Čo je to vlastne kryptomena? – Umenie kategorizácie kryptomien

Umenie kategorizovať kryptomeny

Slovo „kryptomena“, hoci je pôvodne správne pre bitcoin, sa teraz blíži k stavu mätúceho nesprávneho pomenovania.

Konečný termín spôsobuje škody na priemysle poskytovaním umelá prekážka vstupu s vedomím, že vyrovnanie nie je presné. Po vypočutí tohto pojmu väčšina ľudí „kryptomena”Okamžite začnite združovať & definovanie projektov založených na blockchaine s kvalitami fiat mien. Je nevyhnutné, aby sme (ako komunita) novým účastníkom vyjasnili, čo presne predstavuje „kryptomenu“ – alebo aby ich aspoň ukazovali smerom k niekoľkým rámcom.

Začiatkom roku 2018 medvedí trh vytvára perfektný okamih na zastavenie šialenstva, urobte pár krokov späť, & znova navštívte podmienky, ktoré sme si vytvorili ako odvetvie, ktoré je nakoniec zmätené & uviesť do omylu nových účastníkov.

Rozbujelé, nevedomé špekulácie s cenami znižujú vnímanú hodnotu spomalenia pri čítaní správ, & technicky stráviť rýchlo sa rozvíjajúci priemysel.

Poďme dospieť ako priemysel. Aby sme k tomu dosiahli hmatateľný krok, napravme zjavný zjavný znak dezorganizácie & veľmi mätúca prekážka vstupu pre nováčikov: definícia & klasifikácia tokenizovaných digitálnych aktív známych súhrnne ako kryptomeny.

Cieľom iniciatívy za touto kategorizáciou je inšpirovať tých, ktorí majú viac odborných znalostí, aby prišli a stavali na vrchole znalostného rámca, ktorý dnes rozvíjame..

Existujúce rámce

Nie sme úplne prvými, ktorí poukázali na potrebu klasifikačného rámca.

Radšej uvádzame zhrnutie týchto predchádzajúcich pokusov s konečným cieľom začať dialóg. Ako priemyselné odvetvie je veľmi dôležité, aby sme dospeli ku konsenzu o rámci. Našťastie nebudeme vychádzať od nuly, pretože niekoľko inovátorov navrhlo rámce, ktoré rýchlo zhrnieme.

Šesťstupňový rámec Angusa Cepku

Najprv veľká vďaka Angusovi Cepkovi, spolupracovníkovi spoločnosti Goldman Sachs, pre jeho šesťstupňový rámec. Usilovne zhrnul ďalšie dva predchádzajúce rámce, aby odvodil ten svoj. Stručne definuje každú kategóriu, preto uvedieme jeho rámec spolu s určujúcou vetou:

1. Kryptomeny: Tento typ digitálnej meny je navrhnutý ako náhrada peňazí a s najväčšou pravdepodobnosťou sa bude používať na transakčnom základe.

2. Platformy: Hlavný nástroj tohto typu digitálnych aktív sa má používať ako „plyn / palivo“ pre blockchainovú platformu, ktorá má na vrchu postavené decentralizované aplikácie..


3. Úžitkové žetóny: Tieto mince sú povinné na vykonanie konkrétnej akcie v ekosystéme, ktorý prevádzkuje vydavateľ mincí. Spravidla sú postavené na vrchole existujúceho blockchainu, akým je napríklad Ethereum.

4. Tokenizované skutočné aktíva: Kryptomena by predstavovala kapitál, ale bola by postavená na blockchaine a tokenizovaná.

5. Kryptomena: Tento typ majetku sa chová ako tradičné zabezpečenie; token tohto typu často prichádza s výplatami dividend a hlasovacími právami.

6. Hybridy: Existuje veľa digitálnych diel, ktoré majú vlastnosti, ktoré ich nezaradia úhľadne do jednej kategórie.

Phil Glazer’s Three-Tier Framework

Ďalej tu máme Phil Glazer, z Maschmeyer Venture Group, ktorí navrhli pomerne jednoduchý trojstupňový rámec. Svoje úvahy si nechám na neskorší odsek, ale rýchlo prezerám trojvrstvové rámce na porovnanie, kontrastovanie & dlho o nich diskutujte, takže sa nemusíte báť, v blízkej dobe rozšírime nasledujúci zoznam:

  1. Mena
  2. Úžitkovosť
  3. Plošina

Trojstupňový rámec Lou Kernera

Lou Kerner, partner spoločnosti CryptoOracle VC, spolu s Geektime usporiadali konferenčný hovor so 400 mysliteľmi, na ktorom sa okrem iného diskutovalo o klasifikačnom rámci. Navrhli tiež trojstupňový klasifikačný systém:

  1. Kryptomeny
  2. Úžitkové žetóny
  3. Kryptomeny

Trojstupňový rámec Davida Goodboya

Z článku, ktorý na serveri NasDaq napísal jeden David Goodboy, máme ďalší relatívne jednoduchý trojstupňový rámec:

  1. Transakčné
  2. Úžitkovosť
  3. Plošina

Sedemstupňový rámec spoločnosti Okex

Okex, burza kryptomien, tiež dal dokopy klasifikačný rámec pozostávajúci zo siedmich rôznych kategórií:

1. Mena: Účelom je vyvinúť lepšiu menu pre širokú škálu scenárov prípadov použitia vrátane nástroja na uchovávanie hodnoty, média výmeny hodnoty a účtovnej jednotky..

2. Nástroje pre vývojárov: Projekty patriace do tejto kategórie používajú vývojári hlavne ako moduly na vytváranie decentralizovaných aplikácií.

