Programy blockchainu DARPA

V septembri 2017 agentúra Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA) schválila výskum technológie blockchain. Od tohto schválenia výskumníci DARPA preskúmali niekoľko rôznych systémov založených na blockchaine. Títo vedci hľadajú programy blockchainu DARPA na zlepšenie svojich logistických, komunikačných a bezpečnostných systémov. Vzhľadom na jedinečné aspekty, ktoré technológia blockchain prináša na stôl, nie je prekvapením, že záujmy DARPA v tejto technológii sa naďalej rozširujú.

Rastúce hrozby

Kybernetické útoky sú globálne na vzostupe. Nedávna štúdium odhalili, že v priebehu roka 2017 došlo každý deň k viac ako siedmim medzinárodným porušeniam údajov. Táto štúdia tiež ukázala, že hackeri zlepšujú svoje útočné mechanizmy oveľa rýchlejšie ako spoločnosti zlepšujúce svoje bezpečnostné postupy.

Integrita údajov

Jednou z hlavných oblastí obáv, ktoré sa výskumníci DARPA snažia vylepšiť pomocou technológie blockchain, je integrita údajov. Systémy integrity údajov overujú, či sú informácie stále v pôvodnom stave, a ukazujú, kto si tieto údaje prezeral. Pri diskusii o obrane štátu je prvoradé overiť integritu údajov. DARPA chce byť schopný okamžite vedieť, kedy k ich informáciám majú prístup neoprávnené votrelce.

Stratégia blockchainu DARPA

Tento prístup ukazuje rozdiely medzi hackerskými technikami a ich obrannými stratégiami. Signalizuje zmenu oproti tradičným prostriedkom pokusu zastaviť hackerov pred ich útokom. Namiesto toho chce DARPA vedieť, či a kedy niekto vstúpi do ich systému a aké zmeny boli vykonané počas vniknutia. Distribuované systémy účtovných kníh poskytujú schopnosť sledovať a overovať platnosť dokumentu takmer v reálnom čase.

Kancelária DARPA cez Forbes

Kancelária DARPA cez Forbes

DARPA nedávno poskytla firme s kybernetickou bezpečnosťou kontrakt na 1,8 milióna dolárov Galois. Spoločnosť sa špecializovala na overovanie matematických kódov a získala grant na vykonávanie ďalších výskumov v oblasti integrácie rôznych technológií blockchainu v kódovaní. DARPA požaduje, aby overovacia technológia spoločnosti Galois testovala v rámci prípravy na budúcnosť kódy založené na blockchaine, ktoré nemôžu byť napadnuté hackermi kybernetické vojny.

Timothy Booher, Bývalý manažér blockchainového programu DARPA vysvetlil, že nový prístup je podobný hradným múrom stredného zla. V rozhovore s Kremeň, Booher povedal anketárom, že hoci hradné múry pomáhajú ľuďom zabrániť v návšteve, je dôležitejšie vedieť, či niekto do hradu vstúpil, a ak áno, čo robili, keď tam boli.

Blockchainové správy

Vojaci na zemi potrebujú spôsob, ako bezpečne komunikovať s veliteľstvom. V minulosti bolo pre armádu ťažké presne vyhodnotiť, kedy sú narušené komunikačné kanály alebo systémy. Napadnutá komunikácia môže vojakov stáť život.

DARPA sa týmto krokom usiluje sprísniť svoje medzirezortné satelitné komunikačné systémy. Decentralizáciou významných častí back office úradu amerického ministerstva obrany (DoD) je možné okamžite odosielať overené údaje, čím sa zníži expozícia hackerom a predĺžia sa oneskorenia prenosu údajov.

V apríli DoD oznámilo plány rozvoja platformy pre bezpečné zasielanie správ. Podľa verejnosti oznámenie, DARPA hľadá „platformu na bezpečné zasielanie správ a transakcie prístupnú cez webový prehliadač alebo samostatnú natívnu aplikáciu.“

Jednou z požiadaviek platformy je, že musí využívať existujúci blockchain ako Bitcoin alebo Ethereum. Aplikácia musí byť navyše škálovateľná a musí prejsť komerčným testovaním.

