Prestávky, stisky a divergencie spoločnosti Bollinger Band

Bollinger Band breakouts, presses, and divergences are powerful volatility-based trade sets. Bollingerove pásma sú cenové obálky založené na štandardných odchýlkach, ktoré môžete použiť na obchodovanie s viazanými a trendovými trhmi. Môžu tiež pomôcť čas cena / hybnosť divergencia živnosti. Bollingerove pásma (BB) sú zvyčajne nastavené na dve štandardné odchýlky od 20-periódového kĺzavého priemeru (SMA).

Títo volatilita-založené na všetkých kryptotrhoch. Každá z nich používa štandardné nastavenie BB, ktoré sa nachádza vo väčšine grafových / obchodných platforiem. Všetky kryptotrhy pravidelne prechádzajú z fáz ultranízkej volatility do fáz vysokej volatility. Na nový obchod BB nikdy dlho nečaká.

Poznámka redakcie: Ak zistíte, že zápasíte s definíciami alebo potrebujete jasnosť, pozrite si náš slovník pojmov technickej analýzy &# 128578;

Definície:

 • Bollinger% B meria vzťah medzi cenou a BB. Hodnoty nad 0,5 naznačujú, že cena je bližšie k hornému pásmu a hodnoty pod 0,5 znamenajú, že cena je bližšie k dolnému pásmu. Hodnoty väčšie ako 1,00 potvrdzujú vzostupný vzostup, hodnoty menšie ako nula potvrdzujú medvedí zlom.
 • Šírka pásma Bollinger indikátor identifikuje relatívnu šírku BB v priebehu obdobia X-bar.
 • Divergencia predstavuje rozdiel medzi cenovou akciou a cenovou hybnosťou. Keď cena rastie s oslabením hybnosti, nastáva negatívna divergencia a keď cena klesá so slabnutím hybnosti, nastáva pozitívna divergencia. Väčšine zvratov trendov predchádzajú divergencie cena / hybnosť.

Leto 2018: Štyri hry Bollinger Band Breakout sa obchodujú v Cardane

Denný graf spoločnosti Cardano (ADAUSD) odhaľuje štyri nastavenia BB v období od júna do septembra 2018. Tri z nich boli krátke obchody, jeden bol dlhý a dva sa kvalifikovali ako obchody BB squeeze. Traja boli veľkými víťazmi a jeden mal miernu stratu. Tu je zhrnutie každého z nich:

Cardano / USD Bollinger Band breakouts

Obrázok 1. Cardano / USD, každý deň. Počas leta 2018 sa v spoločnosti ADAUSD objavili štyri obchodné nastavenia BB. Tri priniesli značné zisky. Grafická mapa stránky Motivewave.com

Obchod č. 1, krátky únik: Široký rozsah útek lišta uzavretá pod spodným pásmom. Zadali by ste krátke jedno začiarknutie pod nízkym trhacím pruhom. Získal až 32,78 percenta a potom cúval vyššie.

Obchod # 2, dlhé stlačenie: Úniková lišta skromného rozsahu uzavretá nad horným pásmom. Zadali by ste dlhé jedno začiarknutie nad únikovú lištu vysoko. Tento získal niekoľko percentuálnych bodov pred tým, ako sa obrátil so stratou 9,73 percenta (na kríži stredovej čiary BB, 20-periódový jednoduchý kĺzavý priemer).

Obchod č. 3, krátky únik: Úniková lišta malého rozsahu uzavretá pod dolným pásmom. Úniková lišta sa zatvorila aj pod kľúčovou podporou trendových línií, čo vám dáva ďalšie potvrdenie smeru. Šírka pásma BB v päťdesiatom období bola veľmi nízka: obchodná výhoda. Výsledkom bol ďalší veľký víťaz, ktorý získal takmer 32 percent predtým, ako sa obrátil vyššie.

Obchod č. 4, krátke stlačenie: Úniková lišta malého rozsahu uzavretá pod dolným pásmom. Šírka pásma BB v období 50 bola pomerne nízka: hrana. Tento obchod získal až 24,09 percenta iba za desať dní a potom sa vrátil späť na vyššiu úroveň.

Budú všetky víťazné obchodované hry Bollinger Band čisté 20 až 30 percent? Prepáč, ale nie. Potenciál zisku nastavenia BB breakout a squeeze však môže byť značný. Udržujte svoje riziko na účte obchodovania malé, buďte agresívni pri dosahovaní zisku a úspech v obchodovaní BB je možný.

Kľúčové informácie:


 • Kryptotrhy pravidelne prechádzajú z fázy nízkej do vysokej volatility, čo je ideálne pre obchodovanie s BB.
 • Pri získavaní otvorených ziskov buďte agresívni. Nikdy nepredpokladajte, že víťazný obchod bude pokračovať.
 • Prestávky v trende a ultra nízka šírka pásma BB vám môžu poskytnúť ďalšiu istotu pri vstupe do obchodu BB.
 • Nastavenia stláčania BB vám ponúkajú najlepší profil rizika a výnosov zo všetkých typov obchodovania BB.

Stalking hry BB squeeze s veľkým potenciálom

Pozreli sme sa už na dve nastavenia stlačenia BB, ale stojí za to pozrieť sa aj na inú variáciu stlačenia, jednu s veľkým potenciálom zisku..

