainu Steem.

Na konci toho, čo Steem naozaj zažiari, je integrácia a monetizácia sociálnych aplikácií, ktoré obsahujú obsah generovaný používateľmi, bodka.

Steem nie je jediná platforma zameraná na sociálne siete. Čo vo vašich očiach robí Steem platformou voľby?

Steem je možné previesť kdekoľvek na svete za tri sekundy s nulovými poplatkami. Akýkoľvek iný protokol, ktorý vyšiel a bol podobný ako: „Toto je náš jedinečný hodnotový návrh: Tri sekundy bezstarostné prenosy“ by bol okamžite v prvej päťke z hľadiska obchodu.

Štatistika siete Steem ju zaradila medzi najpoužívanejšie blockchainy

Štatistika siete Steem ju zaradila medzi najpoužívanejšie blockchainy

Máme milión účtov. A tieto sa nepáčia účtom Ethereum. Pozreli sme sa na to. Myslím si, že aj my máme najviac používateľov. Pretože ak sa pozriete na najpoužívanejšiu aplikáciu kryptomeny Ethereum, je to CryptoKitties pri 3 000 transakciách denne.

Naša druhá najpopulárnejšia aplikácia eSteem, mobilná aplikácia tretej strany, pre blockchain Steem, má tieto transakcie trikrát. Steemit má desaťkrát viac transakcií.

Takže nielenže nemáte tento skvelý token, ktorý je nesmierne podceňovaný, pretože každý myslí na sociálne médiá a všetky tieto ďalšie veci, ale v skutočnosti máte pravdepodobne najväčšiu sieť používateľov na celom svete..

Môžete skutočne preniesť na ľudí. A je to jednoduché, pretože existujú webové aplikácie a všetky tieto veci.

Tu je vec: Model generovaný používateľom, každý vie, aký silný je tento model?

Poháňa celú internetovú ekonomiku.

Áno.

Ktorá je momentálne poháňaná pozornosťou, lajkami a inzerentmi. Platforma Steem to posunula k monetárnejšej zosúladenej stimulačnej štruktúre, ktorá sľubuje, že bude o niečo viac zdravým prostredím na zapojenie sa.

Tokenizujeme to a toto je častá otázka, ktorú v súvislosti s SMT dostávame: „Prečo by konkrétna SMT za niečo stála?“ Nie, takto to nefunguje. Dáme vám protokol. Vy to využijete. Robíte to hodnotným.

Náš protokol vám umožňuje tokenizovať obsah. Môžete na chvíľu nad tým premýšľať, sústrediť sa na to, nechať to marinovať a potom vytvoriť úžasnú aplikáciu, ktorú ľudia radi používajú, a potom ju môžete pomocou nášho zásobníka tokenizovať?

Full Steem Ahead

V ďalšej časti môjho rozhovoru s Andym sa presunieme k tomu, čo tím Steem buduje teraz, a k budúcnosti platformy.

Dozvieme sa o inteligentných mediálnych tokenoch, komunitách, Hiveminde a o tom, čo vidí tím Steemu, ktorý ekosystém umožňuje vývojárom.

Zostaňte naladení!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map