Rozhovor: Halsey Minor o inováciách vo svete blockchainu [2. časť]

Rozhovor: Halsey Minor o inováciách vo svete blockchainu [2. časť]

Halsey Minor je a svetovo uznávaný podnikateľ najobľúbenejšie pre založenie spoločnosti CNET, spoluzakladanie spoločností Salesforce.com, Uphold a Minor Ventures. Je tiež zakladateľom spoločnosti LivePlanet, systém end-to-end snímania, distribúcie a monetizácie pohlcujúceho videa a VideoCoin, projekt distribuovanej výpočtovej techniky, ktorého cieľom je ukladanie, kódovanie a streamovanie videa za prijateľnú, efektívnu a udržateľnú mieru.

Toto je druhá časť dvojdielneho rozhovoru – tu je prvá časť Halsey Minor a VideoCoin, ak ste to nestihli. Nasledujúci rozhovor sa zameriava predovšetkým na inovácie a podnikanie s novými technológiami, problémy so súčasným bankovým systémom, reguláciou, globálnym prostredím a na to, ako kontrastuje odvetvie kryptomien s rodiacim sa internetovým priemyslom v polovici až na konci 90. rokov.

Domovská stránka VideoCoin.

Domovská stránka VideoCoin.

Poznámka redaktora: Dostať príležitosť urobiť rozhovor s Halsey Minor bolo úžasné a my sme sa uistili, že sme sa pýtali rôzne otázky, ktoré mu umožnili osvetliť rôzne aspekty sveta kryptomien z jeho jedinečnej série zážitkov na vysokej úrovni. Otázky zvýraznené kurzívou a tučným písmom boli skrátené, aby čitateľov zachránili pred nepríjemnými situáciami nášho anketára.

Alex: Boli ste veľmi blízko jadru rozvoja internetovej infraštruktúry. V podstate ste videli nárast internetu, videli ste rozmach sociálnych médií a videli ste dopad, ktorý to malo na spoločnosť. Aký je váš názor na nárast blockchainu v kontexte tohto vývoja?

Halsey: Keď som robil CNET a Jerry Yang robil Yahoo, robili sme iba to, že sme tieto databázy brali a nejako ich odomykali a v podstate rozdávali zadarmo. Bolo to ako jednoduché veci ako počasie. Mám počasie na Yahoo, takže keď som letel do New Yorku, vedel som, aká je teplota. To bol vývoj, pretože vám umožnil vedieť sa zbaliť, čo znie ako hlúpa a hlúpa vec. Čo si však myslím, že je na blockchaine také silné, je to prvýkrát, čo umožňuje schopnosť zdieľať informácie a peniaze súčasne. Je toľkokrát, že v prvých dňoch internetu ste vošli do miestnosti a rokujete o tom, že niečo urobíte. Napríklad, keď dávame náš obsah spoločnosti Yahoo a jeho zmysel pre zmysel by sa obidve strany pozerali na druhú a povedali, že vy platíte vy. Povedali by ste spoločnosti Yahoo, dostávame váš obsah, platíte.

Revízia CNET z

Recenzia CNET na „webové telefóny“ v roku 1996. cez web.archive.org

A oni sú radi, nie, robíme vašu značku všadeprítomnejšou, platíte nám. A tak bola celá otázka platenia skutočne problematická na celej rade úrovní. Primárne len preto, že sa to ťažko robilo. Ako vlastne platíte ľuďom? A vďaka čomu bitcoin skutočne prinútil ľudí vstať a všímať si, je skutočnosť, že je to bez krajiny a viem, že to ľudia hovoria neustále, ale ak sa nad tým zamyslíte, je to prvýkrát, čo môže platiť ľuďom všade bez pohyb peňazí cez bankový systém.

Je zrejmé, že schopnosť rýchlo ho presunúť medzi dvoma ľuďmi, to je skvelé. Ale skutočnosť, že je to bez hraníc, to otvorilo dvere k aplikáciám, ako je tá naša, ktoré by nikdy nemohli existovať, keby sme museli používať tradičný systém na presun peňazí. Spoliehame sa na dve základné veci, schopnosť zhromažďovať informácie o každom serveri, jeho kapacite a o tom, čo sa stalo, a spojiť tieto informácie s peniazmi. A tak na tejto veľmi, veľmi vysokej úrovni máš niečo, o čom si tak len myslíš. Internet rozpútal informácie a tentokrát poskytujeme leasing informácie a peniaze a Boh iba vie, ako ďaleko nás to dovedie.

