Čo je výsadok kryptomeny? Sprievodca pre začiatočníkov

Čo je to výsadok?

Všimli ste si niekedy neočakávaný nárast svojej kryptomenovej peňaženky a nevedeli ste, odkiaľ pochádzajú mince zdarma? To je, môj priateľ, s najväčšou pravdepodobnosťou výsledkom výsadku. Hoorah za peniaze zadarmo!

Airdrops je možné dodávať rôznymi spôsobmi, vrátane forkov (napr. Bitcoin Cash, Bitcoin Diamond), nákupov ICO (napr. Raiden Network) a bezplatných darčekov (napr. Binance, ktorí obdarúvajú zákazníkov 500 bezplatnými TRX). Niekedy dôjde k výsadku, ak sa tím stojaci za blockchainovým projektom rozhodne rozdať „bezplatné“ tokeny komunite kryptomien.

Jedným z najznámejších príkladov výsadku je situácia, keď tvrdý bitcoin Bitcoin Cash Bitcoin priniesol súčasným držiteľom bitcoinov ekvivalentné množstvo Bitcoin Cash. V čase výsadku, ak ste držali 0,4 bitcoinu, boli ste jedným z mnohých šťastných príjemcov 0,4 bitcoinovej hotovosti. S bitcoinovými hotovosťami, ktoré majú v súčasnosti hodnotu 2 469,36 USD, to znie ako celkom sladká dohoda!

Prečo sa vyskytujú vzdušné kvapky?

Stále však zostáva veľká otázka. Prečo sa to stane a prečo by sa tím rozhodol rozdať cenné žetóny? Popremýšľajte o tom takto. Keď kráčate uličkou vášho obľúbeného obchodu s potravinami a zamestnanci vám ponúkajú vzorky jedla, ktoré môžete vyskúšať, môžete rýchlo nahliadnuť a analyzovať, o čom je jedlo, aby ste sa rozhodli, či ho chcete vyskúšať. Zahryznete sa a je to určite vynikajúce. Zamestnanec, ktorý vám ponúkne vzorku zadarmo, potom hovorí „ak sa vám páči, nájdete ju v uličke 5 na ľavej strane“. Z tohto jediného kúsku môžete jednoducho ísť kúpiť produkt.

V marketingu je povedomie často jedným z počiatočných krokov na ceste kupujúceho. Rovnako ako v príklade obchodu s potravinami zohráva psychológia v aspektoch výsadku rozhodujúcu úlohu, pretože u kupujúceho je oveľa pravdepodobnejšie, že si kúpi produkt, ktorý pozná, ako produkt, o ktorom nič nevie. Preto tí, ktorí zodpovedajú za distribúciu žetónov, vidia výsadok ako kľúčovú príležitosť, ako vám dať ochutnať ich žetóny. V porovnaní s alternatívnymi formami nákladnej reklamy (napríklad reklamy na Facebooku) sú airdropy často efektívnejším prístupom k predvádzaniu mincí..

Ako sa môžem informovať o nadchádzajúcom výsadku?

Mnoho webov a online skupín sa venuje informovaniu používateľov o nadchádzajúcich, minulých a aktívnych výsadkoch. Icodrops a Airdropalert, napríklad zobraziť zoznam nadchádzajúcich výsadkov. Tiež vám poradia, koľko dní zostáva do ich uskutočnenia a akú menu musíte držať v čase každého z nich, aby ste mohli dostať mince.

Ďalším spôsobom, ako sa informovať o výsadku, je jednoducho držať krok s rôznymi účtami na sociálnych sieťach každého projektu.

Bitcoinový inteligentný výsadok

Ako už bolo povedané, letecké koncerny sú často prekvapením (pokiaľ nepracujete s tímom projektu). Za iných okolností bude výsadok oznámený vopred a bude mať inú sadu pravidiel pre prijímanie žetónov. O pravidlách určených pre výsadok rozhoduje tím projektu. To vysvetľuje rozdiely v stratégiách výsadku. Odteraz neexistujú žiadne štandardné implementačné pravidlá týkajúce sa toho, ako je potrebné navrhnúť letecké spoločnosti. Možno uvidíme oficiálne nariadenie o tom, ako k nim môže dôjsť, ak zakročí vláda.

Momentálne prebiehajúci výsadkový tok je jeden z projektu ShipChain. Ich stratégia je o niečo komplikovanejšia ako len držanie určitej meny v peňaženke a príjem žetónov zadarmo. Podľa ich webových stránok „oprávnení“ prijímači výsadku dostanú tokeny do svojich peňaženiek okolo marca, pokiaľ budú postupovať podľa týchto pokynov:

  1. Buďte „aktívnym členom našej telegramovej skupiny. „Aktívny člen“ znamená kohokoľvek, kto je členom našej telegramovej komunity pred dokončením procesu registrácie výsadku, čo je dva týždne od dátumu začiatku 15. januára. “
  2. „Pass KYC / AML (Know Your Customer / Anti-Money Laundering). Toto je jednoduchý formulár, ktorý vás požiadame o vyplnenie. Bude vám zaslaný e-mailom do 1 až 3 týždňov od vykonania tejto registrácie. “
  3. „Majte platnú peňaženku bez výmeny ERC20.“

Čo Peňaženky potrebujem?


Airdrops sa zvyčajne vyskytujú na blockchaine Ethereum alebo Bitcoin a potrebujete iba účet na burze. Tí, ktorí majú na starosti výsadok, však niekedy uvedú konkrétnu potrebnú peňaženku, napríklad „peňaženku bez výmeny ERC20“. Ak ste v oblasti kryptomeny nováčikom, nemusíte vedieť, čo to presne znamená, a to je v poriadku, sme tu, aby sme vám pomohli.

Čo znamená ShipChain pod peňaženkou bez výmeny, je jednoducho peňaženka, ktorá sa nenachádza na výmenných serveroch ako Binance alebo Coinbase. Medzi renomované peňaženky bez výmeny patria Exodus a Jaxx. Podrobný zoznam peňaženiek nájdete v našom sprievodcovi Bitcoin Wallet. Tento článok obsahuje aj spôsoby bezpečného uloženia vašich tokenov a výhody / nevýhody používania rôznych typov peňaženiek.

Peňaženka ERC-20 jednoducho znamená akúkoľvek peňaženku, ktorá podporuje systém blockchainu Ethereum. Niektoré tokeny sa riadia bitcoinovým protokolom, iné sa riadia ethereom atď. Preto je dôležité mať k dispozícii peňaženku, ktorá vám umožní ukladať tokeny ERC-20, ak to vyžaduje smernica pre výsadok. MyEtherWallet (MEW) je populárna peňaženka ERC-20.

bitcoinové peňaženky

Záverečné odporúčania

Najdôležitejšie je, aby ste pri výskume výsadkových lietadiel navštívili oficiálnu stránku projektu. Dobrým spôsobom, ako odfiltrovať podvodné stránky, je navštíviť oficiálne stránky sociálnych médií a nájsť príspevok, ktorý vás odkáže späť na ich webovú stránku. Ako už bolo uvedené, trh s kryptomenami nie je v súčasnosti regulovaný a potenciál pre podvody a krádeže mincí je vysoký. Renomované projekty blockchainu od vás nebudú požadovať informácie o súkromnej peňaženke nad rámec verejnej adresy vašej peňaženky. Nikdy nedávajte svoje súkromné ​​kľúče ICO, ktoré tvrdia, že „to potrebujú“ na doručenie vášho výsadku. V komunite kryptomien prevládajú pokusy o krádež identity a hackerstvo a vy nechcete byť obeťou, keď je možné prijať náležité opatrenia.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map