Rastúci sen satoshi: Dostaňte kryptomenu na miesta a zároveň sa vyhýbajte veľkým spoločnostiam vydávajúcim kreditné karty

Odlišný prístup k prijatiu v reálnom svete

Možno ste už počuli o systémoch POS (point of sale) kryptomeny, ako je TenX & Monacké karty a mysleli si, že sú budúcnosťou získavania kryptomien v kamenných obchodoch. Stále sa spoliehajú na fungovanie spoločnosti Visa a ďalších veľkých spoločností vydávajúcich kreditné karty.

Zatiaľ čo spoločnosti ako tieto sú stále krokom správnym smerom k masovému prijatiu kryptomeny, niektoré POS systémy to posúvajú o krok ďalej a vkladajú bitcoin priamo do rúk obchodníkov. Eliminujú potrebu spoločností vydávajúcich kreditné karty – jedného z pôvodných snov Satoshi o bitcoinoch. Kto sú oni? Poďme zistiť.

POS systémy

Tieto systémy uľahčujú peer-to-peer transakcie kryptomeny bez potreby veľkých spoločností poskytujúcich kreditné karty ako Visa, Mastercard a American Express. Niektoré ponúkajú možnosť integrácie kreditných kariet, ale majú tiež možnosť používať POS systémy bez nich. Nezabudnite, že na ich použitie pre každý POS systém budete stále potrebovať príslušnú peňaženku s kryptomenami.

CoinGate

CoinGate ponúka mobilnú aplikáciu POS. Na svojej stránke uvádza, že „spoločnosti vydávajúce kreditné karty si zvyčajne účtujú až 3% zo sumy transakcie a sú za ne účtované rôzne ďalšie poplatky. S CoinGate môžete prijímať platby bitcoinom iba za 1% z čiastky transakcie a neplatia sa mesačné, registračné ani podporné poplatky. “

splodiť

Zákazníci môžu platiť bitcoinom a viac ako 50 altcoinmi, z ktorých Coingate automaticky prevádza na zodpovedajúcu hodnotu bitcoinu. Obchodníci však majú na výber, či budú dostávať výplaty v bitcoinoch, eurách alebo USD.

Rýchle fakty

 • 1% paušálny poplatok za spracované platby
 • Veľa možností platby kryptomenami pre zákazníkov
 • Výplaty obchodníkom v bitcoinoch, USD alebo eurách

Pundi X

Pundi X uvádza, že „umožní vývojárom blockchainu a držiteľom tokenov obchodovať s kryptomenami a službami v ktoromkoľvek kamennom obchode na svete.“ Tím má plány na zavedenie 100 000 – 700 000 kusov do 3 rokov.

Systém Pundi X.

Metóda „kryptomena na kryptomenu“ uvedená v projektoch biely papier umožňuje obchodníkom predávať položky „bez použitia služieb VISA alebo Mastercard prechodom priamo do blockchainu kryptomeny na zaznamenávanie transakcií“. Spoločnosť potom obdrží správu o transakciách a zaistí, aby boli maloobchodníkovi uhradené prostriedky z fiat peňazí.

Rýchle fakty

 • Čipová karta: Za položky zaplatené kartou „X Pass“ dostanete potvrdenie
 • Mobilná peňaženka: Spracováva súkromné ​​a verejné kľúče, vďaka čomu je ľahké platiť kryptami
 • Softvérové ​​a hardvérové ​​produkty na zabezpečenie interoperability
 • Kupujúci si môžu kryptomenu kúpiť v ktoromkoľvek obchodnom mieste POS zariadenia
 • Podporuje BTC, ETH, ERC20 tokeny, PXS, XEM, QTUM, XLM a ďalšie
 • Systém odmien na povzbudenie používateľov k používaniu PXS, jeho natívnej kryptomeny
 • Ponúka obchodníkom maloobchodné spravodajstvo prostredníctvom použitia POS produktov

S bezkontaktnou platobnou kartou X Pass môžete na zariadeniach nakupovať každodenné veci pomocou zariadení Pundi X POS. Všetko, čo musíte urobiť, je klepnúť na POS zariadenie. Kryptomenu si tiež budete môcť kúpiť v ktorejkoľvek z lokalít v jej hodnote v reálnom čase kreditnými kartami, ktoré sa načítajú do vašej peňaženky s kryptomenami..

Spoločnosť Pundi X vyrába širokú škálu obchodných produktov POS, aby vyhovovala potrebám rôznych miest. Patria sem stolové zariadenia, mobilné zariadenia, skenery, tlačiarne, bankomaty a ďalšie.

Štepiť

Štepiť je mobilná aplikácia podobná Pundi X. Umožňuje obchodníkovi prijímať kryptomeny aj fiat.

štep

Rýchle fakty

 • Nulové poplatky pre kupujúcich, služba Graft účtuje iba obchodníkovi
 • Okamžité potvrdenie transakcie
 • Kupujúci môžu platiť hlavnými kryptomenami a tokenom Graft (GRFT)
 • Obchodníci si môžu zvoliť, za čo chcú dostávať platby, bez ohľadu na výber platby kupujúcim
 • Pripojí vašu kryptomenu k peňaženke GRAFT
 • Mimoriadne nízke poplatky (0,01 – 1%) pre obchodníkov prijímajúcich GRFT

Scenár 1: Kúpite si šálku kávy s GRFT a obchodník prijme GRFT. Prakticky žiadne poplatky spojené s touto transakciou.

