Porovnanie Coinbase vs Coinmama

Coinbase a Coinmama sú dva z najrýchlejších a najpopulárnejších spôsobov nákupu kryptomeny. V tejto recenzii Coinbase vs. Coinmama si prejdeme všetko od kľúčových funkcií každej platformy, ako sú tieto funkcie porovnateľné a nakoniec ktorá vyhovuje vašim potrebám..

Porovnávanie funkcií systémov Coinbase a Coinmama

Ak sa pokúšate rozhodnúť, či použiť Coinbase alebo Coinmama, s najväčšou pravdepodobnosťou sa ponoríte do sveta kryptomien, aby ste zistili, o čo ide. Ak ste sa trochu zaoberali výskumom, potom Coinbase pravdepodobne príde ako bežná možnosť nákupu bitcoinu. Je to preto, že Coinbase je veľmi vhodný pre začiatočníkov a Coinbase sa stala lídrom v oblasti výmeny kryptomien. Coinmama však môže vyniknúť aj ako rýchla a jednoduchá možnosť s malými komplikáciami.

Aký je medzi nimi skutočný rozdiel? Je to len cena alebo je v tom niečo viac?

Obe spoločnosti skutočne poskytujú možnosti nákupu kryptomeny, ktoré sú takmer okamžité. Vďaka rýchlemu založeniu účtu a bez overenia môžete na kreditnej karte nakupovať bitcoiny a ethereum v nízkych sumách.

V prípade väčších nákupov budete musieť prejsť štandardnými overovacími kontrolami na oboch platformách. V priemysle sú úplne bežné a robia sa elektronicky pomocou identifikačného preukazu s fotografiou.

Veľké rozdiely, ktoré si všimnete, prídu pri porovnaní ostatných ponúkaných funkcií

Coinmama sa veľmi prezentuje ako možnosť rýchleho nákupu, umožňujú vám však iba nákup digitálnej meny prostredníctvom kreditnej alebo debetnej karty. To znamená, že akonáhle získate bitcoin alebo ethereum, na webe Coinmama už nemôžete robiť nič iné. Prostredníctvom spoločnosti Coinmama nemôžete predávať ani obchodovať a taktiež nie sú k dispozícii žiadne zariadenia peňaženky. To znamená, že pred zakúpením kryptomeny si budete musieť zvoliť bezpečnú metódu ukladania inde.

Coinmama obrazovka

V prípade Coinmama jednoducho zaplatíte spôsobom platby, ktorý si zvolíte, a ony vám pošlú prostriedky do peňaženky. Mohli by ste si myslieť: ‚ok, super, čo viac potrebuješ?‘ No, možno nie veľa, ale ak hľadáte zaoblenejšiu platformu, mohla by sa vám lepšie hodiť Coinbase.

Na začiatok poskytuje Coinbase väčší výber možností nákupu. Spolu s kreditnou kartou môžete uskutočniť bankový prevod na svoj účet Coinbase. Týmto sa vyvážia dostupné možnosti medzi pohodlnou rýchlosťou a nižšími poplatkami. Služby zabezpečenej peňaženky dopĺňajú tieto možnosti nákupu, takže si môžete kúpiť a uložiť svoje prostriedky na jednom účte Coinbase.

Ďalším reťazcom luku Coinbase je schopnosť predávať kryptomenu späť cez web, čo je začiatočnícky priateľský spôsob obchodovania alebo „speňaženia“ vašich finančných prostriedkov. Samozrejme, musíte si uvedomiť, že v tomto okamihu sú skutočne zmenárňou, takže sadzby nebudú také priaznivé ako cena na voľnom trhu.

Coinbase obrazovka

Na prvý pohľad môže Coinbase vyzerať trochu skľučujúcejšie a komplikovanejšie, ale v porovnaní s Coinmamou ponúka úplné riešenie kryptomeny. Spoločnosť Coinmama vám poskytne rýchle riešenie nákupu, ktoré by mohlo fungovať, ak už máte peňaženku pripravenú na cestu inde.

Pri používaní platforiem sa Coinbase cíti ako veľmoc priemyslu, zatiaľ čo Coinmama je trochu ako „odľahčená“ verzia týchto dvoch.

Zákaznícka podpora

Zákaznícka podpora je v priemysle stále jadrom sváru, pričom veľa spoločností to necháva ako neadresnú oblasť.

Ani jedna spoločnosť sa nedá ľahko zohnať po telefóne, takže sa všeobecne lepšie držíte e-mailu. Coinbase ponúka zákaznícku podporu prostredníctvom e-mailu a zvyčajne rýchlo reaguje do 24 – 72 hodín, v závislosti od povahy vášho dotazu. Ich webová stránka je veľmi užitočná, obsahuje niekoľko úvodných príručiek a centrum podpory, ktoré odpovedá na väčšinu vašich hlavných otázok.

