Čo sú hmloviny (NAS)? Sprievodca pre začiatočníkov

Internet budúcnosti? Pohľad do hmlovín, nového „Google pre blockchain“.

Nebulas je stimulačný, samostatne sa rozvíjajúci blockchainový systém s „decentralizovanou platformou, ktorá poskytuje rámec vyhľadávania pre všetky blockchainy.“ Spoločnosť bola založená v roku 2017, medzi najdôležitejšie prvky projektu Nebulas IO Foundation v Singapure patrí vyhľadávací nástroj a vylepšiteľné možnosti inteligentných kontraktov – čo v súčasnosti nie je pre Ethereum možné.

Mnoho ľudí v krypto komunite hovorí o hmlovinách ako o „novom Google“. Aj keď sú si v istom zmysle podobné, majú rôzne prípady použitia. Google je určený na každodenné vyhľadávanie informácií na internete, zatiaľ čo Nebulas sa zameriava na vyhľadávanie medzi decentralizovanými aplikáciami (DApps), inteligentnými zmluvami a blockchainovými prostriedkami používateľov..

Token Nebulas (NAS) je odteraz token ERC20. Keď sa však v marci spustí hlavná sieť, NAS prejde z ethereového blockchainu do samostatného reťazca hmlovín.

Podľa jeho biely papier, Poslaním hmlovín je „viesť nás k lepšiemu životu s vyššou úrovňou slobody a rovnosti“. Tím dúfa, že jeho technológia blockchain pomôže uľahčiť premenu verejných údajov na súkromné, čím sa eliminuje šanca veľkých spoločností ako Google, Amazon a Facebook analyzovať / profitovať z uvedených údajov.

Kľúčové vlastnosti hmlovín

  • Poradie hmlovín (NR): Nastavuje univerzálnu hodnotu blockchainu. Napríklad budete môcť skontrolovať najvyššie hodnotené DApps a robiť lepšie úsudky.
  • Sila hmlovín (NF): Riešenie priateľské k vývojárom, ktoré podporuje flexibilitu protokolov / inteligentných zmlúv. To pomáha blockchainu prispôsobiť sa požiadavkám trhu a prestane sa „forkovať“.
  • Developer Incentive Protocol (DIP) / Proof of Devotion (PoD): Systém na ocenenie vývojárov NAS za ich príspevky. Podporuje spravodlivosť a najlepšie záujmy týchto vývojárov.
  • Vyhľadávač: Pomáha používateľom nájsť požadované údaje (napríklad decentralizované aplikácie & inteligentné zmluvy) na masívnom trhu.
  • Peňaženka Lightning Network: V zásade atómové výmeny. Svoj NAS budete môcť „vymeniť“ za akúkoľvek mincu s podporou bleskovej siete.

Ako fungujú hmloviny?

„Nebula sa buduje na decentralizovanom rámci vyhľadávania s algoritmami otvoreného zdroja, overiteľným výpočtom a distribuovanými dátovými skladmi.“ Jej dokument má viac ako 60 strán a obsahuje množstvo technických údajov, ktoré sú v sprievodcovi pre začiatočníkov zjavne nerealizovateľné. To znamená, že web Nebulas je zjednodušený technologická sekcia sa zameriava na tri základné vlastnosti jeho technológie.

  1. Poradie hmlovín (NR): Open source, algoritmus zoradenia podľa jadier založený na „likvidite, šírení aktív používateľov a interaktivite medzi používateľmi.“ NR pomôže zoradiť rôzne subjekty (napr. Inteligentné zmluvy, adresy, DApps.)hodnosť hmlovín
  1. Sila hmlovín (NF): „Nebulas Force (NF) poskytuje hmlovinám blockchain & jeho distribuované aplikácie postavené na vrchole, schopnosť samostatného vývoja “Vďaka NF môžu vývojári aktualizovať protokol a zabrániť rozdeleniu v komunite od hard forkov.

hmloviny tech

  1. Developer Incentive Protocol (DIP): Je vytvorená slučka spätnej väzby motivujúca k tvorbe DApp.

hmloviny token

O hmlovinách

Oficiálna webová stránka Nebulas ukazuje medzinárodný tím 14 základných členov vrátane Hitters Xu, zakladateľa a generálneho riaditeľa spoločnosti Nebulas (ktorý je tiež zakladateľom spoločnosti AntShares, dnes známej ako NEO). Xu je považovaný za priekopníka v blockchainovom priemysle a zakladá BitsClub (vôbec prvá komunita blockchain / bitcoin v Číne) v roku 2013, ako aj populárna platforma ICO ICO 365. Založil tiež firmu zaoberajúcu sa kryptomenami, kapitál FBG. Okrem toho riadil finančné rameno spoločnosti Alibaba (platforma Blockchain Platform spoločnosti Ant Financial) a pomáhal vyhľadávaču Google & Tím boja proti podvodom.


Spoluzakladatelia Robin Zhong a Aero Wang prinášajú dlhoročné odborné znalosti blockchainu aj do hmlovín. Medzi hlavné body Zhongovho životopisu patrí, že je pôvodným architektom Blockchain Platform spoločnosti Ant Financial a zakladateľ čínskej prvej platformy na podporu blockchainu, Tongxinclub..

Wang spolu so spoločnosťou Xu založil spoločnosť Antshares (NEO) a je vplyvným podnikateľom v blockchainovom priemysle. Vedúci inžinierstva tímov, Duran Liu, je bývalý senior softvérový inžinier v spoločnostiach Google a FreeWheel a bývalý softvérový inžinier v IBM.

