Pohľad do blockchainu UPS

Najväčšia svetová spoločnosť na doručovanie balíkov, UPS, podala v auguste tohto roku patent na systém sledovania balíkov blockchain. Podľa verejne zverejnených podrobností sa spoločnosť UPS snaží využiť systém na efektívnejšie smerovanie a sledovanie balíkov po celom svete. Systém umožňuje spoločnosti mega delivery sledovať ich balíčky u viacerých dopravcov. To je dôležité, pretože zákazníci požadujú rýchlejšie a lacnejšie alternatívy prepravy.

Sektor medzinárodnej lodnej dopravy naďalej rastie úžasným tempom. Podľa posledných štatistík predstavuje lodná ekonomika takmer 1,5 bilióna dolárov v ročných príjmoch. Aj keď sú tieto čísla pôsobivé, v porovnaní s predpokladaným budúcim rastom odvetvia blednú. Analytici naďalej poukazujú na rastúcu závislosť krajín od medzinárodného dodávateľského reťazca.

Problém je v tom, že súčasné systémy pre medzinárodnú prepravu balíkov sú výrazne zastarané. Nárast obrovských online maloobchodníkov, ako je napríklad Amazon, naďalej podporuje pozoruhodný rast v medzinárodnom lodnom priemysle. Dnes používaná infraštruktúra je bohužiaľ náchylná na systematické poruchy a bezprecedentné množstvo podvodných aktivít.

Toto zvýšenie prepravnej činnosti zodpovedá celkovému nárastu podvodov v oblasti prepravy. Jedna správa zverejnená používateľom Experian odhalili, že medzi rokmi 2016 a 2017 sa podvody s prepravou zvýšili o 37 percent. Ďalšia štúdia, ktorú uskutočnil Preosiať vedu zistil, že k medzinárodným prepravným podvodom dochádza na všetkých kontinentoch. Iba v USA, FBI odhady že každý rok sa ukradne tovar v hodnote približne 30 miliárd dolárov. Ďalej je uvedený zoznam desiatich najlepších krajín, ktoré majú najvyššiu mieru podvodov s online prepravou.

  1. Lotyšsko
  2. Egypt
  3. Spojené štáty
  4. Mexiko
  5. Ukrajina
  6. Maďarsko
  7. Malajzia
  8. Columbia
  9. Rumunsko
  10. Filipíny

Zastavte podvod

Spoločnosť UPS sa snaží tieto podvodné aktivity potlačiť integráciou technológie blockchain. Na splnenie tejto úlohy sa spoločnosť snaží o univerzálnejší prístup k problému. Technológia blockchain vytvára situáciu, v ktorej hanební jedinci nie sú schopní zmeniť vytvorené údaje. V blockchainovom systéme neexistuje jediný bod zlyhania. Monitorovanie transakcií počas celého cyklu je možné s úplnou transparentnosťou.

Vo verejnom vyhlásení riaditeľka spoločnosti Enterprise Architecture and Innovation, Linda Weakland, vysvetlila, prečo jej firma z celého srdca verí v rozvíjajúcu sa technológiu. Uviedla, že technológia blockchain poskytuje väčšiu transparentnosť na celom trhu vrátane prepravcov, dopravcov, sprostredkovateľov, spotrebiteľov a predajcov. Integrácia blockchainovej technológie zvyšuje viditeľnosť v celom dodávateľskom reťazci. Automatizáciou dôležitých procesov, ako je odosielanie geografických bodov, informácie o súlade a načítanie konkrétnych podrobností, sa spoločnosť UPS snaží v budúcnosti uvoľniť ľudských zamestnancov..

UPS Blockchain: Blockchain v spoločnosti Trucking Alliance

Rozhodnutie vstúpiť do blockchainovej arény je pre UPS inteligentnou voľbou. Mnohí v priemysle predpovedali tento manéver pred mesiacmi po oficiálnom uvedení spoločnosti pripojil Blockchain in Trucking Alliance (BiTA) v novembri 2017. V čase vstupu sa riadiaci pracovníci spoločnosti UPS vyjadrili, že nová technológia sa použije na ďalší rozvoj obchodného colného sprostredkovania spoločnosti..