Scenár 2: Za kávu platíte spoločnosťou GRFT, ale obchodník akceptuje iba americké doláre. Kryptomena je prevedená na americký dolár, ale obchodník je zodpovedný za poplatky sprostredkovateľa.

Scenár 3: Za kávu platíte bitcoinom, ale obchodník akceptuje iba americké doláre. Obchodník by musel platiť poplatky za bitcoiny a poplatky sprostredkovateľa.

Scenár 4: Za kávu platíte kreditnou kartou, ale obchodník akceptuje iba bitcoiny. Obchodník by musel zaplatiť poplatky za kreditnú kartu a bitcoiny.

Existuje mnoho ďalších scenárov, ktoré sa môžu vyskytnúť v rôznych menách, mali by však poskytnúť prehľad o tom, ako Graft funguje.

Opendime

Opendime je „malý USB kľúč, ktorý vám umožní utrácať bitcoiny ako dolárová bankovka.“ Môžete do nich načítať peniaze koľkokrát chcete a ich hodnotu môže skontrolovať ktokoľvek. V okamihu, keď rozlomíte pečať, aby ste zistili súkromný kľúč, mal by sa zahodiť.

opendime

Rýchle fakty

 • Funguje ako USB flash disk iba na čítanie
 • Zostatok je možné overiť bez pripojenia k internetu
 • Ako papierová peňaženka, ale bezpečnejšia
 • Bitcoiny sú uzamknuté, kým nebudú fyzicky odpečatené, čím sa odhalí súkromný kľúč
 • Spoľahlivá 25 – 100 rokov
 • „Bitcoin vo vašich rukách“ bez oneskorenia potvrdenia alebo enormných poplatkov
 • Spoločnosť sa môže pochváliť tým, že „môžete poskytnúť Opendime komukoľvek a nemusí sa obávať, že si prostriedky môžete vziať späť neskôr“

Scenár: Chcete si kúpiť auto za 10 000 dolárov. Bitcoiny v hodnote 10 000 dolárov prevádzate v čase Opendime zaslaním bitcoinu na adresu jeho peňaženky. Predajca automobilov skontroluje hodnotu v Opendime a odovzdá vám kľúče od auta. Predajca automobilov potom „rozbije“ Opendime, aby odhalil súkromný kľúč, ktorý je potrebný na vyčistenie finančných prostriedkov a ich prevod do inej peňaženky.

Na čo sa môžu príležitosti použiť?

 1. Darujte ho ako darček, niečo ako darčekovú kartu.
 2. Vložte ho do bitcoinu (môžete ho načítať s ľubovoľnou hodnotou, ktorú chcete) a uložte ho ako papierovú peňaženku.
 3. Predajte ho za hodnotu v reálnom čase pre fiat menu, obchodujte ho za položku v ekvivalentnej hodnote atď.

Záver

Ľudia väčšinou využívajú kryptomeny na nákup ďalších kryptomien. Všetci vieme, že blockchain má oveľa užitočnejšie aspekty, ale technológia je stále relatívne v plienkach. Potrebujeme, aby svet videl krypto viac ako prostriedok pre každodenné platby a menej ako špekuláciu.

Veci, ktoré nám bránia v tom, aby sme sa tam dostali, sú mimo kontroly priemerného človeka, ale oneskorenie potvrdenia a vysoké transakčné poplatky, ktoré sužujú väčšinu kryptomien, k veci nepomáhajú. Momentálne je zrejmé, že väčšina z týchto digitálnych mien v súčasnej podobe nedokáže zvládnuť škálovateľnosť potrebnú na fungovanie ako kreditná karta Visa..

Vízum uvádza, že môže spracovať 56 000 transakcií za sekundu (t / s). Aj Ripple ako jedna z kryptomien s najvyššou priepustnosťou v súčasnosti zvládne iba 1 500 tps. V porovnaní s tým je bitcoin obmedzený na mieru 7 tps.

Aby sme uviedli tieto vysoké oneskorenia potvrdenia a vysoké transakčné poplatky do perspektívy, priemerný transakčný poplatok za BTC sa v súčasnosti pohybuje okolo 4 dolárov s časom potvrdenia bloku 10 minút, 0,75 dolára za 25 sekúnd, 0,23 dolára za približne 2 minúty a XRP za menej ako cent s takmer okamžitými platbami za zlomok sekundy. Visa má poplatok 1,43% – 2,4% a je takmer okamžitá.

Nakoniec, ak hľadáte miesta, ktoré akceptujú kryptografiu, stiahnite si aplikácie ako CryptoFind (bohužiaľ momentálne pokrýva iba Austráliu) dostupné v GooglePlay a App Store. Určite budete pomáhať vniesť krypto do sna, ktorý si predstavoval Satoshi Nakamoto.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map