Prečo sa populárna výmenná platforma Listia dostáva do technológie blockchain?

Rušiče otriasajúce tradičnými modelmi, umožňujúce dosiahnuť pasívny príjem – alebo maskovaný darebák zodpovedný za všetky medzery na hlavnej ulici? Trhoviská si používatelia obľúbili a súčasní operátori sa im chvíľu nepáčili. Ale s nárastom trhov s blockchainom by to mohla byť doba návratnosti.

Online trhy majú z blockchainu veľa výhod. Majú však tiež čo stratiť, najmä ak nedokážu získať výhodu prvého hráča. Môžete mať vernú základňu používateľov, ktorá bude z vašej platformy profitovať opakovane. Prečo im nedať dôveryhodnú alternatívu, ktorá im nenechá vo vrecku o 20 percent menej? Inak sledujte, ako rýchlo odídu.

Ako fungujú tržnice blockchainu?

Keď pochopíte podstatu blockchainovej technológie, je celkom ľahké prísť na to, ako by blockchainové trhy mohli fungovať. Autonómne fungujú, využívajú skutočne systém typu peer-to-peer (žiadny z nich nie je uvedený na trh), ktorý umožňuje uskutočňovanie dôveryhodných transakcií od predajcu A ku kupujúcemu B. Bez sprostredkovateľov.

Takže tú voľnú izbu, ktorú si prenajímaš cez Airbnb? To auto, ktorým jazdíte pre Uber? Prostredníctvom blockchainových trhovísk a technológie inteligentných kontraktov môžete teraz získať celú hodnotu transakcie. A už nemusíte pracovať o 20 percent menej. Môžete dostať celú výplatu.

V prípade systému inteligentných zmlúv dôjde po odsúhlasení podmienok k transakcii. Jednoduché a ľahké, rýchle a efektívne, lacnejšie a spravodlivejšie.

Zastúpenie na blockchainovom trhu: grafika znázorňujúca počítače a telefóny spojené linkami, symbolizujúca priamosť blockchainového prístupu.

Zastúpenie trhov blockchain

Čo je to úlovok?

Čo sa stane v prípade sporu o platbu? Ak trhové miesta blockchainu fungujú autonómne a peer-to-peer, čo keď si kúpite položku v dobrej viere a dostanete niečo iné? Alebo ho nikdy nedostať vôbec?

V prvom rade je pravdepodobné, že sa tak stane, použitie technológie blockchain v podstate menšie. Hodnotenie predajcu je nemenné a viditeľné pre všetkých. Zlá dohoda? V recenzii jednoducho predáte predajcu. Niekoľko zlých hodnotení, príliš veľa a tento predajca bude vylúčený z trhu.

Stále však budú spory o platbu, ktoré môžu byť mimo kontroly kupujúceho alebo predajcu. Čo ak zemetrasenie zničí dom pred príchodom turistu? Alebo sa starožitné hodinky, ktoré pošlete, poškodia poštou?

V mnohých z týchto prípadov používajú trhové bloky blockchainu ako OpenBazaar na urovnanie sporu systém úschovy s dôveryhodnou treťou stranou. Finančné prostriedky sa odosielajú, ale neuvoľňujú sa, kým dvaja z troch strany nesúhlasia s prijateľnými podmienkami.

Škálovateľnosť je ďalším problémom, najmä v prípade siete Ethereum. 15 transakcií za sekundu jednoducho nestačí na masové prijatie. Tiež ešte nie je veľa blockchainových trhovísk úplne pripravených. Netrvá však génius, aby sme videli smer, ktorým sa online trhy uberajú s webom 3.0.

Vypočítajte platformu na výmenu online

Vďaka osemročným skúsenostiam a miliónom už zobchodovaných položiek ste možno počuli o starom dobrom barteri Listia už. Za týmto online trhoviskom stojí myšlienka, že môžete vymeniť veci, ktoré už nechcete, za veci, ktorých už majú dosť aj iní ľudia. Kôš jedného človeka je pokladom iného človeka. Alebo niečo podobné.

Ak teda držíte Xbox, ktorý nikdy nepoužívate, alebo ľutujete, že ste si kúpili kabelku Gucci a chcete ju vymeniť za niečo v rovnakej hodnote, môžete ju vymeniť v službe Listia.

Listia Bartering Platform, hlavná stránka ich online blockchainového trhu

Výmenná platforma Listia

Prečo Listia využíva technológiu Blockchain Tech?