Traja poradcovia (Edith Yeung, Chris McCann a Evan Cheng) pre projekt sú tiež vplyvnými členmi obchodnej / blockchainovej komunity. Yeung je zanietený technologický investor, partner v spoločnosti 500 Startups, a bol uvedený v článku časopisu Inc’s Magazine „Investori zo Silicon Valley, ktorých potrebujete vedieť v roku 2016“.

McCann založil komunitný program v spoločnosti Greylock Partners (investori v Coinbase, FB, Airbnb, Linkedin atď.). McCann bol navyše skorým poradcom Thiel Fellowship na Stanfordskej univerzite a bol spoluzakladateľom StartupDigest..

V neposlednom rade je Cheng technickým riaditeľom spoločnosti Facebook s predchádzajúcou 10-ročnou vývojovou kariérou v spoločnosti Apple. Za prínos v oblasti počítačovej vedy získal cenu ACM Software System Award. Je to iba niekoľko najdôležitejších udalostí z celého tímu hmlovín. Ďalšie informácie o zamestnaneckej základni projektu nájdete na ich oficiálnej tímovej stránke tu.

Zásoba mincí hmloviny (NAS)

Nebulas má celkovú zásobu 100 miliónov NAS s cirkulujúcou zásobou 35 500 000 NAS. Odteraz má token 66 z hľadiska celkového trhového stropu s hodnotou 447 019 550 USD.

obchodovanie s hmlovinami

V predpredajnom kole sa predalo 30% z celkového množstva tokenov NAS a v zakladajúcom úvodnom kole (späť v júni 2017) sa predalo 5%. 20% NAS je rezervovaných pre vývojárske tímy a zakladateľov, zvyšné tokeny sa majú použiť na „prevádzkové využitie a výstavbu ekosystému“.

História obchodovania s hmlovinami (NAS)

Token NAS začal obchodovať na burzách začiatkom augusta za zhruba 5 dolárov a zasiahol ATH takmer 16 dolárov. V čase písania tohto článku je cena jednej mince NAS 12,79 USD, čo dáva minci viac ako dvojnásobné zvýšenie od jej vzniku. Cena by sa mohla spustením hlavnej siete ešte zvýšiť.

obchodovanie s hmlovinami

Kde si môžete kúpiť hmloviny (NAS)?

Hmloviny si môžete kúpiť na burzách ako Huobi, Gate.io, OKEx, a EtherDelta. Najprv však musíte vložiť buď bitcoin, alebo ethereum do svojich príslušných výmenných peňaženiek, pretože tieto dve kryptomeny sú obchodným párom NAS.

Pri prvotnom nákupe kryptomien odporúčame používať renomované stránky. Coinbase a Bitstamp sú populárne možnosti, ktoré umožňujú nákupy kreditnými kartami a bankové prevody. Na získanie počiatočných kryptomien môžete použiť aj CoinMama, ale často sa to spája s vyššími poplatkami.

Kde môžete uložiť hmloviny (NAS)?

Token Nebulas bol pôvodne vytvorený ako token ERC20, ale čoskoro bude vo svojej vlastnej sieti. To znamená, že si môžete kúpiť aktuálny token NAS a uložiť ich napríklad do peňaženiek Ethereum MyEtherWallet, MetaMask, a Coinomi.

Keď však dôjde k zmene, možno budete musieť zmeniť svoju peňaženku, aby ste mohli uložiť vstavaný token NAS siete Nebulas. Podľa tímu bude NAS vymenený na základe „1: 1 za natívne tokeny NAS na blockchaine Nebulas po vydaní Mainnetu.“

Preto, ak hľadáte jednoduchosť pri ukladaní NAS, môže byť jednoduchšie počkať s jeho zakúpením, kým k zmene nedôjde. Spoločnosť tiež v blízkej budúcnosti oznámi ďalšie pokyny k tejto veci.

Záver

Zdá sa, že hmloviny držia jeden z najsilnejších tímov v blockchainovom priemysle. Projekt Nebulas tiež rieši tri hlavné problémy, ktoré v súčasnosti existujú v technológii blockchain: nedostatok univerzálnej hodnoty (ktorá by mala merať hodnotu používateľov / inteligentných zmlúv), nemožnosť upgradov systému (často vedúca k hard / soft vidlice) a nedostatok zdravého ekosystému na podporu skvelého používateľského zážitku.

Snímka obrazovky 29. 01. 2018 o 23.08.02

Tím verí, že s rastom počtu DApps budú používatelia potrebovať pomoc s navigáciou v enormnom množstve aplikácií, aby našli tú, ktorú chcú. Rovnako je potrebné povzbudzovať a pomáhať vývojárom pri stavbe DApps. “Vezmime si napríklad Ethereum.” Na Ethereu sú teraz postavené státisíce aplikácií, a keď počet blockchainových DApps dosiahne počet Apple App Store, bude hľadanie a nájdenie očakávaného DApp veľkou výzvou. “

Tento ambiciózny projekt má určite pred sebou veľké záväzky, ak má tím v úmysle dokončiť všetko, čo je uvedené v jeho bielej knihe. Bude tiež zaujímavé sledovať, ako tento relatívne nový blockchainový projekt súťaží v obrovskom mori všetkých ostatných.

Získajte viac informácií o hmlovinách

Oficiálna web stránka

Github

Twitter

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map