Obchodovanie s bitcoinovými futures: Čo potrebujete vedieť

Obchodovanie s bitcoinovými futures: Čo potrebujete vedieť

Vyhliadky na termínové obchodovanie s bitcoinmi na hlavných finančných burzách boli za cenu bitcoinu zjavne býčie. Cena na začiatku tohto týždňa, ktorá sa pohybuje okolo 15 000 dolárov, je o 145% vyššia ako v prípade, keď skupina CME 31. októbra oznámila, že do konca roka zaháji obchodovanie s bitcoinovými futures, a o 53% vyššia ako v prípade prepuknutia správy o Regulačné schválenie CFTC týchto trhov 1. decembra.

Ako však obchodovanie s futures ovplyvní cenu bitcoinu po jeho spustení, najmä ak do priestoru vstúpi inštitucionálny kapitál? Aby sme to zistili, preskúmame, ako funguje futures kontrakt, ako aj motivácie a správanie rôznych hráčov, ktorí môžu pomocou futures špekulovať nad cenou bitcoinu..

Základy obchodovania s futures

Po prvé, rýchly základ pre futures kontrakty a ich obchodovanie. Futures kontrakt je finančný derivát, v ktorom sa dve strany dohodnú na obchodovaní s určitým dobrým alebo finančným nástrojom v budúcnosti a za stanovenú cenu..

Napríklad nákup 12-mesačného futures kontraktu na ropu za 60 dolárov znamená, že vy (držiteľ kontraktu) súhlasíte s nákupom ropy za 60 dolárov / barel za 12 mesiacov, bez ohľadu na to, aká je v tom čase cena ropy. Súhlasom s kúpou oleja ste „dlhou“ zmluvou, zatiaľ čo osoba, ktorá sa zaviaže k dodaniu oleja, je „krátka“. Upozorňujeme, že futures kontrakty je možné kedykoľvek predať na burze, ktorá obchoduje s danou konkrétnou zmluvou, a kupujúci kontraktu by potom zdedil záväzok z futures kontraktu..

Niektoré zmluvy je možné vyrovnať fyzickým dodaním ropy, niektoré umožňujú vyrovnať v hotovosti rozdiel medzi cenou futures a okamžitou okamžitou cenou a niektoré umožňujú obe možnosti. Bitcoinové futures, ktoré sa majú obchodovať na CME, sú štruktúrované na hotovostné vyrovnanie.

Tu je príklad toho, ako by sa obchodoval bitcoinový futures kontrakt na CME. Kúpim 12-mesačný kontrakt BTC futures s cenou vysporiadania 15 000 dolárov. Predpokladajme, že v ten deň, o 12 mesiacov, bude skutočná cena BTC 18 000 dolárov.

Namiesto toho, aby mi predajca zmluvy predal bitcoin za 15 000 dolárov a ja som ho vzal na burzu, aby som ho predal za 18 000 dolárov, mi predajca zmluvy jednoducho dá rozdiel 3000 dolárov. Toto sa nazýva hotovostné vyrovnanie a finančný výsledok je zvyčajne rovnaký ako fyzické dodanie.

Riziko: mohli by veľkí investori nakrátko futures a zvýšiť cenu BTC?

Aj keď priemerný kryptoinvestor rozumie obchodovaniu s futures, do tejto arény sa tak skoro nedostane; každá zmluva je za 5 bitcoinov a minimálny blok zmlúv v obchode je 5 zmlúv. Pri cene BTC 15 000 dolárov to znamená, že nebudete obchodovať za menej ako 375 000 dolárov.

Kľúčovou vlastnosťou trhu s futures je, že je obojsmerný, čo znamená, že môžete byť na krátkom trhu bez toho, aby ste sa museli trápiť s tradičnou krátkou pozíciou (t. J. Nájsť niekoho, od koho si chcete aktívum požičať)..

Pretože bitcoinové futures kontrakty sa budú vyrovnávať v hotovosti, stávky proti bitcoinom sú teraz oveľa jednoduchšie (aj keď existuje niekoľko spôsobov, ako bitcoiny skrátiť).

Inštitucionálny kapitál má tendenciu byť v najlepšom prípade skeptický voči bitcoinu, súdiac podľa vyhlásení spoločnosti Jamie Dimon, Warren Buffett, alebo Mohamed El-Erian. To by nemalo byť prekvapujúce, pretože digitálne meny sú v mnohých ohľadoch konkurenciou dlhodobým obchodným plánom týchto bankárov a investorov. Títo ľudia sú vysoko motivovaní k tomu, aby bitcoiny poklesli alebo úplne zlyhali.

Zrátajte to všetko a bitcoinoví býci by mohli začať byť trochu nervózni. Jedinými skupinami, ktoré majú dostatok hotovosti na obchodovanie s týmito novými termínovými trhmi, sú inštitucionálny kapitál, ktorý má celkovo veľmi negatívny pohľad na bitcoin a chystajú sa začať obchodovať na prvej spoľahlivej burze, ktorá im umožní bitcoin vo veľkom rozsahu.!

