Čo je Zclassic (ZCL)? Vidlica Zcash s odstránením 20% zakladateľov a pomalým štartom

Čo je Zclassic?

Zclassic je vidličkou spoločnosti Zcash, ktorú založil Rhett Creighton, ale s odmenou 20% zakladateľa a pomalým štartom. Creighton uvažoval tak, že daň zakladateľa Zcash a uzavreté súkromné ​​financovanie okolo špičkových spoločností VC a bitcoinových veľrýb boli nespravodlivé.

Takže odstránil 22 riadkov kódu a vydal tento nový Blockchain do voľnej prírody. Zbavil sa pomalého začiatku ťažby v Zcashi, čo spôsobilo umelý nedostatok dodávok žetónov.

zec rýchlosť distribúcie

Pomalý začiatok ťažby, ktorý počas 30 a viac dní zvýšil odmenu na 12,5 ZEC za blok

Ako sa uvádza v dokumente Zclassic: „Poslaním spoločnosti Zclassic je zostať z technologického hľadiska podobný spoločnosti Zcash, ale nikdy si nevyťažiť žiadnu odmenu, odmenu zakladateľa alebo akýkoľvek iný druh poplatku, ktorý ide malej skupine jednotlivcov so špeciálnymi povoleniami, či už zvolený, vymenovaný alebo inak. “

Aj keď by sa mohlo zdať ako skvelý nápad odstrániť odmenu zakladateľa, v tejto slogane Zclassic nájdete to, že žiadny rozpočet na rozvoj nevedie k jeho nedostatku. To znamená dosť drsné používateľské skúsenosti, pokročilé prekážky vstupu (napríklad prístup z príkazového riadku) a nedostatok bezpečných a stabilných možností peňaženky. Poďme na to.

Zclassic Štatistiky

Max. Napájanie: 21 000 000 ZCL

Prúdové napájanie: 3 458 950 ZCL

Algoritmus: Equihash

Typ dokladu: PoW

Dátum spustenia: 06/11/2016


Všetko sa začalo, keď Rhett Creighton odstránil týchto 22 riadkov z pôvodnej kódovej základne Zcash a vydal ich do sveta. Niektorí tvrdia, že to bolo urobené unáhlene a bez náležitej propagácie, ale podľa vlastného priznania Creightona táto vidlica bola vypustená do voľnej prírody, aby „videla, čo sa stane“.

Niektorí pozorní baníci videli túto príležitosť a okamžite naskočili na palubu a prakticky cez noc sa stali veľrybami. Od tohto okamihu si to získalo svoj vlastný život.

Podľa Creightona je ironické, že ho vôbec neťažil ani nekúpil, hoci bol pôvodným jadrovým vývojárom. V skutočnosti pracoval na plný úväzok a zároveň bol hlavným vývojovým pracovníkom a vedúcim projektu. Medzi jeho úlohy patrila správa všetkých požiadaviek na načítanie v GitHube, ktoré by aktualizovali sieť, peňaženky a základné aplikácie.

Hoci Creighton udržiaval úložisko GitHub, budova Zclassic bola tímovým úsilím komunity. Niekedy rýchlo získať správnu odpoveď, musíte jednoducho uverejniť nesprávnu odpoveď.

Zclassic fungoval ako odrazový mostík pre ďalšie projekty

Tím, ktorý sa teraz stal ZenCash, oslovil Creightona so svojimi myšlienkami bezpečnej komunikácie a ďalších vylepšení protokolu, ale cítil, že Zclassic sa musí držať svojich základných koreňov, bez odmeny zakladateľov alebo iných stimulov pre rozvoj.

To viedlo k tomu, že ZenCash sa rozdelil na reťazové rozdelenie 1: 1, čo 23. mája 2017 prinieslo držiteľom ZCL zadarmo držitelia ZEN spôsobom „výsadkom“ v 110 000 blokoch..

Súčasný vývoj

Tím vydal novú peňaženku Electrum v januári nedočkavej komunite. Jej autorom bol Vojvoda Leto, hlavný vývojár HUSH, ktorý už túto peňaženku pre svoj token implementoval.

