Porovnanie Coinbase vs CEX.IO

Coinbase a CEX.IO sú dve dobre vyvinuté dlhodobé platformy na výmenu kryptomien. Snažia sa poskytnúť pre nových používateľov komplexné riešenia pre vstup a obchodovanie v tomto odbore.

V tomto porovnaní Coinbase vs CEX.IO nájdete podrobný prehľad ponúkaných funkcií, ich porovnania a služby, ktoré najlepšie vyhovujú vašim potrebám..

Coinbase vs CEX.IO, Ako sa porovnávajú?

Existuje niekoľko dôvodov, prečo by ste mohli zvážiť použitie niektorej z týchto služieb.

Ak hľadáte iba začiatok, obe majú jednoduché možnosti nákupu. Ľahko sa používa Coinbase svieti. Ak však chcete elegantnejšie riešenie na zvýšenie vašich obchodných potrieb, CEX.IO je lepšou voľbou. Coinbase skutočne uľahčuje prácu prvému používateľovi, zatiaľ čo CEX.IO pridáva niektoré pokročilejšie funkcie, ktoré môže využiť.

CEX.IO je spoločnosť s hlbokými koreňmi v priemysle a zamerali sa na vytváranie burzy nabitej funkciami pre sprostredkujúceho investora. Ľahké možnosti nákupu a predaja oslovia nováčikov kryptomeny a umožňujú nákup meny od spoločnosti priamo a následne im ich predávajú späť. Toto je uprataná možnosť, ak nechcete tráviť čas učením sa obchodovať na trhu. Stojí to príplatok v podobe poplatkov v porovnaní so štandardnými trhovými sadzbami, ale je to v tomto odbore celkom štandard, najmä pri použití kreditnej alebo debetnej karty..

Viac informovaných používateľov vychádza dobre s platformou CEX.IO. Na otvorených trhoch môžete obchodovať s viacerými kryptomenami. To je užitočné pre tých, ktorí chcú vykonávať veľkoobchody s nižšími poplatkami. Existujú dokonca aj funkcie obchodovania s maržou, ktoré pomáhajú maximalizovať (alebo minimalizovať ..) zisky.

Obchodovanie na trhu CEX.IO

Coinbase je podobná platforma ako CEX.IO, ale ponúka menej pokročilé funkcie. Tím Coinbase vyvinul jednu z najuznávanejších značiek v blockchainovom priemysle vďaka svojmu užívateľsky príjemnému dizajnu.

Vďaka tejto službe je nákup a predaj bitcoinov a ethereum hračkou. Môžete vybičovať účet a objednať svoju kryptomenu takmer okamžite. Podobne ako v CEX.IO, aj tu môžete za vyššiu cenu nakupovať pomocou kreditnej karty. Odporúčame, aby ste si našli čas a vykonali bankový prevod za lacnejšie sadzby.

Priamo cez Coinbase nie je k dispozícii obchodovanie na voľnom trhu. Pre pokročilejšie funkcie musíte spolupracovať so sesterskou spoločnosťou GDAX. Začiatočníkom sa to môže páčiť, pretože to predstavuje menej zastrašujúce možnosti v rámci platformy.

Domovská stránka Coinnbase

Zákaznícka podpora

Zákaznícka podpora môže byť v priemysle kryptomien ako celku trochu zasiahnutá a zmeškaná. U väčšiny búrz nájdete ako žiarivé správy, tak aj prekvapujúce recenzie. Môže to byť často spôsobené tým, že základňa používateľov nechápe kryptomeny a požadovaná podpora je ohromujúca, alebo jednoducho iba známkou rozvíjajúceho sa odvetvia..

CEX.IO všeobecne poskytuje podporu prostredníctvom e-mailu. Ich tím zvyčajne odpovedá na akékoľvek otázky pohotovo a služba beží hladko. Centrum častých otázok a pomoci je obzvlášť potešujúce, pretože mnohé spoločnosti platia tejto oblasti len retušne. Existuje množstvo užitočných informácií vrátane užitočných príručiek k témam, ako je obchodovanie s maržami.

Obchodovanie s maržou CEX.IO

Coinbase má tiež veľmi pohodlnú prevádzku služieb zákazníkom. Budete musieť spoločnosť kontaktovať prostredníctvom e-mailu. Časy odozvy sú kdekoľvek medzi 24 až 72 hodinami, v závislosti od povahy vášho dotazu. Web je pomerne nápomocný, má slušné centrum podpory a niekoľko úvodných príručiek. Domovská stránka je zameraná na nových kupujúcich kryptomeny. Je to jednoduché a priame a v porovnaní s robustnejšími burzami výrazne obmedzuje mieru chyby.

Obe spoločnosti majú v tomto priemysle dôveryhodnosť

Coinbase bola uvedená na trh v roku 2012 a zo svojho domova v San Franciscu zaznamenala množstvo vzostupov i pádov v priemysle. Je to skutočne známe meno a pravdepodobne jedno z prvých miest, ktoré noví používatelia nájdu pri hľadaní nákupu bitcoinu. Spoločnosť reaguje a pracuje v súlade s predpismi, ktoré sa vkrádajú do kryptomeny. Medzi významných podporovateľov spoločnosti patria spoluzakladateľ Reddit, Alexis Ohanian a Bank Of Tokyo.

