Predpovede éteru na rok 2019: Vyhrajú býci alebo medvede?

Rok 2019 by mohol byť pre Ethereum veľkým rokom. Konštantínopolská pevná vidlica nakoniec prešla sotva stopom. Prvé projekty využívajúce technológiu škálovania plazmy od Josepha Poona budú spustené v priebehu niekoľkých mesiacov. Na Etherea je stále viac vývojárov a vývojárov ako na akejkoľvek inej blockchainovej platforme. Z týchto dôvodov je veľa predpovedí éteru na rok 2019 chybných na býčej strane.

Keď sa však Ethereum začalo v roku 2015, malo tú výhodu, že bolo prvé svojho druhu. Toto už neplatí. Tvorba Vitalika Buterina teraz bojuje o priestor medzi nastupujúcimi platformami dapp, ako sú Tron, EOS a Zilliqa. Takmer každé nové uvedenie na trh tvrdí, že odstraňuje škvrny z Ethereum, čo sa týka škálovateľnosti a ľahkého použitia.

Prechádzali sme sieťami Twitter, Reddit a kryptomenami, aby sme zhrnuli niektoré súčasné úvahy o predpovediach Etherea – býkov aj medveďov.

Predpovede éteru: Býci

Nick Cannon z webu Ethereumprice.org vyrába dosť dôveryhodný prípad býka za cenu éteru na základe zvyšujúceho sa nedostatku. Aktualizácia v Konštantínopole znížila blokovú odmenu pre baníkov z troch na dva étery. Ďalšou významnou aktualizáciou je Serenity, ktorá sa má momentálne implementovať v roku 2020. V tom čase prejde Ethereum na konsenzusný model proof-of-stake (PoS) a bloková odmena bude úplne odstránená.

Cannon tiež poukazuje na vysokú hodnotu ETH vsadenú do decentralizovaných finančných projektov, ako je Maker, čo vytvára ďalší nedostatok v ponuke. Jeho predpovede o éteru uvádzajú, že aj keď sa býk tento rok nemusí stať, čoraz vzácnejšia ponuka znamená, že k nemu nakoniec dôjde.

ETH vsadené do DeFi

ETH vsadené do DeFi, väčšinou Maker. Zdroj: https://mikemcdonald.github.io/eth-defi/

2 500 dolárov do konca roka?

Adam Todd z burzy cenných papierov Digitex, ktorá sa má čoskoro začať, je ešte viac býčí. Predpovede jeho éteru na rok 2019 zahŕňajú cenu stúpajúcu na zhruba 2 000 – 2 500 dolárov. Digitex je samozrejme vyvinutý na platforme Ethereum, takže by to bola skvelá správa pre jeho spoločnosť, ak sa preukáže, že je to tak.

Todd tvrdí, že súčasná nízka cena ETH je spôsobená manipuláciou a poukazuje na to, že EOS je súčasťou problému. Tvrdí, že pretože ICO spoločnosti EOS v hodnote 4 miliárd dolárov sa konalo na ethereu, viedlo k zníženiu ceny, keď začala fungovať hlavná sieť EOS. Teraz, keď má šancu na zotavenie, verí, že by mohlo vyletieť raketovo.

Zdá sa, že Wall Street podporuje Toddov názor. Tom Lee z globálneho poradcu Fundstrat údajne povedal svojim klientom koncom minulého roka „Veríme, že Ethereum sa chystá zvrátiť trend a silno sa zhromaždiť.“

Nigel Green zo skupiny deVere tiež hodil klobúk do ringu predpovedí éteru. Tiež je presvedčený, že cena stúpne na 2 500 dolárov, čo bude poháňané viacerými platformami využívajúcimi Ethereum a nárastom cloud computingu. Predpovedal tiež, že je na ceste ďalšia regulácia, ktorá povedie k väčšej ochrane investorov, čo by zvýšilo dôveru v trhy.


Predpovede éteru: Prípad medveďa

Medvede vedie novinár v oblasti kryptomien Matthew Da Silva. Je otvoreným kritikom Vitalika Buterina a tvrdí, že „je ťažké vidieť, ako jeho vynález priniesol nejaké zmeny, okrem nafúknutia kryptobubliny“. Jeho predikcia Ethereum je, že hodnota ETH sa blíži k svojej oprávnenej cene: nule. Drsné.

