Čo je to večnosť? | Sprievodca pre začiatočníkov

Platforma Aeternity (AE) & Kryptomena: hĺbkový pohľad

Aeternity je nová platforma pre decentralizované aplikácie (DApps) uvedená na trh v sieti testnet v roku 2017. V roku 2017 tiež usporiadala úspešnú ponuku tokenov pre svoj token Aeon (AE).

Projekt sa zameriava na zvýšenie škálovateľnosti inteligentných zmlúv a DApps. Škálovanie dosahuje presunom inteligentných zmlúv mimo reťazca. Namiesto toho, aby fungovali na blockchaine, prebiehajú inteligentné zmluvy o Aeternity v súkromných štátnych kanáloch medzi stranami zúčastnenými na zmluvách.

Aeternity obsahuje niekoľko ďalších funkcií, ktoré ho odlišujú od iných platforiem smart contract a DApps. Je pozoruhodné, že obsahuje a decentralizovaný stroj Oracle ktorá prináša údaje z externých zdrojov na použitie v inteligentných zmluvách. Používa tiež predikčné trhy na rôzne účely hlasovania a overovania v rámci platformy.

Spoločnosť Aeternity, ktorú založil dlhoročný nadšenec pre kryptomeny a prvý kolega spoločnosti Vitalik Buterin, Yanislav Malahov, sa podľa trhového kapitalizmu rýchlo dostala na 40 najlepších svetových projektov..

V tomto článku sa podrobne zaoberáme témou Aeternity, jej výhodami a prípadmi možného použitia.

Problém: Škálovanie inteligentných zmlúv

Ethereum umožňuje inteligentné zmluvy vyvíjané na vrchole blockchainu. To bol prielom pre technológiu blockchain. Táto technológia sa dostala mimo oblasť prenosu hodnoty (bitcoin) a do sveta decentralizovaných aplikácií.

Nedávno sme však videli, že je ťažké škálovať vykonávanie inteligentných zmlúv na blockchaine. Crypto Kitties je skvelým príkladom. Keď sa objem transakcií prudko zvýšil, niečo také jednoduché ako vytváranie a obchodovanie s jedinečnými aktívami na platforme Ethereum uviazlo v sieti.

Ethereum to uznáva problém so škálovateľnosťou ako „možno najdôležitejšia kľúčová technická výzva“, ktorej čelí prijatie blockchainu. Existujú tri spôsoby riešenia škálovateľnosti:

1. Zvýšte priepustnosť pomocou iného mechanizmu konsenzu

Tento prístup zahŕňa zvýšenie počtu transakcií, ktoré dokáže blockchain spracovať za sekundu. Takto plánuje spoločnosť NEO rozšíriť svoju platformu DApps s efektívnejším iným mechanizmom konsenzu. To však nerieši základný problém so škálovateľnosťou a stále má svoje limity.

2. Zvýšte priepustnosť pomocou zlomku

Ethereum sa zaoberá touto možnosťou a Zilliqa je jedným z projektov, ktoré ju v súčasnosti implementujú. Zahŕňa to rozdelenie transakcií a požiadaviek na inteligentné zmluvy v sieti medzi skupiny uzlov (zlomky). Napríklad 1/3 uzlov v sieti by overila 1/3 transakcií. To je sľubné v tom, že zvyšuje priepustnosť. Znamená to však, že nie všetky uzly overujú všetky transakcie, čo sťažuje vyrovnanie akcií inteligentnej zmluvy, ktoré sa spoliehajú na informácie z iných zlomkov.


3. Presuňte inteligentné vykonávanie zmlúv mimo reťazca

Ethereum sa tiež zaoberá touto možnosťou, prípadne môže urobiť kombináciu delenia a mimosieťového vyrovnania zmlúv. To je miesto, kde Aeternity v súčasnosti inovuje. Zamerali sa na zvýšenie škálovateľnosti implementáciou inteligentných zmlúv mimo reťazca.

Škálovanie inteligentných zmlúv je hlavným cieľom spoločnosti Aeternity. Sú pripravení robiť vlny so svojím riešením štátneho kanála.