UPS je jedným z najväčších colných sprostredkovateľov na svete. Spoločnosť sa snaží digitalizovať transakcie s cieľom zefektívniť svoje služby. Integrácia technológie blockchain by pomohla nadnárodnej prepravnej spoločnosti zlepšiť presnosť transakcií nahradením súčasných papierových systémov spoločnosti.

The rozhodnutie pripojiť sa k BiTA predstavuje zlomový bod v integrácii blockchainovej technológie do sektoru lodnej dopravy. BiTA sa usiluje o vytvorenie univerzálnych blockchainových štandardov pre celé odvetvie. Vytvorením medzipodnikových štandardov získajú prepravné spoločnosti, colné agentúry a zákazníci väčšiu transparentnosť. BiTA v súčasnosti zahŕňa viac ako 300 organizácií z celého sveta vrátane mnohých dcérskych spoločností UPS, napríklad Coyote Logistics. Spoločnosť UPS získala spoločnosť Coyote Logistics v roku 2015, keď spoločnosť rozširovala svoju prítomnosť na trhu.

UPS Blockchain: automatické stanovenie

Jedným z najzaujímavejších bodov nedávneho predloženia patentu spoločnosti je použitie automatizovaného určovania. Automatizované systémy určovania môžu sledovať balíčky za medzinárodnými hranicami v reálnom čase. Tieto údaje sa potom skombinujú s príslušnými miestnymi informáciami, aby sa určila optimálna cesta pre každý balík. Systém bude fungovať úplne sám bez potreby zásahu človeka. Táto technológia by umožnila zamestnancom spoločnosti UPS sústrediť sa na ďalšie dôležité problémy a znížiť celkové náklady na prepravu za jednotku.


Zariadenie UPS prostredníctvom Obchodného vestníka

Zariadenie UPS prostredníctvom Obchodného vestníka

Automatizované platby

Dizajn systému navyše pracuje v tandeme s automatizovanou štruktúrou platieb. Táto technológia umožňuje automatické spustenie platieb pri doručení. Spolieha sa na použitie inteligentných zmlúv na presný výpočet nákladov na dopravu a platobných údajov.

Uskutočnenie platby

Ďalším vzrušujúcim odhalením tohto projektu je spôsob, akým budúci klienti budú môcť vyrovnať svoje platby so spoločnosťou. Nový systém spoločnosti UPS bude okrem tradičných fiat mien akceptovať aj virtuálne meny ako Bitcoin a Ethereum. Schopnosť prijímať kryptomeny je pre spoločnosť UPS veľkým skokom vpred a mnoho ľudí v kryptomene to vníma ako spôsob zníženia nákladov na prepravu pre medzinárodných zákazníkov, z ktorých mnohí čelia vážnym obavám z inflácie v rámci svojej krajiny pôvodu..

UPS Blockchain: Preklenutie medzier v dodávateľskom reťazci

V súčasnom stave pozostáva medzinárodný dodávateľský reťazec z mnohých menších neoperabilných logistických systémov. Roztrúsená štruktúra tohto systému bráni ktorejkoľvek spoločnosti v prístupe ku všetkým aspektom reťazca. Z dôvodu tejto neefektívnej štruktúry sa spoločnosti musia spoliehať na nákladných sprostredkovateľov, že dokončia veľké medzinárodné dodávky.

Ako si viete predstaviť, tieto organizácie tretích strán spomaľujú proces prepravy a do každej objednávky pridávajú svoje vlastné značky. Súčasný obchodný systém zvyšuje náklady na podnikanie v celom priemysle, pričom prepravné spoločnosti aj zákazníci majú na svedomí zvýšené účty.

Nová alternatíva

Technológia blockchain dáva prepravným spoločnostiam inteligentnejšiu alternatívu k súčasnému stavu. Táto revolučná technológia dokonale zvláda logistiku podniku. V budúcnosti by mohli náklady na medzinárodný obchod výrazne poklesnúť, pretože organizácie ako BiTA naďalej presadzujú univerzálnejší a efektívnejší spôsob podnikania.

V nasledujúcich mesiacoch sa viac prepravných spoločností zameria na technológiu blockchain, aby umlčalo dlhoročné trápenie mnohých priemyselných odvetví. Mali by ste očakávať, že uvidíte podobné oznámenia od ďalších významných prepravných spoločností, pretože výhody blockchainovej technológie sú príliš veľké na to, aby ste ich ignorovali.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map