Iba peniaze bez hraníc spojené s určitou službou alebo produktom. Iba vyššia úroveň efektívnosti, ktorá prichádza s využitím blockchainu na čokoľvek, je vlastne dosť bláznivé premýšľať. Nasledovať je veľmi vzrušujúca cesta. S čím by ste chceli, aby odišli ľudia, ktorí si prečítali alebo počúvali tento rozhovor?


Myslím si, že toto odvetvie bude prechádzať a už aj muselo prežívať tieto neuveriteľné výkyvy a pády a internet bol, a to nie celkom rovnako. Odkedy som to začal robiť, keď som to začal robiť prvýkrát, bitcoin bol Silk Road. Boli rovnaké a bolo dosť ťažké povedať, no, robím niečo s bitcoinmi, pretože Silk Road definovala, čo bitcoin robí. Myslím si, že ako sme povedali, bez ohľadu na to, čo hovorí SEC, bez ohľadu na to, čo hovoria Číňania, ide o skutočnú inováciu a jedným z dôvodov, prečo vidíte, že ľudia využívajú výhody toho, čo sa deje, je to, že sa deje niečo tak zásadne dôležité že vždy budete mať ľudí, ktorí sa pokúsia využiť ich ochotu investovať.

Stalo sa to na internete a keď sa internet v roku 2000 roztavil, stratilo sa deväť biliónov dolárov. Ale veľmi rýchlo sa to zdvihlo a mali ste obrovské množstvo spoločností, ktoré prešli. Rovnako ako Amazon sa z nich stali najhodnotnejšie spoločnosti na svete a veľa nápadov, ktoré v 90. rokoch zlyhali, neskôr uspeli v 2000.

Takže si myslím, že moje skúsenosti z toho, že som prešiel obidvoma týmito spôsobmi, sú také, že nadmerné investovanie je dôležité, pretože najdôležitejšie je mať všetky nápady financované, aby to dobré nápady dokázali. Hovorím ľuďom, že by bolo skvelé, keby ľudia financovali iba dobré nápady, aby ľudia prišli o peniaze za zlé nápady. Ale nikto skutočne nevie, čo sú dobré a zlé nápady, kým nie sú vyskúšané.

A preto skutočne potrebujeme obdobia, ako je toto, keď ľudia budú brať vysoko rizikový kapitál a investovať do podnikov, ktorých budúcnosť je skutočne akosi neznáma. To neznamená, že ľudia by nemali byť veľmi múdri v tom, ako investujú. Najdôležitejšie však mať niečo, o čo ide, je najefektívnejší spôsob, ako spoločnosť posúvať rýchlejšie vpred. Je to dobrá vec a som za to, aby SEC prišla a vyviedla ľudí, ktorí sa dopúšťajú podvodov, ale je tiež veľmi dobré, aby kapitál neustále prúdil, pretože, ako som povedal, týmto spôsobom posúvate spoločnosť ďalej rýchlejšie.

Je bláznivé premýšľať o tom, ako by ste mohli mať výhodu prvého ťahu bez toho, aby ste sa prispôsobili trhu s výrobkami, a je to preto, lebo nikto skutočne nevie, kam tieto projekty smerujú. Napríklad niečo ako Crypto Kitties sa môže javiť ako hlúposť, ale potom ste ako, počkajte, jedná sa o jednu z prvých vecí v oblasti digitálnej čiapky pre deti, ktorá by mohla predstavovať odvetvie v hodnote miliárd dolárov a je globálne..

Presne tak. Beanie Babies sa stala čiapkou Babies kvôli eBay. Z hlúpostí sa môžu stať nápady za miliardy dolárov. Time Warner, myslím, zarobil na Beanie Babies 3 000 000 000 dolárov. Všetci sa mali tomu obchodnému plánu smiať.

Beanie Babies

Beanie Babies

Uvidíte všetky šialené aspekty sveta startupov, ktoré sú práve zoskupené do globálneho ekosystému. Ale potom máte ešte bláznivejšie veci, ale sú na blockchaine a sú globálne. Znásobuje vašu potenciálnu užívateľskú základňu obrovskými násobkami.

Musel som rozvíjať CNET tempom internetu. A tak, keď som spustil CNET, na internete bolo 300 000 ľudí. Keď som nastupoval v rokoch 1995 až 2000, keď som odchádzal, tempo môjho rastu bolo definované tempom rastu na internete. Teraz máte 2,7 až 3 miliardy ľudí, ktorí ak sa nejaká aplikácia uchytí, môže explodovať do 500 000 000 používateľov, prakticky cez noc.