Štátne kanály

Stavové kanály sú komunikačné linky medzi stranami v inteligentnej zmluve. Nedotýkajú sa blockchainu, pokiaľ nepotrebujú posúdenie alebo prevod hodnoty.

zmluvy mimo reťazca

Pretože sú mimo reťazce, zmluvy so štátnymi kanálmi môžu fungovať oveľa efektívnejšie. Nemusia platiť sieti za každý výpočet.

Môžu tiež pracovať s väčším súkromím. Informácie a fungovanie zmluvy musia vidieť iba dve strany zapojené do zmluvy. Toto nie je triviálne zváženie pre veľké spoločnosti, ktoré zvažujú umiestnenie citlivých obchodných informácií do inteligentnej zmluvy. Zachovanie súkromia zmlúv pomáha zabezpečiť použiteľnosť inteligentných zmlúv na všetky druhy účelov, ktoré sa môžu dotýkať citlivých informácií.

Nezhody & Rozhodovanie zmlúv o štátnom kanáli

Ak dôjde k nezhode v zmluve o štátnom kanáli, zmluva sa obráti na posúdenie k blockchainu. Zmluva zostáva súkromná prostredníctvom nastavenia kontroly nulových znalostí, ktoré umožňuje blockchainu vyniesť rozsudok bez potreby poznať obsah zmluvy. Týmto spôsobom funguje blockchain ako slepý súdny systém pre inteligentné zmluvy.

Je zaujímavé, že keďže je správanie blockchainu predvídateľné, spochybnenie výsledkov zmluvy so štátnym kanálom nemá nijaký prínos. Blockchain pravdepodobne potvrdí výsledok.

Konečné vyrovnanie účtov v zmluve potom prebehne na blockchaine a zmluva sa uzavrie. Výsledkom mimoreťazcového výpočtu je zvýšenie priepustnosti siete o niekoľko rádov, pretože iba konečné zúčtovanie je potrebné riešiť v reťazci..

Vypracovanie inteligentných zmlúv o večnosti

Aeternity umožňuje vývoj funkčných inteligentných zmlúv. Nepodporuje stavové programovanie. Namiesto toho sú zmluvné strany zodpovedné za udržiavanie stavu programu. Potom by poskytli a potvrdili stav ako súčasť vstupov pre zákazku.

To je v rozpore s naliehaním spoločnosti Ethereum stavové programovanie je dôležité pre blockchain aplikácie. V tomto článku nemôžeme pokryť rozdiel medzi funkčným a stavovým programovaním. Stačí však povedať, že štát je dôležitou súčasťou budovania užitočných aplikácií. Ethereum pracuje na mimoriadne zložitom probléme spoločnosti štátny zlomok, ktoré, ak sa vyriešia, by mohli spôsobiť, že sa Aeternity stane oveľa menej atraktívnou ako platforma.

Doposiaľ je však oddelenie funkčných a stavových požiadaviek dôležitým trendom v škálovateľnosti inteligentných zmlúv. Funkčné programy sú ľahšie škálovateľné.

Inteligentné zmluvy spoločnosti Aeternity prebiehajú v jazyku zvanom Chalang, ktorý sa kompiluje do bytecode. V budúcnosti chce byť spoločnosť Aeternity maximálne priateľská k vývojárom. Preto plánujú vytvorenie knižníc JS a rozhraní API JSON pre vývoj webových aplikácií.

Stroj Oracle

Dôležitým aspektom inteligentného kontraktu a vývoja DApp je prístup k vonkajším zdrojom údajov. To by mohlo znamenať kontrolu počasia v Londýne, skóre futbalového zápasu alebo ceny zlata.

Zázraky poskytujú prístup k údajom hosteným mimo blockchainu. V mnohých blockchainových projektoch predstavujú veštby bezpečnostné riziko a potenciálny bod zlyhania, pretože majú tendenciu byť samostatnými, centralizovanými dátovými tokmi..

platforma večnosti

Spoločnosť Aeternity navrhuje decentralizáciu veštcov pomocou svojho stroja Oracle. Ak by sa to stalo, externé údaje by sa stali nemennými a nemennými, akonáhle sa dostanú do blockchainu Aeternity. Samozrejme, zdroj dát mohol byť stále hacknutý, takže Aeternity implementuje predikčný trh, kde môžu používatelia staviť na presnosť a poctivosť prichádzajúcich dát z rôznych Oracle.