V klasickom štýle „vyrušujte sa skôr, ako disruptory“ používa Listia už nejaký čas svoju vlastnú kryptomenu. Spoluzakladateľ a generálny riaditeľ Gee-Hwan Chuang vysvetľuje:

“Listia sa prvýkrát začala venovať blockchainovej technológii z jednoduchého dôvodu: Listia od svojho vzniku používala centralizovanú digitálnu menu Listia Credits.” Spočiatku sme skúmali, ako sa z kreditov Listia stali decentralizovaná kryptomena. Po niekoľkých brainstormingoch a stretnutiach s výrobkami sme prišli s koncepciou zmeny spôsobu, akým spotrebitelia obchodujú na trhoch typu peer-to-peer. “

Všimnite si, že hovorí „trhy“ v množnom čísle? Je to preto, že Listia už teraz uvažuje o niekoľko krokov vpred. Vyvinuli transakčný systém typu peer-to-peer, Ink Protocol, ktorý umožňuje zákazníkom vzájomne obchodovať na akomkoľvek trhu – nielen na ich vlastnom trhu..

„Využili sme naše vedomosti z fungovania trhoviska po dobu ôsmich rokov a premenili sme ich na silný transakčný protokol, ktorý poskytuje decentralizované úschovy, riešenie sporov a verejný prenosný systém reputácie … Používatelia si teraz budú môcť získať reputáciu na všetkých trhoch a použiť ich na akákoľvek platforma, “vysvetľuje Chuang.

Ink Pay je trhová platobná aplikácia, ktorá umožňuje používateľom nakupovať a predávať pomocou XNK, tokenu kompatibilného s ERC20 spoločnosti Listia, a zároveň si zarobiť prenosnú reputáciu. Ink Pay je tiež prehľadávač, v ktorom môžu používatelia vidieť históriu transakcií a spätnú väzbu od iných používateľov prostredníctvom adresy Ethereum alebo QR kódu.

Prenosný systém reputácie

Spoločnosť Listia využíva technológiu blockchain na vytvorenie decentralizovaného a prenosného systému reputácie, ktorý pomáha používateľom bezpečne odosielať a prijímať platby na trhoch typu peer-to-peer. Získavajú verejnú reputáciu za každú dokončenú transakciu a svoju získanú reputáciu môžu prenášať z trhu na trh, čím poskytujú okamžitú dôveryhodnosť a overenie.

Kupujúci môžu rýchlo vyhľadať históriu transakcií a spätnú väzbu predajcu, skôr ako sa rozhodnú s nimi obchodovať.

Blockchainova transparentnosť je skutočný menič hier

Listia si účtuje malý transakčný poplatok, keď sa niečo kúpi alebo predá. A atramentový protokol má háčiky, aby umožnil každému trhu, ktorý ho prijme, prijať transakčný poplatok. „Po integrácii s protokolom Ink sa hlavný obchodný model spoločnosti Listia príliš nezmenil,“ pripúšťa Chuang. Transparentnosť technológie blockchain je tu skutočným hráčom.

Výmena tovaru na Listii: snímka obrazovky s ich trhoviskom a recenziami aplikácií.

Výmena tovaru na spoločnosti Listia

„Zavedenie technológie blockchain je nevyhnutné na vytvorenie verejného, ​​nemenného záznamu transakcií a spätnej väzby. Toto je základný nástroj umožňujúci predajcom získať reputáciu na všetkých trhoch, a to úplne transparentným a dôveryhodným spôsobom. V súčasnosti majú tradičné trhy elektronického obchodu reputáciu predajcu. Predajcom nezostáva nič iné, ako pokračovať v predaji na tejto platforme, aby svoju reputáciu využili. Bez technológie blockchain by dáta predajcov stále vlastnil jeden subjekt. “

Víziou spoločnosti Listia je prinášať technológiu blockchain a ethereum bežným zákazníkom tým, že im pomôže využívať ich v každodenných situáciách.

Záverečné myšlienky

Mohlo by sa zdať, že Listia je inteligentným hýbateľom v oblasti trhov blockchainových trhov, vstupuje na palubu tejto technológie skôr, ako je z nej vyhodený. A v skutočnosti technológia blockchain sedí modelu Listia ako uliate.

„Po takmer desaťročnom prevádzkovaní peer-to-peer trhu Listia sme si uvedomili, že problémy, ktoré sme sa snažili vyriešiť, je možné zovšeobecniť na rôznych trhoch,“ hovorí Chuang.

„Listia verí, že reputácia vlastného štátu úplne zmení spôsob, akým spotrebitelia nakupujú a predávajú online. Kupujúci získajú pokoj a predávajúci prenosnú reputáciu, vďaka ktorej si dajú viac peňazí späť do svojho vrecka. “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map