Peňaženka Eleos Zclassic

Bitcoin Private oznámil, co-fork / fork-fúzia Bitcoin a Zclassic

Súkromné ​​oznámenie o bitcoinoch od spoločnosti RhettĎalšia evolúcia Zclassic je Bitcoinové súkromné. Väčšina základného vývojového tímu ZCL prejde na BTCP a bude pokračovať vo vývoji tohto projektu.

Pôvodní členovia uľahčia odovzdanie kompetentnému tímu prostredníctvom iniciatívy hodnotenia návrhov na preverenie nápadov a tímov. Budú tiež udržiavať ZCL GitHub do marca 2019 alebo kým nový tím neprevezme kontrolu (podľa toho, čo nastane skôr).

Nedávno bol zverejnený stredný príspevok pre ďalšie vysvetlenie budúcnosti Zclassic:

Budúcnosť oznámenia Zclassic

Výzvy a kritiky

Ako už bolo spomenuté, najväčšou kritikou bolo úplné odstránenie odmeny zakladateľa. Táto politika vytvorila atmosféru dobrovoľníkov a komunít. Mnohí sa však domnievajú, že projekty by mali byť úplne dobrovoľnícky financované z komunity.

Zdá sa však, že môže existovať aj nejednotnosť, pokiaľ ide o vývoj, a preto existujú súdržné a odhodlané tímy. Dokument o súkromných bitcoinoch uvádza: „Bohužiaľ, Zclassic trpel rovnakými myšlienkami, z ktorých odvodil svoju veľkosť: absencia dane zriaďovateľa viedla k nedostatku aktívneho rozvoja.“

Zostáva niekoľko otázok: Ako sa odškodní tým, ktorí sa snažia vyvinúť úsilie v komunite? Ak neexistuje žiadna kompenzácia, ako je možné spravodlivo očakávať vývoj v oblasti kvality, marketing a služby zákazníkom?

Meteorický rast a pokles cien ZCL

Zclassic sa zmenil zo 7 USD v januári 2018 na 200 USD + o mesiac neskôr a potom späť na 7 USD v prvom marcovom týždni.

Zclassic dlho iba chladil v jednom čísle, ale to sa všetko zmenilo, keď bol oznámený hard fork na Bitcoin Private. Aj keď bitcoiny tiež poskytovali rozdelenie bitcoinových spoločností v pomere 1: 1, jednoznačne bola ZCL výhodnejšia za jednociferné ceny.

To spôsobilo šialený nával, keď ľudia v rámci prípravy na výsadok rýchlo kupovali všetky Zclassic žetóny, ktoré mohli, čo spôsobilo rekordné historické maximum vyše 200 dolárov.

Akonáhle došlo k snímke, cena sa zrútila späť na 7 dolárov, čo je pravdepodobne jeden z najbláznivejších grafov vôbec.

Graf ZCL / BTC 6 mesiacov na Bittrexe

Au.

Problémy s výberom mincí z Cryptopie

V dôsledku zvýšeného objemu a následného drastického odloženia sa veľa mincí uviazlo pre používateľov na viac ako 48 – 96 hodín. Dôvodom bol nedostatok baníkov v sieti, ktorí by pomáhali so spracovaním transakcií, čo spôsobilo veľké množstvo nevybavených zásob.

Oznámenie a aktualizácia Cryptopia ZCL

Niektoré používatelia nahlásili, že stále nedostávajú svoje mince aj od tohto písania.

Bittrex zlyhal a údajné zasvätené obchodovanie ZCL

Cryptopia nebola jedinou výmenou, ktorá bojovala s týmto procesom. Zaobchádzanie so ZCL pomocou Bittrexu bolo katastrofou a skutočným chaosom. Tvrdili, že vidličku „čiastočne“ podporia, neposkytli však nijaké záruky, aby používatelia očakávali tokeny, pretože chýbala „plne podporovaná peňaženka“. Ďalej by neboli podporované žiadne snímky zostatku na bitcoinoch.