Pomysli na všetkých ľudí, ktorí hrajú lotériu. To v skutočnosti riadi vláda. Vezmete si lístok a môžete byť veľmi úspešní. Vlády poskytujú túto službu ľuďom. Ja osobne si myslím, že ľudia sú na tom lepšie, keď svoje peniaze nevkladajú do lotérie, ale snažia sa prísť na to, aké sú dobré spoločnosti, pretože ľudia môžu zarobiť oveľa viac peňazí, ako dokonca ísť do lotérie..

Nápady ako Beanie Babies, na tvári, sa môžu zdať úplne smiešne, ale umožnila to práve technológia eBay. Dúfam, že SEC nepríde, že sa bude držať ľudí, ktorí sú zlí. A hoci si myslím, že poháňajú inovácie do zahraničia, v skutočnosti nepoškodzujú inovácie tým, že poškodzujú ľudí, ktorí sa legitímne snažia budovať služby, ktoré legitímne robia dôležité veci. Nasledujúcich pár mesiacov to bude test, ako sa to bude hrať.

Globálna situácia je tiež veľmi zaujímavá, pretože máte Rusko, Čínu a USA, kde sa všetci snažia podkopať alebo zabrániť podkopávaniu amerického dolára prostredníctvom kryptomeny. Tstaví sa, že je to ako počkať, uvidíme, ako sa to pred úplným zákazom alebo úplným schválením blockchainu uskutoční.

Ale myslím si, že inflexný bod, rovnako ako, wow, trh s kryptomenami urobil minulý rok toľko hluku a stále je to veľmi maličký, maličký, malý zlomok toho, ako by to mohlo byť. Tržná kapitalizácia spoločností Facebook, Google, Amazon a Twitter je osemkrát vyššia ako tržná kapitalizácia celého odvetvia kryptomien práve teraz.

Dohodnuté. Bank of America drží viac peňazí v kapitále, o veľa, potom celé kryptomeny. Myslel som to dnes ráno. SEC rýchlo prijíma ľudí, aby šli za ľuďmi v kryptomene, ktorí ľudí okrádajú. Som za to všetko, ale viete, koľko podvodov sa deje v základnom bankovom systéme? Ak chcete zamestnať veľa ľudí, mali by ste ich nasmerovať na miesto, kde sa deje skutočný podvod. Vidíme, že veľa rovnakých vecí sa objavuje opäť v úveroch na bývanie, kde opäť existujú, a to predaj týchto vysoko rizikových úverov na bývanie. Vyzerá to veľa ako v rokoch 2006, 2007.

V deväťdesiatych rokoch, keď došlo k internetovej bubline, zarábali investičné banky toľko peňazí. Vyberali spoločnosti bez príjmu, ktoré nemali právo ísť na burzu. Získali by ocenenie 500 000 000 dolárov a Goldman Sachs by zarobil 30%, pretože by dostali 6% z toho, čo to bolo. A potom tam bol M&A. Kúpil som spoločnosť za 750 000 000 dolárov. Kúpil som inú spoločnosť za 600 000 000 dolárov. Všetky tieto šialené peniaze prechádzali tradičným bankovým systémom. Nikto o tom nič nepovedal. A mimochodom, bolo veľa spoločností, ktoré boli úplne podvodné, ale SEC sa nehnala k tomu, aby robila čokoľvek.

Veľkým problémom je, že všetok [súčasný model ICO a model získavania finančných prostriedkov v kryptomene] neprechádza cez sprostredkovateľských obchodníkov, investičné banky nedostávajú nič, ale celá veľkosť krypto ekosystému, to je nepatrné. Došlo k chybe, ktorú urobila Bank of America. Chceli dať dividendu akcionárom a potrebovali mať takzvaný kapitál prvého stupňa a potrebovali mať dostatok kapitálu, aby mohli časť z nich odovzdať svojim akcionárom. Museli dať vláde množstvo kapitálu, ktoré mali, a urobili chybu 250 miliárd dolárov. To bola chyba. Číslo, o ktorom v súčasnosti hovoríme v kryptomene, čo to je? Je to čisté imanie Billa Gatesa a Jeffa Bezosa? Znamená to, že skutočne hovoríme o veľkosti odvetvia?

Keď sa pozriete na rok 2008 a na to, čo robili so zaistenými dlhovými záväzkami na trhu s bývaním

-Áno.

vláda neurobila doslova nič, čím by potrestala každého, kto je za to zodpovedný.

-Žiadne, nula.

Existuje niekoľko generácií, ktoré videli rok 2008. Videli presne to, čo sa stalo, a mali rád zmysel pre, OK, vláda to zjavne nezastaví. Ak sa teda pokúsia ísť za odvetvím kryptomien, ukazuje to len to, kde sú ich hlavy.

