Recenzia HitBTC: Je použitie HitBTC bezpečné?

Konzistencia HitBTC sa z hľadiska objemu obchodovania radí medzi popredné burzy kryptomien na trhu. Aj keď je likvidita dôležitým faktorom, nie je to jediná vec, ktorú by ste mali zvážiť pred použitím burzy. V našom prehľade HitBTC preskúmame všetky podrobnosti, ktoré potrebujete o tejto výmene vedieť.

Kľúčové informácie výmeny HitBTC

Používateľské rozhranie

Najskôr v našej recenzii HitBTC preskúmame používateľské rozhranie. V porovnaní s väčšinou ostatných búrz je rozhranie cenového grafu dosť podobné. Najväčším rozdielom medzi HitBTC a ostatnými burzami je spôsob kategorizácie finančných prostriedkov na karte „účet“. Je to preto, že HitBTC poskytuje každému používateľovi dva účty (hlavný účet a obchodný účet), ktoré majú rôzne funkcie.

„Hlavný účet“ je navrhnutý tak, aby bol miestom, kde môžete ukladať svoje prostriedky kryptomeny. Ak tu máte finančné prostriedky, nemôžete s nimi okamžite obchodovať. Najskôr ich budete musieť previesť na „obchodný účet“, ktorý je určený špeciálne na obchodovanie a nie na ukladanie finančných prostriedkov.

Keď to budete vedieť, je ľahké pochopiť funkčnosť používateľského rozhrania. Ak ste však novší používateľ, možno si myslíte, že je to trochu čudné. Je to spôsobené tým, že takmer každá druhá burza kryptomien používa systém jedného účtu. Systém dvoch účtov preto vytvára mierny zmätok.

Cenový graf LTC / BTC

Okrem systému s dvoma účtami by malo byť používateľské rozhranie HitBTC známe väčšine obchodníkov s kryptomenami.

Zabezpečenie: Je HitBTC bezpečný?

Nie dlho po uvedení na trh v roku 2015, HitBTC prešlo do režimu offline na krátke obdobie. Počas tejto udalosti sa niektorí používatelia sťažovali, že nemôžu vyberať prostriedky z výmeny. Predpokladalo sa, že to bolo spôsobené zmrazením finančných prostriedkov používateľa na burze ako bezpečnostné opatrenie po tom, čo iná burza s názvom Bter ukradla finančné prostriedky počas hacknutia. Celkovo nebol incident HitBTC z roku 2015 veľkým problémom. Mnoho ľudí bude samozrejme namietať, že skutočnosť, že burza môže zmraziť finančné prostriedky, kedykoľvek to uzná za vhodné, je negatívom pri zvažovaní bezpečnosti.

Výmena z väčšej časti zostala relatívne bezpečná. Dnes burza ponúka ako bezpečnostné opatrenie dvojfaktorovú autentizáciu. 2FA môžete aktivovať pre úlohy, ako je prihlásenie, výber prostriedkov a úprava nastavení. Pred automatickým odhlásením si môžete preventívne zvoliť, ako dlho zostane aktívne prihlásenie do účtu. Možnosti zahŕňajú 30 minút, 1 hodinu, 8 hodín, 1 – 7 dní alebo nikdy.

Spoločnosť HitBTC používa na zabezpečenie väčšiny svojich zdrojov chladiarenské sklady. Jednou z jedinečných bezpečnostných funkcií je „biela listina“. Pomocou tejto funkcie môžete pridať akékoľvek adresy vkladu, ktorým dôverujete. V zásade to má zabrániť niekomu (dokonca aj hackerovi) v tom, aby sa vybral na adresu, ktorú nepoznáte alebo nad ktorou nemáte kontrolu. Ak hacker poruší váš e-mailový účet a pokúsi sa o výber, HitBTC by mala byť schopná túto akciu zablokovať.

Poplatky HitBTC

V porovnaní s väčšinou búrz s kryptomenami sú obchodné poplatky na HitBTC konkurenčné. Pre príjemcov sú poplatky HitBTC stanovené na 0,1%. Tvorcovia nemusia platiť žiadne poplatky. Naopak, tvorcovia v skutočnosti dostávajú zľavu 0,01% za každý obchod.

Poplatky za výber HiBTC sú jedinečné v tom, že sú nie sú založené na objeme transakcií. Napríklad, ak chcete vybrať 10 BTC alebo 0,5 BTC, bude vám účtovaný rovnaký poplatok. Poplatky sú dynamické a automaticky sa prispôsobujú trhu. Ak chcete vybrať väčšie množstvo kryptomeny, je to určite pozitívum. Pri menších sumách by sa to však dalo považovať za negatívum. V porovnaní s inými populárnymi burzami ako Binance a Bittrex sú poplatky HitBTC za výbery nižšie pre niektoré kryptomeny a vyššie pre iné.