Spoločnosť Coinmama pravdepodobne odpovie na všetky e-maily do 24 hodín, ale ich podpora na webe je trochu ľahká. Rovnako ako mnoho stránok s kryptomenami vás prevedie nákupom ich produktu, ale potom už stačí len málo iné a uspokojiť vaše otázky a obavy..

Spoločnostiam obidve spoločnosti dôverujú

Coinbase zostáva dlhoročným menom vo svete kryptomien a upevnil si svoju reputáciu medzi prvými, ktorí si ho adoptovali, a teraz začína prenikať do širšej verejnosti. Brian Armstrong a Fred Ehrsam založili spoločnosť v lete 2012 a pôvodne poskytovali burzu pre profesionálnejších obchodníkov s bitcoinmi.

Coinmama je majetkom spoločnosti NBV International s.r.o. – dcérska spoločnosť spoločnosti New Bit Ventures Ltd a ako základňa používa Bratislavu. Nájsť trochu podrobností o spoločnosti Coinmama je trochu zložité. Na rýchlom vyhľadávaní Google môžete vidieť niekoľko nadpisov typu „Coinmama Scam“. Tvárou v tvár sú nervózni, ale spokojní zákazníci a recenzie (vrátane recenzie spoločnosti Coinmama) tieto otázky čoskoro rozptýlia.

Bezpečný

Bezpečnosť je základnou súčasťou každej skvelej výmennej platformy. Špičková bezpečnosť v odbore Coinbase, zatiaľ čo Coinmama nejde až do takej miery.

Coinbase kombinuje svoje ľahko použiteľné služby s prvotriednym zabezpečením. Používajú offline úložné metódy a dvojfaktorové overenie, čo znamená, že k vášmu účtu nie je možné získať prístup iba pomocou bežného hesla.

Spoločnosť Coinmama nepotrebuje také prísne zabezpečenie, pretože nebudete držať prostriedky v peňaženke na svojom účte. Používajú dôveryhodnú bezpečnosť a majú slušnú reputáciu. Majú bezpečnostných špecialistov Trust Guard a Comodo, ktorí potvrdzujú, že na stránkach, ktoré obsahujú súkromné ​​informácie, sa aktívne používa 256-bitové šifrovanie SSL..

Spoločnosť Coinmama v súčasnosti neponúka dvojfaktorovú autentifikáciu. Je trochu znepokojujúce, že niekto môže získať prístup k vášmu účtu, takže si zvoľte silné heslo. Je dosť známe, že financie by v dnešnej dobe mali používať dvojfaktorovú autentifikáciu.

Poplatky

Coinbase aj Coinmama ponúkajú použitie kreditných kariet, ale cena je určitá. Poplatok za nákupy kreditnou kartou sú 4%, čo sa pri väčších nákupoch bitcoinov môže stať dosť hrubým. Odporúča sa vložiť peniaze z vašej banky na váš účet Coinbase, za čo bude účtovaný poplatok 1,49%.

Podľa ich vlastného priznania je Coinmama o niečo náročnejšia, pokiaľ ide o poplatky, ale to je cena, ktorú zaplatíte za pohodlie. Sme radi, že za rýchle dodanie jedla zaplatíme viac, prečo nie bitcoiny? Cena, ktorú vidíte na našej bitcoinovej sadzbe, zahŕňa poplatok 6,15%. To je prirážka k trhovej sadzbe. Transakcie kreditnou / debetnou kartou predstavujú 5% poplatok, ktorý sa pripočítava, keď ste si vybrali spôsob platby.

Skutočným porovnaním je poplatok karty Coinbase vo výške 3,99% oproti poplatku za kartu Coinmama vo výške 5%.

Dostupné kryptomeny

Coinbase má výhodu v poskytovaní bitcoinu, litecoinu a etherea na svojej platforme. Ak hľadáte vytvorenie portfólia silných digitálnych mien, je to na začiatok dosť solídny základ.

Coinmama na druhej strane poskytuje iba nákupy bitcoinov a éterov. Ak sa len snažíte začať, potom to nie je príliš veľký problém. S Coinmama sa nezaväzujete do určitého poskytovateľa peňaženky, aby ste si to v prípade potreby mohli v budúcnosti vymeniť.

Coinbase vs Coinmama: Záverečné myšlienky

Pokiaľ ide o nákup kryptomeny, obe platformy majú platnosť a dôveru. Väčší poplatok bude tiež účtovaný, ak hľadáte nákup pomocou kreditnej karty, ale ako som už povedal, je to cena, ktorú platíte za pohodlie..

Coinbase je zaoblenejšou možnosťou, hneď ako uskutočníte nákup a môžete ich dokonale šťastne použiť na všetky svoje hlavné obchody s kryptomenami, či už kupujete na zadržanie alebo na použitie.

Coinmama robí to, čo hovorí na plechovke. Môžete rýchlo a ľahko získať bitcoin alebo ethereum a poslať svoje prostriedky do zvoleného riešenia peňaženky. To by mohla byť lepšia voľba, ak používate radšej pevnú peňaženku ako prevod do a z Coinbase.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map