Hardvérové ​​systémy

Vojenský hardvér sa stal vysoko technickým. Dnešné vojnové zbrane závisia od úspešnej komunikácie mnohých elektronických systémov. Je veľmi dôležité, aby všetky tieto systémy fungovali správne. Porucha jedného systému, napríklad GPS, môže viesť k náhodným nehodám.

Neuveriteľná povaha blockchainov mohla chrániť týchto systémov v budúcnosti vytvorením transparentnej atmosféry, kde sú všetky sieťové interakcie časovo označené a monitorované.

Vojenská logistika

Elektronická komunikácia a kybernetická bezpečnosť nie sú jedinými scenármi použitia, v ktorých DARPA predpokladá integráciu blockchainu. Správa publikovaný v decembri 2017 odhalilo, že zákon o povolení národnej obrany (NFAA) na rok 2018 obsahuje ustanovenie, ktoré nariaďuje ministerstvu obrany, aby zvýšilo blockchainový výskum týkajúci sa logistických implementácií.

Zásobovací reťazec

Výskumný tím z The Defence Acquisition University poznamenal, že útoky na dodávateľský reťazec tvoria veľké percento z celkového počtu kybernetických útokov, s ktorými sa USA stretávajú. Vo väčšine prípadov útočníci pozmenia, predstierajú alebo infikujú údaje v rámci procesu dodávateľského reťazca. Umiestnenie útočníka v tomto mori dát sa pri súčasných zavedených systémoch ukazuje ako výzva.

Kancelária riaditeľa národného spravodajstva uviedol že americké dodávateľské reťazce sú pod neustálym útokom protivníkov a zahraničných agentov. Najčastejšie útoky sa zameriavali na krádež citlivého programového materiálu pre výskum a vývoj, vkladanie škodlivého softvéru do systémov a zhromažďovanie identifikačných údajov o agentoch.

Dodávateľský reťazec pre 3D tlač

Americké námorníctvo chce pomocou technológie blockchain zabezpečiť svoje rastúce 3-D tlačové systémy. Aditívna výroba, ako je známa v námorníctve, vytvára kritické vybavenie pre nasadené sily. V rozhovor spolu s námorným riaditeľom poručík Jon McCarter vysvetlil, že „technológia podporujúca kryptomenu bitcoin pravdepodobne spôsobí revolúciu vo veľkej miere v našom podnikaní.“ Ďalej uviedol, že by to mohlo „spôsobiť revolúciu aj v námornej prídavnej výrobe“.

Dodávatelia obrany využívajúci blockchain

DARPA pokračuje vo svojich blockchainových ambíciách po boku mnohých dodávateľov obrany. Najväčší kontraktor obrany v krajine, Lockheed Martin, oznámil strategické partnerstvo s blockchainovou logistickou spoločnosťou Guardtime Federal v apríli tohto roku. Táto dohoda bola prvou svojho druhu. Medzi úlohy firmy patrí riešenie kybernetických hrozieb súvisiacich so systémami riadenia rizík dodávateľského reťazca, technickými procesmi, vývojom softvéru a zbraňovými systémami.

Technológia DARPA Blockchain

Nie je prekvapením, že sa DARPA snaží zvýšiť využitie blockchainovej technológie. Nie sú sami v tejto túžbe vyzbrojiť blockchain technológiou. V stávke je veľa na bojiskách, kde informácie diktujú víťazov.

Tento najnovší vývoj predstavuje rastúcu integráciu technológie blockchain do vojenských aplikácií. DARPA sa snaží byť globálnym lídrom v tejto oblasti. Teraz sa ukazuje, že výsledok budúcich vojenských konfliktov môže závisieť od úrovne blockchainu na úrovni krajín.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map