Odborný posudok: Ako môžeme prekonať volatilitu bitcoinu?

Predtým, ako prevrátite oči, neexistujú žiadne hlúpe otázky, pamätáte? Bitcoin sa od svojho vzniku, samozrejme, preukázal ako veľmi volatilný. Nie je však celkom nereálne, že môžeme prekonať volatilitu bitcoinu. Pamätajme, že ešte nedosiahlo ani svoje 10. narodeniny. S akciami a inými cennými papiermi obchodujeme v zavedenom rámci od 30. rokov 20. storočia.

Porovnanie bitcoinu s akciami a inými cennými papiermi však nie je správnym krokom. Koniec koncov, zatiaľ čo mnoho ľudí uvádza nedostatok regulácie ako jeden z hlavných faktorov volatility bitcoinu, zatiaľ najdôležitejším rozhodnutím musí byť, že bitcoin nie je bezpečnosťou. Čo to však presne je? Spôsob platby alebo uchovávateľ hodnoty?

Každý obchodník vie, že trh špekuluje. Čistý humbuk, ktorého sme boli svedkami v decembri 2017, podporil šialený FOMO. Nijaká úžasná zmena v bitcoinovom protokole ani oznámenie od jeho anonymného tvorcu. Keď ľudia počuli, že na bitcoine môžete zarobiť veľa peňazí, zmenilo sa to na špekulatívne aktívum. Prestal byť životaschopný ako forma meny a vo veľkej miere podliehal FUD.

Volatilita bitcoinu: Kto je satoshi. Obrázok zobrazuje figúru obleku a kravaty s otáznikom na hlavu.

Anonymný tvorca bitcoinu, ktorým je Satoshi?

Generálny riaditeľ decentralizovanej obchodnej platformy MARKET Protocol Collins Brown je bývalý finančný obchodník a manažér hedžového fondu pre kryptomeny s dlhoročnými skúsenosťami s obchodovaním (v kryptomene aj v reálnom svete). Pýta sa:

„Prečo je volatilita bitcoinov zlá? Prchavosť je riziko. Niektoré rizikové veci sú dobré … Problém nastáva, keď existuje príliš veľká volatilita alebo riziko v súvislosti s ich želaným použitím. Ľudia majú rôzne prípady použitia bitcoinu. Mnohé z nich začínajú ako najobľúbenejší obchod s hodnotou alebo novou transakčnou metódou. Ak je volatilita ceny príliš vysoká, je ťažké ju dosiahnuť. Čo robiť?”

Bitcoin potrebuje čas na vyzretie

Rovnako ako u iných 9-ročných, potrebuje bitcoin na dozretie trochu viac času. Technológia blockchainu stále prechádza tempom a jedným z kľúčových faktorov volatility bitcoinu je to, že stále robí detské kroky. Zatiaľ nemala šancu prekonať mnohé z faktorov, ktoré vedú k jej náhlemu znehodnoteniu alebo zhodnoteniu.

Na rozdiel od iných technológií, ktoré sme kedy videli, súčasťou bitky, ktorej bitcoin čelí, je zvyšovanie povedomia a porozumenia. Keď si viac ľudí osvojí bitcoin a vlády na celom svete ho prijmú, mala by sa volatilná kryptomena začať stabilizovať.

Trh potrebuje viac likvidity

„Volatilita kryptomien je akýmsi problémom s kuracím mäsom a vajcami,“ hovorí zverejnený autor a konzultant blockchainu Omid Malekan. “Jedným z dôvodov, prečo sú bitcoiny také nestabilné, je to, že ich trhy sú nelikvidné, a najlepším spôsobom, ako zvýšiť ich likviditu, je znížiť volatilitu bitcoinov.” Skutočnosť, že potrebujeme viac ľudí, aby sa dostali na rizikový trh, aby sa znížilo riziko, je skutočne hlavolam.

Jedným z hlavných problémov, ktoré momentálne spôsobujú volatilitu bitcoinu, je to, že ich je jednoducho príliš veľa v rukách príliš málo ľudí. Veľké krypto veľryby, ktoré môžu spôsobiť obrovské výkyvy cien výpredajom veľkého množstva.

V duchu tohto sentimentu hovorí poradca pre registrované investície zo spoločnosti Digital Asset Investment Management (DAIM), Bryan Courchesne, ktorý hovorí: „Nízka likvidita niekedy vedie k väčším pohybom a vyššej volatilite pre bitcoiny. Verím, že prijatie väčším počtom investorov by zvýšilo likviditu a zvýšilo odolnosť trhu voči náhodnej volatilite. “

Hlavný inštitucionálny záujem

Eric Larchevêque, generálny riaditeľ spoločnosti Ledger, výrobca hardvérových peňaženiek pre kryptomeny, volá: „Podniky sú skutočne pred bránami kryptomien. Čakajú na investíciu, koľko môžu. “ Zdá sa, že v krypto svete panuje všeobecná zhoda, že rok 2019 bude predovšetkým o inštitucionálnych investoroch. Ich získanie dá verejnosti dôveru, ktorú musí dodržiavať. Čím viac hráčov, tým viac klesá volatilita bitcoinu.

Volatilita bitcoinu: Trend bitcoinového ETF nakoniec povedie k schváleniu. Obrázok dolárovej bankovky a fyzického bitcoinu.

Volatilita bitcoinu sa zníži s inštitucionálnym buy-inom

Chris Kline je spoluzakladateľom a COO spoločnosti BitcoinIRA.com. Na otázku, ako prekonať volatilitu bitcoinu, odpovedá: „Verím, že v nasledujúcich pár rokoch uvidíme, ako sa bitcoin bude stabilizovať, keď sa vyriešia regulačné neistoty a rozšíri sa inštitucionálny záujem o kryptomenu.“

Keď prvé rozhodnutie oddialiť Cboe ETF poslalo špirálu ceny bitcoinu, jasne sme videli, aké dôležité sú tieto rozhodnutia pre dôveru trhu. Napriek tomu Kline verí, že ETF budú akceptované, a akonáhle budú, poskytne mnohým inštitucionálnym investorom, ktorí sa predtým držali stranou od duševného pokoja, ktorý potrebujú na investovanie do krypto priestoru. “Verím, že záplava inštitucionálneho prenosu bude pracovať na zvýšení stability bitcoinu v krátkodobom aj dlhodobom horizonte,” hovorí.

Vylepšená infraštruktúra

Morvareed Salehpour, Managing Partner právnickej firmy Salehpour Legal Consulting (ktorej postupy zahŕňajú právo blockchain) hovorí, že aby boli bitcoiny stabilnejšie, je potrebné vylepšiť technológiu a infraštruktúru:

„Je potrebné zvýšiť rýchlosť transakcií s kryptomenami a znížiť transakčné poplatky v najbližších rokoch. To by umožnilo, aby sa kryptomena stala širšie akceptovanou tradičnými predajcami … a kryptomenové peňaženky sa začali viac používať, “hovorí. “Stabilita povedie k rozšíreniu používania bitcoinu ako skutočnej meny.”

Prekonávanie volatility bitcoinu

Volatilita bitcoinu zostáva jednou z jeho hlavných prekážok masového adopcie – pokiaľ sa ho chystáme použiť ako formu platby. Ak chceme naďalej špekulovať a obchodovať na bitcoinových burzách, možno sú masívne výkyvy dobrá vec. Možno sa ako najbezpečnejší a naj legitímnejší spôsob výmeny hodnoty objavia stablecoiny alebo iný z nekonečného zoznamu kryptomien.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map