Pre kontext je to, čo som napísal: pic.twitter.com/nTaY7FAuAZ

– Matthew de Silva (@matthewde_silva) 12. septembra 2018

Investor do peňaženky do kryptomien je trochu veľkorysejší, aj keď pre všetkých all-in na ETH menej upokojujúci. Ich analýza spočíva v tom, že cena sa zníži zo súčasnej hodnoty okolo 140 na 63 dolárov viac ako na polovicu. Nevysvetľuje to, prečo to tak je, iba konštatovanie, že ich predpovede sú založené na „inteligentnej technickej analýze“.

Podobne medvedí zakladateľ spoločnosti Blockgeeks Ameer Rosic a na Twitteri uvádza svoje presvedčenie, že môžeme celkovo očakávať ďalší „80% účes“ pre kryptotrh. Tiež je pekne štipľavý o užívateľskej základni Ethereum. Je pravdepodobné, že to je dôvod jeho medvedieho výhľadu.

Ak si myslíte, že medvedí trh je teraz zlý, stačí počkať …

Predpoveď: Uvidíme ďalších 80% účesov.

Realita sa čoskoro dostaví.

Ethereum. 20 miliárd dolárov MCap. Naozaj? iba 1200 používateľov Dapp lol

EOS: $ 4B Mcap. Na základe čoho? nulové prijatie.

Mcap 1,8 mld. USD Kde vôbec začnem!! pic.twitter.com/2cCOOMpP4e

– Ameer Rosic (@AmeerRosic) 18. októbra 2018

Čo si myslia odborníci na ethereum?

Sám Buterin bol slávne nezaujatý v cenovom humbuku, radšej sa zamerať na potenciál blockchainovej technológie. Avšak v a nedávna epizóda podcastu Unchained pripustil, že na cene ETH záleží. Vypracoval, že ak klesne na nulu, bezpečnosť siete sa nevyhnutne stane ohrozenou.

Pripustil tiež, že Ethereum stratilo časť svojho trhového podielu pre novšie subjekty. Ako vždy však neurobil žiadne konkrétne cenové predpovede.

Ak Ethereum stratilo svoj podiel na trhu, zdá sa, že Joe Lubin je menej ako znepokojený. V decembri zakladateľ spoločnosti ConsenSys spustil epickú tweetovú búrku faktov a štatistík, aby podporil svoj názor, že blockchain je „viac ako trh. Je to pohyb. “

Tržný strop neodráža aktivitu. Decentralizované siete pribúdajú.

-10B + denné požiadavky na API poskytované serverom @infura_io

-1 mil+ @pravda K stiahnutiu

-1 mil+ @metamask_io K stiahnutiu

-12K + naživo @Ethereum uzly

-48 miliónov + jedinečné #Ethereum adresy

-3x @LinkedIn #blockchain pracovné miesta

– Joseph Lubin (@ethereumJoseph) 1. decembra 2018

Naše dva centy

Za čo to stojí, tu sú naše dva centy. Najväčšou slabinou Etherea bola vždy škálovateľnosť. Menej na tom záležalo, keď to bola ešte stále dominantná platforma; v meste sú však teraz nové deti. Ak plazmový protokol dosiahne to, čo má v úmysle, a Ethereum dokáže v rýchlosti transakcie konkurovať súperom ako EOS, potom by si mohlo udržať pozíciu vývojárskej platformy, ktorú si vyberie.

Aktualizácia Serenity a decentralizované finančné hnutie tiež robia z býčieho prípadu celkom dôveryhodný prípad. Navyše, kryptotrhy celkovo vykazujú v poslednej dobe pozitívnejšie pohyby. Aj keď 2500 dolárov môže byť trochu ambicióznych, naša celková predpoveď je taká, že Ethereum stále vykazuje dostatok potenciálu pre svetlú a býčiu budúcnosť.

Odporúčaný obrázok s povolením Pixabay

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map