Vyhlásenie Bittrex o ZCL a BTCP

Bittrex tiež zaznamenal niektoré technické problémy, ktoré sa netýkali Zcash, ale boli Zclassic. To vyvrcholilo zmrazením trhu Zclassic na 15 minút pred snímkou, po ktorej by sa trh znovu otvoril.

Super, takže stačí počkať, kým sa burza znovu otvorí, a všetko dobre dopadne, však? Nie tak celkom. Podľa Youtubera Austin’s Cryptoplay House, cena Bittrexu sa znovu otvorila na 30 dolárov, čo bol 70% pokles oproti momentu pred snímkou.

Aj keď sa po snímke očakával pokles, skutočnosť, že k obchodovaniu došlo pri zatvorených trhoch ZCL, je dosť znepokojujúca. Ako … ísť do väzenia znepokojujúce, ak to boli tradičné trhy.

Zclassic Dump na Bittrex od @cryptoplayhouse

Skládka ZCL, ktorá sa uskutočňovala počas „uzavretia“ trhov na Bittrexe (Zdroj)

Ponaučením je, že burzy sú ich vlastné monštrum bez ohľadu na mincu, jej technológiu a vývojársky tím. Kúpna sila je kúpna sila.

A toto bol skvelý príklad toho, čo sa stane, keď veľryby ovládnu trh. Toto je nie prvé výmeny (údajne) využili chaos Takže nastolenie otázky, aké by malo byť správne správanie a normy pre výmeny.

Toto je však divoká divoká oblasť, kryptomena a toto je súčasné prostredie, v ktorom sa nachádzame. Ak ešte stále nie ste úplne vyšinutí, poďme ďalej, kde túto šelmu kúpiť, vyťažiť a uložiť..

Kde kúpiť Zclassic

V dôsledku drastického zníženia trhového stropu a objemu obchodovania je Bittrex v súčasnosti najvyššou možnosťou likvidity. Cryptopia je druhá v likvidite, ale použite ju na svoje vlastné riziko, pretože používatelia hlásia uviaznutie a / alebo spomalenie transakcií..

Kde ťažiť Zclassic

Zclassic má k dispozícii rôzne banské bazény a napriek chaosu z výsadku zostáva špičkovou mincou Equihash. Niektoré z najlepších bazénov zahŕňajú minez.zone, suprnova, a zclmine.pro (0% poplatky)

Kde uchovávať Zclassic

V súčasnosti existuje a peňaženka s plným uzlom a elektrinou pre Windows, Mac a Linux a tiež papierová peňaženka.

Záverečné myšlienky

Zclassic je dokonalým príkladom toho, čo sa stane, keď klonujete mincu, odstránite rozpočet na vývoj a premeníte ho na komunitu zadarmo pre všetkých.

Neustále zabúdame, že kryptomena je nielen experimentálna, ale môže byť aj niečo ako „výroba klobás“ v zákulisí (čo nikdy nie je pekný pohľad).

Napriek kamenistej ceste a rozrušeným investorom Zclassic stále stojí. S oznámením Bitcoin Private prináša Creighton a nový decentralizovaný tím z celého sveta do tejto iniciatívy svoje skúsenosti. Okrem toho vyliatie komunitnej podpory pre Bitcoin Private ďalej podporuje étos skutočnej decentralizácie, ktorá pôvodne zrodila spoločnosť Zclassic.

Zatiaľ čo sa niektorí členovia komunity Zclassic cítia opustení, spoločnosť Bitcoin Private stále spravuje návrhy na vyhodnotenie nového tímu a ich nápadov. Tím BTCP bude poskytovať aktualizácie „lámajúce blockchain“ do marca 2019, alebo kým nový tím neprevezme kontrolu. Zdá sa, že Zclassic nie je v pláne s plánom preskúmania návrhu.

Výsledkom je, že Zclassic pokračuje aj napriek svojim kamenistým a súčasným nezmapovaným vodám. Ako vždy, čas nám povie pravdu, ale zatiaľ je tu Zclassic.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map