EOSUSD Bollinger Band breakout squeeze a sekundárne nákupné signály

Obrázok 2. EOSUSD, každý deň. Niektoré squeeze obchody BB sú také silné, že produkujú sekundárne signály nákupu / predaja. Grafická schéma: Motivewave.com

Toto konkrétne stlačenie malo neobvykle úzku sadu BB. Výsledný únikový signál s dlhým stláčaním zhromaždil maximum 158 percent iba za 18 obchodných relácií. Ak stop loss bol umiestnený pár kliešťov pod únikovou lištou, konečný pomer rizika a výnosnosti obchodu by bol takmer desať ku jednej. Nie, takíto výhercovia nie sú bežní, ale určite sú silným argumentom pre obchodovanie so stlačeniami BB, najmä ak:

 • Ultra-široký vylamovací pruh sa spúšťa z ultra úzkeho stlačeného vzoru. Mal by byť minimálne 3-krát väčší ako priemerný skutočný rozsah pre obdobie 14 (ATR (14)).
 • Tok peňazí Chaikin v 21. období (CMF (21)) je nad nulovou čiarou.
 • Tok peňazí Chaikin v 89. období (CMF (89)) je nad nulovou čiarou.
 • 50-perióda EMA sa rýchlo otočí v smere k únikovej tyči.
 • Keď trend naberie na sile, následné nákupné signály sa objavia.

Riadenie obchodu

Dva ďalšie nákupné signály sa mohli použiť rôznymi spôsobmi. Obchodníci, ktorí boli presvedčení, že prebieha predĺžená demonštrácia, mohli do systému EOSUSD pridať ďalšie pozície. A obchodníci, ktorí boli viac averzní voči riziku, si mohli vziať tretinu svojej pozície pri každom sekundárnom nákupnom signáli a nechať poslednú tretinu bežať vyššie k vopred stanovenému cieľu. Každému svojmu vlastnému, ale väčšine pro-obchodníkov sa skôr darí škálovať víťazné obchody ako škálovať (pridať ďalšie pozície), pretože to ponúka lepšie metriky výkonu.

BB Squeeze je jedným z najefektívnejších únikových obchodov, ktoré kedy vznikli. Stalking toho najlepšieho z týchto výkonných nastavení vám poskytuje vynikajúcu obchodnú výhodu.

Kľúčové informácie:

 • Vychutnajte si najlepšie nastavenia stlačenia BB. Vyhľadajte únikové pruhy so širokým rozsahom z neobvykle úzkych vzorov stláčania BB.
 • Histogramy CMF z 21. a 89. obdobia musia byť v súlade so smerom úniku.
 • Nastavte svoju stop stratu tesne za extrémom únikovej lišty.
 • Škálovanie víťazných obchodov na základe následných signálov nákupu / predaja alebo iných kritérií cieľového zisku.

Získavanie ziskov pri% B cene / momentových rozdieloch

Ukazovateľ Bollinger% B pomáha identifikovať vysoko pravdepodobné rozdiely v cene / hybnosti. Tieto rozdiely identifikujú vynikajúce príležitosti na získanie zisku. Môžu tiež určiť obchody s nízkym rizikom a priemernou reverziou pri maximálnych a minimálnych hodnotách cyklu.

Nasledujúci graf zobrazuje dva% B divergenčné signály, ktoré sa mohli použiť na škálovanie veľkého víťazného obchodu squeeze BB.

Bitcoinová hotovosť / USD Bollinger Band prekonáva zisk pri divergenčných signáloch

Obrázok 3. Bitcoinová hotovosť / USD, každý deň. Pri každej novej divergencii cena / hybnosť vždy berte aspoň čiastočné zisky. Grafická schéma: Motivewave.com

Parametre stlačenia vstupu boli podobné ako v predchádzajúcom dlhom obchode s produktom EOSUSD. Nie sú však vytlačené nijaké následné nákupné signály. Namiesto toho by ste na indikátore% B sledovali negatívny vzorec cena / hybnosť. Vytlačené dva odlišné signály divergencie a každý z nich by bol vynikajúcim miestom na získanie čiastočných ziskov.

Novší obchodníci sa môžu čudovať, prečo by sa profesionálny obchodník neudržal, kým sa nedosiahne bod 2. Nakoniec, extra zisky by boli značné. Boli, ale v bode 1 nikto, dokonca ani profesionál z oblasti trhu, nevedel, čo sa bude diať ďalej! Keď sa objaví odchýlka cenovej hybnosti, profesionáli získajú aspoň čiastočné zisky. Keď sa objaví druhá divergencia, úplne opustia všetky pozície.

Kľúčové informácie:

 • Nastavenie BB squeeze môže byť silné, ale stále potrebujete stratégiu ukončenia, aby ste zachytili zisky a obmedzili riziko.
 • Keď sa objaví odchýlka medzi cenou a dynamikou, využite čiastočné zisky.
 • Ak / keď sa objaví ďalšia divergencia ceny / hybnosti, ukončite úplne.
 • Pro obchodníci zbierajú zisky na základe toho, čo hovorí graf, nie na základe emócií strachu alebo chamtivosti.

Zhrnutie

Bollinger Bands sú jedným z najsilnejších technických nástrojov dostupných pre obchodníkov. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov obchodujte s únikovými signálmi Bollinger Band v smere 50-periódy EMA. Vždy berte čiastočné / úplné zisky pri každej odchýlke ceny% B / hybnosti% B. Nikdy nenechajte strach alebo chamtivosť prekonať zdravú stratégiu ukončenia. Aj to najdokonalejšie nastavenie BB breakout / squeeze môže zlyhať, takže vždy udržujte svoje riziko spojené s obchodom malé.

Špekulácie na finančných trhoch zahŕňajú značné riziko, a preto by sa pri obchodovaní alebo investovaní mal používať iba rizikový kapitál. Pred nasadením rizikového kapitálu na finančné trhy sa vždy obráťte na svojho licencovaného finančného poradcu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map