Niekto by mohol namietať, že tu existuje medzera nadšenia; ak ste vyznávačom kryptomeny s kapitálom, už ste sa rozhodli založiť jeden z tuctov krypto hedžových fondov, ktoré sú dnes v prevádzke. Pre skeptika týkajúceho sa bitcoinu sa vaše možnosti vyjadrenia tohto pohľadu len výrazne rozšírili.

Kontrapunkt: prípad býkov pre bitcoinové futures

Takže ak bitcoinové futures sú pre bitcoin takou hrozbou, prečo cena bitcoinu stále rastie tak rýchlo? Pozrime sa na niekoľko kontrapunktov medvedej tézy o bitcoinových futures.

Po prvé, inštitucionálny kapitál si môže myslieť, že bitcoin je najväčší podvod od Dot Com Bubble, ale veľká časť z nich sa týchto trhov nemôže dotknúť. The Volckerovo pravidlo zákona Dodd-Frank zakazuje bankám, ako je JP Morgan od Jamieho Dimona, zapojiť sa do špekulatívneho obchodovania takmer so všetkým typom, z ktorých nedostatok digitálnych mien určite počíta! Ťahom týchto bitcoinových medveďov nie je skrátiť bitcoin, čo vedie k zníženiu ceny, ale iba vyhnúť sa mu a ostatným digitálnym menám úplne..

Po druhé, pre každý tradičný hedžový fond, ktorý sa nevie dočkať krátkeho bitcoinu, existujú ďalší, ktorí by boli radi, keby získali príležitosť získať dlhé bitcoinové podiely, ale jednoducho nedôverujú úschove kryptomien alebo nemôžu zvládnuť nedostatok technických prostriedkov. podpora alebo neustále výpadky. (Ak ste sa niekedy pokúsili použiť kryptoburzu počas hard forku alebo významnej udalosti týkajúcej sa kryptomeny, je ťažké ich obviňovať).

Doteraz boli ich možnosti obmedzené na šedo-šedý bitcoinový investičný fond (GBTC), ktorý často využíval obchoduje za 30% až 80% prémiu k skutočným bitcoinom, čo ukazuje, že existuje značný dopyt investorov, ktorí majú z akýchkoľvek dôvodov zakázané nakupovať samotné bitcoiny.

Niekoľko investorov sa nakoniec pozrie na rast ceny bitcoinu za posledný rok a nebude sa obávať skratu aktíva. Ak sa aktívum môže za týždeň zdvojnásobiť, vaše vystavenie sa riziku pri krátkej pozícii je obrovské – teoreticky neobmedzené.

Možno by ste verili, že bitcoin je v bubline, pretože ho nemožno oceniť pomocou fundamentálnej analýzy, ale to platilo tiež pred rokom, a ak by ste si v decembri 2016 nasadili krátku bitcoinovú pozíciu stratil asi 17-násobok svojej počiatočnej investície (alebo z hľadiska obchodovania s futures by ste boli vyzvaní k marži a / alebo by vaša pozícia bola vašou burzou už dávno násilne uzavretá).

Pri minimálnej obchodnej expozícii vo výške 375 000 dolárov sa tieto straty budú rýchlo zvyšovať.

Záver: Volatilita vpred, ale nakoniec dobrá pre BTC

To vám nenecháva jednoznačné rozhodnutie o tom, či v bitkách s očakávaním futures obchodovať dlhými alebo krátkymi bitcoinmi. CME Group’s uvedie svoje bitcoinové futures produkty na trh 18. decembra, ale ich menší rival CBOE nedávno oznámil, že porazia CME a naštartujú obchodovanie s bitcoinovými futures 10. decembra, túto nedeľu popoludní. Rôzne faktory by mohli spôsobiť, že prílev kapitálu zaujme buď dlhú, alebo krátku pozíciu, ale tak či tak to bude pravdepodobne znamenať krátkodobé výrazné cenové výkyvy..

Z dlhodobého hľadiska však ide o významný krok k legitimizácii bitcoinu a iných kryptomien a mal by nakoniec znížiť dennú volatilitu bitcoinu, pretože sa obchoduje popri tradičnejších triedach aktív..

Zdroje

  1. https://coincentral.com/this-week-in-cryptocurrency-110317/
  2. https://www.cftc.gov/PressRoom/PressReleases/pr7654-17
  3. https://www.cmegroup.com/education/cme-bitcoin-futures-frequently-asked-questions.html
  4. https://coincentral.com/short-bitcoin/
  5. https://www.cnbc.com/2017/10/13/jamie-dimon-says-people-who-buy-bitcoin-are-stupid.html
  6. https://www.forbes.com/sites/johnwasik/2017/11/06/why-buffett-sees-bitcoin-bubble/
  7. https://www.investors.com/news/heres-the-latest-financial-leader-to-cast-doubt-on-bitcoin/
  8. https://www.investopedia.com/terms/v/volcker-rule.asp
  9. https://www.pionline.com/article/20171204/INTERACTIVE/171209944/shorts-on-bitcoin-investment-trust-should-perk-up-in-december
  10. https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map