Porovnanie Coinbase vs Changelly

Coinbase vs Changelly

Coinbase a Changelly sú dve zavedené kryptomenové burzy, ktoré poskytujú rôzne služby pre blockchainovú komunitu. Coinbase sa primárne používa ako „on-rampa“ na prevod fiat meny (napr. Dolárov) na blockchainové aktíva, zatiaľ čo väčšina investorov používa Changelly na premenu jednej kryptomeny na inú.

V tejto recenzii „Coinbase vs Changelly“ uvádzam prehľad každej výmeny, aby ste si mohli ľahko vybrať, ktorá vám najlepšie vyhovuje..

Prejdeme si:

Coinbase vs Changelly: Kľúčové informácie

Metódy financovania

Na Coinbase môžete svoj účet financovať niekoľkými spôsobmi vrátane bankové prevody, kreditné karty, debetné karty a bankové prevody. Môžete tiež financovať svoj účet kryptomenou (konkrétne bitcoin, ethereum a litecoin), ale nemôžete si medzi nimi vymieňať. Aby ste to dosiahli, musíte najskôr predať jednu kryptomenu za fiat a až potom kúpiť inú. Tým sa zdvojnásobí počet poplatkov, ktoré platíte, pretože proces sa v Coinbase počíta ako dve transakcie.

Na Changelly nie je žiadna peňaženka, takže technicky neexistuje žiadny účet, ktorý by ste mohli financovať. Namiesto toho použijete debetnú alebo kreditnú kartu na nákup kryptomeny a pošlete ju do peňaženky mimo systému Changelly. Changelly má tiež rozsiahly zoznam kryptomien, ktoré môžete použiť na financovanie tohto nákupu, a poskytuje tak ľahký spôsob výmeny blockchainových aktív.

Z dôvodu drasticky odlišných štruktúr financovania odporúčam Coinbase na nákup kryptomeny a Changelly, aby medzi nimi prepínali.

Rozhranie

Spoločnosť Coinbase bola navrhnutá s ohľadom na začínajúceho investora. Bitcoiny, litecoiny a ethereum môžete ľahko kúpiť a predať iba niekoľkými kliknutiami z ich webových stránok alebo mobilných aplikácií. Coinbase tiež obsahuje elegantný prístrojový panel na sledovanie výkonnosti mincí vo vašom portfóliu.

Palubná doska na výmenu coinbase

Changelly má tiež jednoduché rozhranie, s ktorým nebudete mať problém bez ohľadu na úroveň svojich skúseností. Vyberiete iba to, ktoré dve meny chcete zameniť, sumu meny, ktorú vymieňate od, a ktorá peňaženka má poslať mene vašu konečnú menu.

Changelly bitcoinové rozhranie

Aj keď bol Changelyin výmenný proces priamy, pri používaní platformy som zažil niekoľko technických problémov. Web havaroval viackrát a niekoľko tlačidiel by nefungovalo, pokiaľ stránku znovu nenačítam. Keď tím Changelly tieto problémy vyrieši, platforma bude skvelým spôsobom pre nových investorov, ako začať vymieňať blockchainové aktíva.

Poplatky za obchodovanie

Ľahko použiteľné rozhranie spoločnosti Coinbase má cenu s vyššími obchodnými poplatkami ako väčšina iných populárnych búrz.

Coinbase účtuje poplatok za výmenu pri nákupe aj predaji kryptomeny. Tieto poplatky sa začínajú na 1,49% pre štandardné nákupy / predaje z bankového účtu alebo peňaženky Coinbase. Maximálny poplatok je 3,99% za nákupy debetnou alebo kreditnou kartou.

Changelly účtuje iba a 0,5% poplatok za výmenu za každý obchod, ale zlé výmenné kurzy na platforme spôsobujú, že platíte skryté poplatky. Výmenný kurz na Changelly je často horší ako ten, ktorý nájdete na iných výmenných platformách (niekedy až o 50% horšie).

Nižšie je uvedený obrázok obrazovky z coinmarketcap.com, jednej z najdôveryhodnejších stránok s informáciami o trhu. V čase písania tohto článku bola uvedená cena bitcoinu na 5337,69 USD.

rozhranie coinmarketcap

Pomocou výmennej kalkulačky Changelly vám 5338 dolárov kúpi ~ 0,866 bitcoinu. To je o niečo viac ako 13% plachý za plné bitcoiny – oveľa viac ako 0,5% poplatok, ktorý inzerujú.

Changellyho rozhranie

Dostupné kryptomeny

Na Coinbase môžete nakupovať bitcoiny, litecoiny a ethereum. Hovorilo sa, že čoskoro pribudnú ďalšie mince, ale spoločnosť ich nepotvrdila.

Changelly podporuje množstvo mincí a párov vrátane:

 • Bitcoin
 • Bitcoinová hotovosť
 • Pomlčka
 • Dogecoin
 • Ethereum
 • Ethereum Classic
 • Factom
 • Golém
 • Lisk
 • Litecoin
 • Monero
 • Nem
 • NEO
 • Vlnenie
 • Ešte 58 mincí

Investori, ktorí oceňujú výber mincí, by si mali zvoliť Changelly, ale odporúčam vám držať sa Coinbase, ak je vaším cieľom investovanie do bitcoinu, éteru a litecoinu.