Hybridný dôkaz o práci & Dôkaz o podiele

Sieť spoločnosti Aeternity sa spolieha na dôkaz o práci a dôkaz o účasti.

Dôkaz práce vytvára konsenzus na platforme Aeternity. Ťažiari overujú nové bloky podobným spôsobom ako súčasný model bitcoinu a ethereum. Avšak Aeternity používa mierne variácie na optimalizáciu algoritmu dôkazu práce pre škálovateľnosť. The Kukučkový cyklus je nový graficko-teoretický dôkaz algoritmu práce, ktorý kombinuje požiadavky na škálovateľnú pamäť s okamžitou overiteľnosťou. Kukučkový cyklus stimuluje zariadenia s dynamickou pamäťou RAM. Jeho dizajn znamená, že môžete ťažiť Aeternity z mobilného zariadenia.

Dôkaz o podiele riadi správu ekosystému Aeternity. Vlastníci tokenov AE môžu hlasovať o rozvojových návrhoch a zmenách na základe podielu AE, ktoré vlastnia.

Open Source Aepps pri štarte

Spoločnosť Aeternity nazýva svoje decentralizované aplikácie „aepps“. Pred spustením mainnetu budú vyvíjať open source aeppy ako ukážku schopností siete Aeternity. Mať k dispozícii užitočné aeppy od prvého dňa je pre spoločnosť Aeternity dôležité vybudovať si oporu v preplnenom závode platformy DApps.

Aepps on Aeternity bude uprednostňovať prvý mobilný dizajn a užívateľskú skúsenosť. Spoločnosť Aeternity dúfa, že priláka vývojárov mobilných a webových aplikácií pomocou ľahko použiteľných nástrojov jazyka JavaScript a kompatibility s rámcom React.

Aeternity tiež buduje základňu inkubátora. Nadácia bude poskytovať podporu stavebným projektom na platforme Aeternity.

Aeon Token (AE)

Predaj tokenov Aeon bol spustený v roku 2017. Spočiatku sa obchoduje ako token ERC-20 na platforme Ethereum, zatiaľ čo Aeternity je stále v sieti testnet. Keď Aeternity spustí sieť, tokeny ERC-20 sa vymenia za natívne tokeny na Aeternity.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Všetky systémové poplatky sa platia prostredníctvom spoločnosti Aeon a všetky inteligentné zmluvy sa urovnávajú v spoločnosti Aeon. V tomto ohľade token funguje podobne ako ETH.

Token AE sa obchoduje na platformách Bittrex a Hitbtc. Aj keď je Aeon token ERC-20, môžete ho uložiť do akejkoľvek peňaženky s podporou ERC-20. Toto sa však môže zmeniť, akonáhle budú natívne tokeny k dispozícii.

Cestovná mapa

Spoločnosť Aeternity spustila svoju testnet začiatkom roka 2017. Krátko nato nasledoval jej predaj tokenov.

V súčasnej dobe Aeternity prechádza bezpečnostným auditom na svojej sieti testnet. Dúfajú, že mainnet spustia neskôr v tomto roku.

Tím

tím etnosti

Yanislav Malahov, zakladateľ spoločnosti Aeternity, pracuje v kryptomene dlho a bol spolupracovník spoločnosti Vitalik Buterin keďže pred éterom. Tvrdí, že rozhovor, ktorý viedol s Vitalikom, podnietil myšlienku vzniku éteru, a preto je známy ako „kmotr éteru“. Malahov sa nepodieľal na vývoji Ethereum, ale predtým a potom pracoval na mnohých krypto projektoch.

Od predaja tokenov sa Aeternity rozrástla z malého tímu do veľkého projektu. Môžete vidieť veľa členov tímu a čítať ich životopisy ďalej Web spoločnosti Aeternity.

Záver

Okrem zdieľania je presunutie inteligentného vykonávania zmlúv mimo reťazca možno najväčšou prednosťou v škálovateľnosti pre blockchainové DApps. Aernernita je na špici tohto pohybu. Toto sú však nezmapované vody, takže s rastom inteligentných kontraktačných platforiem, ako je Aeternity, čakajte výzvy. Očakávajte, že Ethereum bude pozorne sledovať pokrok Aeternity, pretože každé riešenie, ktoré Aeternity implementuje, bude chcieť implementovať aj Ethereum.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map