Banner na domovskej stránke centra podpory HitBTC

Centrum podpory HitBTC poskytuje veľa odpovedí na časté otázky týkajúce sa výmeny.

Meny

Jednou z kategórií, ktorá oddeľuje HitBTC od väčšiny búrz, je počet dostupných možností mien. Od novembra 2018 je na tejto burze k dispozícii viac ako 200 rôznych kryptomien. Mnoho kryptomien, ktoré nie sú k dispozícii na iných populárnych burzách, nájdete na serveri HitBTC. Pre mnohých obchodníkov je to dobrá vec, pretože to znamená väčšiu likviditu pre kryptomeny plošne.

Pre tých, ktorí chcú vložiť fiat priamo cez HitBTC, táto možnosť už zjavne nie je k dispozícii. Existuje už niekoľko napísaných recenzií, ktoré tvrdia, že sú podporované nekryté meny (USD, EUR, GDP). Avšak výmenný web (v novembri 2018) to teraz hovorí neponúka fiatové vklady. Bitcoiny si však môžete kúpiť pomocou karty Visa alebo Mastercard na inej burze s názvom Changelly, ktorá uzavrela partnerstvo so spoločnosťou HitBTC s cieľom ponúknuť túto službu. Môžete to urobiť aj na akejkoľvek inej burze, ktorá ponúka možnosti fiatového obchodovania.

Obchodné obmedzenia

Existujú tri úrovne účtu, ktoré určujú limity transakcií. Nie je však jasné, čo tieto úrovne v skutočnosti znamenajú pre limity transakcií. Niektorí napríklad uviedli, že úrovne overovania zahŕňajú:

Všeobecný účet, ktorý nevyžaduje overenie, má denný limit výberu v kryptomene ekvivalentný 5 000 EUR. S touto úrovňou nemôžete vkladať fiat. Overený účet je druhou úrovňou. Vyžaduje to kontrolu KYC. Máte povolený denný limit výberu kryptomeny 25 000 EUR. Pre fiat menu je limit 2 000 $ (EUR alebo USD) týždenne a 10 000 $ mesačne – pre výbery aj pre vklady. Treťou úrovňou je kvalifikovaný účet, ktorý vám umožňuje každý deň vybrať kryptomenu v hodnote viac ako 25 000 dolárov. Fiatové výbery a vklady povolené pre kvalifikované účty sú 10 000 dolárov týždenne a približne 50 000 dolárov (EUR alebo USD) mesačne.

Podľa oficiálneho zástupcu služieb zákazníkom HitBTC na Reddite, „Na HitBTC nie je žiadny denný limit“. Aby toho nebolo málo, na rôzne stupne zobrazené na obrázku nižšie (nájdené na webových stránkach HitBTC) sa nedá kliknúť. Taktiež tam nie sú poskytnuté žiadne informácie, ktoré by hovorili o rozdieloch medzi tromi úrovňami účtov.

grafika úrovní účtu (všeobecná, overená a kvalifikovaná)

HitBTC má tri hlavné úrovne účtu: všeobecný, overený a kvalifikovaný.

Skúsenosti so zákazníckym servisom

V poslednej kategórii našej kontroly HitBTC sa pozrime na celkový dojem zo služieb zákazníkom. Podľa rôznych recenzií zákazníkov je HitBTC pomerne pomalý a niekedy nereaguje na otázky používateľov. Niekoľko používateľov sa napríklad sťažovalo, že tím podpory neodpovedal na otázky nad rámec počiatočného dotazu. Aj keď je pozitívne, že HitBTC má možnosť sociálnych médií na riešenie problémov so zákazníkmi (Reddit), často sa občas vyskytli fronty nezodpovedaných otázok..

Ďalším problémom je, že niektoré mince sa niekedy na burze „zaseknú“ kvôli technickým problémom. Jedným konkrétnym príkladom je, keď používatelia nemohli dokončiť žiadne operácie s prostriedkami Metaverse ETP. Tým, že HitBTC neumožňuje používateľom kontrolovať svoje vlastné finančné prostriedky a vypínať / zmrazovať určité mince, riskuje vytváranie trvalých emisií pre niektorých obchodníkov..

Záver

HitBTC má tendenciu mať konkurenčné poplatky za obchodovanie a výber, ako aj množstvo možností obchodovania s kryptomenami. Burza by sa napriek tomu mala zaoberať mnohými problémami. Zabezpečenie fondu, skúsenosti so službami zákazníkom a objasnenie rôznych výmenných politík sú všetko oblasti, ktoré by sa mohli zlepšiť. Dúfajme, že vám naša kontrola HitBTC pomôže zistiť, či je táto výmena pre vás dobrou voľbou.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map