CEX.IO je v prevádzke od roku 2013. Vznikla z vôbec prvej cloudovej ťažobnej služby, ktorá vytvorila dôveryhodnú burzu. Pôvodne fungovali obe funkcie, ale v posledných rokoch upustili od cloudovej ťažby, aby sa zamerali na burzu. Využívajúc Londýn ako základňu je plne registrovanou právnou spoločnosťou, ktorá poskytuje obchodovanie s kryptomenami pre používateľov po celom svete. Je to samozrejme zvlášť výhodné pre európskych používateľov.

Bezpečnosť

Nie je žiadnym tajomstvom, že v minulosti došlo k bezpečnostným problémom s kryptomenou, najmä pokiaľ ide o obrovské hromady bitcoinu. Obe tieto spoločnosti existujú už niekoľko rokov, čo je vždy pekný faktor. Obaja majú bohaté skúsenosti s budovaním bezpečnej platformy.

CEX.IO nie je tak otvorený svojimi bezpečnostnými metódami ako iné spoločnosti. Mnoho búrz, vrátane Coinbase, je hrdých na to, že vám hovorí, ako bezpečné budú vaše prostriedky. CEX.IO používa chladiace úložisko, čo znamená, že vaše finančné prostriedky by boli uložené offline a mimo hackerov. Funguje tiež dvojfaktorové overenie, ktoré zastaví prístup k vášmu účtu iba pomocou jediného hesla. Toto je osobitná funkcia, ktorú vždy hľadám, a mala by byť skutočne štandardnou funkciou každého finančného účtu. Bol by pekný prístup k ďalším informáciám o bezpečnosti CEX.IO, aj keď len pre pokoj.

Coinbase používa pozoruhodné metódy zabezpečenia a je veľmi vopred informovaný o tom, ako sú vaše prostriedky chránené. Na každom účte tiež používajú dvojfaktorovú autentifikáciu. Väčšina finančných prostriedkov je v chladiarenských skladoch rozložených medzi trezormi a bezpečnostnými schránkami po celom svete. Všetky finančné prostriedky online sú poistené syndikátom Lloyds of London, čo je upokojujúci dotyk.

Poplatky

Poplatky sa môžu dramaticky líšiť od spoločnosti k spoločnosti. Je dôležité venovať pozornosť tomu, ako kupujete kryptomenu, pretože niektoré metódy môžu byť bolestivo drahé.

CEX.IO ponúka rôzne spôsoby podnikania. Môžete použiť funkciu ľahkého nákupu a predaja, ale táto má prirážku 7% k trhovým cenám. Ak sa rozhodnete platiť kreditnou kartou, zobrazí sa vám ďalší poplatok vo výške 3,5%. Drahé áno, ale nie je nič neobvyklé, keď pri nákupe kreditnou kartou uvidíte od spoločností poplatok vo výške 10%.

Finančné prostriedky môžete vkladať bankovým prevodom, ktorý je oveľa nákladovo efektívnejší, najmä ak obchodujete na burze za poplatok 0,2%. Nastavenie môže trvať trochu dlhšie, ale pri veľkých objednávkach vám ušetrí pár spravodlivých peňazí.

Coinbase poskytuje jasné informácie o poplatkoch pre používateľa. Nákup kreditnou kartou stojí 3,99% a nákupné transakcie majú poplatok 1,49%. Bezplatné vklady bankovým prevodom pomôžu zbaviť sa týchto otravných poplatkov za kreditné karty.

Kryptomeny podporované

Obe spoločnosti ponúkajú na nákup a predaj adekvátny rozsah kryptomien. Coinbase podporuje nákup, predaj a ukladanie bitcoinov, ethereum a litecoin.

CEO.IX má o niečo viac rozšírený sortiment pre obchodovanie. Môžete si vybrať z bitcoinov, bitcoinových hotovostných ethereum, Dash a Zcash. Vynechanie litecoinu môže byť trochu frustrujúce.

Coinbase vs CEO. IX Zhrnutie porovnania

Celkovo teda existuje niekoľko veľmi podobných ponúk z týchto dvoch platforiem. Obaja vyzývajú nových používateľov, aby sa takmer okamžite dostali do rôznych mien.

CEX.IO je zjavne o niečo bohatší na funkcie a vyhovuje ľuďom, ktorí chcú robiť niečo viac, než len kúpiť. Možnosti obchodovania sú slušné a ak chcete používať obchodnú burzu, môžete pracovať s nízkymi poplatkami.

Coinbase je pre nových kupujúcich super ľahké pochopiť a je jednoduchou voľbou, ak chcete začať budovať portfólio kryptomien. Užívateľsky prívetivé rozhranie Coinbase jednoducho ešte neprekoná žiadna platforma.

Európania by mohli uprednostniť CEX.IO, pretože pre majiteľov eurových bankových účtov to robia bezbolestné, zatiaľ čo Severoameričania môžu byť spokojnejší s americkou Coinbase.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map