Som zvedavý, ako sa vyvíjajú ideológie ľudí so svetom kryptomien, pretože máte zmes davu anarchistov, davu libertariánov, davu „snažíme sa meniť svet inováciou a používaním tejto technológie“. , atď. V skutočnosti nepredpokladám stret s vládou tak, aby vláda mohla zavrieť niečo, čo je globálne a decentralizované..

Myslím si, že je rovnako ťažké vypnúť kryptomenu ako vypnúť internet. Už viackrát som konkrétne povedal ľuďom, že som všetko pre to, aby šli za zlými hercami v krypto a dali ich do väzenia. Ocenil by som však, keby začali tým, že zlých aktérov, ktorí zrazili svet na kolená kvôli podvodu, ktorý sa stal v bankovom priemysle, položili na kolená. Len čo dáte všetkých tých ľudí do väzenia, som úplne stopercentne v poriadku, keď prídete okolo a nájdete toho chlapíka, ktorý vzal 15 000 000 dolárov a utiekol s nimi, keď sme mali finančné inštitúcie, ktoré spálili našu hotovosť 4 000 000 000 000 dolárov, spálili to, pretože vytvorili podvod, ktorý im umožnil vyplatiť nehorázne peniaze za skutočne falošné zisky. Od začiatku mali ľudia pravdu v tom, že majú cynický názor na tieto vládne inštitúcie.

Je povolené pokračovať v trestnej činnosti, a to, že banky v tejto krajine vyberajú doláreOdrazené poplatky za šeky vo výške 36 až 37 miliárd dolárov. Popremýšľajte, aká veľká je spoločnosť. Ak sa to stane kdekoľvek na svete, cena za spracovanie odrazeného šeku bude 25 centov. Účtujú vám 35 dolárov a 20% okamžitých šekov pochádza z takzvaného reverzného spracovania. Ak napíšete šek 100 dolárov a potom päť šekov 1 dolár a máte na účte 100 dolárov? Najprv prevezmú šek 100 dolárov a spracujú ich, takže teraz nemáte peniaze, a potom vykonajú ďalších päť šekov 1 dolár a každý vám bude účtovať 35 dolárov. Vlastne nastavili svoj systém tak, aby maximalizoval množstvo peňazí, ktoré môžu dostať od ľudí na základe okamžitých šekov.

Ide o to, že máte ľudí, ktorí sú neuveriteľne zaneprázdnení. Šekovú knižku je ťažké spravovať. Nikdy tu nebola banka, ktorá by sedela okolo a hovorila hej, ako môžeme zaistiť, aby ľudia vedeli, aké sú ich zostatky, aby nezrušili šeky? Robia všetko pre to, aby váš šek odrazil. Zabudnite na kryptomeny, len príďte na to, ako získať späť 35 miliárd, ktoré všetko vychádzajú z vreciek ľudí, ktorí sa zásadne nachádzajú na spodnej hranici socioekonomického spektra. Je to smiešne, ale preto má toto hnutie za sebou takúto silu.

Sú to len ľudia, ktorí sú frustrovaní natoľko, že sa nudia a sú cynickí z toho, ako transparentné je, že ľudia s veľkým počtom peňazí v Spojených štátoch, najmä v bankovom priemysle, sú schopní ovplyvňovať politické rozhodnutia v ich prospech. a potom pokračuje v strhávaní širokej verejnosti po 35 dolárov.

2009/2010 všetky finančné inštitúcie žili z vládnych peňazí, pretože vláda ich musela zachraňovať. V roku 2009 polovica všetkých peňazí určených pre lobistov pochádzala z bánk. Vzali peniaze od vlády, recirkulovali ich, najali lobistov, všetkých ľudí, ktorí mali čokoľvek spoločné s bankovníctvom, so senátormi alebo kongresmanmi, všetkých vytrhli a zmenili na lobistov vo finančnom priemysle. Stále to ide.

Okrem inflexného bodu pre veľa vecí, pre technológiu, pre ľudskú evolúciu, ale aj to, ako ľudia pozerajú aj na moc. Pamätám si, ako som videl Zhang Shouchang, profesora fyziky v Stanforde, hovoriť o tom, ako sú peniaze v skutočnosti skladom energie. S týmto vedomím pomáha energia uľahčiť dynamiku a inovácie. Schopnosť výmeny energie po celom svete takmer okamžite a kedykoľvek bude veľmi zaujímavou budúcnosťou. To je pre mňa prinajmenšom to, čo je na raste kryptosveta skutočne fascinujúce.

Čoskoro sa dozvieme, ako sa to všetko odohrá. Dúfam v nejaké osvietenie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map