Čo urobí Barclays Bank s Blockchain Tech?

Blockchain je nepopierateľne najväčšie módne slovo roku 2018. Aj keď, výskum odhaľuje, že to, že ľudia o tom počuli, ešte neznamená, že vedia, čo to je. Definície širšej verejnosti vo Veľkej Británii sa líšia od formy meny po detskú hračku. Ale s blockchainovým závodom, ktorý zrýchlil rýchlosť, je Barclays Bank ďalšou veľkou finančnou inštitúciou, ktorá podáva blockchainové patenty. Prečo?

Blockchainové patenty akoby vychádzali z módy

Vlani bolo podaných 1 240 blockchainových patentov. Aby sme vám poskytli určitý druh perspektívy, nie je to zďaleka bežné. V skutočnosti je 600 percent vyššia ako v roku 2016. Dokonca aj spoločnosti, ktoré predtým makali na blockchaine ako Facebook a Amazon, sú teraz zaneprázdnené nakupovaním patentov.

Rok 2018 bol pre krypto komunitu skutočne viachlavou Hydrou. Rok medveďa, rok regulácie, malvéru na ťažbu kryptomeny, a teraz prijatie blockchainového podniku.

Zatiaľ čo tradiční investori stále zostávajú pred bránami trhov s kryptomenami, veľké podniky vymýšľajú, ako začleniť blockchainovú technológiu do svojich systémov. Alebo aspoň skupujú patenty skôr, ako to urobí nejaký fintech.

The 50 najväčších verejných spoločností v súčasnosti skúmame technológiu blockchain ako Oracle, Alibaba, IBM, Ford Motor Company, Walmart a množstvo finančných inštitúcií vrátane Bank of America a UBS.

Patenty sa líšia od uvedenia vlastných podnikových blockchainov po experimentovanie v potravinových dodávateľských reťazcoch, riadenie toku dopravy a automatizáciu procesu vytvárania akreditívov..

Treba však poznamenať, že hoci sa zdá, že sa veľké banky stále viac zúčastňujú, nemusí to nutne znamenať, že majú jasno v tom, ako rozvíjať blockchain pre svoje podnikanie. Zdá sa, že tento priestor vedie Bank of America, jeden z najplodnejších patentov so 45 patentmi na blockchain. Alebo sú?

CTO Catherine Bessant bola citovaná v Časopis Fortune hovorí: „Aj keď sme nenašli veľké príležitosti, chceme byť pred nimi, chceme byť pripravení.“ Správny. Zdá sa teda, že FOMO poháňa niečo z tohto patentového šialenstva. Ak je to tak, podľahol Barclays Bank ďalšiemu?

Čo urobí Barclays Bank s Blockchain Tech?

Minulý mesiac podala Barclays Bank dva blockchainové patenty, ktoré zverejnil Americký úrad pre patenty a ochranné známky (USPTO). Prvý je pre a Zabezpečené digitálne dátové operácie a druhé načrtáva plány pre a Validácia a ukladanie údajov systém využívajúci technológiu blockchain.

Zabezpečené digitálne dátové operácie

Patent Secure Digital Data Operations pojednáva o vývoji systému, ktorý bezpečným spôsobom prevádza digitálnu menu od odosielateľa k príjemcovi. Britská banka môže pomocou technológie blockchain autentifikovať identity oboch strán rýchlejšie a efektívnejšie. Okrem toho budú overovať a zaznamenávať transakcie pomocou účtovnej knihy digitálnych mien a kryptografie.

Zabezpečené digitálne dátové operácie

Patent na bezpečné operácie s digitálnymi údajmi

Je zaujímavé, že systém Secure Digital Data Operations bude mať nespočetné množstvo ďalších prípadov použitia, okrem prevodu mien, hlavne na zabezpečenie údajov o zákazníkoch. Barclays Bank, registrovaná vo Veľkej Británii, musí dodržiavať právne predpisy EÚ o údajoch, ako je napríklad GDPR. Blockchain môže byť dokonalou technológiou na spoľahlivé spracovanie údajov o zákazníkoch pri zachovaní reklamácie.

Existujú aj ilustrácie o tom, ako je možné ľahko overiť potvrdenia a nároky zákazníkov na blockchaine v prípadoch, ako je poistenie a stav kreditu. Je zrejmé, že sa dá predpokladať, že hlavným príjemcom tohto systému bude samotná banka, ktorá zníži náklady na spracovanie a manuálnu prácu. Prínosom však budú aj jeho klienti – od jednotlivcov a firiem až po digitálne peňaženky a položky internetu vecí.

Validácia a ukladanie údajov

Patent Data Validation and Storage patent sa javí byť o niečo priamočiarejší. Toto je systém, ktorý –hádže čo? –Validuje údaje a uloží ich.

Validácia a ukladanie údajov

Patent na overenie a uloženie údajov

V tomto patente popisuje spoločnosť Barclays použitie systému na kontroly KYC / AML. Pokiaľ ide o KYC / AML, majú finančné inštitúcie silné zákonné povinnosti. Vykonávanie previerok u zákazníkov však môže byť mimoriadne náročné na pracovnú silu.

Väčšina veľkých bánk, vládnych subjektov a ďalších spoločností, ktoré potrebujú rýchlo vstúpiť do služby zákazníkom pri zachovaní vysokých štandardov KYC / AML, zveruje tieto služby tretím stranám. Týmto patentom chce spoločnosť Barclays navrhnúť vývoj vlastného systému overovania údajov.

A čo laboratórium Barclays Blockchain?

Zatiaľ čo britská banka podala dva blockchainové patenty, v porovnaní s ostatnými bankami a FSI je to bledé (pamätáte na 45 rokov BOA?). To však neznamená, že banka Barclays zaostáva – v skutočnosti ďaleko od toho. Britský súčasný operátor ako jeden z prvých oznámil svoju podporu blockchainu s dve blockchainové laboratóriá v Londýne od roku 2015 a prebiehajú viaceré experimenty s touto technológiou.

Na rozdiel od amerických bánk je Barclays Bank oveľa otvorenejšia pre kryptomeny a bola prvou britskou bankou, ktorá si otvorila účet pre kryptomenovú burzu.

Historická dohoda s Coinbase v marci 2018 predstavuje prvé oficiálne partnerstvo medzi britskou bankou a kryptoburzou. Hovorilo sa tiež o tom, že banka mala v pláne zriadiť špecializované oddelenie obchodovania s kryptomenami, hoci tieto boli rýchlo vyvrátené.

Banky sú predovšetkým v ťažkej situácii, pričom mnohé z nich zaujali samostatný postoj k technológii blockchain a kryptomene, aby upokojili existujúcich klientov..

Napriek tomu sa banka Barclays namiesto obranného nakupovania patentov snaží aktívne angažovať v danom priestore a umožňuje svojim klientom vyrovnať bitcoinové futures kontrakty na burzách s derivátmi, ako sú CBOE Global a CME Group..

Vývoj patentov spoločnosti Barclays sľubuje, že bude zaujímavý, ak bude mať čo do činenia s krypto-priateľským prístupom banky a inovatívnym výhľadom..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map