Opatrenia Číny smerom k ICO a podvodom s bitcoinmi

Pokiaľ ide o reguláciu kryptomeny, je známe, že Čína je jedným z najprísnejších národov na svete. Za posledných pár rokov, v Číne aj na celom svete, boli podvody s kryptomenami dosť na dennom poriadku.

V tomto článku sa pozrieme na kroky Číny voči ICO, bitcoinovým podvodom a ďalším aspektom kryptomeny. Pokúsime sa tiež pochopiť dôvody týchto politík a to, ako tieto rozhodnutia ovplyvnili trh s kryptomenami ako celok.

Čínsky zákaz ICO: Čo to znamená pre trh

Čína oficiálne zakázala ICO v septembri 2017. Existuje pomerne veľa možných dôvodov, prečo čínska vláda urobila toto rozhodnutie. Jedným z najočividnejších dôvodov je potenciál konkurencie kryptomien s renminbi, čínskou národnou fiat menou. Ďalším často uvádzaným dôvodom je, že čínska vláda chce zabrániť verejnosti v investovaní do ICO, ktoré by sa mohli ukázať ako podvodné a neexistujúce projekty.

Niektorí ľudia si navyše myslia, že zákaz iba odráža skutočnosť, že vláda nemá zavedený rámec pre ICO. Môže sa to považovať za nevyhnutné preventívne opatrenie, pretože vytvorenie / prijatie týchto politík by chvíľu trvalo. Bez ohľadu na presnú motiváciu je výsledok rovnaký. V Číne zákaz ICO sťažuje čínskym investorom účasť na fundraisingových podujatiach, aj keď niektoré správy uviedli, že zákaz je väčšinou neúčinný.

Bez ohľadu na dôvody zákazu alebo to, či sa považuje za efektívny alebo nie, existuje veľa dôkazov o tom, že mnoho projektov nehľadá v Číne finančné prostriedky. Napríklad v zozname projektov je Čína uvedená v sekcii geografických obmedzení týkajúcich sa ICO. To znamená, že o čínskych občanoch sa zvyčajne rozhoduje, že nie sú oprávnení na účasť na ICO.

Od júla 2018 sa ukazuje, že zmena zákazu bola dosť neúčinná celková trajektória trhu ICO. Štatistiky o sumách ICO na získavanie finančných prostriedkov za 1. a 2. kvartál 2018 sú navyše pôsobivé, a to aj napriek tomu, že tento rok predstavoval väčšinou medvedí trh pre ceny kryptomeny po ICO..

Čína kryptomena

Šanghaj, Čína

Boj proti podvodom s bitcoinmi

ICO nie sú jedinou oblasťou, ktorá sa týka Číny v súvislosti s kryptomenami. Pretože podvody s bitcoinmi sú stále bežným problémom, úradníci sa snažia nájsť lepšie spôsoby, ako proti týmto trestným činom zasiahnuť.

Jeden taký príklad podvodu s kryptomenami došlo koncom roka 2017 a začiatkom roka 2018. Muž, ktorý má priezvisko Zhang, tvrdil, že predával vrtné plošiny na bitcoiny za zvýhodnenú cenu. Po predaji niekoľkých jednotiek a získaní čistej straty z každej objednávky si Zhang vybudoval reputáciu a dostal viac objednávok. Po prijatí platieb vo výške 100 miliónov ¥ (približne 15 miliónov dolárov) za viac ako 3 000 ťažobných súprav Zhang omeškal dodávky a zmizol. Odvtedy bol zatknutý a teraz čaká na trestné stíhanie.

Podvody spojené s predajcom nie sú jedinými potenciálnymi problémami s podvodmi. Ďalším dôvodom, prečo čínska vláda zavádza prísnu prevenciu podvodov, je ten, podľa nedávnej správy od Krolla, veľa občanov je náchylných na podvody s kryptomenami. Napríklad 55 percent respondentov prieskumu uvádza, že sa cítia veľmi alebo trochu zraniteľní voči phishingovým útokom založeným na e-mailoch. 53% sa cíti vysoko alebo čiastočne zraniteľných v prípade porušenia ochrany údajov.

Oba tieto príklady je potrebné poznamenať z niekoľkých dôvodov. Prvý príklad je príkladom niečoho, čo môžu investori ovládať, ale stále predstavuje veľký problém, s ktorým sa mnoho investorov do kryptomien naďalej každodenne stretáva. Druhá z nich hovorí viac o stave bezpečnosti blockchainu a kryptomeny, najmä keď sa porušenia údajov zvyčajne vykonávajú proti výmenám kryptomeny, ktoré na ukladanie údajov používateľa používajú centralizované databázy. Vďaka vylepšeniam decentralizovaných technológií by sme sa čoskoro mohli dočkať zníženia týchto obáv.


Stav ťažby bitcoinov a ďalších priemyselných odvetví súvisiacich s kryptomenami v Číne

Bitcoinová ťažba je ďalšou dôležitou súčasťou odvetvia kryptomien, ktorá je v súčasnosti v Číne zakázaná. Existuje niekoľko ľudí, ktorí sa obávajú negatívnych vplyvov na životné prostredie, ktoré sú v posledných rokoch známe vďaka ťažbe bitcoinov. Rozhodnutie čínskej vlády zakázať ťažbu bitcoinov nie je neobvyklé, pretože sme to videli napríklad na iných miestach, ako sú napríklad malé mestá v USA..

ťažba bitcoinov

Ťažobná súprava na kryptomenu

Blockchain Research je stále vítaný

Zatiaľ čo čínska vláda vyjadrila znepokojenie nad podvodmi v oblasti kryptomeny, ktoré zahŕňajú falošné ICO, ako aj nad inými formami podvodov s bitcoinmi, v skutočnosti dosť podporovala výskum blockchainu. Jedným zo spôsobov, ako je to zrejmé, je počet patentov týkajúcich sa blockchainu, ktoré podávajú čínske spoločnosti.

V roku 2017 napr, 55,4% svetových tvorcov patentov týkajúcich sa blockchainu pochádzalo z Číny. Je dôležité poznamenať, že tieto patenty špecifické pre blockchain spadajú do inej kategórie ako iná hlavná kategória (špecifická pre kryptomenu). Napriek tomu je táto štatistika zjavná, že čínska vláda naďalej považuje dôležitosť blockchainového výskumu za technickú inováciu. Túto technológiu v súčasnosti nie je možné aplikovať na vytváranie kryptomien na domácom trhu, ale môže vylepšiť rôzne existujúce obchodné modely a vytvoriť decentralizované podniky budúcnosti..

Záver

Pretože Čína v posledných rokoch stanovila prísne predpisy a zakazuje kryptomenu, mnoho ľudí sa pýta, či tento postoj vydrží večne. Táto odpoveď je väčšinou neznáma. Nateraz nemajú nariadenia žiadne časové obmedzenia ani predpokladané dátumy ukončenia.

Teoreticky je možné, že predpisy a presadzovanie týchto politík budú naďalej prísnejšie. Stále je tiež možné, že sa niekedy v budúcnosti dočkáme zmeny. Napríklad čínska vláda dokonca zverejnila hodnotenie konkrétnych kryptomien. Existujú povesti, že čínska centrálna banka bude nakoniec distribuovať licencie na kvalifikované projekty kryptomeny. Neexistujú však žiadne definitívne dôkazy na podporu toho, či budú alebo nebudú zrušené obmedzujúce nariadenia umožňujúce pokrok na trhu s kryptomenami v Číne.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map