Prečo títo veľkí hráči podporujú protokol Atlas?

Nie je žiadnym tajomstvom, že Číňania nie sú najväčšími fanúšikmi spoločnosti Google. V skutočnosti existujú veľa internetových gigantov blokovaný z čínskeho trhu v rámci ich prísnej politiky cenzúry. Je teda zvedavé, že najväčší spoločníci bývalých zamestnancov spoločnosti Google spustenie blockchainu Atlasový protokol sú čínske – presnejšie povedané Baidu. Prečo?

Ponuka na zníženie spoločnosti Google?

Ak pôsobíte v tomto odvetví dostatočne dlho, budete počuť, že súčasné infraštruktúry a obchodné modely sa označujú ako „pokazené“. Jedným z najväčších miest, ktoré sa pravidelne preháňa, je internet. Jeho model online reklamy je invazívny a nedokáže uspokojiť používateľov ani inzerentov.

Toto štvorpísmenové slovo DATA sa dostalo na výslnie prostredníctvom veľmi významných únikov a škandálov až od spoločností Equifax, Facebook a Cambridge Analytica. A keďže Google zarába peniaze na predaji našich údajov inzerentom, ľudia si čoraz viac uvedomujú.

V skutočnosti to ide o celý krok ďalej. Nielenže si začíname uvedomovať objem transakcií s našimi osobnými informáciami, ktoré prebiehajú za našimi chrbtami, ale začíname si uvedomovať aj ich hodnotu. A starú lekciu sme sa naučili ťažko – nič také ako obed zadarmo neexistuje. Alebo, ako povedal generálny riaditeľ spoločnosti Mainframe Mick Hagen, „bežní spotrebitelia sa začínajú prebúdzať k tomu, že ak za produkt neplatia, sú ním práve oni.“

Atlast Protocal: Mainframe's Mick Hagen.

Výkonný riaditeľ spoločnosti Mainframe Mick Hagen

Vďaka činom, ako je GDPR, sa ďalej zdôrazňuje potreba väčšej opatrnosti pri postupoch a zásadách, s ktorými súhlasíme, a zvyšuje sa vzdelanie verejnosti. Ľudia sú sa hromadne hrnú z Facebooku–A s rozumom. Môže však malý blockchainový startup v situácii typu David a Goliáš skutočne prevziať Google a zvíťaziť? Môže protokol Atlas skutočne poskytnúť transparentnosť, pokiaľ ide o využitie dát?

Pohľad na protokol Atlas

S tímom vedeným vedúcim Nebulas Labs a bývalý hlavný softvérový inžinier v spoločnosti Google HQ, CTO pomáhajúci pri zlepšovaní kvality Google Play a uvádzaní kníh na trh, a technický vedúci, ktorý pracoval v Európskej organizácii pre jadrový výskum, je to jedna zo spoločností so závideniahodnými zručnosťami.

Je skutočne možné so sídlom v Číne, že Atlasový protokol s podporou Baidu a japonského nadnárodného holdingového konglomerátu SoftBank dokáže prevziať najväčší svetový vyhľadávač a zvíťaziť? Aj keď Čína zvyšuje svoje investície do blockchainu, je to určite vysoký cieľ. Ale tím v Atlase sa nemotá. A sú vyzbrojení dôvernými informáciami o postupoch a protokoloch spoločnosti Google.

Atlas Protocol: Screencap z domovskej stránky

Domovská stránka protokolu Atlas

Čo je Atlas Protocol Gripe so spoločnosťou Google?


Aby bolo jasné, Atlas Protocol nehovorí, že nezhromažďuje údaje o používateľoch. Na rozdiel od spoločnosti Google a iných veľkých internetových spoločností však áno transparentné. A používajú na to technológiu blockchain. To uspokojí používateľov v tom zmysle, že vedia, ako sa používajú ich súkromné ​​údaje. Inzerentom tiež umožňuje, aby im ponúkali efektívnejší trh.

Ak to znie podobne ako to, čo sa už deje – najmä pre používateľov internetu v Európe, kde sa GDPR, úprimne povedané, javí ako bolesť hlavy pre spoločnosti a spotrebiteľov všade naokolo – preto, že je. A na konci dňa si spotrebitelia nemôžu pomôcť, aby boli ich najväčšími nepriateľmi.

Je ušľachtilé, že sa nás vlády snažia chrániť pred zneužitím údajov požadovaním, aby sme prehodnotili všetky pravidlá týkajúce sa všetkých nových webových stránok, ktoré otvoríme. Ale väčšina z nás nemá čas ani chuť a rovnako si len klikne. Ako by to teda bolo inak na blockchaine? A v skutočnosti by to mohlo byť ešte horšie, ak sú naše údaje nemenné a viditeľné pre všetkých?

Umožnenie používateľom kontrolovať svoje vlastné údaje

Umožnenie používateľom kontrolovať svoje vlastné údaje. Teraz je tu hodnota, ktorú sme už počuli. Atlasový protokol určite nefunguje vo vákuu. Mnoho ďalších spoločností využilo hodnotu dát a potenciál blockchainu pri oprave online reklamy, produkcie obsahu a stránok ako Facebook a YouTube. Na mysli vám prídu AlphaNetworks, VideoCoin, Animo a MetaX. A je ich oveľa viac.

Atlas Protol: AlphaNetworks, snímka toho, ako ich technológia funguje.

Riešenie AlphaNetworks

V čom je teda Atlas Protocol iný? No, nie je to tak. Používatelia kontrolujú svoje údaje a prihlásia sa na zdieľanie iba tých informácií, ktoré chcú. To opravuje to, čo Atlas Protocol popisuje ako „dátovú čiernu dieru“ spôsobenú „priemyselnou krajinou, v ktorej dominujú digitálni giganti“. Máte nápad.

Používatelia tiež dostávajú stimuly od obchodníkov za zdieľanie ich údajov, vydavatelia vytvárajú lepší a cielenejší obsah, zlepšuje sa výmena hodnôt medzi obchodníkmi, vydavateľmi, používateľmi a ďalšími členmi ekosystému atď..

Je však Atlas Protocol v hre vpred? Tu je niekoľko kľúčových výhod tohto spustenia:

  • Významné financovanie od veľkých čínskych spoločností
  • Vnútorná výhoda dobrého poznania príručky spoločnosti Google
  • Skutočnosť, že Atlas bol inkubovaný hmlovinami (100 najlepších protokolov blockchainu, aby boli údaje použiteľnejšie a objaviteľnejšie)
  • A zabijácky tím so závratným zoznamom ocenení

Majú tiež niečo iné, čo mnoho ďalších rád nemá, a to je dokončený test koncepcie prostredníctvom vybudovania Dappu na blockchaine Nebulus..

Zabalím to

Vzhľadom na to, že v pretekoch o transparentnosť údajov je veľa koní, zatiaľ nie je jasné, či sa víťaz stane hlavným vyzývateľom spoločnosti Google. Alebo či uvidíme rôzne spoločnosti založené na dátach, ktoré sa zameriavajú na samostatné oblasti, ako sú inzerenti, videoobsah, zábava alebo korporácie.

Jedna vec je však istá, od protokolu Atlas po VideoCoin, ste ešte nepočuli to posledné o tom, ako sa blockchain používa na riešenie zneužitia dát. Jedinou otázkou je: „Kedy to pôjde?“

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map