Limity prevodu

Changelly obmedzuje množstvo, ktoré môžete vymeniť počas svojho prvý týždeň obchodovania. Občania USA, Kanady a Austrálie sú obmedzené na 50 dolárov za ich prvú transakciu. Ak uskutočníte ďalší nákup do 4 dní, je obmedzené na 100 $. Po 7 dňoch je váš limit 500 dolárov. Okrem toho máte možnosť bezplatnej výmeny bez obmedzenia.

Limit prevodu na Coinbase sa líši od človeka k človeku a je určený vašou históriou nákupu, vekom účtu a úrovňou overenia. Ako overený účet v USA by ste mali byť schopní získať týždenné limity minimálne:

 • 5 000 dolárov za nákupy na bankový účet
 • 50 dolárov za nákupy kreditnou a debetnou kartou

Nákupy uskutočnené pomocou kreditnej karty, debetnej karty alebo peňaženky USD na portáli Coinbase sú dokončené okamžite. Bankové prevody zvyčajne trvali 3 – 5 pracovných dní, avšak spoločnosť Coinbase nedávno oznámila, že používatelia môžu teraz uskutočňovať aj tieto nákupy. Môžete očakávať, že dostanete výbery do 2 – 4 pracovných dní.

Dôvera spoločnosti

Coinbase sa nachádza v Silicon Valley a vymieňa si finančné prostriedky od roku 2012. Coinbase je jednou z najuznávanejších platforiem v tomto odbore a môže sa pochváliť výmenami digitálneho prístupu v hodnote 20 miliárd dolárov na 10 miliónoch účtov. Coinbase má tiež buy-in od niekoľkých významných spoločností investorov ako Andreessen Horowitz, Union Square Ventures a newyorská burza.

Changelly vytvoril v roku 2013 tím, ktorý vytvoril MinerGate, bitcoin mining mining pool. Od svojho vydania v roku 2015 rozšírila spoločnosť Changelly svoju užívateľskú základňu na viac ako 500 000 obchodníkov. Pred touto kontrolou som toho o výmene veľa nepočul. S nimi však majú pozoruhodné partnerstvá Coinomi a Jaxx peňaženka. Ani s týmito etablovanými partnermi nemá Changelly dôveru niektorej komunity kvôli skrytým poplatkom / výmenným kurzom, ktoré som načrtol vyššie.

Zabezpečenie fondu

Pri použití ktorejkoľvek z týchto búrz by ste si mali byť istí, že vaše prostriedky budú v bezpečí.

Coinbase drží všetky vklady v amerických dolároch v bankách, ktoré sú poistený do výšky 250 000 dolárov na jedného vkladateľa. Viac ako 98% digitálnych aktív je uložených offline na šifrovaných jednotkách USB, ktoré sú spolu s papierovými zálohami uložené v bezpečnostných schránkach po celom svete. To zaisťuje, že škodlivý útok na burzu neovplyvní väčšinu finančných prostriedkov a tie, ktoré by boli ovplyvnené, sú úplne poistené spoločnosťou Coinbase.

Changelly neposkytuje toľko podrobností o svojich bezpečnostných politikách ako Coinbase. Je nepravdepodobné, že vám dôjde k odcudzeniu prostriedkov v dôsledku útoku na burzu, pretože platforma nemá žiadne úložiská a transakcie sú okamžité. Changelly tiež používa dvojfaktorovú autentizáciu na ďalšiu ochranu vášho účtu.

Zákaznícka podpora

Coinbase má robustný systém podpory obsahujúci knižnicu FAQ, robota zákazníckej podpory a proces predaja lístkov na e-maily na riešenie zložitých problémov. Na väčšinu lístkov podpory sa odpovedá v rámci 1-3 pracovné dni.

Dostať sa k zákazníckej podpore na Changelly nie je intuitívne. Na niektorých stránkach sa kliknutím na „Podpora“ dostanete naspäť na domovskú stránku. Na iných stránkach sa zobrazí chybové okno, v ktorom môžete zadať svoj problém. Na ich webových stránkach sa nachádza aj sekcia často kladených otázok, ktorá odpovedá na väčšinu otázok, ktoré by začínajúci investor mal o svojej výmene.

Záver

Coinbase je skvelá platforma na začatie investovania do blockchainových aktív. Jeho ľahko použiteľné rozhranie, podrobná podpora zákazníkov a jednoduchý proces financovania sú ideálne riešenie pre kryptomenu noobie..

Changelly má výhodu, ak je vaším cieľom investovať do širokej škály mincí. Po vyriešení problémov s ich zákazníckou podporou a webovými stránkami nepochybujem o tom, že platforma stúpne na popularite.

(Pozrite si úplný zoznam recenzií kryptomeny CoinCentral)

Ďalšie porovnania Coinbase

 • Coinbase vs Bittrex
 • Coinbase vs Blockchain
 • Coinbase vs GDAX
 • Coinbase vs Gemini
 • Coinbase vs Kraken
 • Coinbase vs XAPO
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map