3. FinTech: Účelom [týchto projektov] je pôsobiť ako nové kryptoekonomické nástroje, ako napríklad konverzia jednej menovej jednotky na inú, uľahčenie poskytovania úverov, prijímanie investícií, & tak ďalej.

4. Zvrchovanosť: Projekty zamerané na poskytnutie riešení, ktoré by sa nikdy nemuseli spoliehať na to, že jednotlivec alebo organizácia budú mať dôveru, napríklad cloudové výpočty

5. Zdieľané údaje: Cieľom je umožniť komukoľvek prispievať a zdieľať, komentovať a vytvárať rôzne analytické modely na určitých súboroch údajov.

6. Autenticita: Projekty v tejto kategórii sa snažia zabezpečiť prepojenie medzi digitálnym a „skutočným“ majetkom.

7. Výmena hodnoty: Projekty v tejto kategórii sa usilujú nahradiť túto potrebu dôvery v tradičnú výmenu hodnôt, ponechať sprostredkovateľa mimo a znížiť celkové náklady používateľov na výmenu tovaru a služieb..

Zhrnutie súhrnov

Niekoľko opakujúcich sa podobností & pri analýze predchádzajúcich rámcov sa mi odlišnosti odlišovali. Najväčší znateľný rozdiel vyplýva z počet kategórií v rámci každého rámca; tento rozsah sa veľmi líši od minimalistického trojstupňového rámca až po ohromných deväťstupňových rámcov. Je zaujímavé, že trojstupňové rámce tiež vo veľkej miere predstavujú modelový počet kategórií medzi všetkými navrhovanými rámcami.

Trojstupňové klasifikačné rámce

Skúmanie najpopulárnejších rámcov podľa počtu kategórií, trojstupňové klasifikácie predložené Glazerom, Kernerom, & Goodboy, vyjde najavo niekoľko ďalších pozoruhodných podobností.

Všetky tri rámce uvádzajú „Utility“ ako jednu zo svojich troch základných klasifikácií.

Bohužiaľ, tieto tri definície nedosahujú konsenzus okolo presnej prekrývajúcej sa nomenklatúry. Goodboy definuje úžitkovú kryptomenu ako „kryptomenu určenú pre konkrétnu úlohu“. Zdá sa, že je to príliš široká definícia. Kerner & Glazer oba ponúkajú hlbšie a užitočnejšie definície, ktoré uznávajú blockchainovú infraštruktúru, ktorá obsahuje decentralizované aplikácie (dapps); Glazer však definuje úžitkové krypto ako krypto, ktoré „je možné využiť na vrchu,” zatiaľ čo Kerner kvalifikuje nástroj žetón ako obchodované aktívum na dapp, ktorý využíva an existujúce blockchain.

Verím, že Kerner predkladá najpresnejšie & dohodnutá definícia obslužného tokenu – a súhlasíte s tým, že keďže tieto tokeny vyžadujú existujúci blockchain, ktorý už môže mať svoju hlavnú kryptomenu (napríklad éter / éter) & ERC20 tokeny), nomenklatúra žetón, namiesto kryptomeny pekne zapadá.

Ďalej všetky tri rámce diktujú typ kryptomeny zameraný striktne na mainstreamovú adopciu & transakčná funkčnosť pre masy; aka, doslovne krypto-meny. Tieto krypty sú to, čo väčšina ľudí, najmä tí noví v vesmíre, najskôr úplne pochopia, pretože môžu porovnávať dané slovo mena na predchádzajúcu heuristiku spojenú s fiat.

Obaja Glazer & Kerner používa doslovné slovo „kryptomena“, zatiaľ čo Goodboy ponúka „transakčné“. Pretože odvodzujeme rámec klasifikácie pre kryptomeny, Odvrátil by som sa od priradenia jednej z týchto klasifikácií k tej istej kryptomene – nedefinujte slovo použitím tohto slova v definícii, je to tak? Vráťme sa k názvu Goodboy, ktorý pekne popisuje hlavnú funkčnosť tejto klasifikácie: transakčné.

Konečnú podobnosť, aj keď povrchnejšiu prostredníctvom podobných nomenklatúr, ktorá nemá zmysel v podobných definíciách, vidia dvaja z troch (Glazer & Goodboy), rámce diktujúce platformu ako svoju tretiu & konečná klasifikácia. Kerner uvádza ako tretiu zaujímavú definíciu „krypto-cenných papierov“ & konečná klasifikácia.

Z týchto troch verím tomu Glazer & Goodboy sú na správnej ceste s nomenklatúrou „Platforma“.

Z môjho pohľadu je najdôležitejšou úvahou pre definíciu kryptomeny „Platforma“ vzťah, ktorý vychádza z kryptomeny Platformy. & Žetóny úžitkovej hodnoty: úžitkové žetóny sú postavené na kryptomeny platforiem. Alebo aspoň to pre mňa dáva najintuitívnejší zmysel.

Záverečné myšlienky

Analýzou trojstupňových rámcov môžeme extrapolovať celkom prijateľný priemerný rámec, ktorý kategorizuje „kryptomeny“ do troch zastrešujúcich tried: transakčné kryptomeny, platformové kryptomeny, & úžitkové žetóny.

Zatiaľ čo cena vrcholí & nové údolia budú nepochybne naďalej dominovať v spravodajskom cykle do roku 2018, navrhujem novinársky presun zamerania pre dobro priemyslu. Spomaľ. Dlhotrvajúce a pôsobivé účinky kryptomien sa prejavia v nadchádzajúcich desaťročiach, takže si urobme čas a zabezpečme, aby sme už od začiatku boli všetci na jednej strane.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map